Svatba v září 2012. Jak pokračují vaše přípravy atd.?

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahoj nevěsty.. po inspiraci v této diskuzi otvírám i já téma pro nás co chystáme svatbu na září 2012.. Napište co už máte a jak pokračují Vaše přípravy. My jsme se s přítelem konečně po 6 letech vztahu domluvili na našem svatebním dni, který se bude konat 1. 9. 2012:-) Prozatím jsem ve fázi zjišťování, rozhodujeme se kde uspořádáme hostinu:-) Jediná věc, kterou mám je fotografka:-) Těším se na naše společné sdílení dojmů z příprav..:-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky, tak se k Vám přidávám. Taky plánujeme svatbu v září, nejlépe kdyby nám to vyšlo na 1.9.2012. Uvidíme. Zatím hledám nejvhodnější místo - jsem teda s výběrem na vážkách. Tak že pomalu začneme objíždět a shánět podrobnější info o místech.
Odpovědět
@sichacek21 :-)))) hahááááá, tak to je vtipnýýýý :-))))
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj, taky se k Vám přidávám. Plánujeme svatbu na 1.9.2012. Zatím máme vybrané jen místo - hotel Sladovna v pivovaru v Černé Hoře - a oddávající. Předběžně jsem si domluvila fotografa (je to známý, tak snad nedostane zrovna na náš termín nějakou lukrativní zakázku :-) ) a jinak zatím končím a hledám jen inspiraci. Na zbytek se vrhnu až po novém roce, myslím, že času je dost. I když já úplně nemám představu, co vše je potřeba zařídít, zejména věci kolem matriky, tak doufám, že mě pak nic nepřekvapí :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@mawiyah My jsme ani s nikym nejednali,protoze sme prisli do terestaurace a 10minsi nas nikdo nevsimal,ani nidko neprisel "na plac" tak sme se sebrali a sli dal (jo mimochodem, v te restauraci kdome nas nidko nebyl,tkazeto nebylo proto ze by meli hodne prace:) ),ale prislo mi to tam proste moc prvoplanovy na ty svatby..po pravde me vydesili uz masle venku na zabradli :D
Odpovědět
Tak jsem klidná, když se nám nikde nebude líbit,uděláme hostinu u našich na zahradě, jde hezky vidět na západ slunce, můžem si to vyzdobit podle libosti, stan by se dal taky zařídit,...jen doufám že nebude pršet a foukat to by byl malér....z počasí mám upřímě největší strach...pozvánky si udělám sama,koláčky asi taky....prstýnky vybereme po novém roce, šaty nejdřív v únoru...a svatba první nebo max.druhý týden v září....mám pořád pocit že je ještě dost času....
Odpovědět
ahojte. jééé, taky máme svatbu 1.9.2012 po osmiletém vztahu. Lidí budeme mít asi 60 a rozpočet, snad do 80. a kdy si chete vybrat šaty? Jinak máme už místo obřadu, restauraci, fotografa,ale ještě nemáme kapelu.
Odpovědět
Koho se dámy zeptat než Vás...myslíte si že je velké riziko dělat svatbu v září na zahradě?fotograf kterého bych si moc přála mi napsal že má termín až 15.9.a já se bojím, že už bude zima díky....
Odpovědět
Profilova fotka
@kavulenka Myslim si že přes den to bude v pohodě, žr pokud nechytneš fakt ošklivý den ( a já doufám že ne) tak bude teplo, ale k večeru by už venku mohlo být víc chladno..za normálních podmínek "na mikinu",...ale ke svatebních šatům půjčují i ruzný krásný bolerka nebo tak,takže to se dá myslím tím vyřešit:) Btw já sem tak strašně ráda, že nejsme vázaný na žádnýho fotografa nebo kameramana - jako spousta lidí tu:) Točit nás budou neprofi kamarádi a fotit kamarádka, která fotí jako koníček:)))
Odpovědět
@phuskova ani nemluv taky bych chtela nejakeho znameho, zkusim jeste vymyslet par terminu,ale moc růžově to nevidim.....ale pan fotograf je strasne fajn, psali jsme si par mejlu a je to sympatak....ne jako nekteři...takovi neosobni
Odpovědět
Profilova fotka
@kavulenka Když mě by se do toho nechtělo dávat tolik peněz, kvůli pár fotkách profi....co sem koukala na celý den profi fotograf stojí klidně i 10 000 (záleží asi na lokalitě) a to fakt ne...to mi za to nestojí...a myslim si, že kdejaký kamarád co má lepší foťák to nafotí stejně a ještě to bude někdo známý před kterým nebudu svázaná a stydlivá :)
Odpovědět
@kavulenka kamarádce jsem byla na venkovní svatbě 28. října, vzali jsme si šátky přes ramena a dalo se to, takže bych se nebála! Září 2012 bude to nejkrásnější počasí, na to si osobně dohlédnu! :)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky, taky se přidávám se svatbou v září 2012, snad bude hezký podzim a né nějak vlezlo a zima. Chci se zeptat, objednával již někdo z vás hudbu a termín na uřadě? Známá mi kladla na srdce, že ta skupina, kterou bychom chtěli (4 lidi z Plzně) už má zabraný příští rok až do srpna tak mě to trochu vyděsilo, aby nebylo po novém roce pozdě :-| Jinak plánuje někdo svatbu na Sázavě, myšleno městečko Sázava, nebo máte někdo zkušenosti tímto místem?
Odpovědět
Článek se načítá
Tak a je to tady...všichni fotografové, kteří se mi líbí mají plno.... copak se lidi zbláznili 9měs. předem?
Odpovědět
Profilova fotka
@kavulenka Naši fotografové měli 1,5 roku dopředu obsazeno ( domlouvala jsem je začátkem letošního května) ...chtěli jsme 1.9.2012, tak nakonec jsme museli přesunout na týden zpět tedy 25.8. , ale máme je :o)
Odpovědět
ahoj holky, připojím se do diskuze, protože 8.9.2012 si taky obléknu svatební šaty :-) Co se týká příprav, tak máme domluvený termín u muzikanta (ten měl už před dvěma měsíci dva termíny na září obsazený), domluvenou máme i restauraci - salon pro 200 lidí, nás bude cca 80, hodně, ani bych tolik nechtěla,ale máme velké rodiny. Zamluvený termín máme i na faře. Obřad bude v kostele v Brně. Další přípravy, jako výběr šatů, cukroví nechávám stranou.Studuji dálkově a ke všemu chodím do práce,takže toho teď mám opravdu dost. ( šaty chci,ale řešit v lednu)Proto se těším, až budu mít v červnu po státnicích a budu moc řešit detaily. Ještě se musím postarat o fotografa, vypadá to na známé kamarády - kteří rádi fotí a umí to. Tím ušetříme a fotky budou zdařené. Profesionálního kameramana mít taky nebude (obřad svěřím kamarádce). Je to pěkná památka,ale beztak se na to člověk nebude neustále dívat. Doufám, že to všechno zvládneme :-) do toho plánujeme rozsáhlou opravu baráku, bude to makačka,ale těším :-)
Odpovědět
@kavulenka snad ne, zima může být i v létě. Já mám svatbu o týden dřív a taky trnu i přesto že vše máme ve uvnitř. P.S. letos jsem byla na svatbě v červenci -vše bylo venku, obřad, hostina ve párty stanech - bylo to strašné -nevěsta spálená, koláčky v ledničce, protože se všechno topilo, nikdo neměl chuť v pět hodin na teplý vývar a pak jít tancovat.....v září musí být prostě hezky! :-))
Odpovědět
Profilova fotka
@terezzkaa Jj v září bude hezky! Celé září bude krásně, a hlavně 22. září :-D
Odpovědět
@uteska My jsem měli hudbu jako první (a zatím téměř poslední), zamlouvala jsem ji v listopadu. Taky jsme si vymysleli dost oblíbenou a vytíženou kapelu, takže jsme je zamluvili raději dopředu. I kdybychom si to, třeba kvůli změně v rozpočtu, rozmysleli, dá se to zrušit bez jakýchkoliv stornopoplatků.
Odpovědět
@terezzkaa 80 lidí je krása, my zatím plánujeme 170 a to věřím, že jsme určitě na někoho zapomněli :-/ Mám s organizace trochu strach, ale zase máme velké rodiny a hodně přátel a chceme, aby byli v náš den s námi. I za cenu, že nebude všechno hogo fogo. I tak jsme museli dost seškrtávat a je to hrozné, vybírat si, které přátele ano a které ne :-/ Tak uvidíme, jak to dopadne :)
Odpovědět
@duliska wow,tak to Vás bude opravdu hodně, jsem ráda, že je nás více,ale některé bych tam nemusela mít,ale tak to prostě je. Taky doufám, že se organizace povede a nebude chaos.... :-) musíme to zvládnout :-) Mým vzorem je svatba bratránka, ta byla skvělá, všechno jim vyšlo, naopak když se ženil přítelův kamarád - docela fiasko a to nás nebylo ani 40 :-) ) aspoň vím jak ano a jak rozhodně ne :-) a na kdy máte termín? :-)
Odpovědět
@terezzkaa Je pravda, že na tom, kolik je lidí, pak ve výsledku vlastně možná ani nezáleží. Hlavně je potřeba vše promyslet dopředu a na nic nezapomenout, a to i kdyby bylo lidí 10 :) V naší rodině máme už s organizováním svateb velké zkušenosti, takže věřím, že to s pomocí přátel a rodiny uděláme tak, jak jsme si to vysnili :). V čem spočívalo to fiasko svatby kamaráda? :) Termín máme 1.9. Přítel je učitel, tak to k němu pěkně sedí :D
Odpovědět
@duliska to je vtipné :-) my o týden později mě se tak jejich svatba nelíbila z toho důvodu, že o hosty nebylo postaráno, talíř si většinou po obědě odnáším doma a ne na svatbě,bratr ženicha čepoval pivo, hodně se vybíralo na novomanžele, což mě pak už opravdu nebavilo - když jsem pomohla s přípravou, dala dar a ještě furt příspívat a přispívat ,( mně se to nelíbí - když někoho zvu tak ho zvu) dál pak když přišli večerní hosté neměli se kam posadit, protože stoly pro ně se nestihly nachystat.........ale uvidíme jak se to povede mně, možná to bude ještě horší :-D pro mě to byl docela chaos, když to srovnám se svatbou bratrance.........
Odpovědět
@terezzkaa to záleží na tom, jestli je svatba někde v restauraci, kde je o vše postaráno, a nebo zda si to ti snoubenci dělají všechno sami. My si to teda připravujeme komplet sami, vlastně jen kapelu, kytky a kuchaře budeme mít "profi", takže očekáváme, že k tomu tak budou hosté přistupovat a občas se trochu "uskromní" :) Ale zase když si není kam sednout, to je fakt špatný :D No taky jsem zvědavá na nás, kritizovat je jednoduché, ale když pak člověk pocítí na vlastní kůži, co je s tím práce...! :D
Odpovědět
@duliska my si bude taky spoustu věcí chystat sami, něco i péct,ale je toho hodně...do toho práce a škola, takže to bude makačka.....a jak říkáš kritizovat je lehké.....jen vím, že tahle to nechci, uvidíme jestli se to povede jak bych to chtěla já....chci,aby si svatbu užila většina a ne jenom nevěsta a ženich :-)
Odpovědět
@maruska116 Ahoj, psala si že plánujete asi 80 lidí, už máte stanoven rozpočet? U nás to vypadá asi na 90 lidí.
Odpovědět
Profilova fotka
@jituli17 Ahojky, no zatím rozpočet přesně nemáme.. ale odhaduju, že to bude tak kolem 120 tis.. se vším všudy.. je to šílené číslo, ale vdávám se snad jen jednou.. jak to vypadá u Vás?:-)
Odpovědět
@maruska116 téda to je částka. My ještě žádnou kalkuaci nemáme, tak proto se divím. Já doufala, že se to přes 100 nevyšplhá.
Odpovědět
Profilova fotka
@jituli17 no ono záleží na tom jak budeš ochotná šetřit.. třeba místo zlatých prstýnků z oceli, taky záleží jaké místo na svatbu vybereš, jaké šaty, květiny, hudbu.. ono se to naskládá..:-) dá se ušetřit.. já už ale nevím na čem.. už jsme škrtli kameramana, budem mít jen foto.. na šatech jsem ušetřila taky něco, vybrala jsem si ze salonu, kde je levnější půjčovné.. na prstýncích ale rozhodně šetřit nebudeme.. máme pouze limit.. 11 tis..:-)
Odpovědět
Profilova fotka
No, tak na prstýnkách určitě nešetři... pokud je můžeš v zaměstnání nosit, budeš ho mít na ruce do... no dlouho :)
Odpovědět
Ahoj i já se ráda připojím. Svatbu máme v září, nejraději by jsme 15.9. ale ještě jsem se nebyli nikde ptát. Nějak si zatím říkáme naše představy. Já chtěla být princezna (i když trochu výraznější prostorově) a hledala si šaty. Mám pár vybranejch,ale jak jsem je ukazovala byla jsem setřena. Prej proč šaty až na zem. Žijeme spolu, máme spolu dítě tak se očekává že se vemem a nemusíme mít svatbu nijak velkou. Prej si myslel že si koupím nějaké šaty které pak budu moc i běžně nosit. No nebudu lhát, zklamalo mě to trochu.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?