Svatby ve Znojmě. Plánujete někdo?

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahoj holky,je tu někdo kdo se vdává a je ze Znojma? :-)
Odpovědět
Profilova fotka
lennnia: ja jsem se s ni zatim domlouvala jen po mailu, termin si rezervovala, jelikoz to mame az 2.7.,tak jeste casu dost:) divala jsem se na jejich webu na fotky co tam maji a vypadaji dobre, ale radeji se ptam i na zkusenost:)
Odpovědět
Profilova fotka
berinka: já jsem se s ní nejdřív taky domluvila po mailu, pak po telefonu, pak jsem k ní šla osobně, dohodnout kde co bude a jak.. a pak jsem jí volala 2dny před svatbou a na všem se definitivně dohodla. Nejdřív měla být jen na svatbě chvíli (jak budu odjíždět z domu, obřad, focení a chvilku na hostině).. nakonec tam byla dřív, takže stihla nějaké detaily u nás doma a odjížděla někdy kolem 6 večer.. ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
lennnia: jj,predpokladam, ze se do cervence jeste ozveme:) hlavne,ze si termin zapsala..Taky chceme od rana do hostiny, resp.1.tance,tak uvidime jak to nakonec dopadne..
Odpovědět
berinka: tak Mikulášský kostel fakt můžu jen doporučit a když to vezmeš i finančně, tak je to o hodně levnější než někde na zámku ;-) A má to kouzlo...
Odpovědět
Profilova fotka
Ten Mikulášský kostel je fakt super!! :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
:) a jak to funguje s vyzdobou a financni dar?to nam sami reknou nebo se mame ptat?:)
Odpovědět
berinka: my teda výzdobu neřešili...bylo nás celkem málo a vnitřek mi přijde sám o sobě dost krásný a u oltáře jsou vždycky čerstvé květiny. Jinak fin. dar dával manžel po obřadu do kasičky, ale určitě se můžete zeptat otce Jindřicha na všechno, až za ním půjdete...a taky je super, že si můžeš vybrat jakýkoliv den chceš...pokud to zrovna nejsou nějaký křesťanský svátky...my měli svatbu ve čtvrtek (což by úředníci brali asi hodně draho). A docela mě i překvapilo, že jsme neplatili nic na matrice, když jsme šli vyřídit papíry.
Odpovědět
Profilova fotka
hanyzka: ja myslela jen masle na bok lavic, nic jineho, presne jak pises, je to moc hezky.. Mame prijit po novem roce, tak uvidime co a jak:) my nechali klasicky sobotu 2.7.,akorat jsme presunuli cas ze 13 na 12:) a pry v pohode,ze si to pise:) Musi se na matriku pro to osvedceni,ne? Za to se tusim plati 500 a pak jeste neses znovu papiry na matriku? jj,za ''neuredni'' den to je tusim tisicovka na urade..
Odpovědět
berinka: my šli na matriku jen jednou s nějakýma papírama...nesměli být starší tří měsíců...tak jsme tam šli ai 3 týdny před svatbou, do té doby jsme ty papíry nechali u otce Jindřicha, abysme je někde nezaložili. A nic jsme neplatili...a rovnou jsme si požádali o možnost parkovat u kostela a to taky nic nestálo. Když jsem hledala, za co všechno se platí, tak jsem taky našla, že je poplatek, ale po nás vůbec nic nechtěli...nejdřív jsem myslela, že je to omyl a že s něčím vyrukují pak při vyzvednutí OL, ale nic...po svatbě dává na matriku ty papíry on a vy si jen vyzvednete OL...což jsem napsala jedný paní z matriky a ta mi podle toho, který den byla svatba napsala, kdy budeme mít OL hotový. A ještě bych si možná být tebou zjistila, kdy bude u kostela stavit vláček...den po svatbě jsem šla kolem kostela a tam byl zrovna pohřeb a ve chvíli, kdy pozůstalý vycházeli po pohřbu z kostela a pak vynášeli rakev, tak přijel vláček plný turistů a ti nehorázně čuměli...bylo to až nechutný. Tak aby se vám tam zbytečně nepletli cizí lidi, až budete mít svatbu...my měli štěstí, že vláček zrovna nejel...ale byl všední den, tak asi jezdí méně než o víkendu.
Odpovědět
Profilova fotka
hanyzka: a na tu moznost parkovani se pta na matrice nebo kde?no budeme tam muset zajit a rict,ze jsme to zmenili na kostel, at nekomu neblokujeme termin:) no tak to mas pravdu, to je docela nechutny..Nas bude cca 60,takze zrovna maly to nebude..
Odpovědět
berinka: nám to všechno říkal otec při prvním sezení...že až půjdeme na matriku, tak s těmi papíry pro něj, si máme vyřídit i parkování...a paní na matrice se nás hned i ptala a napsala nám to. A už jste s ním vyplňovali žádost o sňatek nebo si zapsal jen termín? Je fat, že mi šli za ním v únoru a svatba byla v červenci a rovnou jsme vypnili tu žádost...jelikož nejsem pokřtěná, tak musel posílat žádsot biskupovi do Brna o povolení sňatku věřícího s nevěřící...což je formalita, ale i tak měl povolení zpět asi za dva měsíce. Teď to na matrice jen oznámíte, že bude svatba v kostele a pak tam budete muset jít až těsně před svatbou, do tý doby bude od úřadů klid. No nás bylo jen 20 a i tak by mě turisti štvali...a 60 už je docela dost a do toho ještě plný vláček lidí...tak snad v poledne nepojede a nebudou rušit...každopádně vím, že otec říkal, že když budeme chtít něco změnit, tak to není problém...my to měli v 11h.
Odpovědět
Profilova fotka
nn, za nim jsme jeste vubec nebyli, jen s nim mluvil pritel telefonem, ja taky nejsem krtena, to mu rekl,ale mame prijit po novem roce.. Oki,tak pockame na prvni sezeni:) jj,taky nam to rikal,ze muzeme zmenit..
Odpovědět
Článek se načítá
tak to máte stejný jako my...my za ním hned šli, protože jinak bysme to asi pořád odkládali :-) A termín vlastně tak nějak vyplunul...jen jsme chtěli čtvrtek...a aby se to dalo zařídit, tak červenec...otevřel diář...první týden v červenci...to bylo hned 1.7. a to se nám nechtělo...konec školního roku a všude děcka, turisti...tak otočil stránku a to bylo 8.7. a my se na sebe podívali a že jo a termín byl na světě :-D Vyplnili jsme rovnou žádost o církevní sňatek a hotovo...za půl hodiny jsme šli domů a měli 4 měsíce na zařízení. Předsvatební příprava byla hlavně kvůli mě...vysvětloval nám víru a vše kolem...buď on nebo jáhen. Na poslední schůzce nám řekl, jak bude probíhat samotný obřad (to bylo v pondělí před svatbou...ale protože bydlíme ve středních Čechách, tak jsme vždycky termíny schůzek řešili telefonicky pár dní předem). A dokonce jsme nestihli setkání s věřícími manželi...časově to nevycházelo a tak nám to odpustil. Tahle schůzka se totiž konala vždycky v neděli a my vždycky v neděli už museli domů, abysme v pondělí šli do práce. Tak teď máš spoustu času na všechno kolem svatby :-)
Odpovědět
Profilova fotka
dekuji za info:) ja chodila 8 let na biskupsky gympl,takze zaklady jsou:) tak vy jste to vybrali docela nahodne:) my mame 2.7..protoze to je 14 dni po statnicich a tyden po promoci,tak at nejsou nervy z toho i z toho:) tak i z toho duvodu radeji resim pokud mozno nejvic ted,pak nebude na nic cas.. My jsme zatim v brne, ale to 14dnu, nejpozdeji mesice bychom se meli stehovat do Hoster.,takze do Znojma kousek,ale urcite taky budeme domlouvat telefonicky dopredu. My tu zadost mame, ale z matriky, tak to budeme muset zmenit, kdyz ma form.u sebe,tak to je v pohode..My to ale chceme bez mse,tak snad to bude ok:) A sliby jste meli nebo jsi jen rekli klasicky ano?Kamaradka se vdavala pred tydnem v kostele, msi nemeli a sliby taky nechteli, ale i tak to bylo krasne, skoro 3/4hod to bylo..
Odpovědět
Tak to máš určitou výhodu proti mě...ale ono to asi probíhá u všech podobně, ta příprava...4 hodinové setkání ohledně víry, na poslední i organizačně k samotnému obřadu + setkání s manželi. No bylo to náhodně...jako u nás doma všechno :-D Tak ta žádost na matriku bude možná stejná...byli to dva papíry, jeden oboustraný...a jedno mi přišla, že je klasická žádost o vstup do manželství...vím, že tam manžel blbě vyplnil společné přííjmení...napsal prostě Štěpničkovi...a ono to tam mělo být rozepsaný pro ženu i muže zvlášť, tak jsme to jen opravili. A na matrice nám pak dali dvoulist, kde jsme se podepsali při obřadu...a ještě jsme se podepisovali do knihy, která zůstává na faře. My měli obřad beze mše (ani se nás neptal, jestli to chcem se mší, asi kvůli tomu, že nejsem křtěná a tak by to bylo zvláštní při přijímání), ale slib jsme nechali, protože nám to oběma přijde mnohem hezčí než si říct jen klasicky ano...tak to bylo časově zrhuba stejně tu 3/4 hodinu od začátku a i s gratulacema. Slib jsme z paměti umět nemuseli (ačkoliv pokud člověk chce, může), tak nám ho po větách předříkával a my opakovali po něm.
Odpovědět
Profilova fotka
jj,to bude stejny tak jako tak:) no vidis, s tim prijmenim, ja chci mit obe, ale jeho v neprechylenem tvaru ale neni cizinec,tak jsem zvedava,jestli me to projde..podle zakona totiz ne,ale jak jsem tak vypozorovala, tak si kazda matrika dela co chce:) se slibem jeste nevime, vcera jsem se ho na to ptala a tvaril se tak nejak neurcite, pry se obava,ze ze sebe krome ano nic jineho nevypusti:) ale ja bych to chtela, jak rikas, je to mnohem hezci.. jak jsme byli u te kamaradky,tak si ho nerikali, ale spis kvuli tomu,ze se jim nelibilo,ze se jmenuje Vlasta a je takova malinka drobounka a pusobi moc tvrde ja vlasta, beru si tebe davide.. a naopak...:) ty jo,uz aby to bylo:))
Odpovědět
Tak uvidíš, co na to řeknou na matrice...těžko říct. Tak to asi budete muset napsat i varoantu pro děti, když budeš mít obě, jak se budou jmenovat, že jo? No hlavně, aby to dopadlo dobře a mohla jsi mít obě tak jak chceš ;-) Já ani nevěděla, že slib je možný vynechat...ale i tak bych ho nechala. Mě to přijde celkem normální, když se jmenuje Vlasta...já třeba nesnáším, když mi někdo říká Hana nebo Hano...a kupodivu jsem byla překvapená, že otec neřekl já Jan, beru si Tebe Hano...ale Hanko...a Jan byl Jenda :-) tak to nakonec bylo já Jenda beru si tebe Hanko :-N Ale je fakt, že manžel se s ním zná už docela dlouho a kdysi pro něj i něco dělal...fotil inventář na faře a různý věci, co mají cenu. Tě chceš, aby už to bylo, ale ten den tak rychle uteče a zbydou vzpomínky...krásný sice, ale najednou je to už víc jak dva měsíce a přijde mi to jako věky :-) Ale my už hledíme na jiný termín...na ten porodní :-D Já si tak říkala, že bysme mohli zkusit oslavit první výročí křtinama, pokud všechno bude v pohodě...tak uvidíme, co na to otec řekne :-) Ale to bysme šli řešit až někdy v dubnu příští rok. Ale docela by se mi to líbilo :-N
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojte holky tak jsem po krasne aslunecne dovolene zpet :-D koukam , ze jste se tu moc nerozepsaly :-D i tak je toho na docitani dost :-D
Odpovědět
Profilova fotka
No vsichni ji rikaji vlasticko,protoze vlasto je takovy dost tvrdy,hlavne k ni:D no asi ma stejny pocit jako mas ty:) To je fajn, ze Vam to takhle ''zmenil'':) my mame jmena ok, eva a ivo, sice taky ani jeden nemame rad kdyz se vola Evo nebo Ivo, ale neni to nic priserneho.. Tak uvidime jak se domluvime. Jee,a kdy vlastne mate termin?:) to by vam to dobre vyslo;) Hannyy: tak co dovca?:)
Odpovědět
Tak to je pak divný, to je fakt. Je fakt, že normálně v práci mi nikdo Hano neřekne...tak to bude možná i o zvyku. Ale mě tak rádá říká moje méně oblíbená babička, tak možná proto. Mám kolegyni Evu a říkáme jí Evčo :-) To je hezký jméno. A máte oba dva skvěle kráský jména, co se nedají zkomolit a zkazit ;-) My se s ním ani předem nedomlouvali...třeba švagrovic jsou Jiří a Jiřina...a říkáme jim Juro a Jiřko...a tak mi to na jejich svatbě znělo docela zvláštně :-N Nejsem na ně tak zvyklá. Termín mám 14.3.2011 podle poslední ms a podle velikosti mám druhý na 26.3.2011...prý se časem uvidí, ke kterému se to přiblíží (kámočka říkala, že většinou zůstal ten první termín). Ono už takhle to vyšlo docela zajímavě...na svatbě jsme byli tři a ani jsme to netušili...zjistili jsme to 10 dní po svatbě...ms měla přijít právě na den svatby a nic...jakoby nám to někdo naplánoval :-D hanny: ahoj, tak co dovolená...páni, to sluníčko Ti asi budu trochu závidět...my minulý týden na Moravě a bylo celkem hnusně :-| Ale i tak jsme si pěkně odpočinuli :-N
Odpovědět
Profilova fotka
hanyzka: tak to je krasna nahoda:)) my si jeste nejakou dobu pockame, zatim to nejak porad nejde:((
Odpovědět
Jo vyšlo to bombově x-) Tak ono to půjde ;-) A už byste pak chtěli mimčo nebo ještě nějaký čas počkat? My se vlastně snažili 10 měsíců než to přišlo...10 měsíců od tý doby, co jsem vysadila antikoncepci. A dneska mi manžel donesl z práce katalogy dětskýho zboží, abych si udělala obrázek, co mají a jaké jsou ceny. Mají pár moc hezkých věcí, tak si časem něco objednáme...ale až konecm roku, dřív nic kupovat nechci.
Odpovědět
Profilova fotka
jj,taky bychom chteli, vysazeno mam od rijna lonskeho roku, doktor me rekl, ze mame trosku problem,protoze se me netvori vajicka jak by mela, tak uvidime, zatim jsme to nejak nehrotili, nechavame to az na ten pristi rok..:) no ja jsem z tech miminkovskych vecicek uplne hyn..tak kraaasneee:) nejradeji bych zkoupila uz vsechno, ale nic kupovat nebudu dopredu:)
Odpovědět
Aj, tak snad se to časem může upravit nebo pomocí nějakých léků, aby se vajíčka tvořili dobře a děťátko jste měli v pohodě. Dneska je to fakt šílený, co párů má s početím problém a miminko by chtěli a ti, co se o ně zrovna moc dobře nestarají, mají doma dětí kupu a problémy nemají :-| Tak to je dobře, že to nehrotíte...my byli rozhodnutí, že pokud by se nám mimi do 30 nepovedlo, tak jdeme do adopce...umělý pokus jsem v rodině zažila, ale se špatným koncem a musím říct, že mě to všechno kolem dost odradilo, abych do týhle mžnosti šla...mám pomalu panickou hrůzu z jehel a při představě, že si nějakou mám píchnout sama (nebo třeba manžel), tak bych se asi zhroutila. Dneska mají tolik krásných věciček, že bude docela složitý si vybrat...ale na to je dost času...teď našetříme penízky a řekli jsme si, že začneme tak kolem Vánoc...a po Novém roce...dřív asi ne. Leda bysme našli něco zajímavého za super cenu :-) Já ani dopředu nechci přemýšlet o jménech...
Odpovědět
Profilova fotka
uz jsem nejake leky mela na jare, ale nic, tak me doktor rikal, ze bychom mohli na podzim zkusi umely, ale rekli jsme, ze to nebudeme hrotit, ze tomu jeste dame cas a pak uvidime.. ale ne zase moc dlouho,protoze priteli uz je prece jen 40:) No me jehly a spol nevadi, ale snad to nebude potreba.. Jj, jak pises, je tolik krasnych veci, nechci videt az to budu resit ja:D
Odpovědět
Profilova fotka
holky dovolena byla skvela slunicko teplo hodne milovani :-D nakupovani no proste bozi, na pristi vik je domluvene seznamovani rodicu :-D tak uz se zase zaciname vracet zpet do realu :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky, dlouho jsem tu nebyla a koukám, že se to tu rozrostlo. Jelikož máme svatbu až v červnu, tak jsem teď nic moc nezařizovala. Teď bych jen chtěla někde objednat cukroví ( a prvně taky ochutnat), ale vůbec nemám žádný kontakty. Neznáte někoho? Taky plánuju svatbu v Louckém kláštěře, ale když jsem se tam byla ještě s přítelem podívat a na něco se zeptat, tak mě ten správce celkem vytočil. Kdo jste byl na svatbě v Louce? Nás bude kolem 40 na oběd a večer ca 55 a nevím jaký sál vzít, jestli velký nebo malý. Je to prázdné, takže si moc nedovedu představit jak to bude vypadat až se tam dají stoly. Mám strach, aby bylo dost místa na tancování, když by to bylo v tom malým. Takže mám dilema a to jsem z Louky byla ze začátku tak nadšená. Jinak mám kapelu, fotografa a catering do Louky. To je tak vše.
Odpovědět
Profilova fotka
lucip: kontakt na skvělý cukroví a faaakt za dobrou cenu ti můžu dát na učeliště Dvořákova. Pokud chceš ochutnat, tak si tam zajdi koupit cukroví, co tam prodávají a pak se s nima můžeš dohodnout.. Mamka mi pak svatební dort domlouvala s paní mistrovou po mailu - takže komunikace i práce učňů včetně paní mistrové suprová!!!!!! :-) ;-) V Louce na svatbě jsem nebyla, ale to by ti mohla povyprávět Peťa (kpetra), ta tam myslím byla, že Peťi? ;-)
Odpovědět
berinka: jo to máš pravdu, lepší je to moc nehrotit a nechat tomu ještě trochu času...tak snad se nakonec zadaří bez umělýho ;-) . Když jsem někde na webu četal, že za neplodný pár lékaři považují, že se snaží o miminko rok, tak jsem si říkala, že rok snažení mi přijde málo...když si to vezmu, je to jen 12 pokusů...a ono se trefit do toho správnýho okamžiku není vůbec snadný =-) lucip: na svatbě v Louce jsem byla asi před 5 lety a bylo tam tak 40-50 lidí...ale jaký sál to byl, to bohužel nevím, ale jestli chceš, můžu Ti poslat fotky, jak měli rozvržený stoly a je vidět celý sál...třeba bys to poznala :-)
Odpovědět
Profilova fotka
lennia: o tom učilišti jsem slyšela, ale jelikož svatba bude v červnu, tak to prý už nepečí. Co jsem tedy slyšela. Škoda. hanyzka.zel: To by jsi byla moc hodná. Když tak mi ty fotky pošli do IP. díky moc
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?