Svatby v Ostravě a okolí

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Tak kolik tady mame Ostravacek planujicich vdavky na 2010? :-D
Odpovědět
Profilova fotka
sat> presne tak, prstynek je symbol a nesouhlasim s tim jak nekteri rikaji, ze se na tom nesmi setrit, ze je to na cely zivot... tolik lidi uz ho po svatbe stratilo... my mame zlate, meli jsme nejake zlomkove zlato, ale treba pocitam i s tim ze za 10 nebo 20 let si treba dame udelat nove a dame si je k vyroci znovu, jine, treba se nam uz nebudou tolik libit... zname uzasny manzelsky par, vypraveli nam jak nemeli penize na svatbu, meli prstynky z hrackarstvi za 30 korun... a jejich manzelstvi je uzasne ;-) ... fakt to o tom neni tak jsem mela nejaky asi divny sen, nic konkretniho, ale dnes mam zase nerva... mam 23 dni do svatby a nevim, co bude na rautu a kolik to tak bude stat... pan majitel ma evidentne jine starosti... asi svatebcanum rozeslu mail, ze si maji na vecer namazat chleba se sadlem na svacinu Jinak jsme vcera pocitali tak nejak odhadovanou konzumaci alkoholu na vecerni akci - cca 40 dospelych a 6 deti a dosli jsme k sume asi 14 tis, s tim, ze tvrdy chceme omezit jen na 3 lity (1l vodky, 1l fernet a 1l citrus asi) pak si budou panaky platit (ale doufame, ze k tomu ani nedojde), 150 piv, 135 nealko napoju a 20 litru vina. Je to docela minimalni odhad, ale ta celkova suma jak to mate vy? ja bych nejradsi tvrde neplatila vubec, ale slovenska cast svatebcanu by to asi nepochopila taky pocitam s tim, ze tam nekdo mozna donese domaci slivku a nechce se mi to resit s majitelem dopredu, protoze bude mit strach, ze tam pak nebudem pit jeho, ale vlastni... muzu to nechat tak, s tim, ze to proste nekdo prinesl jako dar a ze jsem s tim nepocitala?
Odpovědět
nevestinka -s tou slivkou "jako svatební dar" to asi budeme mít stejné a nejspíš to s provozní restaurace vůbec nebudeme řešit... ani bych z toho neměla nějak strach, co ti na to můžou říct...? :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky holky, chci se zeptat, jak se tady přidávají foečky, jsem z toho dost vyšinutá :-)
Odpovědět
Profilova fotka
tanula, jj, asi to kaslu, at si trhne, uz tak si na nas vymysli hovadiny... ooolala ja jsem zvedava kam se nam vysplha konecny ucet, svatbu mame celkem malou, ale uz to vidim ze to bude sto tisic jen to fikne :-N je pravda, ze mame cca 15 tis planovanych na ubytovani... tak ono se to nasbira... a to jinak spustu veci nemame nebo mame celkem levne... uaaa :-N :-N :-N berus> docela normalne uploadujes to jako treba u mailu, ale nesmis mit moc velke! ja vsechno zmensuju!
Odpovědět
Profilova fotka
S temi napoji na hostine jsem fakt zvedava, vubec nedokazu odhadnout, kolik se toho vypije. Nas je 25, z toho 2 deti a napocitala jsem c. 12000 vcetne povinneho odberu. Jsem zvedava, jaka bude realita, tajne doufam, ze jsem to precenila :-D
Odpovědět
Zdravím všechny! My máme svatbu 18.9.2010 v Ostravě. Mé zkušenosti ze zařizování: Šaty mám z Angeliky, byla jsem tam velmi spokojena, šla jsem tam naprosto znechucená ze salonu Paris - vlezlá a nepřirozená prodavačka, kterou ještě pořád opravovala nadřízená. Asi troje šaty jsem měla krátké (a to měřím pouze 174 cm), tak mi doporučila baleriny (!) a pak mi řekla, že si mám koupit do šatů vycpávky do podprsenky (mám prsa dvojky a jsem štíhlá) a pořád mi něco vnucovala, i když bylo evidentní, že ke mě šaty vůbec nešly... Navíc většinu šatů by na mě museli hodně zužovat. V Angelice byly paní velmi příjemné. Hostinu máme v Penzionu u sv. Jana v Šilheřovicích. Nemám sice pořádné reference, ale paní i pán byli velmi milí a ochotní. Tak uvidíme. Nemáte někdo zkušenosti? Prstýnky máme z Retöfy Rožnov - objednali jsme je na veletrhu v Atomu. Když nám je předali, tak tam zapomněli vyrýt jména, ale pak vše napravili. Jsou moc krásné. Květiny máme objednány z Kravař. Koláče z Hošťálkovic. Kameraman Jaromír Wojtyla. Nemáte někdo zkušenost? To je asi vše...Ještě zařizujeme :-D
Odpovědět
Profilova fotka
manu> ahoj, to uz mas zarizene vse podstatne... na ten pensionek v Silherovicich jsem taky koukala, ale to uz jsme meli rozjednane jinde... ja dnes zjistila, ze posledni mesic pred svatbou fakt frci jak voda, uplne nestiham lena> si myslim ze tam mas v tom piti rezervu, ze to to bude min... ale tezko rict ja jsem hlavne zvedava jestli nas neokradou, mam pocit, ze v CR a jeste navic v Ostrave je to jeste tezce zvykem... ach jo, mam ted pocit, ze mit dnesni zkusenosti, tak to udelame uplne jinde a jinak... :-D :-D :-D babicka s dedou a druha babicka nedorazi, pred pul rokem, jsem si to nedokazala predstavit a vadilo by mi to, a ted mi to vubec nevadi, chapu je a svym zpusobem to bude i jednodussi, protoze jsou z daleka a dost stari... fakt uz v tom litam, jeden den si to uzivam a druhy den to proklinam ... :-N
Odpovědět
Profilova fotka
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Andaska: Musím přiznat, že i já jsem byla překvapená tím přístupem v Paris. Ta slečna chtěla být tak ochotná a profesionální, až to fakt přeháněla. A jak ji tam ještě navíc pořád s prominutím buzerovala nadřízená, to bylo opravdu hodně neprofesionální. A bylo na mě vidět, že se mi ty šaty nelíbí a ani se ke mě nehodily a ona pořád, že jak je mám krásné a kdesi cosi. Jsem vysoká a štíhlá a vůbec ke mě nešly takové ty hodně zdobené modely, přitom ona mi je pořád nosila. Pak jsem z toho byla opravdu zoufalá, že nebudu mít šaty. Ale byla jsem hloupá, protože jsem byla v prvním salonu no...Pak v Angelice se mi hned nálada změnila, protože hned první šaty, co mi paní vybraly, mě naprosto okouzlily...Barva šampaň, s vlečkou, jen se sklady v pase a mini perličky...No nádhera ;-) Je dobře, že už máš šaty vybrané. Na Karin jsem taky slyšela chválu.
Odpovědět
Profilova fotka
Holky, ja se ted ucim na statnice, tak nestiham..ale kdyz uz lumpacim a chvilku se flakam, tak se hned musim pridat..:) Pen Sv.Jan v Silherovicich se mi taky libil..taky jsme to tam chteli, nez jsme vybrali Hradec..Takze vyber urco dobry..kamardaka co tam byla na svatbe rikala, ze fajn, ale ze jedine co na svatbe nezvladli, bylo ze davali jidlo od kraje a ne prvne neveste a zenichovi..coz je trochu pruser:), ale da se to prezit..Takze si pohlidej jen tohle a rekni jim to dopredu, ze papat bys mela nejdriv Ty a manzilecek:))) Jinak ja jsem celkem splachovaci a nejaka baba v salonu me nemuze rozhodit, ale ohledne Parisu mam taky co vypravet..:) Kdyz jsem tam prisla, ujala se me pani, co spatne mluvila cesky:) a rekla mi, at se svliknu..tak ja na to, ze bych rada saty takovy a makovy..a ze zda tam takove vubec maji..a ona na to, at jdu do kabinky a svliknu se a ze mi neco donese..tak ja ji rekla, ze rada, ale ze bych nejdriv opravdu chtela videt saty, ktere bych mohla mit, a to alespon na raminku, at nelezu do satu, co mi prijdou jako skarede..A na to ona, ze jsem divna, ze si vubec nechci zkouset saty a ze zda se chci vubec vdavat..Tak jsem v duchu malem umrela vztekem, co si to ta pani dovoluje..ale ta dychtiva v nevesta ve me mi rekla, ze i pres babu tam pro me treba maji snove saty!Nu, nemeli..ale holky ja se do te kabinky fakt sla svliknout..:DDD Ale jedny byly fakt moc pekne, krasne..jen mi hazeli spek na zadech a prsa byly napul ven:DDD u cehoz tvrdila, ze mi to udela kazdy korzet..no, neudela..To jsem nastesti uz vedela..;) Ale zazitek opravdu kuriozni.Nicmene doplnky a i saty tam maji pekne..Takze proti gustu... 8-)
Odpovědět
Profilova fotka
A Lucinko Nevestinko, myslim na Tebe a Tve pripravy..snaz se to uzivat a tam, kde to nevychazi nebo jinak nez by sis prala-to neres a vem to ciste jako fakt..jen u cen smlouvej do posledni chvile..:DDD Ale pak uz to taky kasli, hlavne ze se milujete a prozijete spolu svuj osudovy snovy den..a uz brzy!!!!Jupiiiii!!! ;-)
Odpovědět
andaska2010:Včera jsem zrovna míjela prodejnu obleků BANDI, určitě zajdeme omrknout. Jinak předem děkuji za zprávičku ohledně kameramana. Jsi moc hodná.
Odpovědět
Článek se načítá
manusacek: Tak to jsem překvapená zkušeností se salonem Paris. Já jsem si tam sice šaty nevybrala, ale slečna, která zkoušela mě šaty byla v pohodě. Na můj vkus tam ale měli šaty moc přeplácané a moc zdobené, takže jsem zvolila jiný salon. Já jsem zase nebyla zrovna nadšená ze salonu Karina ve Svinově. To záleží jak u koho.
Odpovědět
Andriv: Mi se taky zdály šaty v Paris moc přezdobené a přeplácané. Hodně záleží na tom, na jakou paní či slečnu narazíš. A sehnala jsi teda šaty podle svých představ?
Odpovědět
Čauky přidávám se jsem z Ostravy Poruby svatbu máme 10.7.2010
Odpovědět
Profilova fotka
Verus dekuji moooc. Jo to bude ok, dnes mi i kamaradka, co se vdala ted 1.kvetna, ze to bude vse v pohode... dokoncuju svatebni noviny, pak musim pohnout s tombolou, ale to jsou takove pohodovky... modrasek> vitej
Odpovědět
nevestinko už se Ti to krátí , zrovna taky davám do kupy tombolu .
Odpovědět
Profilova fotka
jj, a kde to budete mit? tombolu mam zhruba vymyslenou uz dlouho, ale ted to musim dotahnout do konce... ty jo, nedavno jsem tu na BRMS zacinala ja... a ted uz to mam za par ;-)
Odpovědět
Máme obřad tady v Porubě na radnici .Hrad ani zámek nám v tenhle termín nevyšli.Hostinu máme v Třebovickým Mlýně .Tak tombolu mám už taky vymyšlenou jen to všechno tedka poshánět mám malé mimčo a s ním se všechno špatně oblítává ale dá se to pomalu a jistě
Odpovědět
Profilova fotka
to zvladnes to bude pekne v Trebovicich, dokonce pry delaji obrady i v Trebovicich v parku, ale nevim jak presne to je...
Odpovědět
manusacek : Já jsem neměla přesnou představu o šatech. Takže jsem zkoušela, které mi sednou nejlépe a padnou do oka. Nakonec jsem vybrala ve svatebním salonu Jana ve Staré Bělé. Holky, jestli se můžu zeptat, jak máte vyřešenou hudbu, přes PC nebo živě? Přeji všem pěkný víkend.
Odpovědět
Ahojky :-) Nevestinka: myslím na tebe a věřím, že všechno zvládneš na výbornou :-) Jsi přeci holka šikovná :-) Manu a spol. já mám s Parisem svou zkušenost už z doby dřívější, když jsme připravovali Miss pro školu a měli jsme od nich půjčené šaty, částečně to byl i od nich sponzorský dar, ale každopadně chování personálu hrozné, já s nima měla problém už tenkrát, takže jsem tam zkoušet šatky pro sebe ani nešla... Na to jak je to vyhlášený salon v docela širokém okolí jsou jejich služby dle mého názoru dost hrozné... Tak mám šatičky z Kariny a jem nadmíru spokojená a mohu jen doporučit :-) Jinak jsme dnes byli domlouvat hostinu do restaurace ( u Ferdinanda v Kr.Poli) a spočítali jsme cenu zhruba pro 30 lidí na 15 tis. Zatím bez pití, máme samozřejmě povinný odběr, který nám vychází na 6l tvrdého (což je v klidu) a ostatní např. víno můžeme mít svoje. Tak předpokládám, že bychom se do 20-ti mohli vejít. Tedy byla bych ráda :-)
Odpovědět
Hojky taky jsem spokojená se salonem Karina krom šatu mám od nich oznámení a prstýnky.
Odpovědět
Profilova fotka
tanula> diky x-) tak to mate i odhad rozpoctu dobry... ja dnes dokoncila svatebni noviny, byla to docela dobra zabava... ted jeste par veci okolo a o vikendu zacinam asi pomalu balit zavazadla... ve ctvrtek rano letime do CR...
Odpovědět
Tanula: Máš skvělé oznámení. Opravdu nápadité :-) Není nad vlastní výrobu. To jsi kreslila sama? Nevestinka: Dívám se, že se Ti to krátí. Už máš všechno zajištěné? Snad budete mít krásné počasí...Zatím to totiž vypadá hrozně...Kde to budete mít?
Odpovědět
Profilova fotka
jj, krati vse podstatne je ready jeste doladujeme sortiment na vecerni raut a pak nejake blbustky okolo... no mame obrad na Lodenici v Dehylove, pak hostinu v Hlucine u Floriana a pak zas vecer akci na Lodenici... ;-) no takze doufam, ze povodne moc velke nebudou a pripadna velka voda do konce kvetna opadne a nezpusobi zadne komplikace rikam si, ze kdyz je v CR cely kveten hnusne, tak ze pak musi byt uz snad fajn... nechci zazraky, jen sucho a snad i nejake to slunicko ;-) mejte se, jedem nekam na vylet...
Odpovědět
Manusacek: děkuji :-) ne, ne nekreslila, jen jsem si to vymyslela :-) Kresbu pak provedl přítelův skvělý kamarád, který je zároveň i jeho svědkem :-) Takže dostal námět a výsledek je... :-))
Odpovědět
Nevěstinka: loděnice je super místo, tam to budete mít naprosto úžasné :-))))) Věřím, že se počasí umoudří... :-)
Odpovědět
Profilova fotka
tanula> no doufam, a verim!!! bez solidniho pocasi by to tam byl prusvih, ale proste to musi vyjit... ale jinak to misto je fakt fajn, jednoduche, ale mile, doufam, ze se to bude libit... hlavne mladym... Muj otec z toho moc nadseny nebyl, nedivim se mu :-N , ale snad to pak bude hodnotit dobre...
Odpovědět
Profilova fotka
... tak louka na Lodenici uz je pod vodou :-( uaaaaa :-.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?