Svatby v červenci 2009. Přidáte se k nám?

Zobraz úvodní příspěvek
Tak když už je ten rok 2009 rozdělenej, tak zakládám i červenec.
Odpovědět
Profilova fotka
Luci, taky gratulace ;-) ať jste všici zdravoučký a vše je ok ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
brum: As je z Ostravy prece jen trosinku z ruky, ale diky za pozvani :-D
Odpovědět
Profilova fotka
bros, saticky si pak asi necham a za 60 let je budu se slzou v oku ukazovat vnoucatkum :-D :-D :-D :-D :-D nebo je pri nejakym velkym uklidu presiju detem na princeznovsky saticky :-D :-D :-D
Odpovědět
brum: neboj to zvládneš vždyť jsou to ještě 3 měsíce :-D
Odpovědět
Profilova fotka
maja: a prosím tě na kolik tě vyšly??? to musela bejt páka...snad půlka našeho svatebního rozpočtu :-D
Odpovědět
Krasne rano preji! :-) To byla zase noc jeje jeste,ze nam nevestam tak pekne hrabe :-D Klasika sen o satech....jsem si je tesne pred svatbou donesla domu a zjistila jsem ze horni cast je bila a sukle sampano a kdyz jsem si je oblekla vypadali silene hnusne a vubec mi nedrzei prsa a bypadala jsem jako bucek.
Odpovědět
přeji krásné sobotní ráno teda fin ty máš sny mě se taky zdá o svatbě docela často ale zatím žádné katastrofy nebo drama :-D jinak všem přeji krásný víkend a krásné velikonoce ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
craw, no na original nemame, ale kopie asi za 4000 :-D
Odpovědět
ahoj holky, fin : me kdyz se zda o svatbe tak se na me vzdycky vykasle kadernica , dj a fotograf :-N a ja to vzdycky musim resit 1 hodinu pred svatbou.... :-N
Odpovědět
jé, holky, tak to mám štěstí, mně se ještě o svatbě nezdálo ani jednou :-D Zato loni, když jsem maturovala, tak asi měsíc před maturou se mi zdálo i o maturitních předmětech :-) jak jsem zaspala, jak jsem nic neuměla.... Tak teď čekám, kdy přijdou tyhle katastrofický sny o svatbě :-|
Odpovědět
Profilova fotka
me se zdalo, ze pred svatbou kdyz mel martin odjet na obrad prijeli jeho kamaradi a odtahli ho na nejaky zavody motorek a nestihl obrad protoze se vyborne bavil tam a na me zapomnel :-N
Odpovědět
jej tak se nam zase podarilo pokrocit :-D doprekladala jsem si obrad a ty oznameni , tak uvidime co mi na to moji kritici reknou :-D a snad uz to budeme moct vytisknout, nejhorsi cast z krku, jupiiiiiiii
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
maja: tak mě nenapadlo že si z Ostravy, to je vážně z ruky :-D :-D no já si to musim celý nějak sesumírovat a snad se to stihne :-N jinak mě se o svatbě ještě nikdy nezdálo a ani nebude :-) za to se mi pořád zdá jak se tchýně nebo my konečně stěhujeme, ale to je bohužel jen sen, tý se jen tak nezbavim :-D :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Jinak holky máme nejtepleji v celé Evropě, tak si užijte krásné velikonoce ;-)
Odpovědět
brum: Dnes je fakt nááádherně... :-)
Odpovědět
holky mam dotaz, zrovna jsme se bavili o vyvazcich a myrte, ten na me hledi jak vyorana mys a ja mu nejsem schopna vysvetlit proc se to dava :-N nevite je zatim neco vic nez , ze to tak proste je....
Odpovědět
Profilova fotka
kopiruju z jine diskuze: Tak jsem trochu patrala po myrtach. Pise se, ze v Recku byla myrta spojena s bohyni Aphrodite (bohyne lasky a krasy) a Demeter (bohyne urody, plodnosti a cistoty). V rimske mytologii je myrta spojovana s Venusi (opet bohyne lasky, krasy a plodnosti - analogie s Aphoditou). Pri jistych rimskych ritualech si zeny nasazovaly na hlavu myrtove venecky a myrty byly take pouzivany pri svatebnich ritualech. V pohanskych ritualech byla myrta asociovana s Beltane, coz je myslim galske pojmenovani kvetna nebo take nazev pro slavnost konanou prvniho kvetna. Tot zatim vse. Prekladala jsem to z anglictiny, tak doufam ze je to spravne. Da se z toho myslim dobre pochopit jaky ma vyznam myrta pro svatbu. Co se tyka jeste myrty, tak jsem jednou slysela poveru, ze by matka nemela pro svoji dceru pestovat myrthu na svatbu, ze to prinasi nestesti
Odpovědět
Profilova fotka
vic jsem nezjistila :-(
Odpovědět
Profilova fotka
skusim v skratke tiez opisat nas porod... wild horses - mali sme to dost podobne :-) Takze - rano v sobotu pred 5 mi zacali kontrakcie, o 3 poobede sme dosli do porodneho domu, to uz boli po 5 minutach. Midwife bola fajn, chcela nas poslat domov, lebo som podla nej bola prilis v pohode na to, aby som rodila :-D ale ostali sme tam, dostali sme peknu porodnu salu s balonom, vanou zachodom, roznymi pomockami (pisem to preto, lebo na Slovensku by toto bol tazky nadstandard), pustili sme si hudbu, tancovala som brusne tance, predychavala kontrakcie, midwife nam uvarila caj (mala som specialny na kojenie este z domu) a priebezne nam nosila novy a toasty a lekvar :-D potom mi napustila vanu, vliezla som si do nej a bola to prijemna ulava (kontrakcie som mala strasne bolestive - pomahalo mi ich predychavat a pri vydychu robit hlboky zvuk "vuuuuu". A este mi velmi pomahalo, ze ma manzel stale masiroval - mali sme to nacvicene z predporodneho kurzu, takze vedel presne, co ma robit, bol uzasny.). Ozaj, jest neodporucam - ja som si len hryzla z mueslitycinky a hned som sa z toho povracala. :-S Ale pila som stale a vela. Potom, ked som tie bolesti uz nevedela vydrzat, poprosila som midwife, ci uz mozem ist do bazena a ona, ze este asi nie som dost otvorena, ale skontrolovala ma a zistila, ze uz som na 6 cm, tak hura do bazena :-D no a tam to bolelo este viac, neskor mi ponukla ten entonox, tak som ho skusila a bolo to super :-D som z toho bola uplne sfetovana :-D no hej a mala som fakt ten orgasmic birth, takze je to pravda, da sa to. (midwife bola dost prekvapena z toho, ako rychlo sa otvaram a ako dobre predychavam kontrakcie, mala som zo seba velmi dobry pocit, som jej vysvetlila, ze robim jogu ;-) ) Potom akurat nastal problem, ze babatko akosi nechcelo ist von, kedze bolo asi take obrovske. Medzitym sa vymenili midwife a to bolo super, lebo ta druha midwife bola uplne uzasna a uz sme ju poznali - ona ma prijimala. Najprv ma len pozorovala, radila mi, co mam robit a ked to neslo, vyhlasila, ze ideme z bazena von, tak sme sli na stolicku, tam sa mi podarilo nieco vytlacit, ale babatko to nebolo :-N (midwife ma velmi pochvalila a slo sa dalej), potom sme sli na postel a tlacila som v polosede, jednu nohu som mala zapretu do manzela a druhu do midwife. No a takto som tlacila asi 3 hodiny, lebo Zoranko asi cely cas spinkal :-D . Myslela som si, ze umriem, ze ho nevytlacim, ze budem musiet mat cisarsky, nastrih, zvon a neviem co este, no a nakoniec sa nam to podarilo :-D bol to ten najkrajsi pocit na svete, ked som pocitila, ze uz konecne ide von a potom, ked som ho uvidela - bol nadherny, najkrajsi na svete :-D . Manzel si musel sadnut, lebo toho bolo nanho trochu moc (videl viac ako ja :-D . Hned mi Zoranka polozili na brusko a prikryli nasim cervenym uterakom a tak sme tam nejaku dobu ostali a tesili sme sa. Potom mi pomohli prejst na stolicku, kde som vytlacila placentu (bez syntocinonu), midwife ju skontrolovala, ukazala nam ju (Zoranka medzitym drzal dojaty ocko). Potom som presla na postel, midwife ma skontrolovala, mala som male natrhnutie, ktore zasila (dala mi entonox a umrtvovaciu injekciu - vobec to nebolelo a bolo to hned). Potom mi prilozili Zoranka na prsia, ale cuckat sa mu nechcelo, tak sme sa len tak vytesovali. Potom som zaspala. Idem kojit - dokoncim neskor ;-)
Odpovědět
jo aha, nase pohanske zvyklosti :-D :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
maja: tak tvé vysvětlení poslední tradice, dost dobrý a výstižný :-D :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
brum, to neni z moji hlavy :-D
Odpovědět
Profilova fotka
bou: ahojky,píšu až teďka, protože jsem tady o svátcích nebyla:) co Velikonoce holky?? že jsou princeznovský:))) a kváásný:) no to je to, co zase nevím..co s těma vlasama...:( šmarja, to mám furt problémy, co?:)) jak to máš ty s účesem??? s těma tradicema to je mazec ;-) ale je fakt, že jsem toho načetla hodně, takže něco už taky vím:)) a budete to všecko dodržovat nevěstinky?:)
Odpovědět
Profilova fotka
bros: u nas velikonoce super, byli jsme se vyvetrat na Vysocine, tak su krasne odpocata :-) z tradic moc dodrzovat nechceme, zadny rozbijeni talire, zatahovani, spolecny jezeni.... :-N urcite bude 1. tanec, ale tim asi taky skoncime :-D a co vy?
Odpovědět
Profilova fotka
no tak to jste měli jistě krásně:)) taky jsem se nabila energií, zítra jdeme zaplatit zálohu na zámek, tak mám dovču:) tento týden uteče, ani nevím jak..:) nehcete jo? ani tu polévku ? ;-) já chci rozbíjení talíře, krájení dortu, 1. tanec a to je snad asi vše..:) nesouhlasím s únosem nevěsty.. jde to, když je svatba někde ve měste, kde je všude mraky hospod, ale tam u nás..:) taky jsou hospy, ale nechce se mi někde sto let čekat..:) moc to neuznávám 8-)
Odpovědět
Profilova fotka
holkyyy, prisly mi boty!!!!!!! jsou moc hezky, jen se na nich asi zabiju no ale jeste mam 3 mesice na trenink, ze...
Odpovědět
ahoj holky!!!!! my z tradic snad jen tu myrtu,dort a prvni tanec,jinak jsem zakazala vsechno ostatni !!! jo a jeste mam vlaste 2 dospeli druzicky :-D a s vlasama to taky jeste uplne nevim.... asi urcite nejak nahoru,pac esi bude horko, tak s rozpustyenyma vlasama bych asi zesilela. ale jen nejak jednoduse,nelibi se mi moc slozilty drdoly, navic to nechcem nejak hogofogo ,ale spis lezerne a letne :-D
Odpovědět
Profilova fotka
bou: Družičky - Jsou ještě svobodné dívky...to uz zas az tak neplati, co? :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
maja: já taky zapomněla na tu myrtu:) no a máš je někde vyfocený??? ukaa:)) bou: a budeš mít ty družičky sladěný?? a jak to řešíte s kytí pro maminky? je pravda, že mají mít jinou než nevěsta?? každej říká něco jinýho a já už ani nevim..:) mně se taky nelíbí nějaký složitý...v jednoduchosti je krása ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
ahojky tak ještě 3 měsíce a je to tu ...chci se zeptat co vše už máte připravené??jo nevíte jak se dělá ta kytí na auto??dělá se z umělích???ještě jsem to neviděla naživo
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?