Svatební den v září 2005 jižní Čechy. Najdu kolegyně?

Zobraz úvodní příspěvek
Ahojky, je tu někdo z jižních Čech, kdo má svatbu v záři?
Odpovědět
tak tohle znám, taky jsem tak nějak vše organizovala sama, tedy sháněla kontakty, obrázky z netu... jenže pak když jsem mu ukázala co se mi líbí - konkrétně se to týká prstýnků - tak se to zase nelíbí jemu :-| s chlapama je to někdy fakt komplikovanější :-) :-) to já spíš vše honím, aby to bylo zařízený včas a čekám až si moje drahá polovička udělá čas!!
Odpovědět
Profilova fotka
Hmmm, my jsme takový ty důležitý věci (prstýnky, hospoda, místo obřadu, moje šaty a oblek pro ženicha) řešili společně a celkem jsme se shodli :-) Zbytek, podle miláčka už nic víc není potřeba :-| ,a to "nedůležité" (výzdoba, květiny, dorty, doplňky, boty apod.) si mám vymyslet sama. Řekl mi (a to je vlastně pravda), že to mám určitě už všechno promyšlený, takže kdyby chtěl něco jinak byly by zbytečné dohady... jak ohleduplné :-) Když jsme ale domlouvali výzdobu sálu, tak se čertil, že jsem se s ním neporadila... to je šmudla, co??? ;-) :-D
Odpovědět
je pravda, že na jednu stranu chci po něm jeho názor (př. výzdoba sálu, nebo ted konkrétně polštářek na prstýnky, který mi bude šít ségra - je hrozně šikovná) ale na druhé straně už to mám taky promyšlený :-) takže mi ve finále řekne, at si to udělám jak chci 8-) jenže tomu předchází půlhodinová diskuze :-) tedy ty zbytečné dohady.. máš fakt ohleduplného chlapa :-) :-) myslím, že moje chyba je v tom, že chci aby se zapojil také do příprav, které ty označuješ za "nedůležité"ale na druhou stranu to fakt není nutný a pak vznikají zbytečný dohady. možná si mi tedka trochu sáhla do svědomí a nebudu ho takovými "maličkostmi" zatěžovat :-) jenže aby mi pak nevyčítal, že jsem rozhodla něco bez něho... :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Asi jsem to špatně napsala - ty věci jsou nedůležitý podle něho, ne podle mě :-) Ale je mi jasný, že po něm nemůžu chtít radu při výběru bižu, nebo svíček - ale jít se mnou může :-D A s tím vyčítáním, tak na to mám taky plán :-D ;-) zrovna včera jsem s ním chtěla probrat květiny - teda probrat, chtěla jsem, aby mi odsouhlasil tu mnou vybranou :-D tak jsem z internetu vytiskla tu "mojí" a jednu hrůzu. No a na kterou myslíš, že ukázal??? :-)
Odpovědět
tak to jsi provedla úplně mazaně :-D fakt super!! ale s kytkou problém nemám, tu si vyberu sama, nějak mi do toho nekecá, už od začátku :-) napsala jsi to dobře, moc dobře jsem tě pochopila. pro nás jsou věci "nedůležité" také důležité :-) ale všeobecně známo, že chlapi mají priority někde jinde než my ženský ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
ahojki zaříjovky, tak to ti chlapi jsou všichni stejní, my konečně včera dorazili na matriku a vyzvedli si seznam hudby a nahrávky ať můžeme vybrat, a stejně to můj okomentoval - mě je to jedno. něco vyber. a tak je to skoro se vším - tedy ty důležité věci (hostinu, místo obřadu, oznámení, menu, alkohol,...) řešíme a někdy i dlouho, to když si každý stojíme za svým, jako třeba to že přítel trval na svíčkové - 3 měsíce jsem mu to rozmlouvala - a podařilo se :-) . Jinak s kytkou - to vypustil - kdy a kde ji mam vyzvednout a zaplatit, no prostě chlap. ale až i budu vybírat a potvrzovat, bude chtít nakonec rozhodovat a vybírat. na to jsem naštěstí připravena a se vším mu dělám předvýber - 3 - 5 možností, které jsou ucházející s mou vybranou - a prozatím se vždy shodnem na tom mém.
Odpovědět
Ahoj, a take Kladno tu ma sve zastoupeni v zari, konkretne 24.9. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
ahojki nevěsty tak právě poslouchám ty nahrávky hudby k obřadu a musím říci, že nevím co si vybrat. je tam převážně klasika a ta se k nám moc nehodí, chtěli jsme nějákou irskou, nebo skotskou. je to hrůza. Jak to máty vy, nás vyjde hudba - el. varhany 500,- + housle 500,- ale asi budou jen varhany. a jaké písničky si necháváte hrát, já jich potřebuji 7 - 9. tak zatím. NIKA
Odpovědět
Profilova fotka
Nám na výběr nic nedali. Když jsem se na to ptala, paní na matrice mi řekla, že se domluvíme před obřadem.. buď nám bude hrát varhaník (150,-) nebo nějaká slečna pustí CD (zadarmo) Ani jsme se doma nebavili o tom, že by jsme dali něco jinýho než klasiku, stejně to nebudu vnímat.. už jsem byla pár svatbách a hudbu si fakt nepamatuju.. Jiný je to s kapelou a prvním tancem - tam si rozhodně nechám zahrát Koláře - Ještě že tě lásko mám... a pořádně si to užiju.. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
to jo, s tím prvním tancem to je taky síla, vybrala jsi dobře, my jsme takoví hudebně stašně rozlítaní, máme rádi vše od lidovek - né dechovku :-( , přes folk, country, rok, i pop a přítel spíše hardrol,... tak zatím nevím co si necháme zahrát jako první tanec, určitě né valčík, raději se budeme ploužit, nebo něco z countryovek. uvidíme, jak se domluvím s kapelou. s tím obřadem, je mi jasné, že taky asi nebudu vědět, jen hlavně nechci Ave Maria - to bulím jak želva, mam tu písničku spojenous pohřby tak ji tam nechci. Ještě uvidím, zkusím kontaktovat moje spolužačku ze základky - hraje na housle i koncertuje - tak snad nějáké skotsko či irsko zahraje a bude to vyřešené.
Odpovědět
Profilova fotka
oprava,hardrock
Odpovědět
Profilova fotka
Niko, zkus se zeptat, jestli by ti nepustili tvoje CD (třeba i přepalovaný, jeslti na to mají přístroj)...brácha měl svatbu na radnici v Jihlavě, tak jim tam zpívala nějaká paní za doprovodu varhaníka, a když začala ty svoje árie, tak se všichni lekli a jde to vidět i na videu, jak všichni koukají, odkud se ty zvuky linou, ale když si zvykneš,tak je to sranda... :-D ..jinak si pak nechali pustit písničku z filmu Moulin Rouge (duet Nicole Kidman s tím jejím hereckým partnerem) a nezůstalo ani oko suché....bylo to dojemný, protože ta písnička měla příběh.... ;-) ...tak to zkus, třeba mátte nějakou svojí písničku, a chtěla bys jí tam, když to jde v Jihlavě, proč by to nešlo i jinde... ;-) emko: máme stejnej vkus...ještě že tě lásko mám...si taky nechám zahrát od kapely...pro toho svýho ;-)
Odpovědět
Článek se načítá
ahoj, i ja se pridavam k zarijovym nevestam :-) , mame svatbu v Kladne 24.9. v 10.30
Odpovědět
Profilova fotka
Marki, navím jestli to půjde, máme to na hradě, možná pod čirým nebem, či v hradním jádru. Matrikářka nám to CD moc nedoporučovala, spíše to bude tím, že s tou holkou co hraje jdou ruku v ruce - penízky. uvidíme, jak to dopadne. a abych řekla nic dojemného moc nechceme, spíše něco pro dobrou náladu, veselejšího - a ta irská muzika je prostě nej. I s tím obřadem máme problémy, už jsme zaplatili poplatek 1500,- matrice - nejsme tamní a je to mimo - na hradě, ale pokud to nebudeme mít na jednom ze dvou míst na hradě, které oni určili (Kulatina - ja tam normální podium - nepřipadá v úvahu, a Hradní jádro - Palác - ten jde ale je strašně tmavý, ikdyž osvícen loučemi, je to strašně romantické). chtěli jsem to v jednom zákoutí mezi hradním příkopem - ale to si musíme dát další žádost a zaplatit samo další penízky 1000,- Docela síla co. a když jsem řekla, že to chci řešit až v týdnu před svatbou či v pátek - podle počasí - škaredě Jádro, pěkně venku, tak se na mne dívala jako na :-S , snad se sní dohodnu, zatím
Odpovědět
Ahojky, tak jak tady čtu....měla jsem to docela jednodušší.... :-) My zaplatili 120,-- poplatek na Matrice za hudbu a dali nám na výběr ze 3 svatebních pochodu a zhruba 30 poslechových písní. Z toho jsme si museli vybrat 1svatební pochod a 3 poslechové. ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Tak nějak to budeme mít taky, akorát na výběr budeme mít u čtvrthodinku, než si paní matrikářka zkontroluje občanky ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
no tak to my vybíráme po jedné - 1. pochod, 2. pro příchod oddávajícího, 3. pod projev, 4. podpisy a polibek a pak asi 3 - 5 na gratulace a závěr.
Odpovědět
na úřadě v Tachově chtějí 300 za varahany + zpěv, nebo 150 jen za varhany ( jo varhany, elektrické klávesy, kdyby šlo o opravdové varhany kosstelní tak neváhám, ale tyhle nechci) tak jsem zvolila variantu, že si přinesem svoje CD jsem zvědavá co vyberu.Chtěla jsem Canon od Pachelbella , ale máme doma nějakou divnou verzi ( moc se mi líbila verze ve filmu Ordinary People). Pak bych mooooc chtela Beetovenovu Odu na radost, ale tu jsem zatim nenasla. a verzi Ave Maria jsem nasla něúrekom. Omlouvám se někdy píšu s háčkama někdy bez. nemůžu si pořád zvyknout.
Odpovědět
Tak s hudbou to je u nás jednoduché - na zámku, kde svatbu budeme mít, hrají také na "varhany", ale přišlo mi to v jejich podání celkem i poslouchatelné. Byla jsem tam totiž nedávno kolegyni na svatbě, takže jsme to mohli s nastávajícím všechno okoukat :-) Na manželský polibek hráli Špinarku - Tenkrát na západě a to mě i mrazilo v zádech - tahle písnička je moc krásná, takže jsem ráda, že hudbu řešit nemusíme ;-) Jinak dostala jsem od skupiny, která nám bude hrát na svatbě, seznam jejich písniček a zatím to na první novomanželský tanec vyhráli Eláni - Voda... Dneska jsem náhodou objevila v jednom malém hudebním obchůdku CD, které se jmenuje: Ještě že tě lásko mám (tedy alespoň si to myslím), a kromě této krásné písničky tam je i plno dalších českých nebo slovenských zamilovaných písniček - stálo to 199,-Kč, a určitě si ho zítra skočím koupit - a hudbu, kterou budeme poslouchat u oběda máme vyřešenou ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
ahojki Petrak.cz, můžeš pak napsat celá název toho CD, kdo vydal a tak, ráda bych se na něho koukla, jestli ho někde seženu na netu či v prodejně u nás. Díky
Odpovědět
no, mi jsme dostali seznam, co hraje varhaník, měli jsme si vybrat 4 písničky + pochod, jenže jsme si vybrali tak dvě, ostatní se nám bud nelíbily, nebo jsme nevěděli jakou písničku si pod názvem představit :-| prý nám ale pustí vlastní CD, ale musíme to s ním zkonzultovat. každopádně si bude účtovat 200,-Kč. peta.cz taky bych rada věděla název toho CD.díky
Odpovědět
My se berem na zámku v Třeboni,od paní matrikářky jsme dostali seznam-3 pochody a asi 10 dalších písní,ani jedna se nám nelíbí.Chtěli jsme si donést vlastní CD,ale paní nás zpražila,že to by asi nešlo,hudbu tam zajišťuje nějaký pán s varhanami...Přemýšlím,jak se těm varhanům vyhnout,přinést si tam vlastní aparaturu nepřipadá v úvahu,protože na tom zámku oddávají jen 2x ročně a bude tam dost "nabito",takže nás asi nenechají si to tam předem připravit a pak to zas balit.... :-| ;-(
Odpovědět
to máte ježuro fakt blbý. myslím že v tomto případě vám opravdu nic nezbývá než si vybrat písně z uvedeného seznamu anebo podplatit matrikářku :-) :-) nám varhany zajištuje taky tamní pán, ale CD prý pustí, sice nevím jak to funguje, jestli to jde přes varhany, nebo mají jinou aparaturu a hlavně jestli to pustí pouze z jednoho CD. máme totiž vybraný písničky, ale každá je z jiného CD. ještě jsme s ním nemluvili, tak nevim :-|
Odpovědět
Ahoj Jiro,vidíš,to mě nenapadlo,že by šlo pustit CD přes varhany, musím se na to zeptat. Jinak mi to přijde celý uhozený,za obřad platíme 1600 (nejsme místní, i když to je taky relativní,bydlíme na malé vsi a Třeboň je nejbližší město) a dalších 1000Kč za zámek,tak si tak říkám,že za ty peníze by nám mohli puštění toho CD zařídit,ne?
Odpovědět
to by teda mohli, ale jestli to jsou byrokrati, tak s nimi asi nic nehne ]-(
Odpovědět
Profilova fotka
u nás je to stejné, taky nám vlastní CD nepovolí, a máme navýběr - 1 slečna s el. varhanami 500,- nebo + druhá s houslemi - dalších 500,- Holky jak jste na tom s přípravami, já zrovna prožívám další krizku, mam pocit, že se nic nedaří, stále namám dořešené šaty, čekáme ne oblek pro ženich - zkusí a poté se rozhodne o koupi, či nekoupi, vyhořela mi cukrářka - kamarádka, tak hledám něco jiného - což bude určitě drahší, pomalu nám začínají odříkat účast někteří hosté a matřikářka mne taky zlobí - viz příspěvek výše, pomalu nám začínají odříkavat účast na hostině někteří hosté :-( ;-( , že se to brzo přežene a zase to půjde jako po másle :-) .
Odpovědět
Připojuji se - 16.9. Hradec Králové ;-) Co týká hudby, tak my budeme mít klasický svatební pochod a potom na předávání prstýnků bych moc chtěla Memory... ovšem jsem na tom podobně, protože naší matrikářky se bojím i zeptat, je hrozně od rány :-(
Odpovědět
něco podobného prožíváme my, ale pořád myslím pozitivně 8-) prostě je doba, kdy jde vše jak po másle, ale zrovna ted se to totálně zaseklo - konkrétně na prstýnkách. doted nemáme vybraný prstýnky, nejsme schopni se nějak dohodnout :-( vázne to i na šatech - já je mám sice zamluvený, ale pravděpodobně, budu měnit salon... (viz diskuze Mladá Boleslav, nebo jsem to rozebírala i tady výše) o ženichově obleku ani nemluvě :-S ;-( ale neklesejme na mysli!!! :-) :-) :-) ani my nejsme dokonalý, abychom musely vše zvládnout stoprocentně ;-) ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
ahojki, vidím, e každá mme něco, zrovna včera jsem si říkala, že cokolic řeším, nejde to tak jak chci já, např. původně jsem měla mít šatičky dozdobené a dokombinované vínovou - bordó, ale ta při čiště ní zapustila, zadruhé přítel - objednávli jsme obek - chtěli jsme světle šedá - bude tmavý, neboť opět problém s látkou, prý jim dělá neplechu, teď to cukroví, předtím nám vypadly koláče, naštěstí se paní umoudřila, a budeme je mít, sic budeme roznášet koláče před svatbou týden dopředu, místo obvyklých 2 - 3 dní, ale co, hlavně že se máme rádi a jsme zdraví., jo prstýnky taky ještě nemáme ani zamluvené, klid Někdy si říkám, proč to, toliko starostí, ale chceme to tak se musíme snažit, taky pevně věřím, že to dobře dopadne, musíííííí :-D , mohlo by :-D , snad :-D :-D :-D ale dosti smutku - jdu něco dělat, zatím
Odpovědět
Profilova fotka
Ale kočky, vždyť máme ještě dost času... :-) My teď máme "klidový týden", připadám si jak na houpačce - chvíli se nestarám, chvíli panikařím, že nic nemám... :-D Asi bych měla začít balit oznamka, kdy je budete rozdávat??
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?