Svatby v Praze, v roce 2012

Zobraz úvodní příspěvek
Už se tu vyskytlo pár témat na příští rok, tak mě zajímá, jak jste na tom vy, co plánujete v Praze. Kdy, kde, jak... Proč je snad jasné :-D . Prostě cokoli, co vás napadne o co se chcete podělit a tak podobně ;-)
Odpovědět
@xpila A přemýšlela jsi o restauraci Petřínské terasy? Tam teda taky nejsou kulaté stoly, ale zase krásná terasa a možnost grilování... :-) A nebo Viniční altán - tam je to nádherný a je tam klídeček, a grilovat se tam taky dá. Hele, ale jak koukám, zase žádné kulaté stoly!!! :-D
Odpovědět
@xpila A ještě když @alusak zmínila Průhonice, což už je periferie, tak mě napadl Mlýnský domov v Jinočanech, taky možnost grilování a je u toho i pension a svatební salon. Jen obřad by musel být jinde, v Jinočanech se sice oddává, ale v místní kapličce. Je to romantika, ale je to takové hodně jednoduché, působí tu chudě, tak nevím, jakou máš představu...
Odpovědět
@punk Petřínské terasy, ty mě teda taky hrozně lákají, ale pořád řeším, kde pak přespat, rozhodně bysme chtěli s přítelem spát někde jinde než doma, protože tady bydlíme už asi 3 roky... Nějaký nápad ?
Odpovědět
@alusak Průhonice už jsou na nás daleko, Viniční altán se mi nelíbí, na Grébovku se mrknu a na hotel Nosál jsem četla špatné reference... No prostě jsem náročná :-D S kým v Diamond travel jednáš? Nevím, jestli je ještě někde v ČR prodává, ale Pullmantur Cruises mají vše v ceně - včetně koktejlů apod. a nic se nepřiplácí, je to standard. Jinak nedoporučuju ty organizované výlety (jsou hrozně předražené), mnohem lepší je vytipovat si, kam byste se chtěli podívat a jet tam sami. Jinak dost záleží, s jakou cruise společností byste jeli, každá ty podmínky má trochu jinak.
Odpovědět
@punk Na Petřínské terasy jsem se dívala, ale něco mě na nich odrazuje ]-( Na Mlýnský domov jsem se taky dívala, ale to už je právě dál a navíc problém s tím obřadem.
Odpovědět
@alusak Hotel Aria, Mandarin Oriental, Kempinsky? ...ta Aria by mě lákala, vypadá to krásně!!! :-)
Odpovědět
@alusak Aria je nádherná, měla jsem tam mít svatbu! Mandarín bych asi doporučovala vybírat obezřetněji pokoj - v některých pokojích nemají klimošku, protože to asi zakázal památkový úřad či co. Tak pak turisti hromadně píšou na web, že se tam v létě pekli za živa :-D
Odpovědět
@punk No což o to, nádhera to je, ale těch peněz... Ne že bysme úplně museli šetřit, to ne, spíš jestli soo je necháme na svatební cestu a nezaplatíme si kajutu s balkonem :-D
Odpovědět
@aimirin Proč nebudeš mít? Nebo proč jsi neměla? Teď nevím, v jaká jsi fázi :-D
Odpovědět
@alusak Teprve "nebudu mít" :-) Není to nic proti hotelu Aria, přesunuli jsme to z více důvodů do Brna...
Odpovědět
@xpila Tak ještě mě napadá Císařská louka, ale abych byla upřímná, podle fotek se mi ta restaurace Cinda nezdá zase tak extra... No, taky dál je Hofmannův dvůr (P-9 Vinoř), každopádně poblíž je hotel, kdybyste sháněli ubytko pro svatebčany, a dobrá dostupnost MHD na metro Letňany, možnost obřadu v areálu, je to obrovské prostranství a dá se tam grilovat, krom toho si můžeš vše udělat podle sebe - kreativitě se meze nekladou. A nebo Forest Golf club Klánovice - taky je to teda už na periferii, tady o tomto místě úryvek z blogu jedné nevěsty: Forest Golf Club Klánovice: uprostřed hlubokých lesů a mezi lampiony V rozpacích, že ještě nemáme vhodnou lokalitu, jsme se raději vydali do hospody s našimi kamarády. Po krátké debatě jsme dostali cenné doporučení na ideální místo pro venkovní svatbu. Dotyčný se jí tu jako host sám zúčastnil. Hned po příjezdu do areálu Forest Golf v Klánovicích mi intuice napověděla, že tentokrát to bude ono. Desetiletí nevyužívaný a zpustlý areál golfového klubu založený v roce 1938 získal nebývalou podobu. Když jsme vstoupili dovnitř, jako by nás obklopila příroda. Téměř celá restaurace je totiž koncipovaná jako velká zimní zahrada. Z okna vidíte na vysoké stromy, které zdobí obrovskou zelenou plochu. V interiéru restaurace v klubovém stylu jsme popíjeli čerstvou zázvorovou limonádu a hověli si v křeslech z masivního dřeva. Při prohlídce areálu nás provozovatel seznámil se všemi možnostmi našeho svatebního dne. Obřad bude probíhat venku, stejně tak jako další aktivity (golf, raut, outdoorové hry, tancování apod.), a to také díky venkovní terase s kapacitou více než 80 míst. Za pronájem restaurace se neplatí, ale chceme-li mít pro sebe celý areál včetně golfového hřiště, účtuje se denní poplatek 30 000 Kč. I když svatební menu také nevychází zcela levně (od 385 Kč za osobu), žádné poplatky za vlastní víno, dort, koláčky, květinovou výzdobu či další dekorace se neúčtují. Další výhodou je i vcelku dobrá dostupnost, protože vlakové nádraží je vzdáleno necelých pět minut pěšky a vlaky sem z Prahy jezdí každou půlhodinu. Jakmile provozovatel začal sám hovořit o světýlkách a lampionech, došlo mi, jak moc se toto místo podobá tomu z mého deníku.
Odpovědět
@punk Císařská louka se mi líbila, ta restaurace ve skutečnosti nevypadá špatně a hlavně jsou tam super ceny. Jenže mě tam naprosto odradilo WC - jako je ve stavební buňce, kde byly pavučiny s pavoukama... Fak živě jsem si představila, jak to tam s tou vlečkou budu vymetat :-D Hofmannův dvůr prý má také hodně špatné zázemí. O těch Klánovicích jsem to už někde četla, ale přece jenom je to taky už naprostý okraj Prahy, ale určitě na to ještě mrknu.
Odpovědět
Článek se načítá
@aimirin Z Prahy do Brna, to je teda dobrá změna... :-)
Odpovědět
@alusak no to mi povídej :-D A ty tedy hledáš ideální místo v Praze?
Odpovědět
@xpila Tak to chce určitě vše omrknout "live", třeba to nebude tak hrozné, jak někdo říkal. No ale ty WC na Císařský louce - to je fakt děs... Jestliže tam jsou pavouci, ani bych tam nevlezla!!! Hele, to mě teď napadlo - můj bývalý tam měl před měsícem svatbu a pěje na to chválu - Písecká brána. Je to vedle Hradu a dělají tam svatby na klíč. Jak je to s grilováním, to ti nepovím. Co se sociálního zázemí týče, to také nevím, na svatbu mě raději nepozval, jeho nová přítelkyně - nyní manželka, mě viděla jen jednou a nevím, co jí o mě říkal, ale kdyby se zabíjelo pohledem, byla bych na místě mrtvá... :-| :-)
Odpovědět
@aimirin No to ti nepovím, nic takového neplánuju, ale nikdy neříkej nikdy, co? A co vás k tomu vedlo? Jestli to teda není nějaké tajné. Jako super místo by chtěla asi každá, a já nejsem jiná. Jenže já asi pořád nevím, co chci. Mám v merku ještě botel albatros pak na oslavu a přespání, uvdím, jak to bude finančně, přijde mi ještě brzy to řešit, ale zas nevím, no... Prostě bych brala něco, co je hezké, ne úplně super drahé... Jako nejvíc by mě asi bavilo nějaké grilování, krásný výled, který teda ani nemusí být. Super by byla nějaká zahrádka, doufám, že bude hezky, ale to taky nemusí být, tak aby to případně vypadalo pěkně i vevnitř... No a super blízko k nějakému hotelu, nebo aby to přím bylo součástí...
Odpovědět
@alusak To, co popisovala punk, se mi zdá pohádkový :-) S tou zimní zahradou x-) A na Píseckou bránu taky slýchávám jen pochvalu Já to chtěla v té Arii - obřad ve Vrtbě. Ale je to přeci jen hodně, hodně drahý a ta Vrtba nemá soukromí. Viděla jse tam svatbu s desítkou čumilů...Pak je pěkný břad v Ledeburkách. Se zahrádkou mě napadá restaurace Magická zahrada....dělaj tam grilovačky, mají pěknou vnitřní zahradu...chodíme tam s přítelem občas na jídlo a vařej fakt výborně. Jinak jsme se zamilovali do jednoho fotografa - i přítel přestal mít kecy, jak je ta či ta fotka kýčovitá, u tohohle jen seděl a čučel a chválil :-D No a ještě se nám líbilo jedno místo v Brně a navíc oproti Arii mnohem levnější...a bylo rozhodnuto. Navíc mám radši moravskou část rodiny než tu středočeskou :-D Ale to už by bylo na delší povídání
Odpovědět
@aimirin Já vím, bydlím kousek odtamtud, jen holky tady psaly, že hudba jen do 22:00 a to mi přijde dost málo... Ale určitě s tím taky počítám, že je poptám, ale asi až na podzim...
Odpovědět
@alusak no to jo, taky mi to přijde málo...my máme podobný omezení, ale možnost přesunout se (doufám!) do podzemí, takže tam se to asi rozjede do dvou do rána :-))
Odpovědět
@aimirin Pak mám ještě jednu super restauraci, jmenuje se Carosello, teď nevím, které písmeno je tam přesně dvakrát :-D Tam mají nádhernou zahradu, v noci krásně osvícenou, tak tam by mě taky zajímaly podmínky :-D
Odpovědět
@alusak A nebo je krásná restaurace Alchymistická :-) http://www.perfektni-svatba.cz/svateb...
Odpovědět
@aimirin to je fakt krásný, ale na webovkách píšou, že jen pro malé svatby. nějak 20, 30 lidí a to nás asi bude víc... Ale je to škoda
Odpovědět
@alusak A co Žofín: Vaří tma moc dobře a na centrum Prahy podle mě cenově hodně výhodně. Mají pěkné vnitřní prostory, ale když je pěkně, dělají se hostiny venku a terase...okolo příroda... Mají tam i pěkný venkovní altán, kde se dají dělat svatby. Viděla jsme odtama krásný fotky z jedný židovský svatby (asi nějakých cizinců, nevím) a bylo to pohádkový
Odpovědět
@alusak Ta Carosello vypadá nádherně! Hele a co hotel Čertousy? Také tam dělají vše (obřad, hostina, party) a vypadá to skvěle! (Ve skutečnosti lépe než na fotkách.)
Odpovědět
@alusak A mají i kulaté stoly! ;-)
Odpovědět
@aimirin No vidíš, to mě nenapadlo, musím se na to ještě podívat, zase jsem o něco chytřejší @punk No když já bych byla nejradši, kdyby to bylo někde v centru, teda jako nemyslím centru jako centrum, ale tohle už je přeci jen dál než bych si představovala... Pak mě ještě zaujal CHvalský zámek, ale to je něco podobného... Kdyby se to tak chtělo přestěhovat na Staromák se vší tou zelení, to by bylo fajn...
Odpovědět
@alusak V tom případě mě napadá klášter sv. Anežky České (ul. U Milosrdných 17, P-1). Patří pod Národní galerii a lze ho pronajmout na soukromé akce včetně svateb (v části je celoročně výstava, ale tam se vy a k vám se návštěvníci nedostanou). Cenu nevím, měli jsme tam jednu akci od práce a byla to špica, poptat se můžeš na www . lokace . cz/index.php?k=3&pk=13&view=1096, je tam i zahrada, takže možnost focení je venku zajištěna, grilovat se tam tedy 100% nedá, ale zase Vám tam nikdo nebude courat a měli jsme tam i diskotéku. Jen je nutné zajistit si catering - my měli Zátiší a vřele doporučuju. Obřad tam samozřejmě může být, a to i venku. Ostatně - nezávazně se poptej na webovkách viz víše (jen si vymaž ty mezery ;-) ).
Odpovědět
@alusak jo a ještě má Národní galerie prostory u Hradu (Šternberský palác) a tam je součástí strašně krásná klidná zahrádka se sochami. Moc se mi to tam líbilo, ale nemám tušení, zda to pronajímají a taky zda se tam vyjdete - bylo by to spíš tak pro 50 lidí
Odpovědět
@punk @aimirin Holky, vy jste na mě tak hodný :-) Hale a jen tak mezi námi, taky se tak těšíte? Jen fakt nevím na co víc, ten jeden den, nebo svatební cesta... Strašně bych si přála, aby to vyšlo tak, aby se všichni bavili a to i můj v té době manžel, které nemá moc rád, když se na něj upíná pozornost :-D
Odpovědět
@alusak já se bojím :-D Přítel taky nemá rád tuhle pozornost a navíc bůhví, co se pokazí :-D Ale na svatební cestu se těším moc :-D A na šaty a fotografa, vlastně i na hostinu celou. Jen z toho obřadu budu určitě nervní. A taky z toho, kolik to stojí všechno :-p
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?