Menu Forum

Svatební den 30.dubna 2011. Kdo se taky vdává?

1. črc 2011  • 
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
lenkakasp (36 r.)
3
Registrovala se 14. září 2009 na beremese.cz. Přidala 18 příspěvků. Region Uherské Hradiště.
  • Svatba byla 30. dubna 2011
    Korytná/Strání, Region Uherské Hradiště
fotoportrét
fotoportrét
lenkakasp (36 r.)
3
Registrovala se 14. září 2009 na beremese.cz. Přidala 18 příspěvků. Region Uherské Hradiště.
 My máme cenu za osobu cca 650,- Bylo nám řečeno, že minimálně 100,- Kč z toho je za nealko/osoba. A to nebudou ty třetinkové matonky, ale velké dvoulitrovky. Tak nevím. Alkohol máme taky svůj. Takže cena myslím stejná, jak u lucy. emoticon
28. bře 2011 v 09:35  •  Svatba byla v dubnu 2011  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
lucy441986
2
Registrovala se 28. srpna 2010 na beremese.cz. Přidala 243 příspěvků. Má 1 přítele. Region Brno.
fotoportrét
fotoportrét
lucy441986
2
Registrovala se 28. srpna 2010 na beremese.cz. Přidala 243 příspěvků. Má 1 přítele. Region Brno.
 @kamculenka no je v tom - šunková rolka, polívka, svíčková, raut - řízečky, guláš, jakýsi kuřecí pusinky, roláda, šunková mísa, sýrová mísa, ovoce na stůl...přijde mi to v pohodě, hlavně to, že budeme mít svoje víno a svoje tvrdý, dorty, cukroví koláče a že nemusíme platit za dekoraci stolů a ani takové to špuntovné...jo a ještě je v ceně cinzano...navíc se s nima chci ještě domluvit, že na stole budou karafy s vodou a citronem..jsem na to včera zapomněla...
28. bře 2011 v 09:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
lenkakasp (36 r.)
3
fotoportrét
fotoportrét
lenkakasp (36 r.)
3
 @lucy441986 Jj, to je super, ty karafy. Taky jsem domluvená, že veškeré nealko bude na stolech ve džbánech. Nelíbí se mi, když je na tom stole postavená dvoulitrová petka. emoticon
28. bře 2011 v 09:46  •  Svatba byla v dubnu 2011  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
alkena
1
Registrovala se 3. února 2011 na beremese.cz. Přidala 103 příspěvků. Má 13 přátel. Region Praha.
fotoportrét
fotoportrét
alkena
1
Registrovala se 3. února 2011 na beremese.cz. Přidala 103 příspěvků. Má 13 přátel. Region Praha.
 @kamculenka Ahoj, tak jasně, že polštářek není nutnost, ale krabku od prstýnků máme dost nepoužitelnou, takže buď koupit jinou, nebo spolíhat na jejich tácek, či na čem to dávají na radnici, anebo mě napadlo udělat si svůj polštářek. Chci si tam vyšít naše iniciály a datum, pak ho budeme mít i na památku, protože třeba kytku se mi asi usušit nepodaří, šaty mít nebudu a tak.
Ad svatební noviny, to mi přišlo jako docela dobrý nápad, já sama jsem se s nima ještě na žádné svatbě nepotkala, ale co jsme byli jedněm kamarádům na podzim - česko-francouzská svatba - tak ti měli malý dvojlist nějakých frází a pak různých vět - chtěli, abychom je říkali té druhé jazykové straně, docela dobré na prolomení ledů. My se navíc chceme po obědě vytratit se fotit, takže budou mít svatebčané u čeho v klidu chvíli trávit, než jim začnou malé taneční emoticon

Počítala jsem na kolik nás bude vycházet jídlo podle návrhu menu, co mi poslali z jídelny - tak s přípitkem, polévkou, hlavním jídlem a večerním rautem bychom se měli pohybovat kolem 400 na osobu. Pak ještě přibyde pití, které zajišťuje jídelna, ale nechceme tvrdý alkohol, takže by to neměla být taková tragédie.

A ještě výzdoba sálu - chtějí za ni 1000 Kč včetně materiálu (ale teda bez květin)
28. bře 2011 ve 13:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kamculenka (29 r.)
1
Registrovala se 21. července 2008 na beremese.cz. Přidala 571 příspěvků a 2 alba. Má 14 přátel. Region Karviná.
    Karviná, Region Karviná
fotoportrét
fotoportrét
kamculenka (29 r.)
1
Registrovala se 21. července 2008 na beremese.cz. Přidala 571 příspěvků a 2 alba. Má 14 přátel. Region Karviná.
    Karviná, Region Karviná
 Aha no tak jo, tak si je cena 550 v pohodě, ono taky svíčková něco stojí že... emoticon
alkena: jejda já nechtěla nic proti nikomu, kdo chce polštářek, ať ho má, my budeme mít jejich zřejmě stříbrný tácek, tak to stačí prostě emoticon a svatební noviny by leda ocenila moje máma a segra a kamarádky, zbytek raději nemluvím, a abych si s tím dala práci a pak to někdo jen vyhazoval, to je kašlu emoticon

Ale!! Asi budeme mít pěkná trika na půlnoc emoticon
Jeden kolega má možnost tisknout na sítotisk, a nechám nám u něj udělat trika po půlnoci: Miluju svou manželku (svého manžela) můžeme je využít i někdy později. Bílá s červeným nápisem emoticon ať je nějaká prča, ještě uvidíme, kolik si za ně kolega řekne... emoticon
28. bře 2011 v 17:53  •  Svatba byla v dubnu 2011  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
lucy441986
2
fotoportrét
fotoportrét
lucy441986
2
 @kamculenka to je dobrej nápad ty trika

já jsem chtěla původně pod prstýnky skleněnou misku naplněnou zelenou drtí a do toho zabořit prstýnky, jenže nakonec máme polštářek od agentury a navíc když je bude farář světit a ukazoval nám jakým způsobem, tak by z té drtě pěkně vypadly....tak mě napadá, že bych se už měla začít učit slib

holky, kam jedete na líbánky?
28. bře 2011 v 18:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kamculenka (29 r.)
1
    Karviná, Region Karviná
fotoportrét
fotoportrét
kamculenka (29 r.)
1
    Karviná, Region Karviná
 @lucy441986 Aha no tak to jo ... nic jiného jednoduchého mě totiž na trika nenapadlo! A tohle nemusí vyjít ani tak draho víš jak emoticon

My na líbánky nejedeme, jsme teď oba ve zkušební době a po svatbě vycucaní z peněz, navíc oba jsme byli bez práce a tak všechno, tak nejedeme. Buď něco sfoukneme letos, nebo příští rok v rámci oslavy jednoho roku společného manželství emoticon
28. bře 2011 v 18:10  •  Svatba byla v dubnu 2011  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
alkena
1
fotoportrét
fotoportrét
alkena
1
 Kamculenka - v poho, je mi to jasný, že jsi to nemyslela nijak zle. A já mám radost, že si ho můžu sama vyšít a přítel mě v tom podporuje (konec konců, on to dělat nemusí a já se vybouřím, že emoticon )

Trika - zajímavý nápad, ale my se převlíkat nebudem, my budem tancovat a tancovat a tancovat .....

O líbánkách jsme přemýšleli, že vyrazíme hned v týdnu na tři dny do Domažlic, ani jeden jsme tam nebyli a nehce se nám za každou cenu někam vyrážet na dovolenou, možná pak spácháme ještě něco v létě v rámci regulérní dovolené a možná to necháme taky až na příští rok. Ale možná taky z líbánek nebude nic, protože tehdy už manžel bude muset na školení do Amstru, i když to snad půjde až v červnu.
28. bře 2011 v 18:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kamculenka (29 r.)
1
    Karviná, Region Karviná
fotoportrét
fotoportrét
kamculenka (29 r.)
1
    Karviná, Region Karviná
 alkena: Jo tak v tom případě ano, já jsem rukodelně činná docela, ale polštářek bych nezvládla :D takže jsem to odpískala a platit za něj se mi nechce kvůli 10 minutám... ale to nic.
No ne že bych byla nepřejícná, ale jsem ráda, že nejsme jediní, kteří nikam nepojedou. Fakt na to nejsou finance a spíš ani moc čas, protože jsme oba ve zkušebce, takže tak...
28. bře 2011 v 18:29  •  Svatba byla v dubnu 2011  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
janauhr
4
Registrovala se 15. března 2011 na beremese.cz. Přidala 82 příspěvků a 2 alba. Má 8 přátel. Region Zlín.
    Zámek Vizovice, Region Zlín
fotoportrét
fotoportrét
janauhr
4
Registrovala se 15. března 2011 na beremese.cz. Přidala 82 příspěvků a 2 alba. Má 8 přátel. Region Zlín.
 My na líbánky pojedem tak akorát do Prahy, kde ještě máme trvalé bydliště, vyřizovat nové občanské průkazy emoticon Taky prdel emoticon Jako by to nemohlo počkat...oni to musí mít hneeeed emoticon
Ale určitě si to vynahradíme příští rok, jak píše kamculenka, taky pořádný výcuc z financí emoticon
29. bře 2011 v 01:36  •  Svatba byla v dubnu 2011  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
gutgirl
6
Registrovala se 4. července 2010 na beremese.cz. Přidala 345 příspěvků. Má 3 přátele. Region Zlín.
fotoportrét
fotoportrét
gutgirl
6
Registrovala se 4. července 2010 na beremese.cz. Přidala 345 příspěvků. Má 3 přátele. Region Zlín.
 My líbánky neřešíme úplně, prostě v srpnu pojedeme se známýma na dovolenou a je to. emoticon
29. bře 2011 v 08:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
lucy441986
2
fotoportrét
fotoportrét
lucy441986
2
 no já se včera pohádala se šéfama, že chci dovolenou od 2. 7 do 15.7. protože tam to vychází tak, že na 15 dní volna stačí vyplejtvat jen 8 dní dovolené....a pojedeme autem s kolama pod stan do francie...už aby to bylo
jinak státnice jsem odsunula na září
29. bře 2011 v 08:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sonipa (36 r.)
25
Registrovala se 19. července 2010 na beremese.cz. Přidala 496 příspěvků a 4 alba. Má 8 přátel. Orlová, Region Karviná.
    Hukvaldy, Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
sonipa (36 r.)
25
Registrovala se 19. července 2010 na beremese.cz. Přidala 496 příspěvků a 4 alba. Má 8 přátel. Orlová, Region Karviná.
 Ahojky holky.... emoticon
Tak se to strašně rychle blíží co.... emoticon Už jen měsíc a bude před náma poslední "nemanželská" noc... emoticon Už jste tady někdo nervózní? Mně se na to pořád každý ptá a já ještě teda žádnou nervozitu nepociťuju.... emoticon emoticon
Jinak co se týče oběda budeme mít přípitek, polívku, hlavní jídlo, kafe a nealko a tohle nás vyjde na osobu zhruba na 250,- , ještě musíme vzít panáka na osobu a zbytek můžeme mít svůj, v ceně je ozvučený salonek, výzdobu budeme mít svoji, koláčky, dort samozřejmě taky....na to že tam budeme asi jen 4 hoďky to bohatě stačí a párty už máme kromě pivka (které nám teď mimochodem zdražili z 26,- na 28,- emoticon ) a dvou flašek tvrdého ve vlastní režii...ještě teda musíme zaplatit pronájem....
Polštářek mít nakonec taky nebudem, rozhodli jsme se pro kovovou misku, nejspíš ji vystelem organzou a použijem ty velké špendlíky na prstýnky.... emoticon
A co se týče líbánek, tak ty neřešíme, chtěli jsme v neděli jet na jednu noc na hory, ale přehodnotili jsme to a nechceme se honit hned první den po svatbě, tak to necháme na první posvatební víkend a prožijeme ho na horách celý..... emoticon Pak si ještě uděláme v létě "líbánky" s těmi našimi uličníky někde na chatě a taky dáme první manželský fesťáček.... emoticon Takže do toho ještě vkládat nějaké extra líbánky by bylo časově i finančně nemyslitelné.... emoticon
@kamculenka : dobrý nápad s těmi triky.... emoticon Ale jak píše alkena ani my se nebudeme převlíkat, chceme si svatebních šatiček užít po celou dobu.... emoticon
29. bře 2011 v 17:06  •  Svatba byla v dubnu 2011  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kamculenka (29 r.)
1
    Karviná, Region Karviná
fotoportrét
fotoportrét
kamculenka (29 r.)
1
    Karviná, Region Karviná
 sonipa: No my letos nejedeme nikam, leda tak fesťák v Třinci, takže takhle :D
A trika: Slyšela jsem, že nevěsta, která zůstane po svatební půlnoci v šatech, na sebe obleče svatební šaty ještě jednou... a taky si myslím že budu ráda že je ze sebe shodím. emoticon
Ale přehodnotila jsem to, udělám nápis Miluju svého manžela/svou manželku a můžeme to nosit i po venku nebo tak emoticon emoticon
29. bře 2011 v 19:30  •  Svatba byla v dubnu 2011  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sonipa (36 r.)
25
fotoportrét
fotoportrét
sonipa (36 r.)
25
 @kamculenka : klidně může být...šaty mi zůstanou, tak kdo ví kdy je ještě obleču.... emoticon emoticon emoticon Každopádně si je ráda užiju do sytosti.... emoticon A copak je vůbec letos pěkného v Třinci...že bychom se taky zajeli kouknout.... emoticon ?
29. bře 2011 ve 21:01  •  Svatba byla v dubnu 2011  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kamculenka (29 r.)
1
    Karviná, Region Karviná
fotoportrét
fotoportrét
kamculenka (29 r.)
1
    Karviná, Region Karviná
 sonipa: Jako každý rok je tam Noc plná hvězd, takže snad pojedeme i letos a nebudeme trhat partě partu emoticon
Jo, ale jako že ještě jednou na sebe obleče šaty svatební... tvoje jsou univerzál, můžeš je nosit i potom, ale moje svatební asi ne a nerada bych se vdávala podruhé...
29. bře 2011 ve 21:05  •  Svatba byla v dubnu 2011  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
buxik
Registrovala se 18. srpna 2010 na beremese.cz. Přidala 32 příspěvků.
fotoportrét
fotoportrét
buxik
Registrovala se 18. srpna 2010 na beremese.cz. Přidala 32 příspěvků.
 Ahoj holky.. Už se to opravdu blíží.. Máte některá z vás svatbu venku? Nebo si to koncem dubna žádná netroufla?
30. bře 2011 ve 13:14  •  Svatba byla v dubnu 2011  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sonipa (36 r.)
25
fotoportrét
fotoportrét
sonipa (36 r.)
25
 Ahojky holky... emoticon
@buxik : my máme svatbu venku, myslím, že koncem dubna už je to v pohodě...původně to mělo být 2.dubna, takže oproti tomu bude 30. dubna pařák.... emoticon A kdepak to máte vy?
@kamculenka : no já myslela, copak tam letos na té Noci bude, že myslíš tuhle akci mi bylo jasné... emoticon My zase určitě pojedem na Brutal Assault jako loni, už se moc těšíme....a taky jako každoročně na Animal fest v Karviné, jinak uvidíme, radovánek je všude dost a dost, jen si vybrat.... emoticon S těmi šaty máš pravdu a ta pověra ke mně nesedí už vůbec, jelikož tohle už bude podruhé.... emoticon
30. bře 2011 v 19:07  •  Svatba byla v dubnu 2011  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kamculenka (29 r.)
1
    Karviná, Region Karviná
fotoportrét
fotoportrét
kamculenka (29 r.)
1
    Karviná, Region Karviná
 sonipa: mno co tam bude extra-naše parta se kterou se tam potkáváme každý rok emoticon a co se tam hraje zas není až tak podstatné emoticon
30. bře 2011 ve 20:18  •  Svatba byla v dubnu 2011  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
janauhr
4
fotoportrét
fotoportrét
janauhr
4
 Tak už máme koupenou super ošklivou čarodejnici na auto, už ji jenom přišít závoj a sukýnku, máme i mini ježibabu na svatební dort, výzdoba v restauraci bude taky s lítacíma ježibabama a v tombole bude sem tam taky něco strašidelného emoticon Jůů každý si myslí, že mně chce skoromanžílek tímhle potrápit, ale já to chtěla takhle sama emoticon
Když už na čarodejnice, tak se vším všudy! emoticon
31. bře 2011 v 01:09  •  Svatba byla v dubnu 2011  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kamculenka (29 r.)
1
    Karviná, Region Karviná
fotoportrét
fotoportrét
kamculenka (29 r.)
1
    Karviná, Region Karviná
 janauhr: Tak pokud se ti to líbí, proč ne, ale já bych ze své svatby nechtěla dělat "jen" čarodějnický rej, jen kvůli datu. Nebo jsi snad čarodějnice?? (neber to ve zlém, ale ta symbolika...)
31. bře 2011 v 07:01  •  Svatba byla v dubnu 2011  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
janauhr
4
fotoportrét
fotoportrét
janauhr
4
 @kamculenka však my to neberem jen jako čarodějnický rejemoticon to když už vyšlo takhle to datum, tak proč to něčím nezpestřit emoticon aspoň bude prdel, to ještě nikdo takhle neměl emoticon a neboj, tradičních svatebních plánů máme taky habaděj emoticon
31. bře 2011 v 07:14  •  Svatba byla v dubnu 2011  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kamculenka (29 r.)
1
    Karviná, Region Karviná
fotoportrét
fotoportrét
kamculenka (29 r.)
1
    Karviná, Region Karviná
 janauhr: Ale však joooo však každý jak chce,... my možná uděláme večer nějakou čarodějnickou hodinku nebo tak, ale až tak to neprožíváme emoticon

Holky, v sobotu jdu zarezervovat kvítko, chci teda takové co mám v albíčku, jiné se mi prostě nelíbí. Uvidíme, co květinářka vymyslí a taky za jakou cenu!

Ještě musíme vybrat ceny do tomboly, nakoupit, nachystat je a ještě nějak sesumírovat program,..chjo se z toho zblázním, furt něco a čas není! emoticon (jako volný jsem furt v práci)
31. bře 2011 v 07:30  •  Svatba byla v dubnu 2011  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kamculenka (29 r.)
1
    Karviná, Region Karviná
fotoportrét
fotoportrét
kamculenka (29 r.)
1
    Karviná, Region Karviná
 No holky, tak kvítko je zamluvené, ještě do něj musím sehnat takové kytky, jakoby ozdoby do vlasů, ale jinak je, a vyjde asi na 800,- emoticon jinak mám nadepsané jmenovky, ostříhané zubatýma nůžkama, mám na ně kolíčky, ještě nalepím plastovou červenou kytičku, které přijdou s cylindrem pro ženicha. Kolem 15.4. jdu na zkoušku vlasů a make-upu, snad ze mě holky něco vymyslí emoticon
2. dub 2011 v 16:52  •  Svatba byla v dubnu 2011  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
janauhr
4
fotoportrét
fotoportrét
janauhr
4
 Tak už zalepuji obálky s oznámeními a pozvánkami, v pondělí to jdu vše poslat, zamluvit někde kytku (kamculenka - snad se nebudeš zlobit, ale strašně se mi líbí tvá kytička, tak asi budu shánět něco podobného akorát to sladit do mé svatební barvyemoticon ), sehnat někoho, kdo mi z mých krátkých nehtů něco vytvoří, 18.4 jdu na zkoušku účesu a make-upu. Jmenovky na stůl snad vytvoří můj tatínek se skoromanžílkem - máme v plánu dřevěné placky s vypálenými jmény, tak snad se jim to povedeemoticon a už to asi budeme mít konečně všechno.
A pak hlavně úúúklid doma. Uf to bude asi největší dřina (ne že bychom doma měli bordel, ale však to znáteemoticon )
3. dub 2011 ve 03:40  •  Svatba byla v dubnu 2011  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kamculenka (29 r.)
1
    Karviná, Region Karviná
fotoportrét
fotoportrét
kamculenka (29 r.)
1
    Karviná, Region Karviná
 janauhr: Nee nevadí, taky jsem nemohla nic sehnat a pokud bude "má" květina inspirace, budu ráda emoticon
Taky bude sranda na moje nehty něco udělat, bude sranda. Jmenovky mám už skoro hotové, nadepsané v albíčku, už jsem na ně dala klamerky a ještě je budu zdobit/lepit na ně plastovou červenou květinku.
3. dub 2011 v 18:55  •  Svatba byla v dubnu 2011  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kamculenka (29 r.)
1
    Karviná, Region Karviná
fotoportrét
fotoportrét
kamculenka (29 r.)
1
    Karviná, Region Karviná
 Tak, baby, za pár dnů je to tady.... já jdu v pondělí na zkoušku účesu a líčení... no trochu se toho bojím, kadeřnice má zkreslené představy o tom, že mi vyfoukané vlasy budou držet celý den, přitom je zná a ví že toho nedocílí, kdyby se měla na hlavu postavit... no bude to ještě sranda...
Jinak, za 26 dní je to tady... nebo 25? Cho choooo ale že to uteklo!
4. dub 2011 v 19:14  •  Svatba byla v dubnu 2011  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
janauhr
4
fotoportrét
fotoportrét
janauhr
4
 Tak kytka je objednaná a nakonec úplně jiná , dala jsem na doporučení paní prodavačky emoticon Na nehty jsem taky zamluvená, potvrzená objednávka na deštníček, rozeslané oznámení s pozvánkama, skoromanžílek má už třetí oblek emoticon , náš pejsek je objednaný k holiči, dekorační růže do váz taky doma...! emoticon Doufám, že už nám nic nechybí emoticon
5. dub 2011 ve 02:04  •  Svatba byla v dubnu 2011  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
lucy441986
2
fotoportrét
fotoportrét
lucy441986
2
 @janauhr na kdy máš ty nehty? pořád nevím, jestli tam jít ve čtvrtek nebo v pátek
5. dub 2011 v 09:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
cheriladynka
7
Registrovala se 21. června 2010 na beremese.cz. Přidala 47 příspěvků a 1 album. Má 2 přátele.
    Zámek Slatiňany, Region Chrudim
fotoportrét
fotoportrét
cheriladynka
7
Registrovala se 21. června 2010 na beremese.cz. Přidala 47 příspěvků a 1 album. Má 2 přátele.
    Zámek Slatiňany, Region Chrudim
 Hledá se svědek.!!!
Tak to mi hezky začíná!!!! včera jsem přišla o svědkyni..... emoticon emoticon je na rizikovém těhotenství emoticon a doktor jí takový "špás"jako je naše svatba nedoporučil!!!
emoticon
5. dub 2011 v 10:07  •  Svatba byla v dubnu 2011  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš