Svatby 27.6.2009

Zobraz úvodní příspěvek
V tento den se budu vdávat...
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj vrtule, oblek se mi také líbí, ale ty rukávy jsou opravdu krátké. Nevyrostl z toho obleku? Rukávy mají volně sahat ke kloubu u palce, při pokrčení ruky v lokti se rukáv zkracuje. Tady je to opravdu hodně krátké. Jiank se oblek na svatbu hodí, v tom bych problém neviděla ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Těch rukávů jsme si vůbec nevšimli :-( už ho takhle koupil, no asi moc dobrá prodavačka tam nebyla.
Odpovědět
Profilova fotka
vrtule: no to asi nebyla. Já původně myslela, že Ti manžel vyrostl, ale takhle je to jinak. Tímpádem prodloužit půjdou těžko :-( To teda asi byla prodavačka.. ;-)
Odpovědět
vrtule: to jste tedy opravdu narazili na velice zkušenou prodavačku :-S ale nevadí, oblek je velice hezký, napadlo mě, jestli by nešly ty rukávy od košile v tom obleku povytáhnou, no a po obřadu si může přítel sako sundat a být ve vestičce, mimochodem v té mu to moooc sluší ;-)
Odpovědět
A holky jaké byly Velikonoce? Ještě teď mě štípou nožičky od jalovce :-(
Odpovědět
Jo a ještě jenda věc, chtěla jsem se vás všech zeptat, kdy budete rozdávat oznámení? My nevíme, jestli až s výslužkou (koláčemi) nebo dříve :-.
Odpovědět
My už jsme oznámení rozdali, koláčky rozdávat nebudeme...
Odpovědět
Koláče budeme rozdávat v ten týden, kdy bude svatba - ve středu 24. 6.
Odpovědět
Tak to se oznamka dávají rozhodně dřív, aby v tom termínu lidi nic neměli domluvené nebo třeba dovolenou..
Odpovědět
Profilova fotka
Holky, my chceme mít rozdaný do konce dubna oznámení těm, co zveme na svatbu i na hostinu. To bude bez koláčků. A ostatním, kterým to jen oznamujeme, to budeme dávat na začátku června i s koláčky. Jsou to především sousedé, lidi z práce atd. Také některým dalším známým, kterým budeme oznámení rozesílat poštou, jen jako oznámení. Ale to také až na začátku června.
Odpovědět
My jsme už všechny svatebčany osobně a oficiálně pozvali, takže s termínem počítají a nic si tam neplánují. ;-) No probrala jsem to s přítelem a zřejmě budeme oznámení rozesílat a rozvážet místním ke konci května a zbytku bydlících mimo naše městečko to rozešleme o něco dříve. Ale ještě se vše může změnit, oznámení bude objednávat během tohoto týdne, tak uvidíme, kdy bude hotové :-) ale už se nemůžu dočkat, až je budu mít doma :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky. Oblek se mi moc líbí a ty rukávy mě hned taky trkly do očí. Jinak je parádní. Už máme objednané prstýnky, budou za měsíc. Nakonec jsme je nechali udělat u té známe za 6 tisíc. Sice říkala teď 7 tis, tak uvidíme, do čeho se vejde. Moje super tchýně se nabídla, že nám u její kamarádky nechá upéct cukroví. Tak jsme sesmolili seznam. Cca 1 100ks cukroví (asi 15 kg) a víte, co nám tchýně řekla ??????? 530,- za kilo !!!! Takže si jako máme připravit skoro 8 tisíc !!! Koukala jsem na net a našla svatební cukroví nejdražší 320,- /kg. Tak už začínám být paranoidní, že na nás chce tchýně asi vydělat..... Naivně jsme si mysleli, že když to upeče její kamarádka, dostaneme nějakou super cenu a v nejlepším případě by to zaplatila tchýně, ale to se nestalo, tak jsme trošku v šoku............. Co si o tom myslíte? To mám ale super tchýni co??? :-) K
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
ahojky holky, uz jsem tu dlouho nebyla a koukam, jak jste vsechny pokrocily v pripravach. Ja nejak vaznu, sveho draheho nemuzu dokopat pro oblek, domlouvali jsme se, ze si ho pujci, ale s takovou na nej v pujcovne nic nezbude. Prstynky mame objednane a uz jsou i hotove, ale bydlime v Praze a prstynky zatim bydli v Uherskym Brode, takze cekaji az se pro ne zastavime. Mam objednany dort a zkousku u kadernice. kd- nam cukrovi a zakusky zarizuje taky tchyne, nase mamka se taky zappji, s kamoskou upecou ceske kolacky a tchyne zarizuje moravske vdolecky a nejake trubicky. Taky ji to delaji kamosky, ale vzala si to na starost, ma notysek, v nem vsechno peclive napsany na pocet kusu, aby ji to vyslo ;-) , TAKZE se o to nestaram. Ale doufam, ze ta cena nebude tve podobna my mame objednano asi 4500 vdolecku, to bysme se pekne prohli. :-N Pokud bych ti mohla poradit, tak jestli uz nezacla pect, coz asi nezacla ;-), zkus navrhnout jineho cukrare za lepsi cenu. Treba je tchyni trapny rict si kamosce o slevu... :-N
Odpovědět
Profilova fotka
ahojky, kd- tak to bude to cukroví asi zdobené zlatem když chce tolik :-. Tak jsem dneska domluvíla v květinářství kytky a myrty. Koláčky a cukroví si budeme péct sami a vše bude jen do výslužek a něco málo na hostinu. Oznámení ještě nemáme ale plánujeme ho rozdat do konce května. Stejně ti co mají přijít na hostinu to už dávno vědí. Ještě jsem zjistila, že naše fotografka je těhotná a TP má v půlce července, tak se modlím ať neporodí brzo.
Odpovědět
Profilova fotka
vrtule83: Ahojky, a myslíš, že v 8. měsíci těhotenství vám to ještě bude fotit ? :-( To bych se bála. Jinak to cukroví asi opravdu bude ze zlata. Řeka jsem tchýni, jeslti by byla tak hodná a ještě jednou se zeptala, na kolik peněz to ta její "kamarádka" cca odhaduje. Jinak opravdu půjdu jinam. Tak jsem zvědavá, s čím přijde. Začínám být totiž paranoidní, že tchýně od nás vybere peníze, půlku si schová a pro sebe a půlků dá za cukroví. Už mi z ní normálně hrabe...... :-/
Odpovědět
Profilova fotka
kd jsem s fotografkou mluvila a chce dělat až do porodu, má fotit ještě 4.7. jednu svatbu. Horší je to že kdybychom chtěli někoho jiného který fotí pěkně tak teď už nikoho neseženeme :-|
Odpovědět
Profilova fotka
No jasně. Tak to jo. Tak to bude aspoň sranda. Těhotnou fotografku, to jen tak někdo nemá. Tak to je super. Tak to budu držet palečky pro krásný fotečky !!! :-)
Odpovědět
Profilova fotka
kd23: mně se to zdá nějak moc!! To je strašných peněz za blbé cukroví!! Také si pokládám otázku proč chcete tolik cukroví?? Z mé zkušennosti a zkušennosti okolí to stejně pak nikdo nejí.. skoro každý dá přednost masu a zeleninovým salátům... 1100 ks mi přijde hodně ;-) my objednáváme jen jeden velký svatební dort, svatební koláčky - cca 5 ks na svatebčana na hostinu a minivěnečky - 3 ks na svatebčana, také na hostinu. A to je vše. Pak stranou do výslužek budeme mít udělané 4 medovníky, svatební koláčky a ty minivěnečky. Fakt to nechci se sladkým přehánět, když bude takové vedro.. Holky, je nádherné počasí, snad nám bude v červnu taky přát!! :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Když mi máme 50 výslužek a v každé výslužce jen 23 ks cukroví. To máš 1150 celkem.........
Odpovědět
kd23: cukroví máte opravdu velice drahé, cena cukroví za 1 kg se většinou pohybuje do 300Kč. a jak velké budete mít výslužky, tím myslím po kolika koláčích? Protože dávat 23 curkovíček do jedné výslužky je také moc, my máme největší výslužku po 16 koláčích a bude tam tak max. 10 cukroviček, spíše 8. Jinak dnes jsem odeslala objednávku na oznámení a zítra jim dodám svatební text, zybtek jsme stihli vybrat, ale čekáme na náš vysněný text, který budu mít až zítra, no a pak budu čekat, až se mi to oznámení konečně dostane do ruk :-D a příští týden si vyzvedneme prstýnky, hurá :-) :-) :-) :-)
Odpovědět
Profilova fotka
kd23: my dáváme do výslužek 2ks medovníku, deset svatebních koláčků a 3-5 mini věnečků. Výslužek budeme dávat 23, lidí na svatbě bude cca 55. Výslužky budeme dávat podle toho, jak jdou svatebčané - páru. jednotlivci, rodině. A budou vždy stejně obsáhlé. Tohle neřeším, myslím, že se jedná spíš o princip, než o to, aby se pak doma nacpali. Záleží na tom, co bereš jako cukroví ... tím myslíš minizákusky??
Odpovědět
Profilova fotka
Máme 7 ks koláčku a 8 druhů cukroví. Většinou to cukroví po 2 kusech. Není toho moc. 2 podkovičky, 2 srdíčka, mini věneček, laskonka apod. Já si vždycky říkala, že toho mám málo. tak vidím, že jsem to díky tchýni opět přehnala. Ona totiž pořád říká, že tamty měli 49 druhů a tamty 38..... Tak jsem nevěděla. :-( Už mě fakt štve ....
Odpovědět
Profilova fotka
kd23: No 50 kousků dávat jako výslužku!! To bych tak dělala!! ;-) už takhle je vše drahé... :-| Normálně rozdáme vše jen symbolicky, přece jen si myslím, že si hosté nepřišli na svatbu pro výslužku, ale pro to, aby byli s námi. Pokud to myslí jinak, je to jen jejich problém. Já bych na tchnýni nedala, přece jen je to Vaše svatba, udělajte si to tak, jak uznáte za vhodné a ne... jedna paní povídala. Většinou to beztak bývají bludy ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
72 dní. To to ale utíká. :-) Tak co vám chybí? Já objednávám takové maličkosti jako košíčky pro družičky, ubrousky atd. :-) S těmi výslužkami, bohužel máme na svatbě hodně lidí nepárových, takže každý musí dostat výslužku. Jinak čtyřčlenná rodina dostane samozřejmě jen jednu. :-) 60 lidí je prostě 60 lidí. :-) Ale 8 tis. za to rozhodně nedáme :-) Na košili, kravatu a botky pro oba se jdeme podívat v pátek, tak snad něco koupíme. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
kd23: to je jasný, to bych také nedala! My máme lidí na svatbě 55, takže taky dost. Výslužky budou, to je jasný. Dneska jedeme koupit košily a boty pro přítele, jsem zvědavá, jestli seženeme. Příští týden chci jít kvůli kytkám, už je někam zamluvit. A včera jsem dohodla kadeřnici, která přijede k nám domů a učeše mě, mamku i svědkyni v den svatby. Takže jsem spokojená ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
No paráda. Já jsem právě koupila bílé stužky na auta. Mám 60m, tak to snad bude stačit. Chtěla bych ozdobit u ostatních aut jen dvě přední okna. Netrvám na všech čtyrech. Co vy? Ani nedokážu odhadnout, kolik tam přesně bude aut. Musíme to večer spočítat :-( Jinak venku je opět nádherně :-) Paráda.
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky moje. To se nám to počasí, ale zkazilo, co? :-( A zrovna na víkend. Tak doufám,že se to zlepší. :-( Jak se jinak máte?
Odpovědět
Ahoj Katko, počasí se opravdu začíná kazit a to dnes odjížídme na cyklo chatu, chtěli jsme celý víkend projíždět naše Beskydy na kolech, tak snad to vyjde. Jinak oznámení se nám už vyrábí, tak jsem zvědavá, za jak dlouho to stihnout. no a příští týden si poprvé navléknu na levý prsteníček snubní prstýnek :-D Více toho u nás není nového, elká část je už zařízená a zbývají už jen drobnosti - kravata, boty pro přítele, spodní prádelko, povazek a stuhy + vybrat svatební menu, ale to až na konci května. Teď jsem si vzpomněla, že se někdo ptal, jak kdo váže stuhy na autech, tak my ji dáváme pouze přes přední kapotu, na okna už nic nedáváme.
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky, to počasí je fakt naprd, tu odrána nepřestalo lejt, no alespoň mě to nikam netáhle a trochu doma poklidím ;-) mi budeme dávat stužky také jen do 2 oken, víc mi přijde zbytečné. Psala jsem do restauračky jakou budeme chtít výzdobu a odpověď mě nepotěšila, barvu nám udělají jakou chceme, ale částka je o něco větší než nám dřív říkala. Tak doufám že to bude stát za to, jinak je pomluvím kde budu moct. Ještě mi přijde, že ta provozní je trošku natvrdlá, pořád nám posílá kalkulaci nabídnutého meny, které jsme vůbec neschválili, jelikož ho udělala dřív než jsme si mohli vybrat a zatím jsme své na 100% nedali dohromady tak jsem jí ho neposílala, mám dilema zda by to stačilo ale zase nechci aby to stálo zbytečně moc peněz a pak toho spousta zbyla. :-|
Odpovědět
Profilova fotka
vrtule: S tím menu to bylo taky složité, máme 40 obědů a na večer 25 porcí ministeaků a 25 porcí guláše. Provozní říkala, že na každé svatbě večeří třeba 60 lidí, ale nikdy se nesní 60 porcí, tak jsme to podle doporučení nechali na 50 porcích. Tak držím palečky, ať to dobře vymyslíte :-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?