Svatební den v září 2005 jižní Čechy. Najdu kolegyně?

Zobraz úvodní příspěvek
Ahojky, je tu někdo z jižních Čech, kdo má svatbu v záři?
Odpovědět
marki: neodolala jsem a dovolím si vstoupit do diskuze - děsně mě uklidňuje, že už jsi taky nervní. já jsem skoro na infarkt a vypadá to, že se to nezlepší až do příštího pátku - když jsem volala kvůli zkoušce šatů, tak mi řekli, že mám přijít v pondělí odpoledne, protože jsou přes víkend půjčené (vyzvedávám si je ve středu). bydlíme v praze, ale svatba je v brně, takže ve středu po obědě (mají až od 12) poletím pro šaty, odvezu je domů, drapnu tašku a poletím s krámama na bus do brna. tam budeme balit cukroví, chystat občerstvení na pátek, musíme dát psa do útulku (rozuměj psí hotel), zaplatit pension pro hosty, odvézt věci do restaurace, zajít na gyndu a já nevím co všechno. a ještě se budu modlit, aby ženich v pořádku vyzvedl kytky a všechno (hlavně sebe) dopravil v pořádku po té "úžasné" dálnici do brna. fakt se netěším a když někdo přijde a začne se vyptávat a všechno nadšeně rozebírat, tak mám chuť vraždit. tchyně se nezajímá vůbec o nic, mamku nemám, takže místo ní mi pomáhá ségra. ale zato mám tetu, která si vymýšlí, že u ségry spát nechce, protože tam netrefí a u nás je to lepší. takže poslední noc za svobodna strávím zřejmě ve spacáku na zemi ]-(
Odpovědět
Profilova fotka
je romčo, tak tetu pošli do hotelu, řekni jí, že potřebuješ klid...já to mám jednoduchý...poslední noc jako svobodná strávím sama doma, ráno vstanu a budou mě obskakovat kosmetička a kadeřnice a moje zlatá Kačenka (svědkyně) a až budu nastrojená, tak pojedu k máti do baráku, odkud vyjede svatba....takže budu mít klid a nikoho do bytečku do sedmi do rána nepustím... ;-) emko, mně nevadí, že budou mít rifle, mně jen vadí, že to musím řešit já...a že si to ty lidi vůbec dovolí...svatba nás bude stát majlant (ale já takovou svatbu nechtěla)..... :-| a jako romča se vůůůůbec netěším, přestalo mě to bavit,kosmetička, který jsem zaplatila za zkoušku líčení 380,-Kč (za 2 osoby) tak v můj den nemůže, takže mě bude líčit její maminka, která je sice šikovná, ale zkouška 2 dny předem mě nějak moc nevytrhne....to už budu mít myšlenky někde úplně jinde...a to ještě ani nevím, jestli si jako budu muset tu novou, i když nechtěnou zkoušku zaplatit nebo mi to dá zdarma jako za to, že ta její dcera nemůže... :-| a takovýchhle věcí je čím dál víc, ženich pozval an svatbu snad půlku vesnice, ze který pochází, takže nakonec to ani nebude moje a jeho svatba. ale večírek jeho rozvětvený rodiny a nakonec jeho kámošů,....takže já zůstanu na ocet----- :-( to je moje nejčernější představa, ale jak říkám,radši budu překvapená , než zklamaná, tak uvidím, jeslti mě ženich mile překvapí.....nebo taky ne.... ;-)
Odpovědět
marki, tak to je taky moje noční můra - že se ženich bude bavit kde s kým a za mnou občas zaskočí, líbne a zas bude korzovat dál. v hloubi duše vím, že to tak asi nebude, přeci jen jsou na něm vidět ty záchvěvy, že už mu to dochází a potom je hrozně milej, ale i tak tam budu mít svoji pojistku - svoje holčičky = kamarádky, které jsou skoro jako moje sestry. a sobecky jsem nezvala jejich partnery, ať je mám jen pro sebe, kdyby náhodou ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Marki: tak tohle přesně asi čeká mě - večírek pro ženichovi známé... Já doufám, že se tam aspon mihne pár mých nových kamarádek, když už tam nemůžou být ti, kteří na nás a hlavně na mě, budou myslet na Moravě... :-( Ale třeba to nakonec nebude tak strašné, musíme doufat :-D
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj holky, romčo, já tam budu mít taky kamarádky z práce a taky bez partnerů, tak snad mě budou opatrovat a bavit..... :-D ze včerejška mám další zážitek s mojí máti, přišla za mnou kvůli výslužkám, tak jsme to spočítali na konečné číslo 48....to ale nebylo všechno...na svatbu totiž přijedou rodiče jejího přítele a já je uvidím poprvé v životě, což mi nevadí jako to, že mi je chce nacpat do bytu, jako že když tam budu sama, tak tam přece můžou přespat...ano, přesně tak, já budu mít nervy a mám se dle mé máti dívat na úplně cizí lidi v mým bytě.....tak jsem jí řekla, ať se nezlobí, že to nejde, ale že se právě kvůli klidu budu připravovat doma sama jen za asistence svojí Kačenky, kosmetičky a kadeřnice.... ;-) tak mi je chtěla narvat aspoň ze soboty na neděli, ale pusťte si úplně cizí lidi do svého nového bytečku.... :-| takto ženich zamítl a bylo hotovo... ;-) sice to asi udělá zlou krev, ale nevím, co to na mě zkouší, tejden před svatbou...a to mi to řekla až včera, že ty lidi přijedou...ještě že mám v tomhle rezervu.... ;-) ..jestli na mě čeká ještě nějaký překvapení, tak spadnu pod stůl a vylezu až na svatbu ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Marki, nic si z toho nedělej. Rozhodně si do bytu nemusíš pouštět úplně cizí lidi, to snad pochopí. Já mám zase opačný problém. Přítelkyně mýho taťky, se kterou jsem počítala, asi nepřijde. Jejímu synovi se narodilo včera mimčo a ona jede hlídat jejich druhý dítě. Prostě musí, nemůže tam v sobotu přijet druhá babička. Ona mi na svatbě chybět nebude, ale je mi to líto kvůli taťkovi, který tam bude sám. Mamka je totiž znovu vdaná :-(
Odpovědět
Profilova fotka
hm, dito, však on se tatínek určitě zabaví se svojí dcerou, nevěstou a ostatníma svatebčanama....neměj strach, určitě se mu tam bude líbit i tak.... ;-) hodně pevných nervů a sluníčka ti přeje markí PS my máme v sobotu zpívání... :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky čerstvé mladé paní ;-) , čekáme nějaké ohlasy... Jak se vám to vyvedlo? Žádná tu nejste??
Odpovědět
Profilova fotka
ahojki emko, to je fakt, já taky stále hledám nové fotečky zářijovek a ono nic, jak je, u nás je kosa a fouká ledový vítr, asi ten příští týden na Slovensku budeme tůrovat ve sněhu :-D
Odpovědět
Profilova fotka
U nás je taky kosa, ráno byly čtyři stupně. :-| Jinak všechno je super!!! V sobotu jsme si otevřeli šampíčko, které jsme dostali do svatebního apartmánu a nějak jsme ho nestihli otevřít ;-) Udělali jsme si pohodový večer při svíčkách.. Někdy mi přijde, že si mě manžel váží víc než před svatbou.. Je to takový klidnější a prožíváme spolu nádherný chvilky. Před svatbou to bylo takový hektický a nestíhali jsme jen tak sednout a plkat... ;-) Při představování už se nepletu, ale teď se ke mě v práci dostal jeden dokument a já jsem se tam nemohla najít... :-D
Odpovědět
Profilova fotka
no tak to já se pletu, zatím to nemám kde moc trénovat, ale při vypisování papírů na občanku jsem se několikrát sekla, ale ne u svojich ale u papíru manžela, rozhodli jsme se tam dát si tam každy ten nepovinný údaj o malželovi, lce, a tam jsem se sekla, asi 2x ale už ne. Dneska jsem obíhala další úřady a je to nekonečné, ostatní jako banky a tak nechám až budu mít novou občanku, teď si připadám jako zběratel potvrzení a náhradních papírů, dneska mne překvapilo, že jsem na zdravotní poj. dostala místo kartičky potvrzení velikosti A4, no jak se mi to vleze do peněženky nevím. My si to taky užíváme, o víkendu jsme byli pryč na jedné akci s kamarády a můj se trošku chlubil a tak, všem ukazoval fotky a bylo to příjemné. jsem taky jako v oblacích, stále něco řešíme o budoucnosti a tak, je to příjemné před svatbou na to opravdu nebyl časík. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
My jsme byli zatím jen jen na občankách, a byl to docela mazec. Manžel si měnil i trvalý pobyt, takže nejdřív nás paní na občankách poslala, že musíme jít nahlásit ten pobyt. K tomu jsem neměla papíry, nenapadlo mě brát sebou smlouvu na byt, když už mě mají v PC zapsanou jako majitelku. Tak nic, aspoň jsem si chtěla nechat udělat pas, když chceme jet pryč. To zas nešlo, když nemám zažádáno o OP. Tak znovu na OP a vyplnit aspoň moje papíry. Do nepovinných údajů jsem si nenechala napsat nic, protože syn se bude jmenovat po manželovi, ale změna jména trvá měsíc (než pošlou nový rodný list) a bez toho mi ho nezapíšou. A manžel zas neměl to trvalý bydliště - no jak v Kocourkově. Takže teď všechno nechám a dojdu si všude s OP, abych zase nebyla za blbce ;-)
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
to je teda mazec, já si naštěstí vyřídila i řidičák, i bez toho že nebyla změna v evidenci obyvatel, jen s ustřihlou občanku a lístkem, paní říkala že to dá hnedka vyřídit až změna bude v evidenci, a pak jsem odpoledne podala papíry na OP i Pas najednou a v klidku a to už změna v evidenci byla, tak si snad vesele všo vyzvednu za 3 týdny najednou, a dneska ta zdravotní poj, tam musím taky pro novou kartičku za 3 týdny ale nic ostatního jsem zatím nevyřizovala. u nás jsou na úřadě strašně ochotní a v klidku, s tím trvalým se divím, já si to měnila se smlouvou a můj pak pár měsíců po mne, a bylo to v klidku, jen jsem šla s ním a podepsala souhlas, že tam může mít trvalé a nic po mne nechtěli, asi je to úřad od úřadu. :-D :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Asi jo, byla tam taková můra ;-) . My jsme tam vlezli a asi jsme měli nějakou poznámku, nebo úšklebek o kterým ani nevím. Měla tam totiž děsně nahuleno a to by podle mě být nemělo. :-S Já ještě musím - řidičák, spořka, pošta, finanční úřad, živnosťák, plynárny, katastr, zdravotní pojišťovna, stavební spoření, pojistka na domácnost, na auto, ty brďo - že se radši nepřejmenoval manžel :-D
Odpovědět
Profilova fotka
ani mi nemluv ten seznam je opravdu douhatánský, ale myslím že na to ostatní je časík, třeba pojistky některé ani měnit nebudu, myslím že to není potřeba. a doktory ty až při návštěvě,tam je to stejně všud evidováno podle RČ, tka to neva, mi třeba doktor píše předpisy stále na starou adresu a prý to neva.
Odpovědět
Profilova fotka
Hm, asi máš pravdu :-) Budu to měnit průběžně a hlavně v klidu.. :-) Ty mršky, co měly svatbu tenhle týden, se s náma vůbec nebavěj, co? Asi ještě odpočívají.. Držela jsem jim palečky, aby jim to vyšlo, tak očekávám, nějaký popis akce :-D :-D
Odpovědět
Tak já se hlasím k těm,co to teprve čeká :-o Jsem z té organizace dneska nějaká rozhozená. Můžu se vás -co už to máte za sebou- zeptat, jestli vám před svatbou občas připadalo,že vám někteří svatebčani přípravy spíše komplikují??? ]-(
Odpovědět
Profilova fotka
Můžu tě uklidnit ;-) Ne že by mi to přímo komlikovali, spíš se snažili pomoct. Měli jsme ale jiný jobovky - týden před svatbou odvolal manžel svého svědka s celou rodinou, protože hrozilo že na hostině udělá nějakou scénu svojí ženě, jedna teta šla týden před svatbou na operaci, manželův otec chytil tři dny před svatbou infekci a vypadalo to,že i přesto se na svatbu chystá. Nakonec se umoudřil a uznal, že tam bude 70 zdravých lidí, tak že nepůjde. 2 dny před svatbou mi zavolala majitelka rekreačního zařízení, že nám zapoměli napočítat do nabídky pronájem 10.000,- a když mi pak ještě večer volala majitelka kadeřnictví, že moje kadeřnice onemocněla musela jsem se smát 8-) Nakonec to všechno vyšlo na 110% - kadeřnice dorazila, i když 45min. později, s majitelkou RZ jsme se pohádali (naštěstí až v neděli) a nezpalatili jsme jí ani korunu navíc než bylo ve smlouvě. Neboj, všechno dobře dopadne, nestresuj se drobnostma - stejně si jich nikdo nevšimne. A hlavně si to udělejte tak jak chcete vy dva, ne tak jak chtějí ostatní, protože pak to nebude ono... :-)
Odpovědět
Emko-díky za uklidnění, když jste to zvládli vy na 1* s tolika obtížema,tak my to zvládneme taky 8-) Spíš mě mrzí některé připomínky-jako např. švagrová přede mnou neustále řeší jak to udělá s dětma. NO jo když my to máme na druhém konci města než oni bydlí.... Lidi by měli pochopit, že místo si snad vybírá ženich s nevěstou, jak se to hodí jim a ne kvůli ostatním :-( A to jsem přemýšlela o obřadu někde za Prahou,to nevím,co by říkali. Přitom odvoz zpět máme zajištěný. Jsou to takové drobnosti,ale mě to docela mrzí. Snažíme se vyjít všem vstříc,ale asi se na to vykašleme. Svědek nastávajícímu účast odřekl nedávno( taky kvůli dítěti a penězům-nebydlí v Praze...),tak ho to mrzí a musí si najít někoho jiného. Já nevím,prostě mě když někdo pozval na svatbu, brala jsem to jako čest.A teď ještě když vidím,co stojí účast jednoho člověka na hostině... tak si toho pozvání vážím o to víc a ne si naopak vymýšlet ]-(
Odpovědět
Profilova fotka
Holčinky, tak v pátek na mě myslete.. :-) . Už nemůžu v noci spát a zdají se mi ptákoviny :-|
Odpovědět
Leni - držím palce, ať vám to hezky vyjde. Mně už se zdají sny o svatbě od začátku, dokonce i mojí mamce Doufám,že pak napíšeš, jak to probíhalo. 8-)
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj holky, taky už jsem zase tady mezi vámi, ale za chvilku musím zase utíkat domů, tak vám to popíšu dneska večer a nebo zítra. jen musím říct, že se to maximálně povedlo (včetně počasí ;-) ). a svatebčani se nás ptají, jestli zase nechceme zorganizovat nějakou další svatbu ;-) - asi nám to tady dobře jde ;-) . no nic až večer ahoj
Odpovědět
Koukám, že Nika přidala další fotečky - jsem si teď vzpomněla, že jste Niko šli nějaký kus pěšky, viď? Jak se ti vůbec v šatičkách šlo? Jinak držím palečky všem nastávajícím zářijovkách a gratuluji těm z minulého víkendu :-D
Odpovědět
Profilova fotka
ahojki peti, postupně to upravuji ale zuřím u toho, mám v pc více programů na úpravu a ani jeden mi nesedí, protože ten udělá to a druhý zase něco jiného, děs, ale jde to, už se těším na ty další snad koncem týdne a snad na ně bude časík, v pátek totiž odjíždíme. jinak se mi šlo v poho, akorát jsem to absolvovala dvakrát, jednou na obřad, dozadu na hrad do hradního jádra a pak před hrad, kde kamarádi nachystali hry a překvápko a pak znovu zpět na focení, ale šlo to, nožky mne začaly bolet až po cestě domů, z těch kamínků, jinak to bylo krásné.
Odpovědět
Profilova fotka
ditak, krásné fotečky, byli jsem oba krásně sladění, jemňoucí, a ty kytička opravdu zase něco jiného, jak je mladá paní, doufám že přidáš další fotečky. Opravdu ti to moooooooooc slušelo. ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Niko, fotečky se opravdu povedly, ani jsem nečekala, že to bude tak krásné. Kytky byly naprosto senzační, slečna "mistr florista" se opravdu vytáhla!Mám je ještě dnes a skoro nevadnou. Jinak vše proběhlo úplně v pohodě, i to počasí se nakonec umoudřilo, i když zima trochu byla. Naštěstí nás pan fotograf a kameraman rozproudili. Jediné, co mě trochu naštvalo byla matrikářka, která vůbec nic nezorganizovala, ani lidi neseřadila, navíc taťka nakonec seděl skoro jinde než rodina, no prostě hrozná. všem radím se domluvit pořádně předem.
Odpovědět
Profilova fotka
Tak poslední pozdrav ode mě a v pondělí vá pozdraví už mladá paní ;-) Dnes si dokonce beru neplánově půl dne volno, protože jsem nějaká utahaná a nevyspalá a vůbec.. Ještě musím oběhnout papírnictví, spodní prádlo.. to jsou věci :-D Papa.
Odpovědět
Profilova fotka
Všem, které do toho jdou tenhle víkend držím palečky.. Určitě vám to vyjde, jak jste si naplánovaly a možná ještě líp... :-)
Odpovědět
Ahojky, koukám, že tu není moc těch, které si to odbyly tuto sobotu jako já. Doufám, že si holky užívají na svatební cestě a neléčí rýmu a kašel jako já. Pěkně jsem v sobotu v těch šatičkách promrzla. A nejen já. Svatebčané nás pěkně sprdli, co jsme to měli za počasí :-)
Odpovědět
Holky, já se utěšuju tím, že ve svat šatech není zima a ty Štiko takhle na nás.. :-D Budu mít odhalená ramena a tak přemýšlím, jestli si přece jen nepůjčím něco přes to.Ale připadá mi to škoda :-( Budete mít holky něco na ramena nebo to vydržíte??
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?