Svatby ve Znojmě. Plánujete někdo?

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahoj holky,je tu někdo kdo se vdává a je ze Znojma? :-)
Odpovědět
Profilova fotka
jo holky tak uz jen 135dni a bude svatba :-)))
Odpovědět
Profilova fotka
ale houby, psali na beremku ve fotoblogu;) zas tak to nekontroluju;) No my jmena taky mame vybrane:) ne teda uplne, ale mame zuzeny kruh;) Holka by mela byt Nikol(a), Karolína nebo Ema, a klučičí Jakub, Jiří, Filip... Mě by se nejvíc líbilo Karolína a Matyáš, ale je blbý když jméno končí na š a příjmení začíná na š:/ @ raffaelo: klidne bych po tátovi dala v případě, že v okolí se tak nikdo nejmenuje.. A já bych raději holčičku;) přítel už kluka má, tak řekl,že to vidí zase na kluka:D predpoklady jsou, ze by mohla byt i holcicka, vetsinou jsou vsude pary;) akorat muj nevl.bracha ma 2 kluky:D a jeho bracha vlastne taky a treti je taky kluk:DD
Odpovědět
Profilova fotka
@berinka1 : ty opico jedna :-) a ty budes mit dvojcatka a oba kluky :-0 :-))
Odpovědět
Profilova fotka
hannyy: no tak to ti podekuju az se to stane:D
Odpovědět
Profilova fotka
@berinka1 : to verim :-))
Odpovědět
@hannyy to nevím, zda to pomohlo...listovka je dobrá pro buněčný dělení a možný to je, že pomohla, ale těžko říct. Ale je fakt, že i pro počáteční vývoj miminka je její dostatek docela důležitý, tak jsem si jí raději brala, protože ve stravě bych jí asi tolik neměla.
Odpovědět
Profilova fotka
@hanyzka.zel : a kde se takva vec sezene ? :-/ holky tak asi bude zase na vikend pritel doma, priznal se mi ze ma jejich firma skluz s vyplatama, ma dostat nejaky 90tis.za min a prosinec a penize na konte porad nema, tak se bojim, aby neudelal nejakou hovadinu a treba fesovi nedal ranu, on je v tomto dost impulsivni, jenze jsem mu rikala, ze by si pokazil zivot :-( tak at radsi odstavi kamion plny na firme a zavola jim,ze dokad nebudou penize on nikam nejede a prijede zamnou dom. Tak mozna a verim ze jo by jsme jeli na vik do cz :-) uz jsme tam 3tydny nebyli.
Odpovědět
@hannyy běžně v lékarně ;-) já měla přímo tuhle: http://www.zbozi.cz/p472768-kyselina-... není nijak drahá...a začnu jí brát ještě po produ při kojení, protože tam je taky vyšší potřeba listovky, ale zase menší než v těhu. V těhu je to hlavně v prvním trimestru a pak už tak důležitá není. Je fakt, že dostatečně pestrým jídelníčkem by to bylo asi nejlepší, ale to třeba já moc neumím...ikdyž se snažím, ale asi ani teď v těhu to prostě nedokážu pořádně :-) Tak to je pitomý, že ještě nedostal peníze :-| A je to divný, ale snad v tom nic zlýho nebude a bylo by fajn, kdybyste mohli být spolu na víkend v ČR ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@hanyzka.zel : taky jsem se nato divala na netu , tak si to koupim v lekarne :-) , no nahoda jak blazen ve 12 mi volal , ze penize mu piply pres sms cele, takze ted uvidime, jak to bude s vikem. Pac ma takove vykladky, ze bych mu prala nejake nemecko na po aby mohl byt doma :-)
Odpovědět
@hannyy jasně, tíhle nic nezkazíš ;-) já pro těhu udělala jen tuhle jedinou věc, nic víc. No tak uvidíš, třeba vyjde něco až na to pondělí a budete moct vyrazit ;-) Ono tenhle víkend má být pěkně mráz a sněžit, tak to by bylo aj lepší, kdyby nikam jet nemusel...bude to asi stát za prd.
Odpovědět
Profilova fotka
@hanyzka.zel : co bych pro mimi neudelala :-) clovek ma zkusit vse :-) a treba to prispeje a i vyjde :)). No ma to vazne naprd, vubec kdyz je takovy mraz tak musi v kamionu porad topit a celkove je to hrozne ja bych na takovou praci nemela :-((
Odpovědět
@hannyy jasně, tak ze začátku jen něco málo a když se nebude dařit, tak se do toho opřít víc...a víc se snažit třeba s pomocí lékařů. Hele a používají zimní gumy? Mě vždycky docela drtí, když někam jedem, že spousta kamionů má letní gumy a když napadne sníh, tak pak někde uvíznou a ostatní nemůžou jet taky...to se mi stalo ve středu, když jsem jela od doktorky do práce...vyjímečně jezdím od mudr. busem...a v jednom malým kopečku byli uvíznutý hned tři a my jeli jeden úsek s cukáním přes hodinu (normálně to projede bus za 10min). Ta jejich práce je na houby...kor v zimě :-|
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@hanyzka.zel : no zkusim ted tu kyselinu a pak uvidime :-) , jako jejich prace je tezka, kazdy rika jen toceni volantu atd, ale o tom to neni, nekteri si vykladky musi delat sami, radek treba ne, ten jen jezdi a kurtuje atd , ale zivot v tom kamionu je hroznej, denne jsi jednou nohou v kriminale a jednou v hrobe, jj Radek mel zimni uz od 1 listopadu co je to v rakousku povine, vubec ted v tom mrazu trnu za nej , on ma maly plynovy horak a na tom si *vari* to co on tam zvladne ukuchtit bych ja asi tezko zvladla :-) no uz to dela 7 let a aporad ho to drzi. Ale to vis, ze je rad, kdyz muze jet dom do jine postele :-)) treba Radek je cl.ktery neumi byt sam, takze i na parkovisti jde za nejakym cechem,slovakem atd aby pokecali :-)) to jasne vypovida o tom, ze mu lidi chybi a ta samota leze na nervy
Odpovědět
Profilova fotka
Jinak holky jsem dneska mluvila s majitelem naseho hotelu,kde bude hostina a i ubytovani :-) a potvrdila jsem termin :-) a mela jsem stesti pac nekdo uz se na ten nas termin u nich ptal a on to drzel me , takze ta jina svatba ma smulu :-) boze to by mi ted jeste chybelo kdybych musela hledat jinou variantu :-) a tak rikal, ze to mame fix a ze 2.4. se sejdeme a vse dukladne naplanujeme :-)) tak mam radost :-)) !
Odpovědět
Profilova fotka
Jo a prvni katechyzmus mame na 9.ledna :-)) tak to je super :-))
Odpovědět
@hannyy jo tahle práce je dost na houby...jsem docela ráda, že tohle manža nedělá, že dělá práci takovou, kde je každý večer doma. Tak to je dobře, že používají zimní pneu...já bych se v tomhle bála jet i v osobáku, který má letňáky a kamiony takhle jezdí celou zimu. No 7 let je už docela dlouhá doba a tenhle život nejde vést pořád, tak třeba ho to s píchodem miminka přejde a najde si něco, kdy bude víc doma s váma :-) Jé, tak to je super, že majitel toho hotelu to takhle pěkně drží vám a nepustí tam nikoho jinýho. To by byla pitomá komplikace.
Odpovědět
Profilova fotka
@hanyzka.zel : Slibuje to porad , ze jak prijde mimi, tak ze se bude hledat necoo jineho, kde by byl aspon vecer doma :-)) nerada bych na mimi byla sama, uz takhle jsem na hodne veci sama a tohle by mi opravdu vadilo a byl by to kamen urazu :-( jinak jsem v cz :-) dokoupim jezucha a chci si udelat melir, uvidime jak bude mi kamoska na me cas :-) uz jsem jak ciganka :-)
Odpovědět
@hannyy tak snad to dodrží, ono je to jednak blbý, když bys byla na mimi sama a on by přišel o to nejhezčí, jak mimi roste. Já o víkendu dodělávala cukroví s taťkou a včera jsme si doma udělali výzdobu a ozdobili stromeček...tak u nás už jsou Vánoce :-D Ale ve čt odjíždíme, tak si chci stromek a výzdobu doma užít, tak jsem včera zapracovala a je to :-N A jak bylo v ČR? Byl o víkendu pěkný hnus...mráz a ošklivo, teda u nás...a dneska úplně rozdíl...ráno teplo a obleva :-| Tak jsem vážně zvědavá na ten čtvrtek a tu naší cestu přes celou republiku =-)
Odpovědět
Profilova fotka
@hanyzka.zel : jee u nas uz jsou take vanoce :-)) , v so jsem nazdobila stomecek, zvladla znicit podlahu :-( no darilo se mi a mame jsem polamala bonsaj :-) no vikend na hovno :-) v ne jsme litali po hatich a dokupovali posledni darky s pritelem,pak jsme jeli do rakous :-) ve st mam v planu jet zpet chci jeste nejake veci vyridit ucty zaplatit atd jinak nemam na nic cas :-( doufam, ze i pritel bude doma , ale bojim se , ze ne :-( jinak stromecek je krasnej :-) posud sama.......
Odpovědět
@hannyy stromček krásnej x-) taky bych mohla vyfotit a hodit sem, jak jsem to nazdobila...tak možná ve středu, dneska přijedu pozdě, tak snad nezapomenu, kdyžtak po Vánocích :-N tak občas se víkend nezdaří...mě taky tenhle přišel na houby...v sobotu jsem ležela, protože mi bylo blbě...kašel, rýmy, bolesti hlavy jako prase...ale naštěstí to pak už bylo v pohodě a teď teda v práci spíš přežívám...chce se mi pořád spát, ale naštěst jsem bez kašla a horečka mě taky nepotkala...ta by byla nejhorší, aby neublížila miminku. A ještě zítra celý den a ve čtvrtek jen půl den a začnou konečně Vánoce s volnem :-N Ve čt tu dokonce budu sama (sedí nás tu 7 lidí) a z kolegů v jiným kanclu, tam budou dva (sedí jich tam 5)...asi se tu budu bát :-D Tak snad doma přítel bude ;-) Super, že už máte dárečky všechny...my už jen zabalit, což zařídí zítra manža. A na Vánoce budete v ČR nebo v Rakousích?
Odpovědět
Profilova fotka
@hanyzka.zel : my budeme naposledy o vanocich na vanoce v cr, ale pristi rok uz ne, to budeme spolu a do cech by se jen jelo pro darecky atd :-) urco vyfot , tohle se mi na beremku libi, ze muzes pridavat fotecky hned k prizpevku :-) ted pred vanocema jsou vsichni tak protivni :-( to je hrozne , kazdy po tobe steka atak :-( . ja jedu do cz zitra , mam vyrizovani, pak jdeme s berinkou na kafe, kdyz nam to tentokrat vyjde :-) a pak dom :-) na silvestra pokud bude pritel doma chceme byt v rakousku a udelat si klidny vecer :-) uz mam koupene 2 sampanske :-) tak udelam chlebicky atd a bude romantika :-))
Odpovědět
@hannyy tak to máme podobně...my letos naposledy budeme na Vánoce u manželových rodičů...je fakt, že jsme si to teď, co bydlíme v našem bytě, pěkně vystřídali...jednou u jeho rodičů, loni u našich a příští rok je to jasný...to budeme jako rodinka doma s mimčem a možná se přidají teda naši na véču...asi nevydrží být moc daleko od vnoučátka :-N Jo tohle je fajn, že jde přidávat fotku hned k příspěvku...vyzkoušela jsem na koníkovi a je to dobrý zlepšení ;-) Jo, před Vánocema vládne nervozita...mě teda tohle nějak míjí...ikdyž v neděli jsem byla nepříjemná na mamku...přišla si nabrat cukroví do práce...já všechno pěkně zabalený celofánem a potravinovou folií a nějak se mi to nechtělo rozdělávat...už byl večer, já utahaná, s rýmou...a chtěla jsem si jít umýt vlasy...a ona začala prudit...tak jsem štěkala...ale nakonec to zvládla sama, tak jsme se obě uklidnily a bylo to :-N Jé, romantika na Silvestra, super...my asi taky budeme mít romantiku...chlebíčky, manža nějaký alkohol, já bezalkohol...ačkoliv uvidíme, jestli nepřijedou nějací známý...ale pochybuju, že vydržím do půlnoci...asi si stejně dáme s prckem menšího šlofíčka, abych pak mohla jukat na ohňostroje :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@hanyzka.zel : to mas dobre a i stesti,kdyz te ten predvanocni stres miji......bud rada, me totiz ne a uz jsem z toho moc vycerpana i pritel je unaveny a znechuceny, pristi rok ale uz budeme mit snad lepe vychytany, protoze jsme rekli , ze kazdy dostane po jednom darku od nas s pritelem a hotovo :-) co porad kupovat a ja mam rada uzitkove darky a potrebne a ne hovadiny :-8 bracha s jeho mladou maji domacnost tak dostanou spolecny darek nasi a rodice od pritele a babicka od pritele :-) ta je stejne nejluxusnejsi, mam ji moc rada protoze sama uz dlooouuuho babi nemam :) ale ona je uzasna, je ji 82let a stoupne k plotne ke stare plotne jak byvaly kdysi a upece 15nohavic strudlu aby kdyz prijednou vsichni se neumiralo hlady :-))
Odpovědět
@hannyy jo, ale já si tenhle předvánoční stres nikdy moc nepřipouštěla k tělu...nákupům se v tuhle dobu vyhýbám, protože nesnáším davy a když už musím někam jít, tak se snažím co nejrychleji. Tak tohle unavuje a vysává energii, tak si vybudujte zeď a nepouštějte si ho donvitř...tak to dělám už několik let já...kolem lidi padají stresem z Vánoc a nejen z nich a mě to nechává v klidu...někdy teda třeba taky jsem ve stresu, ale hodně jsem se s tím naučila pracovat, ale je to docela i dřina. I v práci, když tu kolegyně kecají a já se potřebuju soustředit, tak prostě vypnu a neslyším je...nebo spíš jinak, slyším je, ale nevnímám :-N Pak se mě na něco zeptají a já jsem mimo...ale už to znají :-D Tak to my tak máme už taky asi 3 roky, že kupujeme každýmu jeden dárek...a rodině třeba jeden dohromady, abysme nemuseli tolik vymýšlet. Jako třeba rodiče, jak moji, tak manželova mamka, nakoupí dárků víc...na kousky, ale chápou, že my to děláme takhle. Já mám ráda, když se mě předem někdo zeptá, co chci, než aby koupil cokoliv a třeba pitomost...třeba jsem vždycky nesnášela dárky od tety se strejdou...každý Vánoce jsem dostala vodičku na běďary 8-( Jako bych sama nevěděla, že je mám ]-( A stejně koupili tu nejlevnější, kterou jsem nemohla použít, tak šla do kanálu 8-( Jsem zvědavá s čím se vykloubou letos...ale asi nic extra :-| Kdyby alespoň bodýčko pro mimčo...ale pochybuju. Ta babička je super...to je nádherný x-)
Odpovědět
Profilova fotka
@hanyzka.zel : to mas vyhodu, pokud to tak jde a muzes delat, to ja holt nejak neumim, mozna proto, ze ja jsem vetsi nervak nez pritel, ten se kolikrat jen smeje, jak me behem chvilky nekdo nebo neco dokaze vysroubovat na 220 :-)) musim se s tim naucit neco delat protoze jinak ani tehu nezvaldnu :-( nikdy jsem takova nebyvala, ale od meho ex ktery me jen stresoval jsem se to naucila taky, na jednu stranu, kdybych nebyla takova tak se nikam nedostanu , na druhou stranu vim, ze to neni dobre, mam rada presnost a flexibilitu a jsem vzdy byla narocna na lidi kolem sebe, ba naopak me rozesmivaji lidi s jejich debilitou :-) co jen blablabla a skutek utek , u tech se vazne smeji od srdce :-)) takze co se tyce lidi a jejich vlastnosti nato jsem pes , ale jinak v poho :-) Vy se jeste obdarovavate i s tetama ? jezis to ja nebo my ne, to uz bych nevedela vubec co koupit :-) a tak treba budes prekvapena :-) ze podaruji neco pro mimi :-))
Odpovědět
@hannyy taky jsem bývala větší nervák a jako občas fakt takový jakoby záchvat mám, ale snažím se to krotit. tak ti, co jen kecají a skutek utek mi taky vadí...nesnáším, když si někdo dělá z huby sráč 8-( A takových lidí znám několik 8-( Přesnost mám taky ráda, ale je fakt, že s tou mám občas problém...teda pokud nejde o nic vážnýho, myslím nic životně důležitýho, v tom případě je to jiný, ale když je to věc, co může počkat a nebo jsem něco neslíbila na pevno, tak je přesnost jen relativní :-D No spíš je to mezi našima a jejich sourozencema...já osobně nic nekupuju, to zařídí většinou táta pro jeho ségru (a její děti) a mamka pro svýho bráchu (a zase jeho děti)...copak strejda od mamky, s tím je to jiný, toho mám moc ráda a pro něj by to pro mě nebyl ani moc problém s dárkem. Ale taťkova sestra a její rodina je bohužel jiná kapitola...to jsou ty vodičky na beďary 8-( A to můj táta se vždycky snaží víc...no co holt. Myslím, že žádný překvápko v tomhle stylu se konat nebude...škoda :-| Tak dneska mě čeká už předposlední část předporodního kurzu...teda nejraději bych si šla lehnout a spát, ale zase by mi to pak chybělo :-D A za týden nebo za 14 dní poslední...to to zase uteklo, je to nedávno, co jsem tam začala chodit a už bude konec :-S Nějak se mi ten porod blíží a blíží mílovými kroky :-N =-)
Odpovědět
Profilova fotka
@hanyzka.zel : teda ty chodis na takove kursy ? a to proc ? to musis? teda nevim, zda bych neco takoveho ja absolvovala ....to tam jako delas co? ja bych tam spiz asi nesla :-( bo by mi to mozna nahnalo jeste vtesi strach ze samotneho porodu :-( hele treba budes prijemne prekvapena, vzdyt jsi vdana atd tak ti snad nebude kupovat vodicky pro pubertaky aj kdyz mas treba problemovou plet :-)
Odpovědět
Holky vy jste se teda rozjely :-) u mě teda také nějaký vánoční stres nepřipadá v úvahu. Dárky se snažím kupovat průběžně, poslouchám co kdo říká, že by se mu šiklo. Hlavně teda přítele :-) jinak s dárkama jsou také problémy, můj tatka co potřebuje tak si koupí, tchánovcům je to horší, a Ríšové ségře a jejímu příteli snad nejhorší. Ne vše je pro ni dobré 8-( Dneska jsme už také ozdobili stromeček. Ještě nám zbývá uklidit kuchyň, koupelnu a záchod a máme hotovo :-) Zítra jdu vyzvednou cukroví, asi mně ukamenujete, ale už třetím rokem nepeču :-N Hannyy já myslím, že ty kurzy jsou dobré, kamarádka co minulý týden porodila taky chodila a moc si to chválila. Říkala, že s ní na pokoji byla holčina a pořád se jí na něco vyptávala. Protože prý pro ni ten kurz byla ztráta peněz a když jí Peťa řekla, že za něj dala 200 Kč tak na ni čučela jak puk. Myslím, že i pro budoucího tatínka je to dobré si poslechnout jak probíhá ten porod, aby tam potom nezmatkoval a doktoři nelítali kolem něj místo kolem maminky :-) Já teda jednou chodit budu určitě, protože budu ráda, když se něco dozvím přímo od někoho kdo kolem toho ví věci přímo z praxe a ne nějaký rady na netu, tak jak to bývá jedna bába povídala :-) i když to potom je hodně individuální, ale i tak :-) Hanyzko a kam Ty chodíš na kurz? Kdy že to máte termín? Nějak si teď nejsem jistá :-) a v práci dobré? Já budu chtít také chodit co nejdéle do práce, pokud to bude možné. :-) moc bych Ti nějaké věcičky pro miminko k Vánocům přála, vždy to potěší.. a snad jim to dojde, že je teď aktuální něco jiného než Tvoje pleť ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@raffaelo : tak holka to bud v klidu,pac u nas se taky nepece :-) asi uz 3 rokem ( teda u mamy) ja si to zacinat nebudu, pokud nebudou deti, nemam na to hlavne cas :-) Me o penize nejde, ale spiz ja jsem hrozny nervak a myslim, ze by me to vic nervovalo jak jit do neznama, krom toho mam kolem sebe kupy zenskych co deti maj takze ty rady o porodu budou od nich a co se tyce pritele :-)) tyjo to se az zasmat musim :-)) no hrdinske reci uz probehly, ze si takovou vec nenecha ujit atd :-) ale je ridic kamionu a bude i nadale a pochybuji , ze bude u me kdyz budu rodit, stejne jako u me nebyl pri operaci srdce, proste to by musel byt zazrak a me chytnout bolesti pri nem :-) coz se nestane, uz ted je problem nas cas travit spolecne a v tehu to nebude jine :-) holt ja jsem s tim smirena :-)) spiz bude dulezitejsi aby byl pak dene doma az bude male, kdyby bylo male po me, tak bude jen spat, ja jsem byla vzorove dite co rado spalo a neplakalo ;-)) to pritel pry byl aktivni a nechtel spat a porad si vynucoval placem pozornoct :-))) tak jsem na to nase mimi :-) teda zvedava :-)))
Odpovědět
@hannyy kurz je dobrovolný a záleží na Tobě, zda na něj půjdeš nebo ne. Můžu Tě ale ujistit, že větší strach z porodu jsem měla jako neinformovaná než teď, když vím, co mě čeká...teda vím možnosti, co se může stát, co můžu ovlivnit, co ne...na co se připravit. je to moc užitečný a já se na základě toho rozhodla pro přirozený porod...což znamená, že budu trvat na porodu bez medikace...pokud to půjde, tak nebudu chtít ani léky na bolest, ale překonávat bolest nelékovou metodou...kvůli tomu, abych měla kontrolu nad svým tělem a nad průběhem porodu. Ne že bych nevěřila lékařům, ale kolikrát dělají zbytečné zásahy, snaží se porod příliš urychlit a nadělají škody, o kterých pak když se dozvíš, tak lituješ...smířila jsem se s tím, že porod je bolestivý (a bolest je moje nejhorší fobie...), ale nebudu rodit mockrát v životě a tak se chci pokusit přivést a přivítat naše děťátko, co nejpřirozenějším způsobem to půjde. Jinak se na kurzu může dozvědět víc o péči o miminko, kojení, nemocech miminek, promluvit i s jinými těhulemi, co rodí cca ve stejnou dobu. Ale asi není moc mamin, co na nějaký kurz vůbec jdou...což si myslím, že není dobře. Dnešní těhule mají zvláštní přístup v tom, že mimčo si odnosí, ale čekají, že lékaři odrodí za ně...napíchají jim léky na bolesti, na urchlení kontrakcí a podobně...že to jsou ale věci, co pak můžou vést k poporodní depresi, někdy špatně hojitelným ranám, traumatu z porodu a pod. už Ti nikdo předem neřekne. @raffaelo přesně, potom v porodnici Ti moc nikdo neporadí, krom jiný maminy...a pro tatínky je to určitě hodně užitečný, protože si mohou víc uvědomit, co to vlastně porod je a že to není žádná sranda. My chodíme oba už od první hodiny a manželův přístup k porodu i miminku potom je báječný...změnil se i jeho přístup k látkovým plenkám, k přebalování, k porodu. A je určitě fajn, když se to dozví od někoho jiného a ne od partnerky...ten můj třeba usoudil, že u porodu teda bude, ale že ještě vezmeme sebou dulu, pro to aby nám pomohla. Jinak porod je hodně individuální a není dobrý se předem strašit příběhy mamin z okolí...jako vyslechnout si, jaké jsou možnosti, ale jak ty dobré porody, tak ty horší, ale neděsit se! I k tomu ten kurz je užitečný. My máme termíny dva...14.3.2011 podle poslední ms a 26.3.2011 podle prvních ultrazvuků, tak prý asi budeme rodit někdy mezi :-) Ale spíš prý mám počítat, že by to mohlo být blíž tomu 26.3. ...přecijen ovluace není v době ms, ale pár dní po, což by těch 12 dní rozdílu odpovídalo. Jinak v práci to jde, ale už se pěkně koulím, tak bych byla i ráda doma...holt peníze jsou potřeba a doma pak budu až mi to poleze na mozek...tak si těch posledních pár týdnů budu aj užívat...už když nepočítám, že jdu dneska a zítra, tak jen 6 týdnů do nástupu na mateřskou :-D Začnu za chvíli stříhat metr :-N Jinak počítadlo na koníkovi mi ukazuje 94 dní do porodu :-D
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?