Svatební den v září 2005 jižní Čechy. Najdu kolegyně?

Zobraz úvodní příspěvek
Ahojky, je tu někdo z jižních Čech, kdo má svatbu v záři?
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky, to jste se teda včera rozjely :-) to mi to trvalo, než jsem to přelouskala. Ivett, to je dobrý s tím příjmením :-N Viktorie je moc hezké jméno, ale bohužel ji má bratranec ;-) Dani, Sofie je moc hezký. Taky mě napadla, jenže jsem to doma ani neříkala.. slaví svátek na Žofii a to má manžel narozeniny. Už teď slavíme Vítkův svátek na moje narozeniny, a on dost nadává...že to není jeho den apod. Tak to tomu druhýmu neuděláme. I když, jak to sem teď píšu, Sofinka je opravdu moc hezký...zkusím to navrhnout a dám vám vědět jestli mě hnali nebo ne :-D Verčo, ten Lev - vím, že jsi už tady o něm psala. No nevim, nevim mě se to moc nezdá - připomíná mi to, nevím proč, Lenina :-D :-p :-D A jak bys mu říkala? Lve? To mi moc nejde z pusy... ale je to každýho věc, a zase k příjmení to jde hezky ;-) Anička je hezký jméno (taky obsazený). Je to i moje babička, je jí 84let a její kamarádky jí pořád říkají Aničko. U tohohle jména mi ta zdrobnělina u dospělých nevadí, ale taková 80-letá Natálka, Amálka, apod. 8-)
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj kočky, jsem ranní ptáče, ještě jsem ani nesnídala a už jsem tu... :-D teď jsem právě udělala jeden obchůdek, koupila jsem pro mimi lehátko na krmení, krásný za bezva cenu, jen musím opět zneužít matčinýho přítele, aby mi pro to dojel (je to v Praze) - už mi takhle dojel pro autosedačku a polohování do postýlky.... 8-) ..takže Dani, neváhej a směle nakupuj přes net, hodně pražských maminek toho spoustu prodává a jsou to fakt hezký věci....a ty máš tu výhodu, že se na to můžeš dojet podívat.... =-) jinak se včera v noci kámošce narodil chlapeček Radeček (ponese jméno po tatínkovi),t ak se na ně půjdu dneska v deset podívat ...představte si holky, že rodila jen 4 hodiny...já jí závidím...v úterý při rodinných poutech to na ní přišlo, tak se vyspršila, pak vyjeli s manžou z Mrákotína, tak min hodinu strávila na cestě a po třech hodinách na sále to bylo venku,.,... :-o 8-) jak já jí závidím...je to její druhý mimčo...ta se má,... :-N no,taky se mi podařilo prodat svatební bižu a teď možná i dekoraci, tak se s tím tady teď ňufňám (peříčka, lístečky, látka atd)...protože už to asi nikdy neuvidím... ;-) tak to taky musím prohlídnout, aby to bylo bez vady, naposledy jsem to viděla týden po svatbě, tak aby to bylo OK.... ;-) v JIhlavě zase sněží, ach jo, snad to přejde aspoň do dubna, abych nerodila do sněhu.. :-N
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj! Teda Marki, ty jsi opravdu ranní ptáče! :-) Hlavně se nezapomeň nasnídat, ať ti ještě není špatně z hladu! :-D Můžu mít jednu intimní otázečku?
Odpovědět
Ahojky Emko: Muj bratranec ma taky Viktorii, ale vubec se s nimi nestykame, ani na svatbe jsme jim nebyli, videla jsem jen fotky a to jeste zprostredkovane od tety...V listopadu jsem se dozvedela ze se jimnarodila VIktorka, trosku jsem zurila, ale kaslu na to, my ji budeme mit taky... :-) Jinak vsem pritomnym preju peknej den...
Odpovědět
Profilova fotka
honzi, klidně se mně pýtej, já jsem hlava otevřená.... ;-) a po snídani už jsem...špatně z hladu se mi nedělá, jen jsem vždycky nervozní...ale za to mimčo v bříšku nemůže, taková jsem byla vždycky (myslím nenajedená... :-D )
Odpovědět
Marki: už jsem si koupila lehátko (podle rady "tvojí" maminy že děti mají být přes den v lehátku a ne v autosedačce)... a nakupovala bych pořád :-D :-D :-D ale musím se krotit, přeci jen je ještě dost brzo (18tt)... na břišních tancích nemají výbavičku holky co rodí za 4, 6 týdnů a já už bych jí měla hned x-) jinak mimi už o sobě dává vědět, jak všude píšou že pohyby jsou zezačátku jako bublinky, otření rybí ploutvičky nebo něco podobného velmi jemného, tak naše zlatíčko je od prvních pohybů velmi razantní a důrazné :-D a dneska ráno obzvlášť :-D
Odpovědět
Profilova fotka
jojo dani, je to vleká manie.... :-D ale oproti mě máte velkou výhodu....já jsem před vámi, takže vám pak nějaký věcičky můžu prodat nebo věnovat.... :-D :-D :-D a mně snad věřit můžete ne.... :-N ..tak já letím do spořky a pak za kámoškou do porodnice a pak se jdu vyfotiiiiiit...včera mě manža odhalil, protože nemohl pochopit, že jsem si nechala natočit vlásky...pořád se mě ptal, co se děje, jestli se budeme znova brát.... :-D :-D tak to ze mě dostal.... :-N
Odpovědět
Profilova fotka
Dani, tak gratuluju k pohybům :-N ˇ Holky, já ještě nenakupuju, ale musím se hodně přemáhat. Naštěstí je venku hnusně, takže mě nelákají procházky a po cestě z práce žádný obchůdek nemám ;-)
Odpovědět
Marki: to budeš moc hodná x-) x-) x-) Emko: děkuju x-) obchůdky se sebezapřením míjím, ale ten internet, to je mor!!!! a potom co Marki prozradila mimibazar... :-D
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj holky, emko, úplně vítkovi rozumím. sice nemám nic s nikým ve stejný den, ale svátek a narozeniny mám ob den a celá famílie slaví narozeniny od konce ledna do konce února. a taky jsem v dětství byla hrozně moc nespokojená :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holčiny, nedá mi to, ale ráda bych vás poprosila stránky toho mimibazatu do IP, kámoška čeká taky mimíska a asi jako každá nastávající maminka, by ráda na nějakých věcech ušetřila. Díky moc
Odpovědět
Profilova fotka
Mno, zajímalo by mě, jaká je "pořizovací hodnota" miminka. Tedy, kolik peněz tě už tohle nakupování stálo? Je mi jasný, že cena je závislá na tom, co kdo chce koupit a kolik na to má, že se cena liší od kvality a jestli je to nový nebo třeba z bazárku. (tak nějak začínáme doma počítat, kolik je třeba mít ve strožoku...) ;-) Jestli je to vlezlý dotaz, tak mě klidně pošli do háje zeleného! :-D :-D :-D
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
honzi, jako "zkušená matka" :-D :-D ti ráda odpovím. myslím, že je to hodně-položkový seznam. ale sama se řídím heslem, že budu nakupovat z penízků, které vydělám během těhotenství. je pár položek, které jsou docela radikálnější (teď mě napadá jenom kočárek). ale pořád si myslím, že v porovnání s celým dětským životem jsou tyhle výdaje směšné. a až budeš mít doma středoškoláka, tak teprve se pořizování kočárku zasměješ ;-) vím, že jsem to trochu zlehčila, tak to neber špatně. my jsme se zamýšleli jenom nad tím, abychom měli na splátky bytu a provoz celého bytu (a to taky není málo :-( ). a ostatní už prostě musí jít. ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Verčo, máš naprostou pravdu, já taky našetřený penízky na výbavičku na miminko nemám. Honzi, největší položky jsou pro mě kočárek a autosedačka. Chci to mít nový, neumím si představit položit miminko do kočárku po někom (Marki, promiň, v tomhle se neshodneme :-) ) To počítám tak 10 000,- i když kočárek se dá koupit i za 20 000,- Další povinnou položkou je postýlka, tu my naštěstí máme, jinak se ceny pohybují myslím cca 2000,- až 3000,- . Jídelní židličku, na tu máme čas tak do 6 měsíců, ta stojí kolem 2000,- No a pak oblečení, který teda fakt budu nakupovat z výplat průběžně a spíš až bude mimi na světě, nechce se mi kupovat moc těch neutrálních věcí. Větší položky jsou ještě nějaký těhu oblečení, ale to taky není nijak závratná částka (2000,-???) No ale ty ceny jsou fakt různý kus od kusu. A taky je spousta zbytečností bez kterých se obejdu. Ale jestli chcete už teď šetřit, tak já si myslím, že tak 30 000,- (no možná 40000,-) by ti mohlo stačit, pokud budete kupovat všechno. Jinak doufám, že mi vyjde přání dlouho kojit a ušetřit tím za sunar, to je totiž po narození miminka spolu s plenama největší výdaj.
Odpovědět
Profilova fotka
emko, i na plínkách se dá ušetřit - koupíš si pár hadrovejch a po večer je můžeš přešplouchnout :-p :-D teď si dělám legraci a rozhodně to nemyslím špatně. pokud je někdo ve fin. tísni, tak je vděčný i za hadráky (ikdyž to možná s energií a amortizací pračky stojí úplně stejně ;-) ) honzi, cíleně na nic nešetřím, protože bych pak nakupovala i hovadiny a to rozhodně nechci. a dost penízků se dá i ušetřit, pokud sleduješ akce v obchodech. jediné, na čem nechci šetřit já, je matrace v postýlce a autosedačka. jsem si 100% jistá, že neošidím ani kočárek (ale s rozumem). určitě mi spousta peněz uteče na oblečkách a hračkách |-| a to ještě spoustu věcí nevím. :-N
Odpovědět
Profilova fotka
tak už jsem tady.... ;-) ..emko, plně tě chápu, že chceš novej kočárek (no, já ho chci taky, proto chceme jet do Brna na ten veletrh, abych všechny viděla a mohla si je vyzkoušet...v JIhlavě prodávají jen polský a pak jedna firma česká..ale na prodejně mají max 3 kousky se kterýma se nedá ani moc pojezdit...)..já mám tady ten jako záložní, určitě ho budu mít doma na houpání a na balkon...a pokud se mu nic nestane a bude OK, tak ho holt budu mít pro začátek i na ven.....samo, že chci novej (aspoň něco).... ;-) tak uvidím, jestli mi v Brně padne do oka....ale na druhou stranu mě jímá údiv, když si přečtu článek od nějaký maminky, že si koupila kočárek, jak je super...a pak dovětek...a hlavně ho tady nikdo ve městě nemá.... =-) to si myslím, že zas není tak hlavní, hlavní je, aby v něm byl mimísek spokojenej a mamča se nenadřela jako kůň....já chtěla taky trojkolku, ale na Vysočinu se to jaksi nehodí.... 8-) stejně jako verča se zaměřím na matraci do postýlky (nejlépe kokosovou..., tedy tvrdou) jinak honzi, tady jsem něco našla na netu (moje poznámky jsou v závorkách): Zatímco v uzavřených prostorách je miminko obvykle přenášeno (drženo víceméně šikovně - ženy více, muži méně šikovně), na větší vzdálenosti lze s úspěchem doporučit kočárek. Kojenci si u kočárku cení především spolehlivého lidského pohonu a pohodlného interiéru. Na rozdíl od maminek nevěnují tolik pozornosti barvě kočárku. Ceny se pohybují v rozpětí 4 500 Kč až 20 000 Kč (ale to už je opravdu Rolls Royce mezi kočárky - no já viděla cenu i 40 tis za kočár, ale to bych k tomu chtěla i řidiče na 24 h :-D ). Miminko v kočárku má na sobě kombinézu (800 Kč). Když je chladno, je zabaleno do tzv. fusaku (800 Kč) a pod sebou má deku (150 Kč). Některá miminka jezdí dokonce autem. Kam s miminkem v autě? Přední sedadlo, kufr, či dokonce zahrádka opravdu nejsou tím nejvhodnějším místem. Nejbezpečnější je miminko umístit (i přes jeho protesty) do autosedačky, kterou pořídíme zhruba od 2 000 Kč (no, dneska v akci lze pořídit od 1200,-Kč, nepočítám Baumaxy apod "specializované" obchody). I když se mnou mnozí rodiče nebudou souhlasit, také miminka někdy usnou. Dopřejte svému andílkovi krásné sny a při vybírání postýlky dbejte na její kvalitu. Pěknou postýlku lze někdy pořídit i za 1 000 Kč. K postýlce je třeba dokoupit následující příslušenství: zavinovačku od 500 Kč (je dobré mít dvě - já mám jednu rychlozavinovačku - koupená v akci za 180,- a druhou mám jako baby vak, kterej se dá předělat na zavinovačku taky - koupeno za 500,- na MMB), polštář (pro začátek není určitě potřeba), přikrývku (já koupila polštář s přikrývkou za 349,-) a dvoje povlečení zhruba za 1 000 Kč (jedno hezké povlečení od 270,- Kč, prostěradla od 120 - 160,- Kč). Kdo znáte miminka jen z romantických filmů, věřte, že i ona občas vylučují. Dokonce ani televizní reklama na nové Pampers vám neumožní nasát veškeré s tím spojené vjemy (v realitě přitom většinou nehraje hudba, zato to strašně smrdí). Konzervativní maminky zvolí "luxusní" látkove pleny (20 Kč/kus). Optimální zásoba se pohybuje kolem 50 kusů. Moderní ženy sáhnou po jednorázových plenách. Jak hluboko přitom sáhnete do kapsy, záleží opět na vás. Nejlevnější jednorázové pleny pořídíte za 270 Kč za 72 ks (stačí na 17-20 dnů). Ty nejdražší (s různými póry, suchými zipy a jinými vychytávkami) jsou téměř dvakrát dražší (např. již zmiňované Pampers - no pokud chytneš akci, které se opakují, tak mně vyšlo jedno balení pampers 72 ks na 300,- Kč). Aby miminko opět vonělo, připravíme mu koupel. Vaničku s podložkou pořídíme za 400 Kč. Přebalovací podložku lze koupit za 300 Kč. Pokud se rozhodnete pro přebalovací pult, počítejte s výdajem kolem 2 000 Kč (ale pouze v případě, že žijete ve vile, do 2+kk se prostě přebalovací pult moc neschová). Po koupeli (aniž se miminka kdokoli zeptá) je na něj nanesena vrstva dětské kosmetiky. Ta základní z lékarny vás příjde na 150 Kč. Značková kosmetika, zakoupená ve speciálních prodejnách, stojí 5-7x tolik (podle maminek je v tom prý rozdíl asi jako mezi Pitralonem a Christianem Diorem - to zatím nemůžu posoudit, nic z toho nemám - jen jsem si pořídila Bepanthen mast za 95,- Kč - prý výborná věc na mimi, na bradavky a na kůžičku mrňouska). A jsme u jídla! Ideální (a nejlevnější) stravou je patrně mateřské mléko. Takový mix zkrátka dokáže připravit a vkusně zabalit pouze matka příroda. Pokud žena nekojí, musí nakupovat Sunar nebo podoné směsi (nejedná se o levnou záležitost - cca 170,- Kč/bal). Ve vaší výbavě by neměly chybět různé lahvičky a savičky (1 lahvička dle velikosti od 70,- Kč, já si koupila jednu protikolikovou za 120,- + kartáč na lahve za 50,-). Připravte se na to, že budete muset používat speciální vodu pro kojeneckou stravu. Bliží se den D. Maminky jsou nervózní, o otcích ani nemluvě. Co vzít s sebou pro miminko do porodnice? Dupačky, kabátek, čepičku, košilku (dle ročního období od 500 Kč - nosí až manžel, když si vás jde všechny vyzvednout, my pořídili úplně nové za 390,- Kč). Vše výše uvedené je dobré mít s sebou min. ve třech exemplářích (do porodnice není potřeba, řeknou vám to všude, lépe používat erár, odpadne starost s praním ;-) ). Pro novorozeně se kupuje velikost 52-56, ale už v 6. měsíci to je 70-74 a podle toho se musi doplňovat šatník. Všechny díly lze pořídit kolem 100 Kč/kus ( na MMB i levněji, záleží na mamince, co pro svoje dítko chce a na něm snese). Porodné do 1. října 2001 činilo 6 400 Kč, teď je 8 450 Kč (od 1.4.06 bude činit 17.200,-Kč (aspoň si to myslím)). Na rodičovský příspěvek máte nárok od 29. týdne a činí 2 552 Kč (teď je to 3,5 tis, od 1.1.07 má být cca 7,5 tis). Prvních 28 tydnů mateřské dovolené žena dostává peněžitou pomoc v mateřství od svého zaměstnavatele. Během mateřské dovolené (některé ženy tvrdí, že prý se o žádnou dovolenou nejedná) si smí žena (muž) přivydělat max. 3 400 Kč měsíčně, aby neztratila (resp. neztratil) nárok na rodičovský příspěvek (to prý už teď neplatí, žena si může přivydělávat neomezeně, novinka je společné zdanění manželů, které se ale vyplatí pokud už doma min jedno dítě máte a maminka je na mateřský...resp. manželé mají velký rozdíl v příjmech).
Odpovědět
Profilova fotka
a tady je Honzi zatím můj rozpočet: kočárek z MMB 1500,- /vč. pláštěnky a tašky na kočár) - ale jak už jsem psala, chystám se pořídit si nový ;-) cca za 10 tis Kč postýlka cestovní 899,- (byla v akci, jinak stojí 2400,-) - do ní přijde polohování z MMB - 300,- a nová matrace (molitanová stojí 300 -400,-, kokosová 800 - 1200,-) lůžkoviny (cíchy 270,-, prostěradlo 160,- - vše se pořizuje min 2x) měkká a lehká přikrývka (za 349,- i s polštářem) sedačka do auta z MMB - 500,- (včetně fusaku a podhlavníčku), pro většího broučka budu kupovat novou (auto teď stejně nemáme, manža nechce toho hocha, co nám ho mám spravit, uhánět....no, porodnice je od našeho domu 15 minut pěšky přes pole, tak tam asi doběhnu po svých... :-o ) a s mimčem stejně nebudu moc jezdit, nebude kam) polohovací lehátko z MMB 600,- dětská vanička 200,- dětské plenky látkové (10 ks za 23,- Kč, ale prý už to není, co to bývalo) 3 osušky (velmi dobře poslouží i velká a silná plena) - mám doma, jen to nechám mimískovi 2 froté žínky na tělíčko a na obličej (barevně odlišené) - 17,-Kč /ks Kartáček na vlásky 50,- Teploměr do vody -dostala jsem zadarmo, ale není třeba Teploměr (digitální nebo rychloběžka) - za 204,- (digitální - zjistí teplotu do 10 vteřin, normální rychloběžka rtuťová dětská stojí 150,- Kč) Nůžtičky s kulatou špičkou 54,- (ale do porodnice a pro začátek doporučují spíš skleněný pilník - dle novopečené maminky-kamarádky - zatím má nehýtky měkký, moc se toho upilovat nedá Nosní odsávačka (balonek) - já koupila tu druhou, kterou používají v porodnicích - 18,50 Vatové tampony nebo tyčinky 20,- Čípky nebo sirup na sražení horečky (Paralen, Panadol) zatím nemám, ale prý je dobré si to pořídit včas Láhev + dudlíky (pozor na výrobce) – počet závisí na výživě (kojení nebo kojenecká výživa) - zatím mám 3, víc ani nechci, ale jen jednu jsem si koupila - tu protikolikovou za 120,- 2 dudlíky - 70,- Kč (dalších asi 5 dudlíků jsem dostala, co s nima, nevím..) 3 bryndáky - zatím nemám Kartáč na mytí lahviček - 49,- 1 balení dětské výživy pro novorozence (Nutrilon nebo Hamilon) (nemám) Odsávačka mateřského mléka - 40,- Kč z MMB od maminky, která ji nevyužila Nedráždivé dětské mýdlo - 13,- Dětský olej, případně tělové mléko - zatím jsem nekoupila Krém na zadeček (Bepanten, Weleda, Rybilka) - zatím jsem nekoupila Krém na obličej- zatím jsem nekoupila Postýlka 60x120 nebo 70x140 + matrace - zatím mám cestovní, uvidím, kdy přijde na řadu klasická, nutná je však vždycky dobrá matrace Přebalovací pult, stolek nebo komoda (nemám, nebudu pořizovat) Rychlozavinovačka nebo klasická zavinovačka -179,- Nepromokavá podložka do postýlky (nemám) Podložka na přebalování (2 ks pratelná/více ks jednorázová) - mám 10 ks jednorázových a 2 dvě s omyvatelným povrchem - jednu doma na pračce a druhou cestovní v tašce Dětská deka - dostala jsem od kamarádky Kočárek hluboký (výhodná je trojkombinace nebo čtyřkombinace) zatím nemám nový Fusak - dostala jsem zadarmo Síťka proti hmyzu (nemám) Pláštěnka - 115,- /ale já ji dostala zadarmo/ Vlhké ubrousky na zadeček - 240,- (ale do porodnice nebrat, až bude mimísek trochu větší, abysme ho zbytečně nedráždily) Jednorázové pleny - v akci Pampers new baby za 300,- Kč/ 72 ks Baby vak - 500,- z MMB mantinel do postýlky a kapsář jsem si ušila, stejně tak i povlečení na podložku, co jsem dostala, látka mě vyšla na 300,- Kč + 200 stovky výplň - to ještě použiju na ušití dečky a polštářku do kočárku... tak a do toho nepočítám oblečky, co jsem nakoupila, tj. cca 1000,- Kč (v tom je i podprda pro mě na kojení) :-p :-p :-p ..tak si to honzi, spočítej... :-N
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky, já už jsem vzhůru... =-) ale koukám, že než se prokoušete mým včerejším snažením, tak už bude odpoledne a vy už budete spěchat domů.... :-N
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj, tak jsem se tím prokousala. Já to proti tobě vzala hodně zhruba :-D , ale na cenu nám to vyšlo asi stejně.. Holky, my máme dneska 1/2 roku od svatby, to to letí :-) Mě to připadá, že ta svatba byla už hrozně dávno Verčo, vy jste měli 1/2 roku včera, co? ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
dobré ráno emko, vše nejlepší k výročí.... :-D , nás to čeká za 14 dní..... :-D
Odpovědět
Profilova fotka
ahojki všem půlročním manželkám, a vy maminky krásně si to užívejte. :-D
Odpovědět
Profilova fotka
díky niki, a ty se hezky vyléč... :-D
Odpovědět
Profilova fotka
makri jo díky už je mi lépe, a jakpak je vám dvěma, krásně si to tu zaplnila, informacema pro mimíšky, krásně si to okopíruji a snad někdy použiji :-D
Odpovědět
Ahoj Niko a zářijovky, tedy opravdu jste mě překvapili, že to je už půl roku od svatby! Co je u Vás nového? U nás se po svatbě celkem nic nezměnilo. Máme za sebou svatební cestu v Jizerkách a jinak z práce do práce...Jinak momentálně se doma léčím ze zánětu vaječníků ;-( PS:Těm co se brzy stanou maminkami gratuluji :-)
Odpovědět
Profilova fotka
ahojki peta, u nás je taky mezi námi vše dobré, jinak život si zahrál s osudy v naší rodině, ale dáváme to do kupy, a spojilo nás to s manželem ještě pevněji a blíže než cokoli jiného, bohůžel by to mohlo být trochu veselejší, ale to snad příjde a doufám že brzo. jinak máme vyhlídlý pozemek a firmu co postaví domeček - srub, tak je to i veselejší :-D právě jsem taky na nemocesnké, sice jen s angínou, tak ti přeji brzké uzdravení a hlavně ať jsi brzo v pořádku.
Odpovědět
Tak to mě mrzí, že máte rodinné problémy - držím Vám palečky, ať se Vám to vyřeší co nejdříve. S tím baráčkem jsem hrozně zvědavá - zajímá mě to od začátku, co jsi napsala, že plánujete stavět roubenku. Když jsme jeli na ty hory, tak jsme kolem takových nově postavených baráčků projížděli a vypadalo to moc zajímavě. My už jsme s dozařizováním bytečku skončili - chybí nám zařídit jenom pokojíček, ale na to máme zatím ještě fůru času :-) S tou mojí nemocí - vím přesně jak jsem k tomu přišla - chodila jsem s kamarádkou na aquaerobic a asi jsem se prochladla - ale jinak mě to moc bavilo - můžu všem doporučit! Je to vhodné i pro těhulky, jenom si dejte pozor ať neprochladnete jako já :-(
Odpovědět
Profilova fotka
peta díky, ty se hlavně uzdrav ať jsi zdravá a do budoucna v pořádku pro mimiska, my furt o bydlení mluvíme, a mluvíme, prozatím jsme tam kde před tím, ale vyhlídlý pozemek je krásný, jak teď řešíme kolik do toho vrazíme, a co nabídne firma, uvidíme, je otho kolem toho moc, uplně to rozjedeme v létě. :-N
Odpovědět
Profilova fotka
nám je moc dobře, teď brouzdám na netu, kočkám, co tu dávaly inzeráty, že něco koupí, tak jsem poslala odkazy na stránky, kde zase jiné prodávají....a tak....jinak peru dneska druhou pračku, jednu mám v sušičce a pak připraveno tak ještě na 2 na 3...třeba to zvládnu, než se manža vrátí z práce....no jsem vzhlru od půl pátý, tak třeba jo...peru od šesti,.aby sousedi neřekli, že ruším noční klid.... :-N ale až bude v noci řvát mimi, tak to asi poznají.... :-D ..uklízím doma věci na zimu, stejně už je neoblíknu, tak jsem je vyprala a dám je do sklepa...odsud si zase vezmu věci letní, který snad už potom obleču, přeházím skříňky...teď peru věcičky pro mimouška... :-D ..léčím naši rybu, protože bych o ni nerada přišla...přežila skoro všechno s námi a je hrozně komunikativní a společenská.... :-D .. taky jsem si byla včera vyfotit bříško, ale fotečky budou až za měsíc, protože má toho paní moc, ale jsem s ní domluvená i na maličkýho/maličkou,a ž se narodí,a by to byl ještě novorozeneček,,,tak dává takovým paním přednost....ale u toho bych chtěla i tatínka.... :-) no, za chvíli dám asi vařit kosti, abych měla co jíst a na zítra na polívku a asi udělám na zítra bábovici, abysme měli něco dobrého na zub.... :-D jinak jsem niki ráda, že tě rodinná událost s manželem posílila..to je dobře.... ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
marki to je fajn, jak čtu si plná energie, to je fajn, já se měla jít včera podívat na mimiska kamarádky ale jaksi jsem marod tak nene, ale těším se na něj, je to jejich druhé a jsem zvědavá, hlavně co Lucinka, říká na bratříčka. ty jo fotečky budou jak malina, i ty s mimískem v budoucnu, budeš mít krásné vzpomínky a dárečky pro rodinu co.
Odpovědět
Koukám Marki, že i když jseš už doma, tak je pořád co dělat, viď ;-) S těmi pračkami už trénuješ na "prací zátěž" až budete mít miminko? :-D Docela Ti závidím tvůj "uklízecí" elán, už se těším až budu taky čekat na miminko a budu mít dost času na celý úklid bytečku. Teď sice čas mám, ale mám nakázaný klid na lůžku..(teď momentálně mám tedy klid na křesle u PC...) Co máte s rybičkou? Ať se Vám brzy uzdraví.. Niko, pokud budeš chtít ohledně baráčku (po té stavební stránce) s něčím pomoci, tak dej vědět - tatínek mého manžela dělá dozory na stavbách, tak by mohl poradit ;-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?