Svatební den v září 2005 jižní Čechy. Najdu kolegyně?

Zobraz úvodní příspěvek
Ahojky, je tu někdo z jižních Čech, kdo má svatbu v záři?
Odpovědět
Profilova fotka
Máš pravdu, nejdou dělat v tomhle rozdíly. Záleží to i na nich, jak se rozhodnou, jestli s někým půjdou nebo ne. Já opravdu nevím, jak bych to dělala, tak bohužel nemůžu poradit :-| . Jak jsem už psala, musela jsem "nepozvat" i sestřenice a bratrance :-( , takže tenhle problém už nemám. Tak to dobře proberte a zvládněte :-) ;-) .
Odpovědět
Profilova fotka
Z vašich reakcí vidím, že jsem to špatně napsala :-( Nechci tím nijak rozeštvat rodinu, každého budeme zvát osobně, takže s nima o tom stejně budu mluvit. Myslím, že není tak těžké poznat, který vztah je vážný a který ne. Ale nechat to jen na nich - to bych opravdu nemohla naplánovat počet hostů do poslední chvíle - ale pořád by to bylo +/- 15. A to jsou dost velké peníze. Samozřejmě rozhodování, jestli pozvat nebo nepozvat, záleží hlavně na vztazích mezi členy rodiny. Já beru moje bratrance a setstřenice skoro jako sourozence - takže si to s nima upřímě vyříkám a vím, že z toho nebude problém.. :-) No nevím, jestli jsem vám to vysvětlila, nebo ne. Ale aspoň jsem se pokusila.. :-)
Odpovědět
Hm, my děláme docela velikou svatbu - cca 60 hostů a už od začátku ke každému v rozumném věku počítáme i partnera, i když zatím žádného nemá. Prostě každý pozvaný je počítán rovnou jako dvojice (ať si s sebou vezme třeba jen kamaráda či kamarádku), protože si jak dneska pamatuju situaci, kdy jsem byla kamarádce za svědka na čistě rodinné svatbě a přišla jsem si tam jak kůl v plotě ;) Ale zase je pravda, že bratránci a sestřenice tam rozhodně opuštění nebudou.
Odpovědět
Profilova fotka
My na svatbu zveme opravdu jen příbuzné, pro kamarády děláme rozlučku týden před svatbou. Tak si myslím, že si tam jako kůl v plotě ;-) nebude připadat nikdo :-)
Odpovědět
Připojím se k diskuzi - my plánujeme cca okolo 40 lidí, z toho, když nepočítáme naše rodiče a sourozence, tak jsme z příbuzných pozvali jenom babičky a dědu a zbytek lidí budou naši kamarádi. Rozhodli jsme se, že nebudeme zvát žádné tetičky ani jiné příbuzné, které nevidíme celý rok. Naši známí měli nedávno svatbu a pozvali tam celou naší "partu" lidiček se kterými se často scházíme a na té svatbě jsme se super bavili. Svatbu si sice budeme platit celou sami, ale počítáme, že si pronajmeme sál a veškeré pití a jídlo si zajistíme sami, takže nakonec by náklady snad neměli být tak vysoké, jako třeba v restauraci...
Odpovědět
Tak jsem to o víkendu nadhodila před rodiči a ti zastávají názor, že bych měla pozvat všechny, tedy i se současnými partnery. Takže jen z naší strany nás bude ke 30 lidí. Z partnerovi strany to vypadá na cca 15 lidí. Pořád to jde :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Tak při tom počtu bych si s tím hlavu taky nelámala - já jich mám 50 bez přítelů a přítelkyň :-) Ale to se nedá nic dělat, všechny je mám ráda :-D
Odpovědět
Jo jasně. Jen mi přišlo divný zvát někoho koho vůbec neznám a možná na svatbě ho uvidím poprvé. O nic jiného nešlo. POkud proti nemají nic rodiče, tak ať je to tak :-D Navíc: Oni to budou platit :-D
Odpovědět
Tak tedy 10.9.2005 v 14 h na Hluboké.
Odpovědět
Profilova fotka
Jak se tak dívám, tak je nás tady nejvíc s datumem 10.9.2005 - my to máme ve 12,00 hod. Jen jsem se chtěla zeptat, jak jste na to datum přišli?? Má nějaké kouzlo? Nebo se vám líbilo? Nebo na vás prostě vyšlo?? Na nás prostě vyšlo - v Blatné oddávají v pátek a jen jednu sobotu v měsíci - a to bylo zrovna 10. :-D
Odpovědět
Profilova fotka
My máme svatbu taky 10.9.2005 v 11.00 hod. Chtěli jsme to na začátku září, 3. září se nám zdálo brzo, tak jsme si jen tak vybrali 10.9. :-) Je to takový kulatý datum, tak proč ne? A navíc jsme se bez týdne před 7 lety s přítelem poznali, takže možná i proto. ;-) Když je nás tolik, co se budeme ten den vdávat, tak by mohlo určitě vyjít počasí, aby nám na to posvítilo sluníčko 8-) . A tys Emko na to datum přišla jak?? :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Na nás prostě vyšlo - v Blatný oddávají jen v pátek (to jsme nechtěli) a jen jednu sobotu v měsíci - a to bylo zrovna 10. :-D A potom - naši budou mít 13.9.2005 30-ti leté výročí, takže jdeme v jejich stopách :-D
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
Jé, promiň, já sem si vůbec nevšimla, žes to už jednou psala. To jsem ale hloupá :-S
Odpovědět
Mě se nelíbilo 3.9. a po 10.9. už mi to přišlo pozdě vzhledem k tomu kde bude hostina. Prostě se mi 10.9. líbilo :-)
Odpovědět
Profilova fotka
ahojki nevěsty, já se taky přidávám k svatbám 10.9.2005. proč toto datum, chtěli jsme podzim a svatbu venku, tak co nejdříve po prázdninách a taky proto že v září v naší rodině nic neslavíme (žádné narozeniny a tak) tak budeme slavit naše výročí. :-) Jinak jsem ze Severní Moravy NIKA
Odpovědět
Ahoj děvčata. Také se budu vdávat v září, ale 17.9.. Koukám že je tu největší přesila 10.9. My jsme si nemohli vybírat. chtěli jsme září a toto byl jediný volný termín. Nevdává se tu některá z vás ve stejný den. Zatím ahoj. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj Madlenko, já se také vdávám 17.9., datum jsme si zvolili trochu vypočítavě, jelikož si platíme svatbu sami, tak aby bylo už po výplatě. ;-) a jak jste na tom všichni s přípravami? My máme teď tu plánovanou pauzu.
Odpovědět
Přípravy? Vybíráme prstýnky, já stále vybírám šaty :-) , hostinu máme nahlášenou, kostel taky a to je asi vše :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Tak jsem včera byla v půjčovně šatů (v Nevěstě) a zamluvila jsem si .... no úplně jiný, než jsem původně plánovala - chtěla jsem jednoduchý bílý šaty se špagetovýma ramínkama. A nakonec mám sukni stejnou jako Ene v tajném albu. Vypadá úplně super, k ní bude korzet bez ramínek Jo a ještě ke všemu to není bílá, ale šampaň.... Jsem nadšená, ale na druhou stranu nevím jak dál, protože k bílýmu jsem už měla všechno vymyšlený - přítel měl mít světle růžovou košili, takže jednoduchou bílo-zelenou kytku s růžovou mašlí, náhrdelník do růžova, dokonce ho mám už objednaný To je psina, jsem zvědavá co zůstane z původních plánů.. Holky, poradíte jakou košili máme schánět k těm šampaň šatům? Přítel má oblek tmavě modrý, takže k tomu jde všechno, ale k těm šatům??? No a prstýnky? Na těch jsme se schodli hned asi ve třetím zlatnictví. Jenže jsme pak ještě vlezli do dalšího - jako si to potvrdit.. a jsme zase na začátku :-( Aspoň víme že chceme kombinaci -bílá/čevená. Ale jak to dopadne... :-D
Odpovědět
Ahoj Elemko. S přípravami jsme teprve v začátcích. něco už máme zamluveného, ale třeba místo na hostinu pořád řešíme. Rozhodne se až o víkendu. Hudbu taky ještě nemáme zamluvenou, ale konečně alespoň vybranou. Na prstýnky a oznámení jsme se zatím ještě nebyly podívat. šaty už mám zamluvený a je pravda že jsem nakonec vybrala ty co mi padli do oka jako první. v každém dalším salonu už jsme se dívala jen po podobných a tak už jsem se na nějaké další shánění vykašlala. tento týden chci dokončit rezervování všeho potřebného a pak shánět doplňky pro sebe a ženicha.
Odpovědět
Profilova fotka
Já jsem také změnila úplně plány co se týče šatů, protože jsem všem a všudu strašně tvrdila, že nemohu mít korzet bez ramínek, jelikož mám velká prsa a nechci být účastníkem nějakého nemilého trapasu. Nakonec jsem si stejně vybrala samozřejmě korzet bez ramínek, ale řeknu Vám, že to byla sranda. Ta co mě obsluhovala byla ze mě úplně hotová, protože abych ty šaty pořádně prověřila, že drží tam kde mají, tak jsem tam skoro dělala kotrmelce... :-D Na prstýncích jsme se shodli, že budou ze žlutého a červeného zlata, oznámení už jsme sice řešili, ale nedopadlo to moc dobře, protože můj nastávající by si přál nějak šíleně poskládané (asi na 6 překladů) s čímž já zásadně nesouhlasím, takže ještě uvidíme - ale myslím, že v jednoduchosti je krása. Problémy máme s hudbou, protože se nám ceny zdají trochu nepřiměřené, zvlášť když se spočítá, že tam musí ještě něco jíst a pít. A také nemáme ještě rozhodnuto nic ohledně fotografií...Je toho spousta, ale to se zvládne. Jen jsem se chtěla trochu připtat, nevíte po kolik koláčů se nosí do práce? (na osobu)
Odpovědět
Tak to já mám spíše opačný problém. budu si muset koupit pořádnou podprsenku samozřejmě push-up abych měla hezký dekolt. takže kotrmelce jsem dělat nemusela.Jsem zvědavá jestli my se shodnem na prstýncích a oznámení. to bych chtěla v každém případě jednoduché. ani holubičky ani prdelatý andílky,nic podobného. něco vkusného. s tou hudbou máš pravdu. tu co jsme vybrali má tři členy. to znamená tři lidi navíc a to ještě nevíme co si řeknou. ale pokud by jsme měli hostinu, tam kde bychom chtěli tak by se tam jeden člověk ztratil. takže se asi investice do nich vyplatí. nehledě na to že chci aby hudba byla pořádná protože naši svatebčané jsou poměrně veselí lidé a rádi tancují. Pokud jde o ty koláčky tak to netuším.to budu teprve řešit kolik čeho a co do práce. to bude ještě sranda. A mohu se zeptat kde budete mít svatbu? my v kostele.
Odpovědět
Profilova fotka
Mám problém, máme doma už dva měsíce prstýnky. Ten můj je trošku poškrábanej, přítel mi ale tvrdí, že si ho zbytečně moc prohlížím a nechce ho jít reklamovat. Já to ale na tom prstýnku pořád vidím a vadí mi to! Nevím, proč s tím nechce nic dělat. Nevím, jestli ho mám jít reklamovat sama bez jeho vědomí, nebo jak ho mám přesvědčit? Myslíte, že mi tu reklamaci ještě po těch dvou měsících vemou? Já na to musím pořád myslet, mrzí mě to. Chtěla bych, aby všechno bylo dokonalý, vždyť to taky stálo tolik peněz, tak si myslím, že by to mělo být bez chybičky. Ach jo..
Odpovědět
Profilova fotka
Já bych tu reklamaci zkusila. Jestli jsi s tím nespokojená už teď,tak budeš i po svatbě a to ten prstýnek bude nosit. Myslím, že by reklamaci měli uznat, je to jako jiné zboží - takže záruka 24 měsíců?? My jsme si mysleli,, že prstýnky závazně objednáme až tak v červenci - ale jak to taky tak čtu, měli bychom si pospíšit. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Tak co kočky, jak pokračujete s přípravama? My jsme si včera vyzvedli oznámení - kráááááása :-) Nejradši bych je už rozdávala, ale to je asi blbost, co? Kdy je budete roznášet vy? My jsme se dohodli na červenci - ale jak nás znám, ještě třikrát to změníme :-D
Odpovědět
Ty jo, my ještě nemáme oznámení ani vybrané. Chci nejpozději příští týden vybrat a zadat. Nevím jak dlouho to trvá, tak aby na konci července nejpozději jsme je rozesílali, ne?
Odpovědět
Profilova fotka
Hm, tak si to asi myslíme dobře. :-) My je budem těm, co zveme na svatbu roznášet osobně - to se ulítáme :-D a "tetičkám babiček" apod. to pošlem (to bych nejradši udělala až po svatbě, ale neprošlo mi to) :-S Tak doufám, že nepřijede nikdo nezvaný...
Odpovědět
Když tam nedáš pozvánku ke stolu tak snad ne :-) Já jsem si už napsala seznam všech komu budu chtít posílat oznámení. Mamce jsem taky dala domácí úkol, tak jsem zvědavá kam to vyleze. Zatím mám cca 120. Je to včetně svatebních hostů. Kolik jich máte vy emko?
Odpovědět
Profilova fotka
Tak my jsme si nechali udělat 60 oznámení, doufám, že jsem to spočítala dobře. Napsala jsem náš seznam (svatební hosti + kamarádi+práce) a k tomu přidala známý našich, přítelovo rodičů a babiček. Když tak koukám na to tvoje číslo, tak mám pocit, že jich musíme mít hrozně málo, že jsme určitě na někoho zapoměli :-( Nooo, už zase plašim :-D Dáváme jedno oznámení do rodiny. A pozvánky ke stolu jsme dělat nenechali, jednak jsme nevěděli jestli se dává každýmu, nebo s oznámením?? A pak jsme si řekli, že když budeme osobně roznášet oznámení, tak jim rovnou řeknem že jsou zvaný. A komu přijde jen oznámení poštou, tak zvanej neni - jen aby jim to bylo jasný :-o
Odpovědět
Tak já jsem počítala radši všechny, tzn i osobně pro sestřenky a bratránce s jejich drahými, ne třeba jedno do rodiny. Takže tím to také naskočí. Uvidíme. Třeba to zredukujeme :-) Ty buď v klidu a neplaš ;-) Nemáš ho v el. podobě? Uvažovala jsem, že si ho nechám udělat i takhle a některým lidem ho prostě pošlu mailem. Hlavně u těch co na ně nemám adresu.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?