Svatební den v září 2005 jižní Čechy. Najdu kolegyně?

Zobraz úvodní příspěvek
Ahojky, je tu někdo z jižních Čech, kdo má svatbu v záři?
Odpovědět
Ivet: a Jeníčka bych chtěla, ale manža je zásadně proti ;-( ;-( ;-( prý je to "obyčejný" jméno 8-(
Odpovědět
Profilova fotka
Pod jménem Světlana vidím buď tu Nálepkovou nebo tu Ukrajinku z Ulice... takže já pro Světlanu nehlasuju. ;-) :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Dani, tak já zase i kdybych něchtěla, mám smůlu....ono je to jeho hrozně veeeeliké přání...no a mě to jméno nevadí, tak proč mu ho nesplnit ;-) ...obyčejné mi nepřijde, už proto, kolik může mít variant...Jan, Honza, Jeník, Jenda....jen tu Mařenku k němu nebereme :-D
Odpovědět
mi se Svetlana taky nelibi, jednu mam v praci a staci mi... :-) Jak to tak vidim, tak se jmeny bude docela problem...No jen abysme to vubec do porodu stihli, stava se i to, ze diteti urcuje jmeno soud :-) coz absolutne nechapu...
Odpovědět
Honzi: přesně, mně to přešlo když mi kamarádka řekla: Nááálepkováááá?!?!?!?!? já si jí představila a bylo... :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Přemýšlíme nad Aničkou... Když mě toto jméno napadlo, psala jsem to manželovi a on mi na to napsal smsku: Anicka je na rejd jmeno. :-D :-D :-D Nebojte, taky nevím, co to znamená... ale tu smsku jsem si pro jistotu uložila. :-D
Odpovědět
Anička je moc pekne jmeno, znami ji maji...kdyz zlobi takji rikaji Andulo, coz se mi teda nelibi, ale vetsinou je to Anicka...
Odpovědět
Honzi: Anička je krásný, ani nevím proč nás nenapadla....? jejky, vy jste tu Ivet a Ivett... uf :-D :-D , tak: Ivett: rodiče mojí kamarádky se za boha nemohli domluvit a tak na každý den v týdnu napsali dvě jména, a který den se narodila, to dostala... rozumný kompromis ;-)
Odpovědět
zajimavy system jak dat diteti jmeno...no snad me takovy problem neceka, jak rikam,holcicka je jasna a tak nejak predpokladame zeaz to prijde,bude to holcicka, u nas v rodine se rodi same holky...U kluka to bude horsi,ale snad se domluvime...
Odpovědět
Profilova fotka
V rodině mojí mamky zese byla jiná "tradice". Buď že se bude mimčo jmenovat po rodiči (holka po mámě, kluk po tátovi) nebo tak, jaké jméno si na svět přinese. (popřípadě jméno před nebo po dni narození). Takže já bych byla buď po mámě Božena, nebo Jiřina, neb jsem se narodila na Jiřího. :-D Naši tenhle zvyk teda nedodrželi (a to ani u mě ani u sestry - ta by tak byla Vanda), ale dlouho nebyli pochopeni...
Odpovědět
Ivet: já bych Honzíka chtěla, ale mám utrum, manža se někdy zasekne a nejede přes to vlak ;-(
Odpovědět
babicka chtela at se moje sestra jmenuje Eva, no ale mamka si to nastesti nenechala vemluvit, sestra se totiz narodila 24.12. a myslim ze ji bohate staci mit narozky i vanoce v jeden den, mit k tomu jeste svatek, asi by ji trefilo...:-)
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
Dani, ten můj zase nechtěl Kristýnku, neb jsme se prvně shodli na Šárce. Ale nějak na to došla řeč a tchýně se při jménu Šárka zhrozila...tak jsem nadhodila mou "zavrhnutou" Kristýnku...no a protože jsme teď 2 proti 1, tak je jasno....no musíme babičce vyjít vstříc :-D....stačí, že první vnučka (od švagra) se jmenuje Anastázie a to jméno se jí tak nelíbí, že jí raději pořád říká "kočičko" (a to má už 10 měsíců)...
Odpovědět
Ivett: no to teda :-D já jsem ráda, že se manža umoudřil, dřív, při teoretických úvahách se mu líbil Zachariáš a Tobiáš :-S :-S
Odpovědět
Profilova fotka
Ivi, viz. můj příspěvek výše. Sestra se jmenuje Lenka a děda se s tím prý dlouho nedokázal smířit, tak jí na "protest" říkal Liduško... :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Honzi, jo, to je podobné :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Dani: tatínek od mé kamarádky kdesi vyštrachal jméno Ždibřid a Ždibřida a chtěl takto svoje děti pojmenovat. Neprošlo mu to... :-D :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Ivet: trvalo to prý až do doby, kdy babičce ruply nervy a sjela dědu na dvě doby jestli už je fakt dementní, že si nemůže zapamatovat jméno své vnučky. Od té doby jí říká Lenko. Takže konec dobrý, všechno dobré... :-D
Odpovědět
Teda holky, fakt se tu bavim...Ždibřid :-D :-D :-D Pri teoretickych uvahach, kdy uz jsme spis jen tak vtipkovali navrhoval muj manžel jmeno Žigmund je sice polske ale to je mu fuk...JInak v jedne diskuzi tu nekdo psal ze chce mit holcicku Bereniku, mi se to jmeno fakt libi, ale ceskyho puvodu asi neni ze?
Odpovědět
Ivett: původ nevím ale je normálně uznané, měla jsem spolužačku na gymplu (mimochodem velmi šílenou :-D ) Ždibřid je boží!!!!! :-D my zase máme jména Kunigunda a Mechtilda pro holku a Milivoj pro kluka... taky pěkný!!! :-D :-D :-D
Odpovědět
Tak uz vim ze Berenika je Reckyho puvodu a svatek podle madarskeho kalendare ma 9. cervna myslim....Co setu clovek vsechno nedovi ze? A co rikatena jmeno Kordula - od Zilkove, nechapu,,, :-)
Odpovědět
Ivett: manžel má spoustu přátel a velkou část rodiny mezi evangelíky a tam taky frčí "poděsný" jména - často biblický - takže my jsme nakonec docela vytrénovaní (Noe, Joel, Tabita, Abigail, Jonatán...), takže nějaká Kordula nás nerozhází :-D :-D :-D ... ale, moc jí to jméno nezávidím...
Odpovědět
ja treba chapu, kdyz je nekdo verici a chce dat diteti jmeno dle bible, ale prece ty lidi musi byt soudni a uvazoat nad tim, ze by se to jmeno melo hodit k prijmeni a taky ze to dite bude vyrustat i jine deti nepochopi ze to jmeno nejakeho apostola ci koho a budou se mu smat...Musi prece myslet do budoucna... :-) Mi je jasne ze nase Viktorka pri probirani Bozen Nemcove taky na tom asi nebude ruzove, ale vymluvit si to nenecham, tim spis ze manzilek neuvazuje na jine variante nez prave Viky...
Odpovědět
Profilova fotka
marki, tomu říkám šlápnout vedle. ale jsem hlava děravá. jen, cos to napsala, hned jsem si vzpomněla. ;-) emko, máte také moc hezká jména - to se bude kulíškovi moc líbit ;-) . holky, taky si vybíráte hezké jména. u nás jsem začala se silným kalibrem "Lev" pro kluka a pak už mám všechno povolený. ale stejně - Lev Horák - se mi pořád líbí /bohužel jenom mě :-( /. naštěstí mi díky tomuto tipu prochází jména pro dvojčata Šimon a Matouš. pro kluka Janek. a pro holčičky se mi líbí jména Soňa a Sylvie (mimochodem jméno bývalky :-) ). ale jak se znám, tak to stejně ještě 1000x změním - jen Lev je dlouholetý držák :-p :-D
Odpovědět
Muzu se zeptat proc zrovna Lev? Nikdy by me to nenapadlo, ale jinak u nas vlak nejede pres Viktorii, tu proste nezmenime ani za nic...
Odpovědět
Profilova fotka
ivett, když jsem se kdysi v dětství dívala do starého kalendáře, tak 4. února bylo jméno Lev. a mě se hrozně moc zalíbilo. tak nějak na mě dobře působí. sice mi spousta lidí řekne Lev N. Tolstoj, ale to mě vůbec nenapadlo ani dříve ani teď. bohužel mi to manža nepovolí. a taky nechci vystavovat svoje dítko "výsměchu" a tak ho už víc prosazovat nebudu. třeba mi to v dospělosti vyčte :-D
Odpovědět
Vercoberco: jóóó počkej na hormóny, to půjde i Lev do kytek :-D :-D :-D
Odpovědět
S temi klucicimi jmeny je stejne vetsi problem nez u holcicek...aspon u nas...je tolik jmen ale vetsina se mi nelibi...a
Odpovědět
Profilova fotka
dani, určitě máš pravdu. už teď se mi celkem moc nelíbí velké extravagance a to by Lev byl. :-D až to bude aktuální, tak si v knihovně půjčím knihu o jménech. ale do tý doby jsem se zařekla, že nebudu chodit ani pro jména ani na www stránky pro těhu a maminky. to bych se pak usledovala ;-) :-N ale vlastně trochu kecám, protože jsem včera byla na rodině. a řekla jsem si, že pokud ani v dubnu nebudeme úspěšní, dojdu si pro ovulační testy. |-|
Odpovědět
Verco: držím moc palečky!!!!!!
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?