Svatby ve Znojmě. Plánujete někdo?

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahoj holky,je tu někdo kdo se vdává a je ze Znojma? :-)
Odpovědět
Hanyzko, půjdeš do přirozeného porodu? Jsi dobrá. Potom mi dáš vědět. Já se teda bolesti až tak nebojím, ale potom asi budu ráda, když mi něco píchnou. :-) budete mít u sebe i dulu? Až budu těhotná, tak si to musím nastudovat, hodně lidí říká, že je to už zbytečnost, ale zase hodně mamin jsou s její prací spokojený. Já si také myslím, že ten kurz je dobrý, maminky se mezi sebou seznámí a můžou potom kočárkovat spolu :-) Ta kamarádka co odrodila chodila také, i když v závěru šla na císaře, protože se jí malej neotočil :-( ale tak aspon to věděla co všechno ji čeká. A napsala jsi to dobře, že se tam dozvíš o miminkách, koupání, kojení, nemoci (což pro mě bude důležité), co si třebas vzít sebou do porodnice - to právě zrovna ta kámoška ocenila, protože byť na internetu seznamy jsou, ale některé třebas zbytečné, a některé tam ani nejsou :-) takže já pro kurzy jsem :-) Hanyzko a Ty jsi chodila tady ve Znojmě někam? Máš na koníkovi album? Hoď odkaz, chodím tam koukat na miminka :-) s jednou maminkou jsme si tam psali :-) Tak to máte termín opravdu téměř za chvíli, ono to uteče jako voda :-) A co děláš za práci? Že můžeš chodit tak dlouho? :-) jestli nevadí, že se ptám. Hannyy já jsem v klidu, ale koukám, že Ty jsi opravdu stresař :-N já si říkám, že když nejde o život nejde o nic :-D proč bych si měla dělat vrásky kvůli nějakým maličkostem? ;-)
Odpovědět
Holky jak to děláte, že tam máte ten zavináč a jméno? To tam tak vypisujete?
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj No to koukám, tady se nechystají svatby, tady se rodí. x-) Já jsem teda na kurz nechodila a nechyběl mi. Ale věřím, že to spoustě žen pomůže. Ale nepřipravená jsem teda nešla, věděla jsem,co můžu čekat, co můžu žádat a jak to bude probíhat. A na sestřičky na šestinedělí bych teda opravdu nespoléhala. Ty tři dny tam jsem si fakt přetrpěla a taky kvůli nim nekojila. Jinak máme ve Znojmě bezvadnou laktační poradkyni, byla u nás doma dvakrát a je bezva. No a já jdu zítra do práce a pak až asi ve středu. Tak se těším, že budeme všichni spolu doma. A zítra nás snad pustí dřív, i tak budu mít co dělat, abych všechno do večera pěkně stihla. Chci si všechno nachystat, abych v pátek už měla klid. Takže udělat salát, obalit řízky, uvařit polévku a upéct vánočku. No a pak uklidit kuchyň. :-S @raffaelo Když klikneš pod příspěvkem na "Odpověz", tak se to v diskusi objeví s tím zavináčem a nahoře na stránce v kolonce "Zmínky o mě" tý dotyčný naskočí červený číslo, že jí někdo psal.
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky tak po dlouhé době mám zase chvíli času sem juknout a taky něco napsat dítě konečně spí a koukám, že místo svatby tu probíhají porody,máte to už za pár.U nás už to bude rok co jsme odrodili,na kurzy jsem nechodila,protože my to bohužel nevycházelo časově,když jsem chodila do práce,ale musím říct,že mi to nějak nechybělo,jen možná lekce o tom kojení,v tom má kpetka pravdu sestry na šestinedělí moc ochotné nejsou odcházela jsem s tím že kojit prostě nebudu a hotovo,ale nakonec díky čajům a homeopatikám jsme se aspoň na čas rozkojili úplně a ve zbytku aspoň trochu i trocha stačí.Dopadlo to tak že ještě teď skoro v roce si malej cucne aspoň ráno.Ale jïnak musím zase říct,že na porodním sále a u vyšetření před tím si nemůžu na nic vůbec stěžovat natrefila jsem na užásný sestry a doktora takže to bylo fajn a zvládli jsme to i bez léků jen nástřih nás neminul,ale jen proto že jsme byli moc velký.Tak vám držím palečky at vám to dopře dopadne a přeji krásné a klidné vánoce.
Odpovědět
Profilova fotka
Teda holky vy jste me ted obe uplne dostaly :-))) vy mi jeste nazenete obe strach :-) tak jako zkusit ma clovek vse , to je pravda, a az pak se rozhodnout zda tam chodit a zda ne . :-) jinak ja treba jsem jak pro priroz.porod tak i pro cisarak, treba u me to bude urco cisarak, coz me nevadi,protoze me to srdce neustoji a rikali mi to i ted v nemocnici, ze az budu v tehu tak budu mit doma pristroj a porad se budu merit atd a i porod bude pro nas oba pak snazi tim cisarem,aby me nahodou neztratili a slo to rychle . Holt nato srdicko me nema. Ale urco bych tam pritele chtela mit, jenze jak rikam je to temer nemozne :-( Jinak holky bude na vanoce doma, coz mam obrovskou radost. Dneska jsem byla s berinkou na kafi, no luxus, 4 hodky jsme prokecali jak kdyby jsme se zastavili na 10min nekde na meste :-)) a pak jsem jela rychle domu a mam melirek opet vypadam jako clovek a zitra jeste jedu na nehty :-)
Odpovědět
@raffaelo ráda bych šla co nejpřirozeněji, tak uvidíme, co situace a moje tělo dovolí...předem si můžu říct to a to, ale pak se nakonec uvidí. Určitě pak dám článek na koníka...najdeš mě tam jako hanyzka_zel (mám v albu zatím jen pár fotek a něco málo k těhu...nastíhám dát víc fotek). Jinak já nebydlím ve Znojmě...tam byla jen naše svatba, protože ze Znojma pochází manžel. Bydlíme kousek od Prahy u Mělníka, tak jsem chodila do toho kurzu u nás na Mělníku. Dulu mít chceme...už jsme domluvený, že si po novým roce sedneme a probereme spolu detaily ohledně porodu...je to ta, co vede náš kurz. Nejdřív jsem nad ím jen uvažovala, ale pak jsme se s manžou dohodli, že si jí vezmeme. Přijde mi, že moc mamin dulu k porodu nebere...já neznám jedinou...ale mě taky přijde, že to může být jedině k užitku...už tím, že o porodu má mnohem víc info a může pomoct a poradit...pomáhat s úlevou od bolesti (sama měla u svýho porodu taky dulu...měla tam teda i manžela, ale měla i docela dlouhý porod a tak se při masážích na úlevu bolestí střídali manžel s dulou a nemusel to všechno oddřít jen manžel, který už tam byl vyřízený z toho, že mu partnerka rodí), pak může poradit i s kojením...protože je to zároveň i laktační poradkyně. Těch seznamů do porodnice je na webu spousta a taky záleží, co která porodnice nabízí...do některý si toho nemusíš brát nijak moc...takže tohle je hrozně individuální. Jinak já dělám administrativu v bance, takže jen sedím u pc a klepu na klávesnici, tak můžu chodit do práce docela dlouho...žádná námaha :-) Je to výhoda, protože si nedovedu představit, co bych dělala celou dobu doma a taky by bylo o to méně penízků, který teď jsou víc potřeba než kdy jindy. @kpeta trošku se nám to tu zvrhlo...tak snad se tu časem objeví více budoucích nevěst a bude se tu zase povídat více o svatbách :-N Přesně to jsem slyšela od mnoha mamin, že na sestřičky na šestinedělí se nespoléhat, že poradí, pomůžou...při troše štěstí třeba poradí spíš další mamina na pokoji, pokud to ovšem nebude taky prvorodička...proto jsem ten kurz uvážila jako dobrý a pro mě i manžela užitečný...možná je to užitečnější spíš pro něj, že teď do těhotenství a porodu víc vidí a nebude to brát na lehkou váhu...jeho to hodně změnilo a dokonec prý v práci s kolegyněma hodně o těhu mluví...dělá chytrýho :-D Má tam jednu těhotnou kolegyni (ta je tuším v 5.měsíci) a ta si k němu chodí na rady :-N Docela síla...ale doma zase dělá hrdinu a moc o porodu nemluví...ale občas mám přeházený knížky ohledně těhu a porodu, tak si v nich asi sem tam čte...ale tají to přede mnou :-D neutají :-p @pema2 tak to je smutný, že jsi kvůli těm sestřičkám taky málem nekojila, to je děsný. Tak naštěstí se jakš takš zadařilo ;-) @hannyy teda to je s tím Tvým srdíčkem špatný, ale určitě si nenech nahnat strach ;-) Já bych se právě císaři hodně ráda vyhnula...to už by muselo být něco vážnýho...třeba jako máš Ty něco se srdíčkem, ale zdravá ženská podle mě císařem rodit vůbec nemusí a docela mě udivuje, že si některý ženský dobrovolně vyberou rodit císařem...důvody mi unikají. U Tebe je to holt jiný. Ale kurz určitě zkusit můžeš...já teda volila kurz, co nedělá přímo porodnice, ale mimo (prý to naše porodnice moc nemá ráda, ale co, ať si trhnout...oni dělají kurz jen na 6 hodin a v tom je i bazén, tak co mi tam můžou dát za info =-) 8-( ) a jsem fakt spokojená, že jsem tam šla. My dneska odpoledne frčíme na Znojmo, abysme oslavili Vánoce s tchánovci...poslední, který na dlouho asi půjdou :-) Tak jsme docela zvědavá na cestu hlavně přes Vysočinu... Tak přeju krásné Vánoce, hromadu dárečků od stromečkem a hlavně pohodu bez stresu ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@hanyzka.zel : ja jsem od zacatku vedela a rikal mi to kazdy doktor, ze az budu ... tak ze budu od zacatku na rizikovem doma :-) coz se asi 9 mes doma zblaznim :-) ale nejakou zabavu si urco najdu :-) , no to vis, kdyz prodelas infarkt tak jsi pak rada, kdyz mimi vubec prijde a hlavne ho donosis, ja se uplne strachuji nejakeho potratu atd :-( achjo nebudu nato ani mylset :-) Jinak v so jedu k budouci tchyni na obed a za milackem :-) v ne jdu na nahanku :-) s tatem a pak jsem se rozhodla jeste zustat tyden doma, pritel ze bude na silvestra doma a tak budeme v cz, ja dam nasim psa na hlidani a my muzeme jit za kulturou :-) uz jsme dlouho nikde nebyli a tak se i tesim :-)) Holky preji vam vsem nadherne vanoce,stesti zdravi a lasku, uspesny vstup do noveho roku !
Odpovědět
Profilova fotka
@berinka1 : dojela jsi v poradku :-) jeste ze neji Zacatecnik :-) bys mela pak Z na aute, i kdyz nekterym bych to vazne doporucovala kdyz to tak sleduji :-))
Odpovědět
Profilova fotka
holky ja uplne ziram, kdyz ctu, ze nektere holky se na beremko registrovali v roce 2008 nebo 2009 a svatbu maji az r.2012, a uz ted resi hubnuti a saty atd? prijde vam to normalni ? me ne, nerikam rok do predu, aby clovek moh vse v klidu naplanovat a vychytat i kdyz i to je dlouha doba :-) ale rok jeste beru ale 2 roky dopredu? to snad ani neni mozne :-))
Odpovědět
Profilova fotka
Holky kde se daji ve Znojme vytisknout oznamka? mam vlastni navrh novy :-)
Odpovědět
@hannyy tybrďo, Ty jsi měla infarkt? No to se ani nedivím, že když se mimi povede, že budeš doma a pak císařem, protože teda takhle mladá a infarkt...no tak hlavně se opatruj a nic zlého si do hlavy nepouštěj ;-) Hele těch 9 měsíců uteče jako voda...vidím to teď v živých barvách, jak to letí...budeš mít čas se na mimčo doma přichystat a najdeš si zábavu určitě ;-) na nějaký potrat vůbec nemysli, protože si pak jen přiděláváš stres. Jo to teda nechápu, že někdo řeší svatbu dva roky dopředu...já ju řešila 4 měsíce a stačilo mi to až až :-D Na mě i rok je moc dlouhá doba :-N A na beremko jsem se přihlásila asi 2 měsíc před svatbou nebo tak nějak...hm, ale já fakt nejsem na nějaký extra dlouhý plánování... Jinak s tím tiskem teda neporadím...můžu se zkusit zeptat švagra, jestli neví, ale my tiskli oznámka doma na tiskárně (máme tiskárnu na fotky)...akorát nevím, jestli mi neodpoví až příští týden...jestli se vyskytne v práci...sice říkal, že asi na dva dny tam musí, ale ještě neví, zda fakt půjde...a mail domů tady nemám...
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj po vánocích @hannyy např. http://www.tiskarna-sladek.cz/cz/inde...
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@hanyzka.zel ; me bracha doporucil Golden Orange, ma tam znameho takze by mi hodili slevu, byla jsem na dolni ceske ve Zn v tiskarne a baba mi udelala rozpocet na 2800 na 40oznamek a 30 pozvanek ke stolu , a na netu jsem nasla to same za 1200 sevsim vsudy. Tak uvidim, a jinak to objednam z netu. No mela jsem infarkt, takze se porad hlidam a nenamaham se atak :-) @kpeta: a nevis jake maji ceny ? mas s nimi zkusenost?
Odpovědět
@hannyy tolik za v podstatě pár oznámení a pozvánek? =-) To se divím, že tam mají nějaký kšefty... Teda my tím, že jsme tiskli oznámka doma, tak nás to stálo pár korun...jen za papíry a barvu, kterou ale ještě máme. Papíry stály jeden myslím 20 Kč a byli na tom dvě oznámka...ale byli docela veliký...nevím to přesně, ale rozměrově asi 15x30 nebo tak nějak. Ta cena od známého by určitě byla lepší...a přes net taky lepší cena ;-) Tak to se snad aj vyplatí to objednat přes net... To se hlídej a buď opatrná ;-) Jinak včera manža dostal od našich takový malý dárek...nedárek :-N Do svojí dílničky ještě potřeboval spodní frézku, která stojí teda skoro 22tis...kdybysme nečekali prcka, tak by si jí už koupil, ale takhle nemohl a naši včera navrhli, že mu jí koupí, ať to má v díně komplet a že jim část postupně vrátíme, tak mu zářili oči x-) Je fakt, že o tý frézce mluvil asi půl roku a byl docela smutný, že si jí nemůže pořídit, že tím by mohl udělat hromadu věcí...tak hned se s našima domluvil, že jak jim bude dělat novou kuchyni, tak že jim udělá dvířka z masivu a pak postupně i nový okna :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@hanyzka.zel : vcera jsem s holcinou volala, tak uvidime co mi ukaze a jake budou mit ceny ;-) prinejhorsim to onjednam pres net :-D Jejda to je krasne :-D tak to ho ted vubec neuvidis, to bude jen v dilne vyrabet ze dreva :-D
Odpovědět
@hannyy tak hlavně, aby pak vypadaly oznámka podle představ ;-) tak snad budou mít lepší ceny než tady. No ono to tak je skoro i teď...ačkoliv teď kolem Vánoc v dílně moc není, ale odpočívá...jinak dělá teď jedno schodiště pro známého...to chce v lednu dodělat a začít tvořit naší postýlku do ložnice. Tak jsem docela zvědavá...návrh postele vypadá moc pěkně. Ale zase si nebudeme v bytě "překážet", až budu potřebovat klid a mimčo spinkat :-N
Odpovědět
Profilova fotka
:-D @hanyzka.zel : ale tak jste rozumni lide a vyhnete si, nebo ńa tu postel muzes jit s mimi na kafe a manza si to uz postavi :-D
Odpovědět
@hannyy to víš, že to nějak půjde :-) Hlavně ho potřebuju odnaučit chodit v bytě po chodbě v botách, ve kterých chodí venku...kdo to má pořád vytírat ]-( Pak se to natahá do celýho bytu a chudák koberec byl třeba pěkně zatlapaný a pochybuju, že ho na jaře zvládnu opět vyprat...leda bych sehnala nějakýho otroka jako teď mýho taťku :-N =-) Teď bych už tu postel potřebovala mít hotovou...ze země, kde teď máme matrace se mi začíná pěkně blbě vstávat s tím pupajzem :-N
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj @hannyy S tiskárnou zkušenosti nemám, ale řekla bych, že je ve Znojmě asi nejznámější. Za zeptání člověk nic nedá a kdyžtak bych to taky řešila po internetu.
Odpovědět
Profilova fotka
holky tohle se mi moc libi :
Odpovědět
Profilova fotka

Odpovědět
@hannyy tohle bohužel ocenit nedovedu, protože na mě je to moc kýčovitý :-S Ale písmo je moc hezký ;-) Mám kapánek jiný vkus...my měli hodně netradiční a i lehce šáhlý oznámko :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@hanyzka.zel : tak oznaka mame vybrane :-) nakonec jsme vzalli jemnejsi vzhled a 2 prstynkama v sobe a zlaty text, jakmile budou dam je sem :-))
Odpovědět
@hannyy tak to je super, že už máte oznámka vybraný ;-)
Odpovědět
Tak v tohmle roce jsem tu naposledy, tak jdu popřát všechno nej do roku 2011. Vdaným ať manželé nezlobí a jen rozmazlují :-N a nadcházející svatbičky, ať se vyvedou, podle přání ;-) A ať je to rok splněných přání, pokud to nebyl ten letošní...užijte si krásně oslavy a pořádně bouřlivě přivítejte nový rok ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
po delsi dobe zpet:) holky preji vam krasny novy rok, vsem tehulkam zdrava miminka, ktera budou delat jen radost, a nam, cekajicim, aby se svatba i zivot po ni vyvedl podle nasich predstav! jaky byl silvestr? nam se planovane zrusilo, takze to vypadalo, ze budeme mit romanticky vecer sami, ale pak jsme sli s rodici ke znamym, pak do kuluraku u nas a prisli jsme az ve 4:) neplanovana akce a fakt super, nikdy jsem na ''vesnicke zabave'' nebyla a tohle bylo skvele:) jinak jsme den pred silvestrem meli 4.lete vyroci:) leti to silene, pred chvili me zadal o ruku a uz je pul roku pryc a za dalsiho pul roku z budeme svoji:)
Odpovědět
@berinka1 Silvestr? No po 22h jsem začala usínat, tak mě manža pořád budil :-D My plány neměli...taky vzhledem k mýmu stavu by to ani moc nešlo...tak k nám jen zavítali naši, udělali jsme pár chlebíčků a poseděli. O půlnoci si manža bouchnul ohňostroj a chvilku jsme se dívali na nebe, jak září ostatním rachejltičky...pak jsem asi o půl 1 zalezla totálně hotová do postele...na mě po půl roce zase rekord, co jsem vydržela do noci :-N Jé máte výročí takhle před koncem roku, to je hezký ;-) Tak to jste měli o důvod víc slavit :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Holky take vam vsem preji v tomto roce vse nej, zdravicko, rodinou pohodu a zdrava miminka :-) Tento rok zacal katastrofalne ,vypada to, ze ma svatba vubec nebude,prislo moc komplikaci a pritel se chytl nejednodussi varianty svatbu odlozit, ja svatbu chci i pres veskere komplikace, nechapu to a pres vikend se stal ze me chodici uzlicek nervu.......zacali jsme s pritelem po sobe stekat, odklad svatby nic nevyresi a spiz nas vztah polozi, ja na tyto odklady neverim a beru to od pritele jako ranu pod pas, svatba je temer zarizena uz i ty oznamka me nechal vybrat a ted mam vse rusit ? jsem moc smutna a zklamana, ja na ziti na hromadce nejsem a pokud nezmeni nazor o svatbe rozejdeme se , nebudu porad nekomu delat blbce.
Odpovědět
@hannyy jejda, co se to děje =-) Nevěš hlavu ;-) Je fakt, že komplikace jsou blbý, ale oni tak nějak i k svatbě patří, že se občas nějaká komplikace objeví a je pitomý, že přítel by chtěl couvnout a svatbu odložit...nech ho chvíli uzrát a uvidíš, co řekne dál. každopádně je to rána pod pás a chápu, že jsi teď docela na nervy :-( Ale vem si, že byste se vzali a pak se štěkali při každým sebemenším problému...to by taky nebyl život. zatím je ještě dost času na to se rozhodnout a překonat tyhle komplikace...akorát mi přijde, že chlapi hned jak se objeví nějaký problém, tak couvají a snaží se svatbě vyhnout :-| My třeba spolu žili na hromádce 5 a půl roku než jsme se vzali...a ten problém jsem byla já :-D Musela jsem si být jistá, že člověk, se kterým se rozhodnu strávit zbytek života, je spolehlivý a nepodrazí mě...a že se za tu dobu objevilo komplikací až běda...ustáli jsme to. On někdy i ten stres ze svatby umí dělat divy...taky jsem svatbu chtěla asi 3x zrušit...nervy hráli svoje a nakonec se i tak uskutečnila :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@hanyzka.zel : no o vikendu se mama pustila do pritele a zacala ho zpovidat o nasi budoucnosti, misto aby to nechala na nas, jakoby pritel dostal strach nebo ho ona inspirovala vyslovit veci nad kteryma jen premyslel.....proste najednou chce odklad a jeste rok nebo dva zit lazo plazo....... on stavi dum, a chce abych tam sla s nim, s tou stavbou taky byly jine plany,i ty on si razem zmenil podle sveho, absolutne nebere ohled nato, ze me tu vse necha zaridit a ted kdyz jde do tuheho couve.Jenze ja uz mu rekla, tak rychle jak jsme se poznali se zase rozejdem,bud bude svatba a nas vztah bude mit konecne nejakou formu nebo bude konec. nebavi me stale 2 autama litat do cz za rodicema, z vikendu v cz clovek nic nema, to je vse vypocitane na minuty ,protze se zase musime vracet do rakouska a porad nemame klid.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?