Svatební den v srpnu 2009. Kdo má ještě toto datum?

Zobraz úvodní příspěvek
Ahoj, má někdo datum 1. srpna 2009? :-)
Odpovědět
A pak by si tchyně přála svatbu jenom v rodinném kruhu (moje rodina je celkem 5 lidí a jich je asi 50). Navíc my jsme nikdy kamarády od rodičů při oslavách neseparovali - chtěla bych tam mít hezky všechny najednou - co tam budu dělat s kupou cizích lidí, který naváíc přijedou jen na svatbu a pak je už možná nikdy neuvidím...
Odpovědět
lu : Tak to je tedy pěkná tchýně... :-S Co se týče kostela, zeptala bych se na názor ženicha. Ten jediný by byl pro mne rozhodující. Asi bych na církevní obřad přistoupila jen tehdy, když by to bylo důležité pro mého nastávajícího..pokud je mu to jedno, nešla bych do toho ani náhodou, i kdyby deset tchýní chtělo!!! :-p A s tou hostinou je to teda...... 8-( Když ji celou bude platit tvůj otec, není trochu nespravedlivé, že z vaší strany tam bude jen 5 lidí a z jejich padesát??? =-) A vůbec, myslím, že je jen tvá věc, koho si na svatbu pozveš... ;-) Samozřejmě, že když svatbu platí rodiče, musíte se domluvit na kompromisech, ale pokud se tchýně nepodílí, tak ji v podstatě do toho nic není...Radit může, ale rozkazovat ne! :-| Tak hlavu vzhůru - přece si nebudeš kazit přípravy kvůli ní...Nestojí za to ;-)
Odpovědět
Ja bych ji dala.... 5 a 50 lidi je slusnej rozdil..... stuj si za svym, porad se s pritelem ale nenech si do toho kecat nekym jinym.....
Odpovědět
jupi jupi, pritel zacal makat na svatebnim oznameni a musit teda rict ze me moc prijemne prekvapil! budem si ho delat taky sami - tisk na tvrdej papir oboustranne. jeste se chcem nechat nafotit taky od stejneho fotografa kerej me fotil ve svatebnich satech.
Odpovědět
Jejda Luci, tak to je mi líto... souhlasím s lafemme...pokud by si to příl ženich, tak to ještě s radostí zkousnu, ale především by to měl být krásný den pro vás dva, a né pro tchýni... Moje nastávající tchýně, chtěla taky všechno organizovat, dokonce nám plánovala datum, kde se máme brát, koho pozvat(i když jsme ty lidi ani neznaly) Dokonce nám chtěla naordinovat dva druhy cukroví, které sama udělá a nejradší by všechno bez výzdoby a v šest večer nás poslala domů... Naštěstí můj přítel ví co chce, a když mu někdo něco ordinuje, tak se škubne a nikdo s ním nehne... Po těchto rozmuvách tchýni oznámil, že jestli toho nenechá, tak se odjedem vzít do Itálie sami ve dvou a budou mít po svatbě všichni... a my svatý pokoj... A bylo vymalováno... už nic neřeší, když ty snahy ještě měla, tak jsem jí řekla, že už je všechno zařízené a že nic měnit nebudem a že hostinu platí můj tatínek, tak ať je v klidu, nechá se překvapit a jen přijde....Zatím to vychází.... Naštěstí jsem unikla i tomu, že mi chtěla šít šaty z nějaké staré záclony... Radši jsem jí ani neříkala, že ty moje budou stát jen za půjčení 10 tis. To by ji trefilo a svatby by se ani nedožila... Nevím jak je to jinde, ale i já jsem si vyslechla ostřejší výrazy od tatínka, proč nepozvu na hostinu toho či onoho, přoč je zvu jen na večer, hlavně že mám za 1300 fontánku a tisíc pič..ovin na stůl... Tak jsem mlčela, názor jsem si nechala, všechny pozvala a všichni jsou spokojení.. je to jeden velkej kompromis, asi se s tím musíme naučit žít už teď. Však manželství je jen o tom.... :-) Hanka
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky, Luci nesmutni, souhlasím s holkama, nenech si do toho mluvit a pokud tvůj nastávající stojí při tobě, tak není co řešit :-) My si vše budeme platit sami, takže nám do toho "zatím" nikdo nemluví :-) Jinak už mám konečně vybrané šatičky, jsou nádherný, přesně podle mých představ :-) Foto v albu...
Odpovědět
ivma - vybrala sis paradne.... ja rikala ze mas jit zkouset dal ze ty prave na tebe jeste cekaji :-)
Odpovědět
Holky.... kde jste se zas postraceli? Co je noveho? My hledame priteluv rodnej list tak akorat :-D jinak nic :-) Potrebovala bych uz dat ten papir zpatky na matriku :-D Vy uz ho tam mate? :-)
Odpovědět
Ahote... rodný list jsme taky hledali.... já ho měla u našich na půdě...taťka mě strašil, že ty krabice spáli, tak jsem měla docela nervy... už se mu podařilo spálit mi pamítník a všechny fotky... :-) Ale nakonec jsme našli. A přítel vůbec netušil, jak rodný list vypadá, ani ho neměl v ruce... Nakonec mi ho tchýně po dvou hodinách našla :-)
Odpovědět
Zkusim taky jeste uderit na jeho mati.... ukazovala nam ze ma od vsech jeho sourozencu a priteluv tam nebyl.... problem neni vystavit ho znova ale dokopat ho k tomu abychom jeli 150 km na urad a nechat si ho znovu vystavit v uredni den.... to zas bude porod :-) tak papiry mate teda uz na matrice vsechny hotovy? Ja dnes volala na spravu majetku mesta a ti me rekli ze volam jeste kvuli svatby moc brzo - ze mam volat az koncem kvetna.. ale chteji nam tam dat 30 zidlicek - vic nemaji - ze ty lavicky co maji (pivni sety) jsou prilis nestabilni tak aby nam svatebcani nepopadali...ja se ale bojim toho jak ty zidle vypadaji - rikali mi sede s polstrovanim... mam obavu aby to nebyly nejaky sileny komunisticky prisernosti.... to bych radsi fakt lavicky(ktery se snad daji i nazdobit)... me na obradech vevnitr prave vadi ty priserny komunisticky zidle :-p
Odpovědět
Ahoj holky, dnes poprvé na těchto stránkách. Objevila jsem i vaši diskusi. Náš den bude také 1.8., ale rozhodli jsme se nedávno, naštěstí měli volný termín, takže teď už "jen" ten zbytek. Až po pročítání mi tak nějak došlo, že to nejsou jen prstýnky a šatičky...
Odpovědět
Profilova fotka
Jo,je toho dost,ale dá se to určo zvládnout:)
Odpovědět
Článek se načítá
no budeme muset... ;-) Ale máme to jednodušší v tom, že to bude obřad jen pro malý počet osůbek. Jenže se budeme brát daleko od domova a já nevím, jak sehnat kadeřnici a někoho na cukroví a dorty - obřad sice maličký, ale svatba bude překvápko pro bandu osůbek, která právě v místě obřadu bude trávit dovolenou. Takže je přepadnem po obřadě, ale cukroví a dorty prostě dovézt musíme. A na netu prostě nějaká tetička, co umí výborný domácí cukroví, není...
Odpovědět
nech si poradit od nevest z daneho kraje - urcite tady nejaky najdes :-)
Odpovědět
hledám, hledám, ale marně.. na Vsetín mi nikdo nereaguje ;-( Ale já se nedám :-) v albech nějaký holky fotky mají, tak to zkusím nějak takto.
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky,tak jak pokračujete?:)
Odpovědět
ahoj, já nepokračuju nijak, pač se mi fakt nikdo na interní poštu neozývá, jsem z toho trochu zklamaná, protože mám jiný termín než oslovené nevěsty, tak by to snad nemuselo vadit...nebo jaký na to máte názor, poskytly byste kontakt?
Odpovědět
Profilova fotka
To chce se zeptat po rodině a nebo na betu nějaké cukrářství a jít ochutnat...
Odpovědět
skusim v skratke tiez opisat nas porod... wild horses - mali sme to dost podobne :-) Takze - rano v sobotu pred 5 mi zacali kontrakcie, o 3 poobede sme dosli do porodneho domu, to uz boli po 5 minutach. Midwife bola fajn, chcela nas poslat domov, lebo som podla nej bola prilis v pohode na to, aby som rodila :-D ale ostali sme tam, dostali sme peknu porodnu salu s balonom, vanou zachodom, roznymi pomockami (pisem to preto, lebo na Slovensku by toto bol tazky nadstandard), pustili sme si hudbu, tancovala som brusne tance, predychavala kontrakcie, midwife nam uvarila caj (mala som specialny na kojenie este z domu) a priebezne nam nosila novy a toasty a lekvar :-D potom mi napustila vanu, vliezla som si do nej a bola to prijemna ulava (kontrakcie som mala strasne bolestive - pomahalo mi ich predychavat a pri vydychu robit hlboky zvuk "vuuuuu". A este mi velmi pomahalo, ze ma manzel stale masiroval - mali sme to nacvicene z predporodneho kurzu, takze vedel presne, co ma robit, bol uzasny.). Ozaj, jest neodporucam - ja som si len hryzla z mueslitycinky a hned som sa z toho povracala. :-S Ale pila som stale a vela. Potom, ked som tie bolesti uz nevedela vydrzat, poprosila som midwife, ci uz mozem ist do bazena a ona, ze este asi nie som dost otvorena, ale skontrolovala ma a zistila, ze uz som na 6 cm, tak hura do bazena :-D no a tam to bolelo este viac, neskor mi ponukla ten entonox, tak som ho skusila a bolo to super :-D som z toho bola uplne sfetovana :-D no hej a mala som fakt ten orgasmic birth, takze je to pravda, da sa to. (midwife bola dost prekvapena z toho, ako rychlo sa otvaram a ako dobre predychavam kontrakcie, mala som zo seba velmi dobry pocit, som jej vysvetlila, ze robim jogu ;-) ) Potom akurat nastal problem, ze babatko akosi nechcelo ist von, kedze bolo asi take obrovske. Medzitym sa vymenili midwife a to bolo super, lebo ta druha midwife bola uplne uzasna a uz sme ju poznali - ona ma prijimala. Najprv ma len pozorovala, radila mi, co mam robit a ked to neslo, vyhlasila, ze ideme z bazena von, tak sme sli na stolicku, tam sa mi podarilo nieco vytlacit, ale babatko to nebolo :-N (midwife ma velmi pochvalila a slo sa dalej), potom sme sli na postel a tlacila som v polosede, jednu nohu som mala zapretu do manzela a druhu do midwife. No a takto som tlacila asi 3 hodiny, lebo Zoranko asi cely cas spinkal :-D . Myslela som si, ze umriem, ze ho nevytlacim, ze budem musiet mat cisarsky, nastrih, zvon a neviem co este, no a nakoniec sa nam to podarilo :-D bol to ten najkrajsi pocit na svete, ked som pocitila, ze uz konecne ide von a potom, ked som ho uvidela - bol nadherny, najkrajsi na svete :-D . Manzel si musel sadnut, lebo toho bolo nanho trochu moc (videl viac ako ja :-D . Hned mi Zoranka polozili na brusko a prikryli nasim cervenym uterakom a tak sme tam nejaku dobu ostali a tesili sme sa. Potom mi pomohli prejst na stolicku, kde som vytlacila placentu (bez syntocinonu), midwife ju skontrolovala, ukazala nam ju (Zoranka medzitym drzal dojaty ocko). Potom som presla na postel, midwife ma skontrolovala, mala som male natrhnutie, ktore zasila (dala mi entonox a umrtvovaciu injekciu - vobec to nebolelo a bolo to hned). Potom mi prilozili Zoranka na prsia, ale cuckat sa mu nechcelo, tak sme sa len tak vytesovali. Potom som zaspala. Idem kojit - dokoncim neskor ;-)
Odpovědět
Hag - s tema penezama...to bude mazec, ale nastesti co tak vim tak se vsechno vicemene plati po svatbe takze nejake ty penizky od svatebcanu neco zaplati.... SNAD :-D Jinak mame rodny list :-) takze jsme spokojeni zase a ja sem si po patecni akci nejak zacala rozmyslet obycejneho zastupitele a nejradsi bych ho vymenila za kaplana - proc? Protoze jsme byli na armadni akci a byl tam i armadni kaplan a ja zjistila ze je to uplne normalni clovek a ne zadnej cernoprdelnik tak jsem si s tou myslenkou cirkevniho svazku zacala pohravat az me to totalne nahryzalo predstavy :-) Jen je otazka - odda nas v zamecke zahrade??? Musi to byt jen v kostelen ci kapli? Nevite o tom neco slecny? Hltam ted kazdou informaci :-) Snad se ho dnes pritel i zepta :-) On je nejenom kaplan ale i psycholog takez fakt bomba.... snad to vyjde :-)
Odpovědět
to macinka2: máme tajnou svatbu, takže rodina nehrozí a navíc, daleko od domova, takže tam nikoho na poptání neznáme ani se tam běžně nedostaneme, ale už mi zareagovala interní poštou jedna "místní" nevěsta, tak mi spadl kámen ze srdce... to selmice: jestli máš možnost kaplana, který je i psycholog, určitě to bude lepší než zastupitel, který má napsanou řeč a říká ji stejně všem, kteří ten den příjdou. Kaplani to tak dle mého názoru nemají, spíše to pasují na jednotlivé páry, když je znají. Zámecká zahrada - to netuším, ale neměl by to být problém...(i když třeba za poplatek)
Odpovědět
Ahojky KošŤátka... šelmičko.... Já se nechávala pokřtít loni v září. Někdy to Ti kaplani přehání a děkani taky. Ale měla jsem to štěstí, že u nás je mladý kaplan. Normální člověk. člověk si s ním pokecá o práci a o všem. Takže jsem se tomu vůbec nebránila. Jsou to normální lidi jako my, pokud to není vyloženě fanatik... Osobně si myslím, že je to hezčí... Je ta řeč plná lásky a je vedená ve stylu důvěry a oddanosti obou partnerů... Pokud je to někdo civilní, tak tam odvykládá pár frází, naučených.. O ničem... o lásce důvěře oddanosti a jiném tam nepadá vesměs ani slovo a je to suché, jako když jdeš podepsat hypotéku do banky... :-( Aspoň jí to tak vnímám... Pro mě jako celý život nevěřící je teď v neděli kostel víceméně místo klidu a odpočinku. Vyčištění si hlavy a uvědomím si tam, co dělám špatně a zamyslím se nad sebou a nad naším vztahem, na což normálně nemám čas... K něčemu je to dobré... Podle mě se nemusíš bát. Když je ten kaplan normální, tak Vám tam řekne zhruba to co chcete a nebude Vám dělat hodinové přednášky o nějakém fanatizmu... Vesměs mám zkušenost, že jsou v pohodě a lidi jako my... Jinak jsem se ptala kaplana... Chtěli jsme kapli nebo zahradu.. Ale v té církvi je to teď prý daleko složitější.. Musí se o to žádat biskupa, nebo koho a ten to nerad schvaluje.. Radši mají kostel... Někdy to prý projde, někdy s malýma obtížema a většinou prý vůbec... Tak nevím. My jsme to zjednodušili a zvolili jsme kostel cca pro 50 lidí... malinkej... Tak nevím.. Popřemýšlej... ;-) Pá Hanka
Odpovědět
Diky holky ze jste mi k tomu napsali svoje... ano chtela bych do toho jit taky proto ze je to mnohem ale mnohem osobnejsi a bude mluvit primo k nam a ne naucenej projev tak jak ste psali - podepsat hypoteku do banky... Je to taky mlady clovek, jak ja tak pritel jsme pokrteni - jen bych opravdu rada ven... Je tu spousta krasnych kostelu ale ja jsem proste venkovni typ...ale asi bych pristoupila i na kostel...problem je ze on snad nema "svuj kostel" ale slouzi prave v armade jako ten kaplan a psycholog.... tak jestli mu to vubec dovoli aby lezl tady nekomu do kostela...to je proste jeste spousta nezodpovezenych otazek... myslim si ze cirkev by mela byt rada ze oddaji nejake dalsi sve "ovecky" a nebudou delat problem ze svatby venku... vzdyt kolik videi ze svateb venku s knezem z ameriky jsem videla.... drzte mi na to palce :-)
Odpovědět
šelmičko tak to s tebou souhlasím, někdy by si těch oveček měli vážit víc. Za chvíli bude doba taková, že jich moc mít nebudou... Ale pokud se rozhodneš pro kostel, tak to by neměl být problém. Já jsem chtěla aby mě oddával ten co mě křtil, ale v jiném kostele a říkal, že to není problém... Je to o domluvě s těmi dotyčnými... To je církvi fuk... Takže kdyby náhodou kostel tak bez potíží.. Být tebou,tak se zkusím toho kaplana co nejdřív zeptat. Mysela by se vyplnit žádost na to biskupství a tam by Ti měli ten s%natek venku povolit.. Do měsíce by to měli potvrdit, ale určo bych to neodkládala... Aby to náhodou netrvalo dýl a neměla jsi toho pak moc... A když to zamítnou,tak aspoň budeš vědět na čem jsi a zařídíš se jinak... ;-)
Odpovědět
doufam ze na to pritel nezapomene a nazene ho nekde... vim ze neco z te matriky nesmi byt starsi nez 3 mesice takze porad jeste cas... opravdui bych rada aby ke me nekdo mluvil pekne - tak jako k mym rodicum.. a to dokaze jen nekdo kdo nas jeste bude mit snahu za ty 3 mesice poznat a mluvit s nami... jsem rada ze ty papiry na matrice jeste nemame... kdyby jo tak bych to tak uz asi nechala ale takhle mam snahu to udelat jeste lepsi :-) jinak ja bych totiz nechtela nikoho z tech knezu co u nas znam protoze jsem je mela 4 roky v nabozenstvi a nemam na to moc dobre vzpominky... no je to nejakej patek ale opravdu nechci aby mi neustale nekdo jen promloval do duse :-)
Odpovědět
ještě je asi důležité, jesli je to katolík, evangelík.... ale ženich si to určitě dnes zjistí a budete vědět, na čem jste... a taky máte ještě čas se přizpůsobit. Držím pěsti.
Odpovědět
oba jsme katolici pokrteni. uvidime s cim dnes prijde :-) snad se nekde potkaji..sem mu jeste ted schvalne volala a pripominala tak se me ptal jestli to teda myslim opravdu vazne :-)
Odpovědět
Jasně že to myslíš vážně... s nějakým odříkávačem nebo zaříkávačem by to nemělo to kouzlo :-D Držím pěsti zlato...
Odpovědět
ach jo, vcera se nepotkali tak jsem zvedava kdy teda.... dnes jim tam nastupuje novy kurz vojaku tak se uvidime az nekdy v noci.... to jsou starosti :-)
Odpovědět
Však v klidu, ještě není důvod jančit... máte furt čas se zařídit i jinak. Kdyby to šlo jako po másle, nebyla by to církev :-) , ne? :-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?