Svatby 27.6.2009

Zobraz úvodní příspěvek
V tento den se budu vdávat...
Odpovědět
Profilova fotka
Adriene, dala jsem účesy do alba. Nechci drdol, tak uvidíme, jak dopadnou rozpuštěné :-) Šaty mám se zavazováním za krk, tak bych ráda překryla vlasy to zapínání za krkem :-)
Odpovědět
Profilova fotka
kd23: tak jeden účes, u kterého píšeš velký favorit je také jedním z mých favoritů :-)
Odpovědět
Já takovou krásnou velikost bohužel nemám, ale ráda bych....
Odpovědět
Já budu volit účes, který bude mít z větší části rozpuštěné vlasy. Líbé se mi spíše přirozené účesy, než nějaké vyumělkované a mám ráda ve vlasech vzdušnost a pak jsem odpůrce nějakých drdolů, myslím si, že to zestařuje.
Odpovědět
Vůbec nevím, jaký účes si nechat udělat. Sepnuté vlasy moc nenosím, tak bych volila trochu polosepnuté nebo volné.... Ale nevím... Nechám si poradit.
Odpovědět
Profilova fotka
kuratkol: naše velikosti nejsou to nejdůležitější. Je spousta krásných žen, které jsou oběmější, ale jsou krásné 8-) mít velikost 34 také není výhra, ale to by jistě mohly holky potvrdit samy ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Souhlasím s Adriene. :-) Nezáleží na postavě. :-) S účesy držím palečky. Souhlasím s Teriskem - drdoly jsou někdy moc usedlé. Už to nefrčí. I když někomu to sluší moc :-) Tak pěkný den.
Odpovědět
tak to máme za 129, vítám nově příchozí nevěsty. Nějak nemám čas sem moc chodit, doufám, že mě omluvíte ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Mně se taky moc líbí ty rozpuštěné účesy, bojim se ale ,aby nebyly za celý den takový urousaný :-N :-N :-N No uvidim podle zkoušky účesu.
Odpovědět
Já si k mým šatům vlasy stáhnout musím, bo by jinak nevyniky a moc by se mi to nelíbilo
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky holky, tak já účes netuším, ale spíš asi vyčasaný. Mě moc ty polorozpušněný nesluší a úplně rozpuštěný mi nepřijdou moc slavnostní. Mě se některý drdoly i líbí, ale nesmí být moc obyč. U vyčesaných se mi líbí jak vynikne krásně krk a dekolt. No asi budu na zkoušce chtít vyzkoušet obě varianty. Ale já mám problém že nemám vyzkoušenou kadeřnici, většinou chodím do těch kadeřnictví bez objednání. Tak jsem zvědavá kde zkončím.
Odpovědět
Profilova fotka
Mně se líbí i drdoly (pokud nejsou ulízlé) ale jsou trošku nadýchané :-) nemyslím, že už nejsou moderní. Navíc spoustu účsů se stále vrací :-) dnes jsem byla u kadeřnice, tak jsem se už objednala na svatební účes i na zkoušku účesu. Tak s ní pak budu muset něco vymyslet ;-)
Odpovědět
Článek se načítá
Ahoj holky, prosím vás, potřebuji poradit, jak řešíte, když někdo zřejmě bude očekávat, že ho pozvete a vy to neuděláte, protože nějak vnitřně cítíte, že je na svatbě nechcete? A nejedná se o rodinu.
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky, tak to jsem řešila já. Mám "kamarádku" spíš už jen známou ze střední. Stýkali jsme se i s jejím manželem, který je báječný chlap. Oba ho chceme i na hostině, ale jí prostě nerozdejcháme a věřím, že by jí nerozdýchali ani ostatní. Posledních pár let začala denně hulit trá.... a strašně jí to změnilo. Je opravdu na zabití. Samozřejmě očekává a počítá s tím, že je oba pozveme. Nakonec to dopadlo tak, že jsme se před ní vymluvili na rozpočet, že bohužel nemůžeme pozvat všechny, které bysme chtěli. Jejímu manželovi jsem to vysvětlila, jak to opravdu je. Bohužel mu podobné věci říkají všichni jejich známí, takže to pochopil a byl v pohodě. Jí jsem prostě řekla milosrdnou lež. Kdybych jí řekla, jak to opravdu je, tak to nepochopí, protože je trošku myšlenkama jinde. Tak držím palečky.
Odpovědět
Mám opravdu stejný problém, kamaráda bychom klidně pozvali, je v pohodě, ale ji tam nechci, sice není jako tvoje známá, ale i ostatní ji nemusí, má totiž zvlášntí schopnost ubližovat lidem a to tím, že má na každého velmi ironické a sarkistické poznámky a je často dost nepříjemná + ne vždy se o nás ostatních vyjadřuje hezky. Když si třeba řeknu, tak ji tam pozveme, ať je klid, tak mě uvnitř něco svírá, že to tak nechci a zároveň nechci, abych měla špatný pocit, že budu mít na svatbě někoho, koho nemusím. A pak svatba není zadarmo a místo takových si tam pozvu raději někho jiného. Jak říká moje, sestra vždycky někho naštveš.
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky, tak jsme na tom podobně. Také všichni nemusíme 1 osobu, je to babičina švagrová, ale je o dost mladší. Nevidí si do huby a akorát by dělala ostudu. Babička také očekávala že ji tam s rodinnou pozveme, ale po dlouhém rozmlouvání ustoupila. Z přítelovi strany také zveme jen nejbližší příbuzné a ostatní ne, tak na to se chystáme vymluvit my a na rozpočet a také na to že oni když se brali nezvali nikoho.
Odpovědět
Profilova fotka
Holky, mám podobný problém, který už jsem ale vyřešila. Vlastně ho za mě vyřešila moje mamka. Jednalo se o mojí tetu (mamčinou sestru) a její rodinu. Teta si od začátku oznámení termínu svatby myslela (vlastně byla naprosto přesvědčena!) že na svatbu jde ona i její celé příbuzenstvo! Vlastně hovořila o "hotové věci", pozvala se sama. My se vždy jentak trochu usmívali a její řeči nekomentovali, až to jednou máma nevydržela a vpálila jí, že nechápe, o čem tady celou dobu mluví, že ji nikdo zatím nezval, ani zvát nebude, že důvodem jsou naše celkové vztahy a také rozpočet na svatbu (jak už to tu zaznělo). Tetu a celou část této rodiny nemusíma a já musím říct, že si nedokážu svatbu s nimy ani představit :-S
Odpovědět
Profilova fotka
Tak koukám, že je to všude hodně podobné. Tenhle víkend jdeme za přítelovými rodiči. Když jsme jim oznámili, že se po 7 leté známosti bereme, tak neřekli ani slovo a jen smutně koukali do stolu. Bylo to hodně trapné. Když jsme odcházeli, tak se tak divně zeptali, co z toho pro ně plyne za povinnosti.... Ani se nezeptali, jestli s něčím budeme chtít pomoct. Chceme se jich napřímo zeptat, jestli by nám na to něco nepřidali, když zveme (jejich) rodičů sourozence apod. (rodinu, kterou taky nemusíme) Tak jsem zvědavá, jestli na to něco přispějí. Jinak začneme z jejich strany škrtat, protože na to opravdu nebudeme mít. Moji rodiče jsou v sedmém nebi a říkali, ať peníze neřešíme, hlavně, ať si to uděláme podle sebe, aby se nám to líbilo. Jsou prostě zlatí. Tak jsem zvědavá, jak to dopadne u jeho rodičů...
Odpovědět
Ahoj holky, mě to připadá až neuvěřitelné, že máme tak podobné osudy. Já taé nemám s mými raodičy žádné problémy, finance nabídli a se vším mi pomáhají. Ale přítelova rodina se zatím k ničemu nemá, kromě kecání do toho, ještě se nikdo nevyjádřil, jeslti nám dají na svatbu nějaké peníze a zároveň podle nich je na vše čas. Za 2 týdny máme s nimi scuka, tak jsem zvědavá, jak to dopadne.
Odpovědět
Profilova fotka
No tak to budu držet palečky :-) Když jsme to jeho rodičům před 3 týdny oznámili, tak jeho matka řekla, že 7 let je krize, dělala jsem, že ji neslyším, tak mi to ještě zopakovala, aby se ujistila, že jsem to opravdu slyšela, a ušklíbla se u toho. 8-( . Opravdu nechápu jejich postoj. Místo aby měli radost, že žení syna (sice mladšího, ten starší se k ničemu ve 30 letech nemá a bydlí ještě s nima), tak to berou jako přítěž, že po nich asi něco budeme chtít. Co jsme jim od té doby telefonovali, tak se ani slovem nezmínili, ani nezeptali..... :-( Koukám, že některé z nás čeká opravdu záživná budoucnost s tchýněmi a tchány. Ale my se přece nedáme :-) :-D x-)
Odpovědět
Profilova fotka
kd23: vůbec Vám to nezávidím a musím říct, že v takovémhle případě bych od nich ani žádné peníze nechtěla, aby Vám to pak při nejbližší příležitosti (a to může být kdykoliv) ještě slovně "nevrátili" :-S Tohle bývají vážně problémy :-|
Odpovědět
Profilova fotka
Já od nich taky nic nechci, přijde mi blbý si o to říkat, ale v jejich rodině to prý funguje a fungovalo tak, že kdo si neřekne, nic nedostane..... Nechtěla jsem, ale přítel na tom trvá. Nechce, aby hodně věcí platili naši a my peníze na hostinu moc nemáme. Nakonec to jsou jeho rodiče, tak to musím nechat na něm, ale jsou to nervy ten jejich přístup. Jsou prostě hodně jiný, než všichni okolo. No uvidíme zítra. Dám zprávu jak to dopadlo. Užijte si pěkný víkend, holky. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Kd, no tak to určitě napiš, jak to dopadlo!!! Budu držet palečky :-)
Odpovědět
126 :-)
Odpovědět
kd23 držím ti palečky, ať ti to dobře dopaden. Já se rozhoděn nebudu doprošovat o peníze na svatbu, ale u nás bylo vždy zvykem, že se hostina platila na půl, a pokud nám nic nedají, tak jim to nechá můj taťka sežrat a toho se obábám a pak pokud se jin něco neřekne přímo na rovinu, tak nic neřeší, jak jsem už psala, podle nich je na vše čas, ale objdenávky se už dělají teď a skoro všude chtějí zálohu. A ještě jejcih dcera, moje nastávající švagrová, se už zřejmě neprovadá (má 37), tak by si mohli užít alespoň svatbu od svého syna, ale to oni ne, vůbec se nás na to neptají. Jak se říká rodinu se nevybíráš, tu más za trest, takže asi jsem v minulém životě hodně zlobila :o)
Odpovědět
No, já mám zase takový problém... Rodiče MP platili půlku svatby sestře a bratrovi MP, ale od té doby, co ví, že se budeme brát my, tak se jediným slovem nezmínili o penězích, ani nevím, jestli to s něma nějak řešili nebo co... Tchýně se jen bavila o koláčích pro jejich rodinu, jednou se sešla s mou mamkou, tam řešili ty koláče a pití na hostině - my si totiž můžeme donést tvrdého kolik chceme. Moje mamka chce koupit nějaké flašky (že to bude levnější), tchánovci zase nechtějí...
Odpovědět
Tak vyšli svého přítele, ať se na rovinu zeptá buď sourozenců, nebo rodičů, jinak budeš pořád v nejistotě a ať pak nejsi nemile překvapená. škoda, že se pořád musí řešit peníze
Odpovědět
My jsme se chtěli tomuhle doprošování o peníze vyhnout. Proto jsme dopředu řekli, že si svatbu zaplatíme celou sami a když nám někdo bude chtít na ní přidat, tak může, proč ne. Zatím to vypadá, že naši přidají, rodina od přítele nic...
Odpovědět
kuratkol: no jo, jenže my jsme v situaci, kdy si prostě sami svatbu nezaplatíme, páč na to nemáme :-S Jinak bych samozřejmě volila taky to, že než se jich doprošovat, udělám si vše podle sebe a ať se jdou bodnout :-D Už tak jsem řekla našim (kde vydělává jen mamka a segra ještě k tomu chodí do školy), že po nich peníze nechceme, že si to zaplatíme sami - a já jen doufám ve svatební dary v podobě peněz, protože jinak to bude docela prdel :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Holky, my také řešíme peníze. Je to stálý kolotoč. Od našich jsem peníze dostala, na straně přítelových rodičů se mlčí. Dle mého názoru by bylo správné náklady dělit (když si představím, že vdávám dceru, určitě bych jí také na svatbu přispěla), jenže nikdy bych si o peníze neřekla. Radši se teď snažíme našetřit co to jde, abychom si to mohli hradit samy. :-S
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?