Svatební den v září 2005 jižní Čechy. Najdu kolegyně?

Zobraz úvodní příspěvek
Ahojky, je tu někdo z jižních Čech, kdo má svatbu v záři?
Odpovědět
Profilova fotka
Marki, taky závidím dovču.. To bude romantika, co :-) My si kupujeme stromeček sami, ale Ježíšek nám ho zdobí. Taky jsem to chtěla dělat jako u Vás, Honzi, ale protože ho má Vítek v pokojíčku tak by to nešlo... No a Marki, taky máme 2+kk :-D Je to sranda, hlavně, když venku prší :-D Už se těším, jak se tady budeme motat čtyři :-D ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Romantica to asi bude, ale pokud to počasí dovolí, tak si zajedeme do Plzně na exkurzi do Plzeňskýho pivovaru, Plzeň dvanáctku totiž oba milujeme,..... :-D :-D :-D a dokonce je poblíž otevřenej celoročně nějakej zámek, takže taky tam a pak budeme chodit na procházky a užívat si posledního silvestra ve dvou... :-N
Odpovědět
Profilova fotka
Tak doufejme, že na Vánoce pršet nebude. Pamatuju si, jak jsme chodili z našima večer ven a procházky a koukali lidem "do oken", kde svítili stromečky a počítali jsme, kolik jsme jich cestou viděli. To bylo taky fajn. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Nějak se mi to zaseklo :-| My taky chodíme večer ven, už teď a sledujem, jakou má kdo výzdobu. Ty nasvícený okna a stromky před baráčkama, to je moc krásný. Taky bych chtěla zahrádku s malým smrčkem.... jééé. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
A taky si pamatuju, že když jsme na Vánoce navštívili babičky - bydlí v jedné vesnici kousek od Brna, a pak jsme už za tmy jeli domů, tak jsme počítali, kolik nazdobených stromečků před domkama uvidíme. A že jich bylo! A pořád je, tam je to zvykem. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
To jsme si navodily vánoční atmosféru, úplně to cítím v kostech.. Teď bych si dala svařák...hm, tak nic. Možná příští zimu, možná přespříští :-) to jsou vyhlídky :-.
Odpovědět
Profilova fotka
Proč by sis nemohla dát svařák? Myslím, že jedna sklenička nevadí. Ale záleží na tobě, to je fakt. :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Já nevim, myslím, že teplý alkohol se rychle rozproudí krví a dostane se až k miminku. Normální víno, to je něco jinýho, tam ta slenka nevadí... Aspoň si myslím a budu se podle toho řídit :-) Už jsem si našla na internetu recept na punč bez alkoholu, tak ho asi hned dneska vyzkouším...
Odpovědět
Profilova fotka
A myslíš, že studený se k miminku nedostane? Prdlajs. Ale každopádně je mnohem lepší alkohol (teplý nebo studený, to je fuk) nepít v těhu vůbec. Záleží na rozhodnutí každé z nás. ;-) A napiš, jaký byl ten punč. My dělali děckám na táboře punč - teda byl to čaj s punčovou trestí (což oni nevěděli a chválili nás, jak jsme super vedoucí, že to by jim doma neprošlo) a strašně jim to chutnalo (že by zakázaný ovoce?). :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Určitě napíšu :-D Mě to s tim studenym alkoholem říkal doktor, tak nevim.. že když se zředí sklenka vína vodou, tak je to v pohodě. No ale když nad tím přemýšlím normálně - asi máš spíš pravdu ty :-D
Odpovědět
Profilova fotka
No jistě, alkohol je pořád jen alkohol, ať teplej nebo studenej. A nemyslí si doktor třeba i to, že když bys kouřila u otevřenýho okna, tak se to k miminku taky nedostane? A když si do vína naliješ vodu, tak ten alkohol pouze zředíš, to znamená, že ho vypiješ míň, ale zase je to alkohol, vodou ho nezničíš. Neměl by si pan doktor přečíst nějakou odbornou knížku na téma pupeční šňůra a její membrány, placenta, co všechno roznáší krev a tak podobně? Já myslím, že by měl. ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
On mi tím chtěl asi naznačit, že ne všechno je tak jak se píše v knížkách. Stejně tělo nejlíp pozná co chce a co ne.. Já si můžu dát skleničku, když mám na ní chuť - od tý doby co jsem to zjistila (jééé, dneska to je měsíc :-N ) jsem měla 2x 2 deci červenýho a jedno malý pivo. Ta chuť je fakt málokdy... Stejně tak na kafe a když vidím hranolky, nebo jiný mastný jídla tak se mi všechno obrací ;-)
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
Emko, ty myslíš, že krev nerozvádí až k miminku teplý alkohol, kouř z cigaret, jakýkoliv léky, drogy, vitamíny, kyslík,... ? Tohle se totiž stopro v knížkách píše. :-) Mě tohle říct doktor, tak si hledám jinýho :-. ! Souhlasím s tím, že má každá maminka jíst a dělat to, co chce, protože co chtít nebude, k tomu ji stejně nikdo nedonutí. A gratuluju k měsíčnímu výročí :-D
Odpovědět
Profilova fotka
To jsme se do toho mudrcování nějak zamotaly ;-) My máme teď v sobotu čtvrt roku od svatby - a mě to přijde tak hrozně dávno, že to snad ani není pravda :-. Máš to taky, nebo je to tím, že se teď soustředím na to miminko?
Odpovědět
Profilova fotka
Já jsem se do mudrcování nezamotala. A za svýma názorama si stojím! Prostě by mi tvůj doktor nevyhovoval, protože podle mě má pochybný vědomosti. Ale to je jedno, hlavně, že tobě vyhovuje, ne? :-) No jo, vono už to bude tři měsíce? Já jak se teď soustředím spíš na ty Vánoce, tak nad tím vůbec nepřemýšlím. Ale letí to, to je fakt. Nám se konečně podařilo roztřídit svatební fotky, takže to snad už konečně donesu na vyvolání na papír. A bude album! Juchů! Jenže jsem CD zapomněla doma, ach ta hlava děravá... :-| :-N
Odpovědět
Profilova fotka
Hm, tak to my ještě nic roztříděnýho nemáme =-) Máme asi sedm různých CD tak po 100-200 fotkách a já z toho musím vytřídit co z toho hodíme na papír. Miláček už to vzdal, že mu přijdou všechny fotky stejný, že mu to takhle stačí a vymalováno ... No snad se s tím prokoušu ještě letos, i když o tom pochybuju :-|
Odpovědět
Profilova fotka
Nás ke třídění dokopalo to, že některý fotky chceme dát jako dárky pod stromeček rodině. ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
No aspoň jste měli motivaci ;-) Ale já to taky zvládnu !! :-x
Odpovědět
Profilova fotka
my jsme nechali vyvolat hrozně moc fotek a teď to mám roztříděný, co bude v albu a co ve svatební krabici (tam jsem uložila všechny čičmurádky). teď ještě koupit to album a nalepit :-N . ale ještě mám nezaložený fotky z loňskýho silvestra a červnové dovči a album mám doma, takže chyba bude asi někde jinde :-D :-D emko, souhlasím, že ten čas hrozně utíká. taky mi to přijde jako hrozně moc dávno. nejradši bych šla ten čvrtrok oslavit do nějaké dobré restaurace. ale protože jsem od svatby zase hezky ztloustla :-( , tak papáníčko nebude. a vánoce jsou skoro významnější (budeme spolu prvně) než celé "výročí" :-p . honzi, určitě to emčin doktor nemyslel tak, že by se mělo v těhu pít a kouřit. spíš to chápu, že radí maminkám, aby poslouchali vlastní tělo (instinkt) a jedli podle chutí a ne podle knížek. ber to tak, že jsou i takové budoucí maminky, které jsou schopné chroupat celé těhotenství nízkotučné jogurty a zeleninku, protože si to v nějaké moudré knize přečetly. a rozumným ženským, jako jste tady vy, se skoro nic říkat nemusí :-D :-D :-D :-D
Odpovědět
já bych se alkoholu bála... jak víte že je to v pohodě? myslím, že i tak do sebe a do mimi člověk dostane takových škodlivých věcí že další vědomě přidávat...nevím nevím... nechci tím nikoho kritizovat, ale po přečtení několika knih o speciální pedagogice, různých vadách a tak si dám v těhu abstinenci...
Odpovědět
Profilova fotka
hm, holky, tak zatím, co jsem tu nebyla, tak jste tu zase rozjely téma... :-( já si prostě skleničku vína dám, někdy i 3, ale všechny mám zředěný napůl vodou (pak si dám ještě navíc matonku), takže cítím jen lehký závan vína a nic mi z toho není...stejně jako si dám sklenici dvanáctky, když na ní mám chuť a stejně tak si dám sklenku vína nebo piva, kterou třeba ani nedopiju, protože mi najednou přestane chutnat.... :-p dle doktorů prostě určitá dávka za týden neškodí, tak proč bysme se měly stresovat... :-S každá máme jiný chutě, tak si prostě dopřáváme, co chceme...mně nechutnalo stejně jako emce v jejích týdnech teď smažený jídlo nebo kafe...teď si kafe dopřávám každý den, občas dostanu chuť na smažáka a dám si pivečko - a to je tak jednou za 14 dní...ještě, kdybych se měla trápit tímhle, tak to by byla fakt mizerie... :-o nejím žádný prášky, když jdu do lékárny, vždycky je upozorním, že jsem těhu, takže mi skoro nic nedají neob je to šíleně drahý....ale sklenku vína nebo piva si jednou za čas prostě dám.... ;-) to máte se vším, já byla dneska na krvi, takjsem jim oznámila, že chodím cvičit a plavat a sestra na mě koukala, že plavání je super v těhu, ale jedním dechem dodala, abych si dala pozor na mykosy...jenže my chodíme do bazénu pro děti, resp. pak je v něm plavání miminek, a pořádají to porodní sestřičky z nemocnice...tak jako tam mám chodit nebo ne....???....co doktor to názor a já se řídím instinktem a tím, jak se cítím...kdybych si myslela, že svoje dítě utápím v alkoholu, tak nikdy nepozřu ani kapku ničrho, co ho obsahuje.... |-| podívejte se třeba na Mahulenu Bočanovou, tak říkala, že má takový "italský těhu" - prostě si dopřávala červený víno, když byla těhu a neměla vůbec žádný výčitky....samozřejmě, že se může stát cokoliv, ale kdybych měla myslet ještě na tohle, tak se jdu rovnou zhroutit... :-|
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky, nějak jsme to tu zasekly, ne?? Já jsem o víkendu upekla vanilkové rohlíčky a linecký, teď se ještě pustím do ořechových a končím.. Nejdůležitější pro naší rodinu je stejně vaječný koňak, tak se vrhnu na ten, aby mě nepomluvili =-) :-N Včera jsem dokoupila zbytky dárků, tak teď už mi zbývají jenom babičky a to bude raz dva nakoupíno :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj Emko! Já jsem o víkendu taky pekla - přijela za mnou mamka, takže nám to šlo pěkně od ruky. Ale je to jen upečený, ještě musíme nadělat krémy a pospojovat to a nazdobit. To ještě nějaký ten čas zabere. A manžel se známým pokládal novou podlahu do našeho zrekonstruovaného obýváku. Takže konečně super, hotovo! To budou krásný Vánoce!!! :-D
Odpovědět
Profilova fotka
No tak to ti Honzi přeju, krásný Vánoce. Hlavně, že vám to všechno vychází jak chcete, není nic důležitějšího. My ještě musíme koupit stromeček - ale jak jsem koukala, všude jich je plno, jen pro něj dojít... My se pustíme do nějaký "přestavby" až na jaře, ale tak horký to zas nebude. Máme 2+kk, zrekonstruovaný před třemi roky. Půjde jen o přesídlení nábytku a moc variant taky není... no jsem zvědavá, jak to tam k nám všechno nacpeme :-N Ale pod náma ve stejnym bytě bydlí rodina se třema dětma, takže víme, že to jde ;-)
Odpovědět
Ahojte holky,vy jste tak pilný!Já nepeču,neuklízím,dokonce ani dárky nekupuju,protože (ne naší vinou) na Vánoce nebudeme moct být v našem domečku.Zedníci nám nestihli postavit komín,teď už se jim chodit nechce...Když to tu tak čtu,tak se mi chce brečet,měly to být první Vánoce s manželem....Místo toho pojdeme k rodičům,letos poprvé si přeju,aby už to bylo za náma.... :-(
Odpovědět
Profilova fotka
Ježurko, nesmutni :-) Vánoce nejsou jenom o tom kde jsme, ale i o tom s kým... je jasný, že sis to naplánovala jinak, ale tak si dáte kapra s rodičema a můžete se jít projít ven, budete se držet za ruce a bude vám dobře :-) My taky nejsme na vánoce sami, přijdou k nám moji rodiče a babička, možná i tchýňka aby nemusela být doma sama, jestli její přítel půjde do práce.. Možná by nám bylo dobře samotným (jen já, manžel a syn), ale už je to takhle zaběhlý a možná by nám bylo bez nich smutno :-)
Odpovědět
Emko,díky :-) Já vím,že může být vždycky mnohem hůř,ale s tou rekonstrukcí se to táhne už hooodně dlouho,původní plán byl bydlet do svatby....Bydlíme teď u našich,vůbec si s nima nerozumíme,manžel už je silně na prášky,protože naši se pořád hádaji a chovaji se k nám jak k malým dětem (manžel pochází z rodiny,kde se jeho rodiče doteď oslovují Fanoušku a Ivuško, drží se za ruce a v životě se pohádali jen jednou)...Takže jedeme k druhým rodičům,tam aspoň budě nějaká ta pohoda :-) A mě nezbyde,než se těšit na přístí rok,až budu mít možná i novou kuchyni a budu taky péct cukrovíčko a vyvářet dobrůtky,možná už taky s mimískem v bříšku ;-) Jéje,to bude u vás na Vánoce veselo,musí to být super,když si rodina rozumí :-)
Odpovědět
Profilova fotka
No, ono to Jezurko není tak jak to vypadá. Babičce je už 82 let a má svoje mouchy (ale pěkně veliký ;-) ) Nic se jí nelíbí, mého syna se už od malička ptala, jak se mu líbí dárky od ní - i když věděla, že věří na Ježíška a že tajíme, že dárky nosíme my. Před měsícem, když měl můj taťka (její syn) oslavu narozenin, tak práskla dveřma a odešla, protože jsme se jí tam údajně moc nevěnovali :-| Ale říkáme si, že je to babička a kdoví, jak na tom jednou budeme my. Na vánoce jí nemůžeme nechat samotnou.. A naši mají taky svojí hlavu, vědí všechno nejlíp. Už jsme kvůli tomu měli hodně horkých chvilek :-( Nechci se tu litovat, ale jenom jsem ti chtěla ukázat, že nikde to není jak to zvenku vypadá :-) :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Jezurko, nevěš hlavu, je to sice smutný, docela tě chápu, ale neboj, třeba to nakonec bude moc příjemný. Hledej v tom to dobrý a ne to smutný - mě se to kecá, co? Vánoce jsou nádherný dny, pohodička, klídek, samý dobrůtky, v televizi pohádky, krásná atmosféra, s tebou tvůj miláček... Uvidíš, že to bude dobrý! A o to víc se můžeš těšit na ty další, který už opravdu budou jen vaše! Ale teď nehaž flintu do žita. Nech se překvapit, třeba zažijete něco, co byste normálně nezažili! Hledej to pozitivní! A usměj se!!! :-D :-)
Odpovědět
No,v tomhle směru jsme na tom asi tak nějak stejně,až na to,že já Tebe můžu akorát obdivovat,že to zvládáš...Máme taky 3 babičky, všem je kolem 80 a když byly spolu na svatbě,vyjít s nima znamenalo ovládat diplomacii na nejvyšší úrovni ;-) Ale i to se dá skousnout,ten hlavní problém je můj táta-alkoholik.Je to na dlouhý povídání a vysvětlování,jen bych to shrnula tak,že všichni skáčou tak,jak on píská (včetně mě,protože se ho bojím) a všichni se strachem čekají každý den na večer,jak moc přijde domu opilej :-( Jediný řešení je být od nich co nejdál....jenže,nevím,co mě to napadlo, jsme koupili domek 100m od nich :-| No,tak jsme si trochu postěžovaly,já se omlouvám,před těma Vánocema to na mě všechno nějak padá.Přeju Ti pevné nervy,aby ty Vánoce byly opravdu svátky klidu a pohody :-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?