Svatební den v září 2005 jižní Čechy. Najdu kolegyně?

Zobraz úvodní příspěvek
Ahojky, je tu někdo z jižních Čech, kdo má svatbu v záři?
Odpovědět
Profilova fotka
peta díky, naštěstí kolegyně te´d všechno vyřizuje, budou začínat stvět v dubnu tak to mám z první ruky, a musím říci že než člověk dostane stavební povolení a úvěr je to soutěž ve sběru razítek všeho druhu. uvidíme, naštěstí chlap je stavař, tak si to snad pohlídá, ikdyž prozatím to je na mne, i plány domu, jsem kreslila sama - jako náčtry. holky já jsem se včera koukala na dvd miminka sestřenice - v bříšku, krásný zaáznam z ultrazvuku, je ot krásné mít 13 cm a tak krásně vypadat. :-D
Odpovědět
Jo a stím focením bříška - kamarádka si každý měsíc nechala vyfotit bříško (od manžela) a nedávno jsme se dívali na to jak to bříško rostlo a rostlo až nám přišlo neuvěřitelný, že se s tím obrovským bříškem mohla kamarádka vůbec pohybovat...Byla u toho prohlížení fotek docela legranda a určitě to stojí za to..hlavně když se pak podíváš jak ti ten rošťák roste před očima a přitom to byl takový pidísek v bříšku.. Já jsem minulý víkend taky viděla malinkatý miminko - moje vrchní porodní asistentka Káťa porodila nádhernýho kluka...krásně vlasatýho :-)
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj holky, tak už jsem se konečně prokousala příspěvky :-D marki, ty jsi hrozně šťouravá - tolik věciček a detailíků ;-) :-D ale máš pravdu, nic nesmí chybět a být ponecháno náhodě. to se mi tady z tebe dělá legrace, když jsem ještě mimo mísu, co? uvidíme, co tady budu psát, až budu mít 2 měs. před porodem :-D :-N a moc ti za ty příspěvky děkuju. niko, roubenky se taky moc líbí a jsem zvědavá, jakou s nima budete mít zkušenost. neznám nikoho, kdo by měl roubenku. docela mě zajímá kvalita práce firmy a kvalita materiálu. moc ti přeju, abyste tohle vůbec neřešili a jen se těšili z nového domečku. emko, na půlroční výročí jsem úplně zapomněla. už začínám mít strach, že prošvihnu i to roční :-N a bohužel to máme doma zařízený, že raději manžovi všechno připomínám, abych pak nebyla v den D smutná. vím, že to není vůbec romantické, ale naši rodiče se k vůli tomu dost dohadovali a mě to vadilo. řekla jsem si, že pokud to není v síle mozku toho mýmo tajtrdlíka, tak mu to raději týden předem připomenu. a on pak pro mě hraje to divadýlko, že přece nezapomněl ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
verco díky, my právě máme dost znýmých co dřevěnici mají, a jsou nad míru spokojení, my teda jednu taky máme ale je 165 let stará a stojí na samotě v horách a je stále suprovní, tak zkušenosti jsou. no uvidíme co nám dovolí finance. s tím výročím, už jsem nachytalamojeho, že zapoměl, tak jsem zvědavá jak se vymluví. ale mám doma asi to co ty, verca s tím nic nenadělám :-D , stejěn ho miluji i tak
Odpovědět
Profilova fotka
jo, elánu mám na rozdávání, doufám,že mi to vydrží i u mimíska, budu to potřebovat... :-D ...rybička nám nějak zplesnivěla a to doslova, měla něco bílýho na očkách a na ocásku...z oček už je to skoro pryč, azto ocáslu se moc léčit nechce.... ]-( ..tak jí domlouvám, ať nezlobí...Máňa jedna... :-N bříško mi taky roste, ke konci už docela magicky, manžílek mi hlídá váhu...teda, jako že když nepřibírám, tak mi nadává, že nic nejím....no to kdyby mě viděl, co všechno snííííííííím.... :-D já byla včera za kámoškou v porodnici, co porodila v úterý kloučka, přesně na první termín...a už jí doktoři říkali, že je skoro přenášenej.... 8-) to bude těma vitamínama.... =-) niki, váš domeček mě taky moc moc zajímá, jo roubenka, můj sen... :-)
Odpovědět
Profilova fotka
no, vidíte holky, s tím výročím,to ten mlj včera čučel do kalendáře a říkal, že za 14 dní máme výročí...no fakt nevím, kde se tihle chlapi shání.... :-D :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
marki, tak to jo, muj sice zapoměl ale má to omluveno, a jak to, tento týden byl v práci skoro 18 hodin denně, tak ho chápu, má hlavu plnou práce, a to se tam nevlezlo, lumpovi jednomu, ale co na světě jsou důležitější věci než to¨vzpomenout si na datum. hlavně že ví kde bydlí a nezpomene se ke mne vrátit :-D
Odpovědět
Profilova fotka
marki, ty máš ufouna. můj milý nebyl bohužel zvyklý cokoliv slavit. ale my doma slavili úplně všechno a tak to dá dost práce mu to zaklínit do toho jeho mozku ]-( . ale co se dá čekat. u nich doma se sice gratuluje, ale jenom mamince a ségře. brácha s tátou si na to nehrajou. a dát kytku k mdž nebo tak - je úplně neznámá věc. a pak tchýně brečí, že na ni dětičky zapomněly. ale to je na mužskou hlavičku těžký, když jí přinesou řezanou kytičku k svátku nebo narozeninám, tak jim říká, že řezané kytky nechce, že je to zbytečně drahý. kdyby na to neměl a nechtěl to do ní "investovat", tak to přece kupovat nebude. no prostě jak u bláznů. ale teď mám na tchánovce vzteček (= malý vztek) a tak nejsem úplně objektivní - za všechny chyby toho mýho můžou jenom oni :-p ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
verčo, plně ti rozumím, u Jožkových rodičů se taky dává jenom tlapka a to je vše..no vlastně jsem jednou dostala od tchýně "krásný" papuče a tepláky, fakt jak na padesátiletou ženskou...naštěstí jsem oboje rychle zničila...tepláky už nejsou a pantofle u nich nenosím.... :-D ..až já jsem je naučila dávat si dárky (ne ponožky pod stromeček, ale taky něco jinýho)...a samo jsem to taky já, kdo připomíná manžovi narozky a svátky jeho příbuzných.... ;-) moje si naštěstí pamatuje a svatba i zasnoubení jsou asi pro něj výjimka...to si totiž pamatuje moc dobře...jo a na moje narozky zapomenout nemůže, mám je dva dny před Ježíškem,.,,, :-D :-D ..na druhou stranu to mám dobrý, když dostanu spoustu kytek k narozkám, tak pak jednu vezmu a dovezu jí tchýni...a samo dostávám i bonboniéry, na ty já moc nejsem, tak to vezmu taky, a hned mám dárek (tchýně má narozky 1.1....)no a tchán je má příští týden, ale to mě moc nezajímá, jemu fakt nedávám vůbec nic...je to hrozně odtaženej člověk.... :-p jinak jsem stihla za tu dobu, co jsem tu nebyla uvařit oběd (no jen kosti a brambory a polívku), umýt vstupní dveře (místní nájemníci si asi myslí, že se to umyje samo... :-S ), dala jsem další pračku, 2 už jsem vyndala ze sušičkym a další se suší...a teď peru povlečení.... :-D ..no a vesele mi za mnou vrní trouba, ve který peču bábovku a tvarohovej štrudl....¨no a naštěstí mi nádobí myje myčka, takže práci zdar.... :-D ..jen nevím, kdo pak bude všechno to prádlo uklízet....a něco i žehlit....no a taky jsem vyházela ty zimní věci ze skříně, tak teď přemýšlím, jak to všechno napasuju dolů do sklepa, když tam chci dělat pořádek příští týden.....za 2 hoďky přijde manža z práce, tak snad něco vymyslím.... :-D
Odpovědět
Profilova fotka
marki, ty jsi hrozně činorodá. s tou sušičkou mě pořád lákáš. vlastně teď už jenom vybírám a přemýšlím, do kdy budu odolávat. chci ji jako dárek k vánocům, ale takhle je to hrozně těžký čekat ještě celých 9 měsíců. ale zase mi je líto si přivézt sušičku "jen tak". ledaže ]-( .......... bych ji dala manželovi v květnu k narozeninám :-D :-D :-D . to by mohl mít radost :-D . tak teď ve mně bojují 2 já. to horší mi radí, abych už teď ho nějak vmanipulovala do myšlenky, že si tu sušičku hrozně moc přeje :-p ;-) a to lepší, že to není nejlepší nápad. =-) holky, volala jsem rezervaci do restaurace v dětenicích (středověká restaurace). a oni tam mluví "středověky". už jsem se smála při tom rezervování. spadlo mi sluchátko a on tam něco blekotal. tak mu říkám: jste tam? on: no já tady jsem, ty tam seš? já: no já sem tady. on: tak to tady máš ženská a s pánembohem. takhle to moc nevyzní :-N , ale musíte mi věřit, že to bylo veselé :-D v pondělí vám napíšu, jak to tam probíhalo.
Odpovědět
Profilova fotka
je, verčo, teď jsi mě fakt rozesmála.... :-D ...no a sušičku si pořiď, já manžovi ukazovala její výhody neustále (jako že jsem na něj měla víc času), takže když pak přišlo na lámání chleba a já viděla sušičku v akci, tak mi řekl, klidně jí kup, lepší, než věšák na prádlo....můj miláček.... :-D ..musím vypnout net, ať si manža nemyslí, že tu nic nedělám...je všude bordel (prádlo) a já tu sedím za PC...tak kdyžtak o víkendu nebo v pondělí....papa
Odpovědět
Profilova fotka
marki, hezký víkend. a nepřeháněj to s tou prací. nezapomeň, že pracuješ 24 hodin denně - staráš se o mrňouska. ;-)
Odpovědět
Článek se načítá
Právě jsem mému manžílkovi připomněla, že máme dnes půlroční výročí...a co on na to???"...no docela jsem za tu dobu z tebe zešedivěl" ]-( :-) Bané, musím být na něj hodná, dneska mi vytřel celý byt a momentálně opravuje v předsíni nějaké lištičky. Po vzoru Marki jsem zadělala na bábovku a jdu se fláknout před balkonový dveře na sluníčko :-D Verčo, taky jsem se dost nasmála :-D :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
peto, a ty už máš po práci nebo jsi doma s miminkem?
Odpovědět
Profilova fotka
vlastně jsi nemocná - já jsem fakt trouba :-)
Odpovědět
Profilova fotka
taky mě dneska napadlo, že bych mohla upéct nějaký tvarohový koláč. ale uvidíme. nejsem moc pečící a tak se musím podívat do kuchařky, jak moc je to náročné. a to mi je 27 roků!!! |-| ale toasty a čaj umím výborně :-D :-N
Odpovědět
Verčo, jak myslíš, že já peču bábovky...mě kdyby se ztratila moje kuchařka, tak jsem namydlená :-o
Odpovědět
Profilova fotka
tak to jsi mě utěšila ;-) . moji rodiče se vždycky můžou usmát. když mě zaučují do nějaké super receptu, tak po páté ingredienci přerušuju lekci vaření. víc jak 5 ingrediencí nejsem schopná registrovat. manžel i naši to berou s humorem, protože vědí, že když už vařím, tak je to opravdu dobré (omáčky ještě nevařím moc často, ale 4x do roka se zadaří ;-) ) ovšem je to jenom půlrodinový humor, protože před tchánovcema takhle vtipkovat nemůžeme. už takhle si myslí, že jsem úplný kopyto a všechno, co se mi povedlo, je pouze náhoda. :-D ale můj manža je charakter a vždycky si chodí přidávat. a jedenkrát jsem ho sama prosila, ať už si nepřidává, protože to bylo fakt hnusný. vůbec nemám ráda koprovou omáčku. a v kuchařce to pojmenovali "krůta po selsku". sice tam psali kopr, ale řekla jsem si, že ho tam nedám. a taky jsem na tom úžasným receptu zjistila, že dělám jíšku (měla jsem doma i kupovanou) - do tý doby jsem nevěděla, že se tak dělá. a taky tam psali trochu citronu. slovo trochu jsem nepochopila a cákla jsem ho tam, jako do čaje (piju hrozný kyseláky). no takže to vlastně byla koprovka bez kopru alá citronová omáčka. vypadalo to dost hnusně a chutnalo hodně podobně. můj miláček mě utěšoval a přesvědčoval, že je to moc velká dobrota. :-D :-D možná bych se měla nabídnout, že už jsme dlouho takovou baštu neměli, jestli nechce zase. ps: to bylo před 4 roky, ale budu si to pamatovat celý život. :-D :-D
Odpovědět
Tak to jsem se zas nasmála...koukám, že jsme na to úplně stejně. (Mimochodem nesnáším koprovku od mateřský školky :-p ) Můj manžel je naštěstí taky v pohodě a všechny moje kuchařský pokusy zatím snědl. Většinou dělám pořád ty stejný jídla - zapečený maso, brambory, brokolici, zeleninu nebo obměním brambory za těstoviny, rizoto, sem tam guláš, pečený kuře...no žádnou svíčkovou jsem zatím nezkusila ale hlavně UŽ JSEM UVAŘILA SVŮJ PRVNÍ HOUSKOVÝ KNEDLÍK!!! Upekla jsem ho v mikrovlnce! Strašně jednoduchý, chutná trochu jako kupovanej z obchodu - je takový lehčí, nic hutnýho. Došli housky, tak jsem ho udělala z toustovýho chleba a manžel si to moc pochvaloval. Někdy mě opravdu překvapí. A s tchánovcema jsme na tom taky stejně. Tomova mamča tráví většinu svého času doma v kuchyni a každý den vaří jiný oběd, takže když zjistila, že já vařím jenom o víkendu, tak z toho 2x nadšená nebyla. Ale letos o vánocích jsem je dost překvapila (a sebe taky) upekla jsem svojí první vánočku. Sice vykynula víc než měla, a nakonec se skoro nevešla do trouby, ale byla výborná. Nadýchaná, oříšky se s rozinkami sice někam vytratili, ale nechápu že si na ní manžel urazil kus zubu...
Odpovědět
Profilova fotka
tak teď jsem se zase pobavila já. moje tchýňka je taky taková vařící osoba. je to přesně ta ženská, co vyjede na týdenní dovolenou do kempu a celý den stojí u plotny. manža se jmenuje taky tomáš. takže to asi mají tomášové osudem :-D . na knedlík jsem si ještě netroufla, ale už nabírám odvahy a do roka ho udělám. peti, přeju hezký víkend. utíkám domů.
Odpovědět
Také přeji hezký víkend... vypadá to, že se nám to počasí trochu umoudřilo a konečně začne to jaro!!!
Odpovědět
Profilova fotka
jé, holky, vy už jste pryč, já jsem se před chvílí vrátila z nákupu s manžou, dala další pračku a musela jsem si jít odpočinout, protože už to moje tělo jaksi nestíhalo...skřípla se mi nějaká žíla či co u třísla a já sotva dopajdala domů....auto pořád není, takže jsme jeli s manžou trolejbusíkem, ale museli jsme udělat větší nákup, tak to chudák manža odnesl celý sám...já jsem hrdě nesla osm rolí 3vrstvého toaletního paíru... :-D a v tom mě chytla ta noha, prostě děs běs, manža byl doma s velkou těžkou taškou a ještě težším batohem dřív jak já....prostě jsem mu nestíhala... :-p ....ale už jsem v poho.... :-N jinak jsem vám chtěla napsat, že jste typickým příkadem toho, že ženská se klidně může vdát, i když "neumí" vařit...tím vás nechci nijak urazit,.,,,, ;-) ..berte si příklad ze mě....(odstrašující)...vařit jsem uměla snad od dvanácti, protože mě to naučila babička, v 16-ti byl ze mě na hotelovce profík...ale na žádost o ruku jsem si musela počkat 9 let.... 8-) takže manželství rozhodně nesouvisí s vařením.... :-D já jsem ten typ, co vaří každej den, když je doma (no, každej den ne, protože se mi podaří uvařit trochu víc....takže to máme min na dva dny.... :-D )...zato ale dávám manžovi vybrat, co by chtěl....zítra je rajská, pozítří (ale to si myslí jen on.. :-D ) bude ražniči a opékaný brambor...jenže já už teď vím, že rajská bude min 2 dny.... :-D :-D :-D ...no a taky jsem vychovaná od babičky, resp. ona nás v tomhle směru hrozně rozmazlila...když bylo kuře, tak jednomu dělala rýži (mně) a druhýmu (bráchovi) brambor....takhle jsme to prostě měli rádi...nebo když bylo zelí, tak bílý i červený a knedlíky houskový i bramborový...ale tak daleko to dotáhnout nechci,,,,, :-N to bych si mohla za chvíli hodit mašli.... :-N ..no a moje tchýně, tý se zase vůbec vařit nechce, takže když přijedem na návštěvu, tak se zeptá, co budeme vařit, ale pak to stejně udělám já...sice teď kolem mě běhá, ať nestojím u plotny, ale tohle je opravdu poslední věc, která by mně vadila.... :-N mně vadí, že jako návštěva vůbec musím vařit.....(jsem se u nich navařila nepřetržite víkend co víkend šest let)..ale tchýně je hrozně pomalá, tak se na to nemůžu dívat...já mám doma vařeno za 3/4 hoďky, a když je houskovej knedlík, tak za hoďku a půl...no a tchýně začne vařit v deset, aby v jednu měla na stole... |-| .... tak to je asi vše, vy jste stejně už pryč, tak hezký víkend... :-D já budu odpočívat u žehlení, budu žehlit hlavně ty krásný oblečky pro mimouše,,,,, :-) ale to až zítra....a to mi přijede autosedačka, lehátko a další věcička pro mimouše,,,,, :-D pa pa kulíšci... :-N
Odpovědět
Profilova fotka
marki, koukej si odpočinout, maminko jedna, a zítra si pěkně žehli o 106 pa a měj se :-D
Odpovědět
Profilova fotka
papa niki, tobě hezký víkend.... ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj holky, marki, napsala jsi to dost vesele. doufám, že se ti nožička už zahojila ;-) . chtěla jsem sem dát ještě jednu vtipnou historku s vařením, ale mám pocit, že si tady na mailu přečetla jedna osoba moje vtipnosti za celý život a neváhala mi o víkendu předhodit moji neschopnost. ani manžel ani tchyně to nebyli. třeba to je jenom náhoda, ale mám z toho dost divný pocit. ale možná jsem jenom přecitlivělá :-p .
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky, Verčo, to snad ne, i když možný je všechno :-| Jinak my jsme výročí oslavili opravdu netradičně. :-D Dopoledne mi volali ze školy, ať si okamžitě přijdu pro Vítka, že ho bolí břicho.. tak jsem letěla. Hned jsem za tím viděla slepák, nemocnici, operaci...to se naštěstí nepotvrdilo. Jenom něco špatnýho snědl, takže hned co se zkamarádil s WC mísou se mu udělalo dobře, i když večer usnul v sedm hodin jako kotě... ale oddychla jsem si. No a manžel přišel byl z práce tak utahanej, že usnul už při zprávách. Sice jsme si říkali, že otevřeme lahvinku vína - já dám sklénku a on zbytek ;-) ale nedošlo na to :-N Takže jsem zkoukla Četnický humoresky a šla jsem chrupkat taky :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
emko, tak to jste měli romantiku :-D my jsme byli v sobotu v dětenicích a bylo to naprosto úžasné. moc mě to tam bavilo. ;-) už se těším, až si mě tam drahý zase vyveze ;-) .
Odpovědět
verčo: ahojky, cože???? Někdo ti napsal že jsi neschopná do emailu???? To se tu začíná rozmáhat, minulý týden se na to stěžovali holky v Jen tak... ach jo, proč jsou někteří lidi hovada...??? Netrap se tím, jak říká můj drsný kamarád: Na každou svini se někde vaří voda... (ehm... drsný, ale pravdivý...) A jak bylo v dětenicích, napíšeš o tom víc?
Odpovědět
Profilova fotka
verčo, nic si z toho nedělej, oni se vždycky najdou nějaký dobráci, který o tobě řeknou všechno někomu jinýmu, kterej to pak roznáší dál...já o jedný takový osůbce tady na beremese taky vím a kvůli ní jsem o svým těhu musela mlčet i tady před vámi až do UZV...jinak bych to tu vyplácla hned...vím, že to ta osoba nemyslí zle, ani mi tím neche ublížit, ale holt, když si myslím, že tady jsem "anonymní", tak to tak není...a když nechci, aby se o mně někdo něco dozvěděl dřív, než je nezbytně nutné, tak vím že to sem nemůžu napsat... ]-( .... jinak noha mě už nebolí, jde prej o nějaký zkřípnutí žíly nebo čehosi u třísla, a já to pak nemůžu rozchodit... :-N emko, hezká oslava...takhle nějak si to taky představuju... :-D ...my máme teď o víkendu oslavu dědečkových 80-tin,ale to bude jen oběd a pak trochu odpoledne posezení,,..no a pak večer zajdeme s manžílkem do anší milované hospůdky na Dobré Vodě (tam jsme spali o svatební noci)...a asi na mě budou kluci čučet, protože když jsem tam byla naposled, tak jsem byla nevěsta...a teď budu skoro mamina.... :-D :-D no nic, jdu dělat španělský ptáčky, ať má manža co do pusinky,,,můj miláček... :-)
Odpovědět
Profilova fotka
dani, tak jsem to nemyslela. někdo z mých známých si to tady přečetl, alespoň si to tak myslím. mám pocit, že jsem jim říkala, že sem chodím. a moje přezdívka je používaná doma dost často a září 2005 je taky dost výmluvné. kdyby se do mě obul někdo z lidí, koho neznám, tak bych s ním vyběhla - to se mě moc nedotýká. ale tahle osoba mi je dost blízká a tak mi to nebylo jedno, co říkal. celkem bych chápala nějaký výpad, kdybych někoho z nich pomlouvala, ale já si dělala legraci sama ze sebe. ale co nadělám, mě se líbí si dělat legraci a s tím asi hned tak nezkončím :-p
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?