Svatební den v září 2005 jižní Čechy. Najdu kolegyně?

Zobraz úvodní příspěvek
Ahojky, je tu někdo z jižních Čech, kdo má svatbu v záři?
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky, to počasí je fakt strašnýýýýýýýýýý! Ale nebojte, když není léto v srpnu, tak určitě přijde na září :-) Lino: koupila jsem si krásný šatičky v Orsay, ale jestli jsi prolezla kdeco, tak tam se Ti asi nelíbily. Jo a hlavně jsem si k nim přikoupila svetřík-takový ten ani ne do pasu, abych měla hlavně schované ruce, protože večer bude zima na tuty :-|
Odpovědět
Ahoj holky, počasí se nebojte - jak můj švára (majitel kominické firmy) říká: září je nejlepší čas, protože počasí je stálé a v té době se dělá nejvíc komínů :-D Tak snad bude mít letos pravdu :-) Jinak dneska jsem dořešila s paní květinářkou svatební kytici a ostatní kytičky na svatbu, taky jsme vymysleli ozdobu na auto - žádná kytička nebude, budeme mít ozdobené srdíčko - květinářka je opravdu šikovná, tak něco vymyslí. A zítra se jdu nechat rozmazlovat na masáž -prostě musím být krásná a odpočatá nevěsta :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky, dneska večer jedeme objednat koláčky. Berem jich 10 kg, tak snad nás to nezavalí. Vůbec si neumím představit, jestli je to velká kopice nebo malá hromádka. Kolega se ženil v červnu a prý jich měli málo. Tak uvidim. Jinak - začínaj se mi stahovat mračna, nevím jak si objednám kadeřnici. Měla jsem tři typy, ale ani jeden nevyšel. (dovolená, obsazený termín) no a teď babo raď. Nejhorší je, že já se do těch JČ dostanu jen příští víkend a pak až dva dny před svatbou :-o No začínám mít pěkně nahnáno - už jsem se smířila s tím, že nebude zkouška a půjdu do toho naslepo, ale hlavně aby nějaká kadeřnice byla. Můj miláček mě sice uklidňoval, že by si mě vzal i v culiku (to je zlatíčko :-) ) Ale...
Odpovědět
Profilova fotka
je milý, je to škoda, že ti to nevyšlo, a myslím že to bude ok i bez zkoušky, hlavně ať někoho najdeš. U nás se koláčky berou na kusy, a bohůžel na hostinu jich bude jen 150, paní co peče tam nacpala ještě jednu svatbu a na nás zapoměla, ale budeme jich mít asi 750 o víkendu před do zvacíhc výslužek, tak co zbyde zamrazím a bude. dnaska chci objednat dorty a cukroví, ikdyž se mi vůbec nechce, ale uvidíme, a taky musím rozpočítat a pomalu chystat na naši svícu a narozeniny kamošky a kamaráda, slavíme to společně, na naší chatě, tak se musí vše nakoupit a zamluvit. Emko krátí se nám to co?
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj Emko, 10 kg je sakra velká hromada :-D . My jsme taky objednávali na kusy, ale měli jsme to z cca 4 kg (5 dortíkových přepravek). No potěš. Pořádáte v rámci Vaší svatby charitu - zdarma koláčky pro bezdomovce ? ;-) :-D Chceš poslat do interní pošty kontakt na mojí vizážistku? Je to holčina z Prahy. A je moc sympatická a šikovná.
Odpovědět
Profilova fotka
Niko, Ty jsi vyměnila fotku? A nebo jsi jiná Nika??? :-) :-o :-D
Odpovědět
Profilova fotka
nene, jsem tojá, jen změna, zkouším doma fotit a zajíždím nový digitál, až bude něco lepšího přidám to sem.
Odpovědět
verco, tak teď jsi mě zaskočila... taky máme 10kg. Měla jsem původně objednáno 7kg, ale kvůli tchýni, která si na posledních chvíli vymyslela, že podaruje celou vesnici, jsem to navýšila na 10kg. Takže jestli toho budou hromady, tak jí to dám, ať si s tím dělá co chce... :-|
Odpovědět
My máme objednané koláčky po ks - objednali jsme jich 1.500 ks na 40 lidí - nemáte představu kolik to je kg? Přijde mi, že to bude tak akorát - ani jsme neobjednali jiné cukroví, budou 4 dorty - každý s jinou příchutí, tak myslím, že sladkého bude celkem dost...
Odpovědět
Profilova fotka
Holky, já mám dneska v práci fakt fofr, kvůli dovolený pracuju za dva :-| tak nemám moc času za váma chodit ]-( Já se chci ještě tý pani večer zeptat kolik toho vlastně bude. Jestli to nějak rozumně vysvětlí, tak podám hlášení. Verčo, děkuju za nabídku, ale já už budu na jihu od čtvrtka, tak nevím jak bych to zvládla jet v sobotu ráno do Prahy a zase zpět. Už jsem zaúkolovala tety, tak doufám, že nakonec nebudu muset jít na tři místa najednou :-D Niko, ve středu máme měsíc, to je síla. Ještě nedávno jsem si říkala, jak je to hrozně daleko. Ale když nepočítám tu kadeřnici, tak ještě v sobotu půjdeme do květinářství vybrat nějaký kytičky a už to máme všechno !!! Hip Hip HURÁÁ !!! teď to honem zaťukám, abych to nezakřikla ;-)
Odpovědět
peta.cz: záleží jako jsou velké, my máme takové ty úplně malinké a říkali nám, že do kila jich je cca 130ks (i když jak kde)... takže asi 11 kg
Odpovědět
Profilova fotka
A kolik kusů se vleze to košíčku?
Odpovědět
Článek se načítá
to nevím, musím to vyzkoušet... ale řekla bych, že se teď prodávají větší košíčky než tomu bylo... :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Tak to taky vyzkoušíme. Kdyby toho bylo hodně, tak nad nima budu na hostině stát dokud to nesnědi ... :-D :-D včera se mi totiž zrovna jeden strýc ptal, jestli budeme na jídle a pití šetřit, že by si vzal svačinu :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Musím Vás trošku poučit :-D :-D - to se mi to machruje - ještě před měsícem jsem byla úplný jelito :-D : měli jsme malé kulaté koláčky (placičky s náplní na vrchu) a do košíčku se jich vejde 15-17 ks. Měli jsme celkem 2500 ks koláčků a paní pekařka říkala, že na 1 kg jich je asi 700 ks. Do práce jsem navázala tácek v celofánu a tam se jich vešlo 75 ks. A pár nám jich zbylo. Původně jsem je chtěla dát ještě na svatbu, ale už je sníme teďka - jsou moc dobré. A na svatbě budou dorty a minizákusky - zbytečně by to tam okorávalo - nějak si to zdůvodnit musíme, že 8-) .
Odpovědět
Profilova fotka
Niko, taky budu zkoušet dát sem fotečky. Dám sem fotku ze zkoušky účesu, tak mi pak, prosím, řekněte, že mi to sluší, protože jsem z toho trochu nejistá. Emko, nemysli si, že jsem Ti doporučovala něco špatného. Vizážiska je moc dobrá (soudě dle referencí a jejího katalogu), ale já jsem to porucha a ještě ke všemu kudrnatá - takže "opravdu" velké pole působnosti, co se účesu týká. :-(
Odpovědět
Profilova fotka
Taky se přidávám s rozumy na téma koláčky. Máme malinké, plněné a na 1kg počítají cca 130ks. Jinak kvůli tchýni, která se rozhodla s nimi obejít tři (!!!!!!) ulice plus celé jejich příbuzenstvo, které jsme odmítli pozdvat na svatbu, objednáváme 18 kg!! Do košíčku jsem zkoušela se vejde asi 15-17 ks, jak píše vercaberca. Ale objednáno máme až na 5.9., budeme roznášet 14 dní předem jako zvací.
Odpovědět
Profilova fotka
Předpokládám, že tvůj popis "malé, kulaté placičky s náplní nahoře" :-D sedí i na naše koláčky (cca 1,5 cm) Ale to by jsme jich při 10 kg měli 7000 ks???? To snad ne. No nechám to koňovi, veřer budu chytřejší.
Odpovědět
vercaberca: a která pekařka vykouzlí na 1kg 700ks???
Odpovědět
Profilova fotka
lady: p. Braunová, Kostomlaty u Nymburka. Ale teď jste mě docela zvyklali - že bych si to spletla? :-S . Ale mám pocit, že i druhý cukrář říkal podobný počet. A koláčky byly velký opravdu cca 1,5 cm. Ale paní pekařka říkala, že je to starý cukrářský recept se šlehačkou (třeba v tom je ten fígl :-D ) - fakt nevím, nejsem pečící žena ;-) .
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj kočky, tak nejsem o moc chytřejší než včera. Vím jen, že koláčků budou dvě plný přepravky (takový ty 20cm vysoký). Myslím si, že se to sní, jsou totiž fakt vynikající. 180,- kč/kg Jaký jsou ceny jinde?? S tou kadeřnicí pořád nevím, včera jsem zkoušela dvě další na doporučení mojí tetky (jedna je dlouhodobě nemocná, druhá na dovolený až do poloviny září :-| :-o ) Takže tety hledají dáĺ :-) :-) Verco, nemyslím, že by jsi mi doporučovala špatně. Je to fakt trochu z ruky, kdyby kvůli tobě jela na jih, tak bych jí zneužila. Ale abych se těch 100 km vracela, to nevím jak bych stihla. Ty musíš z pátka na sobotu spát asi v Nymburce, nebo jak??
Odpovědět
Profilova fotka
Emko, budu spát v Praze u sestry. Bude to moc veselý ráno. Má 2 dětičky - 4 roky holčička a už se těší, jak bude princezna a 2 roky chlapeček, který u ničeho nesmí chybět. No a pak taky švagr a toho je všude plno - takže to bude takový cikánský ráno :-) . Chtěla jsem Ti navrhnout, ať se podíváš na internet, ale JČ moc na internetu neinzerují :-( . Ještě máš pořád relativně dost času a věřím, že se Ti to nějak podaří obstarat. A co takhle telefonní seznam? Tam by někdo mohl být.
Odpovědět
Profilova fotka
Já tam jedu teď na víkend. Udělám si lítací sobotní dopoledne a obejdu všechny kadeřnictví na který narazím a to by v tom byl čert, aby někde neměli volno ;-) Už jsem se dívala na internet i do tý knížečky, co jsem dostala na matrice a nic tam není.. Asi nepotřebujou reklamu (když stejně nepracujou, když je člověk potřebuje :-D Jinak si jdu v sobotu ještě zamluvit kytku a už je to všechno. Holky, ty mašličky k myrtě se vážou, nebo se někde kupujou? Já jsem jak trdlo, ale nikde jsem je neviděla?? Místo myrty budeme mít buxus, takže v květince to objednávat nebudu?!
Odpovědět
Profilova fotka
emko, kytičky jde koupit ve svatebním salonu, někde i v galenterii - ty jsou už navázané, je lepší pakpřistehnout k zelenému, jinak mužeš vázat doma už přímo na to zelené, já to dělám napůl koupím uvázané jednoduché dolepím kytičky a přistehnu.
Odpovědět
Profilova fotka
sorry, mašličky, už taky blblnu
Odpovědět
Profilova fotka
Aha, děkuju. Dojdu do galanterky a budu taky stehovat. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Emko, navázané mašličky (bílé) se dají koupit v galanterii (v Poděbradech je mají ;-) ). Taky jsme měli buskus a ručně jsem vázala mašličky (máme žluto-oranžovou svatbu) do koláčů. Když to tady tak píšu, tak si říkám, že vůbec nevím, jak doladím svatebčany v den svatby. Auta budou samozřejmě bíle ozdobené a svatebčani? - zas mám o čem přemýšlet :-D - asi to nechám koňovi 8-) Na jih jedu už ve čtvrtek večer a zůstanu tam do pátku večer (možná do soboty). Potřebuju ještě objednat dorty a na ty pojedu do Písku - měli by nám je dovézt (a snad i zdarma :-o ). A taky tam bude ségra s dětičkama, takže bude veselo.
Odpovědět
Profilova fotka
Měli jsme buxus :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Ještě jsem se dívala na fotoalbum katulky, taky měla svatbu v Blatné, ale nemá tam žádné dodavatele (účes taky moc hezký). Pěkně jsme tady přořídly - ještě, že je tady i Nika ;-) .
Odpovědět
Profilova fotka
Katulka měla hezký účes, ale ta kadeřnice má zrovna ten den už někoho češe. Prý kdybych chtěla odpoledne - ta je vtipná :-) Mě mrzí, že tam Katulka nedala žádný fotky od zámku a z obřadky. Tak se pak budeme muset pochlubit my, vo Verco :-) Verco, ty už za měsíc budeš touhle dobou mladá paní... :-) :-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?