Svatební den 30.dubna 2011. Kdo se taky vdává?

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Tak nakonec jsme se rozmysleli pro tohle datum...kdo další bude mít na čarodějky svůj den D a kde vymění koště za snubní prstýnek... 8-) :-D ?
Odpovědět
Profilova fotka
@alkena vidíš, co jsi dělala na zdravotní pojištovně?? já ještě nemám oddací list ani novou občanku, tak zatím asi nemůžu vyřizovat nic ne???
Odpovědět
Profilova fotka
@lucy441986 My jsme dostali oddací list hned po obřadu, takže já už mám o novou občanku a řidičák zažádáno, na pojišťovně jsem byla hlásit změnu příjmení, musejí mi udělat novou kartičku. Oddací list po mě vlastně nechtěli ani u té občanky, ale to bude asi dost individuální, ono správně by se měl dokládat, i rodný list. V pojišťovně mi stačila jen stará kartička, ustřižená občanka a zelený papírek. Ty úřady jsou od loňského července napojené na registr obyvatel, takže ty změny nahlášené jednomu úřadu jsou si schopni dohledat i jinde, ale projevují se asi až druhý den. Proto až zítra jdu na živnostenský odbor kvůli živnosťáku, dobrá zpráva je, že za mě pak můžou nahlásit změnu i na finančák a sociálku, takže tam už nemusím osobně. Jelikož neměním trvalé bydliště, ale bydlím poněkud hodně jinde, tak jsem snažila tohle všechno vyřídit během dneška, pak si vše vyzvednu zase zaráz. Prostě jsem šla zkoušet, co mi dají bez nové občanky a zatím mi vyšli všude vstříc, ale zase je to malé město.
Odpovědět
Profilova fotka
A ještě malá ochutnávka ze soboty, už jsme dostali pár prvních fotek od kamarádů - neoficiálních fotografů.
Odpovědět
Profilova fotka
@alkena ajo, tak nám přijde oddací list až za týden - měli jsme církevní sňatek. a mám to asi jednodušší - ohlásila jsem změnu mzdové účetní a ta už to nahlásí všude kromě pojišťovny.... a pak s oddacím listem půjdu měnit trvalé bydliště a žádat o občanku atd. atd. no chlapi to mají mnohem jednodušší -)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky, musím říct, že naše svatba byla úžasná :-D , ani jsem nedoufala že by se mi tak mohla líbit (ale opakovat to už nikdy nehodlám 8-) ). Obřad začínal v 15, před 14 přišla pořádná bouřka včetně krup..Fotit jsme se vyrazili 13:30 takže když jsme dojeli k lomu a viděli ty černá mračna moc dobře nám nebylo..prvních pár fotek ještě bez deště jsme udělali se psy, pak šli pěšky k vodě (a mě s pupkem to fakt chvilku trvalo :-x ) takže k vodě jsme došli za kapání. No a pak..pak jsme teda spáchali pár fotek, ale bylo to náročné :-D naštěstí jsme měli ty úžasné deštníky, ale i tak..já si v tom humbuku zapomněla vzít na focení botky (měla jsem croksy) takže jsem se fotila bosky :-D . Zpátky k autu jsme běželi, páč slejvák příšerný! Po cestě jsme teda dešti na chvilku ujeli, takže jsme přibrzdili u řepkového pole, kde taky udělali pár snímků (ale zase jen pár, protože nás bouřka dohnala). Když jsme na 15tou dorazily do sadu, bylo mi zle, protože všechno co bylo nachystané bylo bouřkou změněné, spousta věcí odklizená aby nezmokla, a tak v chatě chaos nad chaos..děti nepřevlečené, nakonec neměli motýlky (jsme je prostě v tom binci v chatě nenašli). Původně trávník střižený na 2 cm se změnil v úžasné bahniště (chudáci ti, co neměli gumáky! 8-) ). U obřadu pokapávalo, ale já byla tak mimo, že vlastně vůbec nevím co všechno nám oddávající říkal :-( Zaujala mě kniha větrů ze které citoval :-D . No a po obřadu se přálo, bylo moc příjemné, že se nekonalo žádné nebetyčné dojetí a slzy. Holky nám připravily úžasný program, krásné kulisy..no prostě jedním slovem POHÁDKA :-) . Vyrobily svatební noviny, které neměly chybu! (ještě teď máme požadavky účastníků, že to nestihli přečíst..naštěstí krom jedněch krásných pro nás, máme i jedny na půjčení na čtení). Zábava byla podle mě paráda, byl i program se soutěžema pro děti aby se nenudily. Jinak děti obsadily naši bažinu (pod chatou) a tak se během chvíle změnily z nastrojených robátek v prasátka :-D ). Prostě celkový dojem ze svatby byl úúúúžasný, dokonce i ženichovi se to líbilo že se báječně bavil :-D . Za tmy se konal čarodějný rej, a musím říct, že jsme byly krásné čarodějnice! Byla to fakt legrace :-D. Po půlnoci jsme stihli i květnový polibek - pravda pod švestkou ale to neva :-D. Jídla i pití bylo dost, a díky kamarádům - kamarádkám to byla snad nejhezčí svatba jakou jsme si mohli přát! Opravdu by mě ani ve snu nenapadlo, že by to mohlo být tak krásné. :-D Pravda, svatební noc jsme pro únavu odložili ( a v neděli přišli na to, že s pupkem už to fakt nějak nejde :-x ).
Odpovědět
Profilova fotka
Jo a máme přijít v týdnu na úřad pro oddací list a přinést fotky aby nám vyřídili novou občanku. Což se mi moc nehodí, páč za dva měsíce budu vyřizovat znovu (kvůli mímu). V pondělí jsme byla na VZP (jako těhule musím mít prý jako první vyřízené tohle), taky v bance (tam bez nové občanky ovšem nic nevyřídím), taky jsem se byla vyfotit, zavezla do práce obloženou mísu a ukázat svatební noviny. Dnes jsem obeslala co jde obeslat mejlem (kvůli změně jména). Až budu mít fotky tak půjdu na tu občanku a řidičák. Drahý mě teda od soboty neustále oslovuje "ženo" , nějak je to zvláštní pocit. Jsem se přistihla přitom, že jsem nervozní, hlavně z toho, že se bojím aby se tím potvrzením něco nezměnilo :-(
Odpovědět
Tak holky ještě přidám já svoje zážitky...Bylo to naprosto super, všichni nám to chválili, jak jsme to měli výborně udělané, po obřadu jsme nafotili pár fotek, pak jsme jeli na oběd, protože začala bouřka a pršet. Po obědě mě kluci unesli, ale ženich byl pohotový a za 10 minut nás našel. :-D Jelikož se v tu chvíli vyjasnilo, tak jsme ještě nafotili fotky a jeli se bavit. Suprově nám vyšel i náš netradiční novomanželský taneček, všem se líbil, nikoho nepohoršoval. :-) A pak přišli děcka ze souboru, jelikož ženich netušil, tak byl v úplném šoku a i když s něma už přes rok netancuje, tak zvládl dva tanečky na výbornou. :-) A pak jsme se jen do tří do rána bavili. :-) Nemusím ani dodávat, že jsme byli tak unavení, že na novomanželskou noc ani nedošlo. :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@pep.e tak koukám, že se nám to všem vydařilo. -))) parádní popis svatba -))
Odpovědět
Profilova fotka
Holky jen tak na ukázku..takhle krásné čarodějnice jsme byly po obřadu :-D (já ta v té pavučině 8-) )
Odpovědět
Profilova fotka
@pep.e je to hrozně tmavý.........
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky, taky si s manželem říkáme manželko a manžílku :-D Jinak my měli svatební noc až včera, jelikož jsem měla tak prodřená stehýnka z tancování, že ještě na mě vlézt, tak ho zkopnu :-D a vášeň opadla poté, co mi půl hodiny rozmotával můj svatební účes :-D Jinak v pohodě, prsteny už jsme stihli trochu ošoupat, ale co už :-D stává se :-D Taky nevím kdy co vyřešit, kdy můžu jít na bytové, elektrárnu, plyn? Vše je psané na mě...
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky. Taky si neustále říkáme manželko a manželi nebo ženo a muži. Naši z nás měli docela srandu (domů jsme dorazili až dnes), ale bráchovi celkem zatrnulo, když ho manžel začal oslovovat švagře ;-) Co se týká svatební noci, tak jsme ji ani neplánovali, přece jen, nebylo na to to pravé soukromí. Ale než si mě manžel vysvlékl ze šatů a vyndala jsem železářství z hlavy, vymyla všechen lak z vlasů, tak to v horním patře nějak utichlo. Manžel se chtěl aspoň mazlit, ale prostě se nám to nějak zvrhlo a svatební noc nakonec proběhla se vším všudy :-D
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
Ahojte holky, víte co mě ale maximálně mrzí?? Že zřejmě díky nervům si ze svého svatebního dne nic moc nepamatuji :-( nebyla jsem opilá, ale nervy zřejmě udělaly svoje a fakt si nic moc nepamatuju, resp. vybavuji jen tak mlhavě :-( do prkýnka, za pár let si na to ani nevzpomenu??? :-( Nepamatuji si obřad, pocit při prstenu a polibku, nepamatuji si moc focení, nepamatuji si zábavu na svatbě,... prostě nic moc... jen takové mlhavé vzpomínky, že jsem někde byla a něco se dělo... :-(
Odpovědět
Profilova fotka
@kamculenka a nedala sis před tím ten prášek od nervů?? -)))) já si vybavuju všecko docela detailně a dneska když jsem jela ráno do práce a hráli náš první novomanželský tanec, tak to byla nádhera - Scorpions Wind of change -)) kterou nám dokonce v nedělu nechal zahrát kamoš v rádiu -) jinak co vy a dary?? my máme spoustu voucherů na víkendový pobyty, tak se už moc těším až nějakej využíjeme -))
Odpovědět
@kamculenka Já myslím, že se ti to ještě vybaví, jak uvidíš fotky. Já jsem si taky spoustů věcí nezapamatovala, protože to byly docela silné zážitky, ale těším se, až budeme mít video, že si to všechno v klidu zopakuju :-) Třeba když jsem šla na zámku s tatínkem k ženichovi, tak jsem si zakázala brečet, kvůli líčení ale jakmile jsem to pak viděla na videu od bratránka, tak jsem si to pořádně prožila. :-) Uvidíš, že ti to fotky oživí ;-) @lucy441986 My jsme chtěli peněžní dary a že jich bylo :-D S tím jsme ani nepočítali, takže mimo nové kuchyně bude i dovolená :-) Víkendovky jsou super, to si užijete líbánky víckrát :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@gutgirl taky jsme dostali nečekaně moc peněžních darů a dokonce od lidí, kteří byli jen na obřadu, to jsem nečekala.....ale největší sranda byla když jsem četli blahopřání a neustále jsme lovili další a další peníze....jako svatba se nám z víc jak půlky zaplatila, takže paráda...
Odpovědět
Profilova fotka
Kamculenka - já mám místy taky okna, např. vím, že jsem se bavila s kamarádkou fotografkou, jak se jí můžeme odměnit - vím, že jsme se dohodly, že něco bude naprosto nejlepší odměnou (ale nemělo to být nic věcného, ani peněžního) - a já vůbec nejsem schopná si vzpomenout, co. A takových mezer mám víc. Taktéž jsem nebyla opilá, vysvětluju si to tím, že těch zážitků bylo prostě strašně moc. Jinak dary jsme dostávali taky převážně peněžní , i když jsme dostali i nějaké věcné z našeho seznamu. A sice ještě nevím, na kolik vyšlo cukroví a pohoštění u našich doma, protože to všechno kupovala a zařizovala moje mamina a ještě to neměla spočítané, ale tak nějak odhadujeme, že se nám ta svatba taky zaplatí - hlavně kvůli štědrému daru od tchánů.
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky, já si taky dost věcí nepamatuju, a to jsem nepila nic..Jinak my přímo na obřadu vybrali 28tis (ovšem spočítali jsme to až v neděli doma 8-) ), a to nám ještě moji rodiče a drahého maminka přispěli nemalou částkou, takže svatba se komplet zaplatila, a ještě nám i cca 20tis zbylo. Ale zatím s tím nechci nic dělat, chtěla bych předělávat kuchyň, ale až asi v létě (s mímem to bude fakt sranda :-D ) tak musíme něco přišetřit. Na dovču či svatební cestu se zatím nechystáme, jen na pár dní v srpnu do kempu v Bratislavě. Jo a fotky jsem zatím furt ještě žádné neviděla, chjo :-|
Odpovědět
Profilova fotka
Jo my dostali dva pobyty jeden na jednu noc a jeden na dva, peněžní dary, ovšem nebýt jednoho dědečka, nemáme skoro nic moc, byli všichni docela skromní. Po rodičích nic moc nechceme, zaplatili nám svatbu, takže tím to hasne no. Vybrali jsme celkem se vším 36 tisíc a náklady na svatbu cca 65, takže svatba by se nám nezaplatila ani omylem. Jinak prášky jsem si nevzala, takže mám prostě vokna a výpadky no... ale všichni si chválili a že svatba byla super, tak jsem ráda :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Náklady ještě nemám přesně spočítané (umřel mi noťas a vše podstatné mám v něm), ale orientačně jsme někde na 45tis, což bych řekla při 50ti lidech bomba :-D Jinak jsme si dnes byli vyzvednout oddací list a vyřídit nové občanky. Pobavil mě drahý, domáhal se toho, aby mě měl v občance (a já jeho :-D )
Odpovědět
Profilova fotka
@alkena to já také jednu tam mám od profesionála a čekáme až udělá všechny,no ten rozdíl je přeci jenom poznat ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky holky... :-) Tak protože nám nejel do dneška net, koukám, že jsem docela zaspala podávání info jaké to bylo a jaké to je.... 8-) Asi jako u všech....nádherné a rychle to uteko a nebýt kameramana tak mám z většiny dne jen "mlhu"... :-) Taky je stejný divný pocit z nového příjmení a když někdo použije slovo manžel, nebo manželka.... :-D Asi je to u všech stejné... ;-) Jinak jsme měli nakonec dva fotografy, takže fotky budou až to dají kluci dokupy.... :-) Prozatím po fotu s Kamculenkou jedna malá ochutnávka..... ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Tak koukám holky že pobyty jako dárky jsou asi populární....taky jsme dostali a to víkend v pivních lázních ve Štramberku, tak už se moc těšíme až se naložíme do kádě s pivem a budem relaxovat, nemluvě o noci ve stylové roubence... :-) Holt kamarádi věděli jak nám udělat radost.... 8-) Taky jsme dostali originální obrázek od svědkyně a jejího přítele...je poskládaný z bankovek, celkem 5 tis. ...super, akorát že jak to tak visí na stěně a člověk na to nesmí sáhnout.... ]-( :-D Ale "volných" peněz jsme dostali taky dost, když započítám i výběr do "střevíčku" za tanec (2700,-) tak jsme na pěkných 25 tis. a to jsme teda vůbec nečekali...přece jen to byla malá svatba.... :-) Jo ještě bych zapomněla na solární lampy - kameny na zahradu a plyšová pouta..... :-D A milion nádherných kytiček samozřejmě... Jinak táta nakonec na svatbu šel, všechno zvládl na jedničku a zůstal dlouho do noci...takže naprostá spokojenost... :-) Taky počasí bylo nádherné, sluníčko i teploty jako v létě, prostě paráda, fotili jsme se hoďku na hradě a uteklo to tak že pro nás slečna z agentury musela přijít, jinak bychom ještě pokračovali.... x-) Akorát jsem doma zapomněla své nádherné černé krajkové paraplíčko, ale naštěstí jsem to zjistila až po příjezdu domů....no co už.... I tak bylo všechno super, všichni byli super, hostina byla výborná, dort neuvěřitelně stejný jako na fotce, zábava na párty se taky vyvedla, na hotel jsme dorazili někdy v 5 ráno, tak nám docela přišlo vhod, že jsme mohli zůstat déle než je zvykem.... 8-) S těma fotkama asi nevydržím a hodím sem zatím aspoň nějaký ten výcuc, co jsme dostali a nějaké "normální" fotky co jsme fotili sami, protože od fotografa vše dostanem na DVD až příští pátek.... :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj Soni, taky budeme mít fotky možná až za 14 dní, protože ještě se půjdeme fotit do atelieru moc fotek jsme v sobotu nestihli, takže... :( aspoň v civilu vymyslet pár blbinek.. :-D Jinak jsem si byla včera oběhat občanku, řidičák, vybrat oddací list, vše mám vyřízeno, jen pošlu na rwe fotokopii oddacího listu a super, je to za mnou, takže jsem taky spokojená a doktory a spol to kašlu, až tam půjdu, tak jim to řeknu :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky, tak my pořád čekáme na oddací list... takže zatím žádné běhání po úřadech, jen pojišťovna, tam jim stačila občanka a papír... na nové příjmení se nemůžu zvyknout, dneska jsem se zase podepsala špatně, ach jo, ještěže u toho David není... Náklady - měli jsme velkou svatbu (večer 98 lidí), takže náklady jsou cca 95 tis, chtěli jsme hlavně peníze a těch se sešlo neuvěřitelných 110 tis, takže svatba se zaplatila a ještě zbylo a taky máme spoustu hmotných dárků (většina, co jsme opravdu chtěli) a Ikea poukázky, takže u nás super. Ještě nemáme vše poplaceno, třeba foto platíme až bude, tak snad zítra... Přidávám první dvě fotky od profi, snad zítra budou další...prý ten obřad ani neupravoval, ani nemazal, tak jich bude 500 - 600, docela mazec.... jsem fakt zvědavá...
Odpovědět
Profilova fotka
Tak my máme u jednoho fotografa fotek 800 a u druhého nevím kolik, tak uvidíme kolik jich zbyde až to protřídí.... :-N :-) Vyřízeno zatím nemáme nic... 8-)
Odpovědět
Profilova fotka
@sonipa my máme u jednoho 900 a u druhýho 500, takže koukám, že to je standart -)))
Odpovědět
Tak holky, já jsem včera vyřídila občanku, řidičák a jelikož jsem i účetní, tak i v práci jsem si dnes udělala změny :D Na profi fotky jedem koukat a vybírat v neděli, tak se moc těším a co tam s nám byl kamarád fotograf, tak říkal, že nafotil 12 GB, takže bude taky z čeho vybírat :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@gutgirl taky jsem ze čtvrtky úvazku účetní a žádný změny mě nenapadají - co jsi dělala za změny?
Odpovědět
@lucy441986 no vyplnila formulář na sociálku a ten zbytek, počítač, kartotéka. Zdravotní si půjdu nahlásit sama.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?