Svatební den v září 2005 jižní Čechy. Najdu kolegyně?

Zobraz úvodní příspěvek
Ahojky, je tu někdo z jižních Čech, kdo má svatbu v záři?
Odpovědět
Profilova fotka
Nevím, zatím fakt nevím... Tchýňka se nás už několikrát ptala, že se jí moc líbí malý miminka a co s tím uděláme... Přijde mi to od ní roztomilý. Já čekám, co manžel - zatím mám pocit, že pokud se o tom začneme bavit, tak to bere jako ohromnou legraci, myslím, že si ještě neuvědomuje, že je to závažný rozhodnutí... ještě si nejsem jistá, že by to opravdu chtěl... A pak si teda taky nejsem na 100% jistá sama se sebou. Myslím, že ten pocit, by měl být ještě silnější... (no, on by třeba i silnější byl, ale já si na to teď zakazuju myslet, protože si musím najít novou práci, dostat smlouvu na dobu neurčitou, nějakou dobu v nové práci být, abych se pořádně zaučila a aby mě pak po mateřské chtěli zpátky). Není to tak lehký...
Odpovědět
Profilova fotka
No, vždyť vy máte ještě čas. Zatím si užívejte jeden druhého, touž potom tolik nejde. Je to zas úplně jinak krásný, ale už se nebudete moct tulit, kdy se vám zachce ;-) On si na vás, ten Váš a pro vás nejlepší mimísek, počká. Uvidíš :-)
Odpovědět
Profilova fotka
já jsem tady taky, jen se všichni ke konci roku zbláznili a dávají mi šílený úkoly.... :-D , ale teď jsem tu sama, tak je klídek.... ;-) honzino, co se týče mimíska, my po něm toužili hrozně dlouho, jenže jsme si pořád říkali, proč ještě ně...no a najednou, když máme byteček a jsme sami pro sebe, tak už to manžel nevydržel a přemlouval mě, abych byla těhotná do svatby....a já mu samozřejmě podlehla, vůbec toho nelituju a teď ti můžu říct, že tak nějak cítíme, že ty děti klidně mohly být už dřív.... ;-) tak před dvěma rokama....jenže to se nám to říká, že jo, když už máme všechno svoje...a stejně to viselo jen na tom mým drahým, protože si mě pořád nechtěl vzít a já nejsem z těch, kdo by ho do něčeho nutil...takže jsem ráda, že mimi hrozně chce a vlastně mi ho holky v okolí závidí, protože vidí, jak se chová k ostatním miminkám... ;-) ...a emko, taky čekám nějaký krásný reakce od toho mýho už od začátku, když ho tak hrozně chtěl a on mu říká zmizík, protože na pátej měsíc mám podle některých skoro nebříško, ale podle posledního UZV byl v pořádku, tak snad to tak bude pokračovat...já mu říkám tasemnice, protože skoro nepřibírám a říkám, že se do mě s chutí zavrtal... :-D :-D :-D manžílek prostě něžnýma reakcema nepřekypuje, ale zas jsem si už zvykla... :-D :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Taky si říkám, co tomu jednou řeknou moji rodiče... Vždycky jsem si myslela, že by byli nadšení, ale čím dýl jsem z domu, čím dýl žiju se svým manželem, tak mám opačný pocit. Podle našich totiž skoro nic neděláme správně...
Odpovědět
Profilova fotka
no, jestli budou jako ti naši, tak to přejdou naprosto chladně a bez emocí ( měli jsme to takhle z obou stran, už mě to ale neštve, nejezdíme za nima-... :-D )..ale to se ti určitě nestane... ;-) ..honzino, my ne, že bysme nic nedělali správně, my podle nich nemáme žádný starosti a NIC neděláme---- :-D :-D :-D
Odpovědět
Honzi: s těma rodičema, to je fakt smutný.... jak naši nemají rádi manžela tak taky nečekám nic než pozvednutí obočí a jedudotaz typu: a z čeho budete žít (podotýkám že manžel vydělává trochu méně než průměrnou mzdu) no když jsem jim říkala, že mě požádal o ruku, tak neřekli ani ň... jediný, kdo měl radost byla moje sestra
Odpovědět
Profilova fotka
Koukám, holky, že to taky nemáte moc jednoduchý... :-( Jo, Marki, přesně tak - buď nic neděláme, nebo co děláme, tak špatně. A peníze podle nich taky utrácíme divným způsobem. Dani, z toho mám právě strach - že místo toho, abych viděla nějakou pozitivní reakci, tak uslyším -a z čeho budete žít, nebo -vždyť to tady ještě nemáte spravený, barák vám padá na hlavu a vy si pořídíte děcko... Já nevím, třeba to neřeknou, ale podle toho, jak se občas chovají a co říkají... mám z toho strach... :-(
Odpovědět
Profilova fotka
Holky, nebojte se reakcí rodičů a nezlobte se na ně. Oni to nemyslí zle, i když to tak někdy vyzní. A určitě není pravda, že by nechtěli vnoučátka. Ani my nemáme vztahy kdovíjak ideální, ale nedá se nic dělat. Vlastně si všichni jakoby zvykají na novou situaci - jejich děti už nejsou jejich, už si žijou po svém. Časem se to všechno urovná a bude to v pohodě. A až jim jednou ty jejich vnoučátka ukážete, uvidíte jak se budou rozplývat :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj Emko, já vím, uvědomuju si všechno, cos napsala. Jen si myslím, že by i oni mohli být chápavější k nám... Ale možná jsou všechny moje obavy úplně zbytečný a až k takové situaci jednou dojde, třeba budou naprosto perfektní! (ale ze zkušenosti vím, že je lepší být připravený na tu hořší variantu, pokud to tak dopadne, tak z toho člověk není tak zaskočený a líp to ustojí a pokud to nakonec dopadne líp, tak je aspoň ta radost mnohonásobně větší!). Jen bych nerada, aby to vyznělo, jako že se tím nějak moc trápím nebo nad tím nějak moc přemýšlím, to ne. Jen mě to prostě už párkrát napadlo, ale zatím to neřeším. Čas to jednou ukáže. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
honzino, to bude v poho, mně říkala švagrová, že říkala mojí máti, že po svatbě přjde u nás miminko a moje máti na to prý reagovala tak, že to nemůžeme, že vyděláváme málo, že na to nemáme atd....a dneska mi volala, jak se mám, jak to jde, a jestli je všechno v poho....a kdy se přijedeme podívat do jejího novýho hnízdečka, co si nechala postavit.... ;-) tak se to všechno mění.... ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Já vím, chce to čas, jako ostatně všechno. Jenže vím, že ta první reakce pro mě (a troufám si říct, že pro každou nastávající maminku) je hodně důležitá. Takže se nedivím, že to může někomu ublížit. Že se s tím okolí postupně smíří a pak se začne i třeba těšit, to je docela logický. :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Marki, to je jasný, ono jim ani nic jinýho nezbyde. Ten cit a láska k ještě nenarozenému miminku je silnější než ty obavy, že máte málo peněz. Peněz má málo většina rodin a vyjdou. Musí se. Já taky říkám, že holt budeme mít 3x v týdnu buřtguláš a 2x krupicovou kaši a na víkend nás snad pozvou babičky. ;-) Jasně, že si dělám srandu, ale nějak bylo, nějak bude.. :-)
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
Emko, tak přesně s tímto názorem "šla do miminka" i moje kamarádka. Řekla si, že stejně by si vždycky mohla najít nějaký důvod, proč děti nemít - hlavně teda málo peněz, a tak to s manželem hodili za hlavu a mají kráááásnou holčičku. A možná taky právě díky tomuto přístupu byla nejmladší maminkou prvorodičkou v porodnici. Jiným toto rozhodnutí holt trvá dýl... :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Nejmladší bych teda být nemusela ;-) Nějaký zázemí je podle mě nutný mít, ale ne veškerý komfort, ten stejně není nikdy. Doufám, že to nezní jako nabádání k rodičovství. To bych nechtěla, každý si sám určí, kdy je ten správný čas. Akorát mě přijde, že se nad tím kdy mít a kdy nemít miminko, v dnešní době moc přemýšlí... Holt zakládáme rodiny později a s větším rozumem než naši rodiče. :-D
Odpovědět
Profilova fotka
no, emko, fór je v tm, že si nemyslím, že bysme na tom byli finančně špatně, nemáme žádný dluhy, naspořeno máme taky pořád dost, z platu nám zůstane taky hezký číslo, tak já nevím.... 8-) ona totiž máti má trochu zvýšený standard, víš, takže my určitě o krupicový kaši (která mně teda hrozně chutná, ale manželovi vůbec) a buřtguláši asi nebudem.... :-D :-D :-D dokonce svýmu mužíčkovi každej den vyvářím (teda, když má odpolední, aby nemusel chodit do hospody) a to taky něco stojí....ale my si vůbec nikomu nestěžujeme, ani na peníze, prostě na nic a to asi někomu vadí, že jsme nezávislý a nikoho v tomhle směru nepotřebujeme.... ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Marki, a přitom by měli být rádi, že jste šikovní a samostatní... Já si dělala s tou kaší legraci, taky to zvládnem celkem v pohodě. Máme všechno, ale přeci jenom - jsme teď zvyklý na dva platy a pak bude jenom jeden. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
,no, dva platy máme teď taky, docela slušný, ale asi hřeším na to, že mám své velké úspory (no, dědictví po taťkovi), takže to tak neprožívám, ale zase je nechci utratit..chceme si koupit časem nový autí, aby se tam všichni a všechno vlezlo... ;-) spíš jsem řešila s Jožkou, že až dostanu 3,5 tis na měsíc, že ho žádám dopředu, abych nemusela u něj žebrat o peníze na jídlo apod....pak to bude jen na něm, já uvidím podle sil a možností, jestli se dá v JIhlavě nějak přivydělat..... :-D ale hlavně si budu užívat mimča.... ;-) :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Já už mám takový hlad, že musím jít na oběd. Máme šp.ptáčka s rýží, to si dáme :-) :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Já se z oběda právě vrátila, takže už nejsem nervózní (z hladu) :-D , pochutnala jsem si na boloňských špagetách!
Odpovědět
Profilova fotka
Tak španěláka mi někdo snědl ]-( Musela jsem vzít za vděk závitku s bramborama, ale pošmálka jsem si taky a mimču to prospělo. Žaludek se mi na chvíli uklidnil. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Emko, nemáš problém s jídlem?
Odpovědět
Profilova fotka
Mám problém, mám pořád hlad.. :-D A když se nenajím hned tak mi začne být špatně od žaludku. :-|
Odpovědět
Profilova fotka
emko, to já mám taky, jen jsem musela teď ustoupit kolegyni, která jela do města, tak máme hlad a čekáme, až přijede..máme dneska vařenou mrkvičku a já se na ni tuuuze těšííííím..... ;-) a pak musím zajet rychle do města, abych se podívala do sekáče, jestli tam nemají něco novýho a přemýšlím nad novýma těhu kalhotama, protože se mimčo začalo roztahovat a bolí mě z kalhot bříško...takže mám v práci rozepnutej poklopec.... :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Jééééé Marki, mrkvičku jsme měli včera :-D A už od včera mám chuť na dušenou kapustu (a to jsem jí nikdy nijak zvlášť nemusela) takže si jí večer asi ukuchtím. Doma mě moc rádi mát nebudou. ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Tak to je moc dobře, že vám jídlo nedělá potíže. Já měla pocit, že mnohem častěji mají těhulky problém s tím, co jíst, aby jim z toho nebylo na zvracení. A kolikrát přijdou třeba jen na jednu jedinou věc a jinak nic jinýho sníst nedokážou. Jsem ráda, že to není tak jasný pravidlo! ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Honzi, to jsem teda ještě neslyšela. A já ani nezvracim, ale kolikrát bych byla radši. Protože takhle mám celý den žaludek na vodě a nic nepomáhá :-|
Odpovědět
Profilova fotka
Já jednu dobu - než jsem narazila na beremese - hodně pročítala diskuse na rodině.cz a tam je těch ženských docela hodně, co je jim hóóódně špatně. Tak jsem z toho měla dojem, že je to docela normální a pokud mamince není špatně a může sníst kde co, že je to spíš výjimka. Ale asi je to dost různý, individuální.
Odpovědět
Profilova fotka
Honzi, já na rodinu taky chodím, ale tam jsou šílený tragédky... nechci to nijak zlehčovat, ale všechny mají přehnaný strachy - jedna z toho, jedna z toho. Kdybych to měla brát vážně, co ony tam píšou, tak se zblázním. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Emko, to je taky fakt. Hlavně jsem měla kolikrát pocit, že tam píše jeden a ten samý člověk pod různýma přezdívkama. A je to takový neosobní. Tady se mi líbí víc. Když si s někým píšu, tak vím, odkud je, kdy měl svatbu - nebo bude mít, kolik příspěvků má za sebou (ale to není tak důležitý) a pak taky fotku! Tohle se mi prostě líbí víc. Na rodině jsem už dlouho nebyla, nějak mě to ani nenapadlo... :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Mě to tady přijde taky takový domácký. Možná je to tím, že sem chodím už dlouho. Nějak se odtud nemůžu odtrhnout. A to jsem si myslela, že svatbou to uzavřu a budu v práci pracovat :-o ;-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?