Svatební datum 13.5.2011. Kdo jste si ho taky vybrali?

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Kdopak z vás ještě zvolil toto páteční datum? ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
skutina: já jo. jsem ekonom, tak jsem to vzala fakt zgruntu v excellu. Nejdřív jsem rozdělila potenciální svatebčany do čtyřech kategorií (pozvat na vše, pozvat jen na obřad a grilování večer, pozvat jen na obřad a pouze poslat oznámení..) a vylezlo mi z toho počet 8, 19, 46, 70. To jsem si propojila s další tabulkou, kde jsem do řádků dala položky.... šaty, prstýnky, oběd, grilování, dort, hudba atd... a pronásobila to počtem hostů (tedy néé u šatů že, ty mi budou stačit jedny) a dostala jsem se na částku 23.840 až 175.400 :-D Díky těmto už "tvrdým datům" jsme dospěli k variantě, co jsem už popsala výš. Obřad, oběd s rodinou (8), pak svatební cesta a po návratu novomanželskou hostinu (40) grilování na zahradě - a nechci překročit 100.000 včetně svatební cesty
Odpovědět
Profilova fotka
rouy: nic si z toho nedopadnutýho oznámení rodičům nedělej, třeba se to poddá. U nás to bylo zas takový divný u mojí mámy (tátu už nemáme ani jeden). Tedy nebylo to žádání, pouze oznámení, že se budeme brát, máma ztuhla, pak řekla, že je to naše věc a dál mluvila o něčem jiném... no taky trapárna nadruhou. A teď mi říká, že mi Míšu poslalo samo nebe x-) Na obranu mámy musím říct, že jsem byla požádaná po čtyřech měsících chození a současně společného bydlení - jsme se s tím moc nepatlali :-D
Odpovědět
Profilova fotka
hana, tak to jste se do toho vrhli po hlavě, po 4 měsících :-) ale když je to ten pravej, tak na co čekat že jo 8-)
Odpovědět
Profilova fotka
hailliejade: no my se znali už 8 let, než přeskočila jiskra, ale pak to zas stálo zato! žádost tedy byla hodně rychlá, to jo, ale brát se budeme po žádosti přesně za rok a půl, takže skoro po 2 letech soužití a to už je celkem akorát bych řekla
Odpovědět
Ty jo po 4 měsících ale teď je to všwchno takový urychlený :-) na mě zase všichni koukaj blbě že mi je 21. Ale jsme spolu už 6 let tak to je prostě další vyústění vztahu. jinak hailliejade: Já teď práci nemám dala jsem výpověď a taky hledám ale snad to peněžně zvládneme.
Odpovědět
Profilova fotka
rouy, tak hodně štěstí se sháněním nové práce
Odpovědět
Profilova fotka
já se dopočítala tak 120 000
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojte, myslela jsem, že svatbu v pátek 13. a ještě v květnu budeme mít jen my dva blázni, ale koukám, že je nás požehnaně:)!
Odpovědět
Profilova fotka
disaster: že váháš :-) naše heslo je: My se toho nebojíme :-)
Odpovědět
Profilova fotka
disaster, je nás docela dost :-) já spoléhala taky na to, že nás moc nebude a nebudu mít problém se zajištěním místa, fotografa atd. ale teď teda nevím nevím
Odpovědět
no to mi povidejte ja taky myslela ze budu sama :-) eale me se to mozna jeste zmeni az vypisou datumy
Odpovědět
Profilova fotka
tak mi to taky ještě nemáme jistý, uvidíme co nám na matrice řeknou, třeba nás z pověrčivosti nebudou chtít oddat 8-)
Odpovědět
Článek se načítá
haili jinak piti mi pocitali pro 70 lidi a spocitaly to na1 a pul sudu piva 30 lahvi vina 130 lahvi nealka takze pak to staci vynasobit jejich cenikem piti ale je to do ela palka
Odpovědět
Profilova fotka
no to teda je a u nás se zrovna pije docela dost :-D
Odpovědět
Profilova fotka
kamarádka, co se vdávala vloni a měla cateringovou firmu, co jí všechno dodala na statek, tak za pití dala skoro stejně jako za jídlo a to měla svoje víno a platila jen korkovné. A ještě byla na mrtvici, protože jim to lili do plastových kelímků... druhá, teď čerstve vdaná paní omdlívala, když jim napočítali na osobu 10 malých matonek..
Odpovědět
Profilova fotka
co jsem zjišťovala já, tak průměrně hostina + pití cca 1000Kč na osobu
Odpovědět
me to dohromady spocitali pro 18 lidi obed a70 raut i s pitim asi na 55 000
Odpovědět
Profilova fotka
:-D jste musela být každá někde úplně jinde - podle adelčiných počtů by rouy jen pití stálo 70.000, ale v lepší restauraci je to reálná cena. já doufám, že na oběd se vejdu do 600 na osobu i s pitím, ale počítám s tím, že v restauraci nebudu říkat, že se jedná o svatbu, řeknu třeba narozeniny, mě přijde, že jak je u něčeho napsaný svatební, cena je hned dvojnásobná. Jo a taky skoro nikdo nepije alkohol, z těch obědujících lidí. A na večerní grilování nakoupíme pití v Makru, budeme brát nealko, pivo (2 sudy, máme stáčecí zařízení) a víno. Pokud někdo bude chtít pít tvrdé, bude si ho muset přinést. Ale takhle to máme vždycky, když děláme nějakou oslavu na zahradě. A tady se budu snažit nepřekročit náklady 250,- na osobu.
Odpovědět
hana a vy vy to budete mit nekde ve svym tu vecerni party? My meli puvodne nasi oblibenou hospodu dost luxusni a jidlo za dobry penize jen piti treba vino dost drahy a nasli jsme supr jinou kde piti vyjde asi o 8000 min na to mnozstvi. Ale zese tamtu restauraci mame moc radi ale taky se bojime ze se tam nevejdeme no jeste to musime rozmyslet ta svatba to je hruza :-))
Odpovědět
Profilova fotka
jj, to grilování budeme mít u nás na zahradě, v garáži buede hrát hudba a budeme mít malý táboráček.. budou svatební buřtíky
Odpovědět
Profilova fotka
pozor, nemyslela jsem pití 1000 na osobu, ale jídlo a pití dohromady cca 1000Kc na osobu
Odpovědět
Profilova fotka
no já doufám, že se vlezeme do toho 1000 na osobu, jak psala adelka, že nás ten závěrečnej účet za party nepoloží
Odpovědět
ja mam hlavne strach ze nas nejak natahnou a moc nevim jakk to treba u piti ohlidat
Odpovědět
Zdravím vás holky, my budeme mít svatbu 14.5.2011. Jsem hrozně ráda, že nám odpadají starosti, které máte vy s výběrem restaurace a cenou za občerstvení. My budeme mít obřad u nás doma na farmě u rybníku cca kolem 16 hodiny a pak bude následovat raut (zabíjačka, domací šunka atd.) a veselení. Hostinu dělat nebudeme vůbec. Pití budeme mít taky vlastní. Na obřad a následnou párty budeme mít cca 60-70 hostů. Většina lidí bude z okolí a pro ty z daleka zajistíme jen pěknou ubytovnu pro cyklisty a jestli budou chtít něco lepšího, musí se postarat sami...Takže za jídlo, pití a ubytování to budou minimální náklady. Hrát nám bude cimbálka tj 5.000,- a večer hudba z notebooku+karaoke. Hodně věcí si budeme vyrábět sami a bude to takové jednoduché, veselé, barevné. Nic okázalého. Když bude pršet, schováme se v naší vinárně. Už se na to moooc těším:-)
Odpovědět
Profilova fotka
hailliejade: to mi povídej, taky si pořád říkám, že je na všechno čas. V podstatě doteď nemáme jisté ani místo obřadu ani restauraci. Ale jak na to koukám, nejvyšší čas začít zařizovat :)! Jste někdo z Brna nebo blízkého okolí ať mám přehled o "konkurenci" ;-) ?
Odpovědět
Profilova fotka
kamilo, to máte super, občas mě mrzí, že máme jen pidi zahrádku, kde se nám 70 lidí nevejde (leda pěkně na husto na stojáka :-)), jinak to máme dost podobné, obřad bychc chtěla ve tři a pak hned raut, hostina taky nebude, hudbu obstará DJ, jen to moje zamilované místo holt stojí hodně :-( ale je fakt úžasné a moc bych ho chtěla máš tam super tipy na vývazky, asi se inspiruju, moc se mi líbí ta bavlna, lucerničky mám taky v plánu vyrobit
Odpovědět
Profilova fotka
Kamilo, úžasný nápad, ať se Vám vše vydaří,líbí se mi ten nápad s tabulí, na kterou mohou hosti napsat vzkaz a s ním se vyfotit
Odpovědět
Hailiejade, našla jsem odkaz na výrobce tvojí knoflíkové kytičky, chceš ho do IP?:-) U nás bylo místo hned jasné, o jiném jsme ani neuvažovali, budou tam i pěkné fotky na louce s kozama a ovečkama atd.:-) Fotit bude moje sestra amatérka, kamarád amatér a pokud přijme pozvání kamarádka profi fotografka, tak třeba taky udělá nějakou fotečku. Z bavlníčků jsem taky úplně nadšená, hledala jsem na netu a vycházelo by to cca 11,- na jeden vývazek. Přítel je zásadně proti tradičním věcem jako je hostina, noviny, svatební kniha atd. takže to musím řešit jinak. Ale aspoň budeme mít originální svatbu:-)
Odpovědět
Profilova fotka
kamilo, výrobce jsem taky našla, ale spíš jsem myslela, že bych něco podobného zkusila udělat i sama, možná v podobném stylu bych zkusila ty vývazky, uvidím, zima se blíží a večery budou dlouhé :-D musím vyrobit ty lucerničky a pak se uvidí, na co budu mít ještě chut
Odpovědět
Jee tak to jsem zvědavá na výsledek, protože já bych si na to netroufla, už vidím ten svůj zázračný výtvor:-) Tak snad se to podaří. Rozhodně je to moc pěkný nápad. A to místo na svatbu už máte zamluvené? je to tam moc pěkné. Zrovna jsem si objednala šaty, cca za 10 dní dorazí, tak jsem zvědavá. Objednávala jsem je takhle v předstihu, abych je když tak mohla nahradit jinýma, kdyby mi neseděli nebo se nelíbil materiál...Už se na ně mooc těším. Taky jsem dávala do kupy rozpočet a dostala jsem se na 50.000 i s prstýnkama, oblečením, jídlem, pitím...jsem zvědavá, kolik to bude ve skutečnosti:-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?