Svatba v září 2012. Jak pokračují vaše přípravy atd.?

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahoj nevěsty.. po inspiraci v této diskuzi otvírám i já téma pro nás co chystáme svatbu na září 2012.. Napište co už máte a jak pokračují Vaše přípravy. My jsme se s přítelem konečně po 6 letech vztahu domluvili na našem svatebním dni, který se bude konat 1. 9. 2012:-) Prozatím jsem ve fázi zjišťování, rozhodujeme se kde uspořádáme hostinu:-) Jediná věc, kterou mám je fotografka:-) Těším se na naše společné sdílení dojmů z příprav..:-)
Odpovědět
Tak u nas nakonec termín 15/9, z místa kde bude hostina i raut jsem nadsena... (doufam, ze me to nadseni neprejde az uvidim cenu kolik nas ta sranda bude stat :-p ). Co vsechno budete mit na rautu? Zatim jsme se bavili o kyte, testovinem salatu, zelenine, syrovem a uzeninovem tacu... a nevim co jako predkrm... rolka s krenem neni muj favorit, ale neco jineho me nenapada... jinak bude k obedu klasika (stejne se nezavdecime vsak, tak je to jedno)
Odpovědět
Profilova fotka
@chezzie My třeba předkrm mít nebudeme :-) Jen polévku a hlavní jídlo, porce budou normální,tak abychom nebyly přecpaný, když nás ještě bude čekat raut :-) Jinak my na rautu budem mít asi nějaký obložený mísy, možná chlebíčky, něco teplého (asi šleh a kýtu) a zeleninu...budem ho mít až od 19hod, takže toho budem mít málo... přeci jen všichni se někde nají než půjdou, pochybuju že by někdo přišel se vyloženě najíst :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@chezzie My asi taky skoncime u terminu 15.9.2012. O vikendu se jedeme podivat na nasledujici mista: Marina Vltava, Penzion Spaleny mlyn a zamek Lnare. Musim se hodne prizpusobit terminum fotografky, kterou bych si moc prala. Jidlo jsme jeste moc neresili, protoze obed bude jen pro rodinu, tak se proste nejak domluvime podle chuti nas vsech. A afterparty bude ve znameni uzeninovych, syrovych a zeleninovych mis + opekane sele. Jestli Ti moc nesmakuje sunkova rolka, tak zkuste takovy ty plneny rajcata http://prostreno.bety.cz/recepty/868/...
Odpovědět
@terfar dneska jsem to potvrdila na matrice i manazerovi objektu, hostina bude tady: http://www.liscifarma.cz/cs/firmy-a-s..., je super ze venku jsou ruzne aktivity pro deti (maji tam prulezky, skakaci hrad i zviratka), a deti tam bude docela dost, takze se aspon nebudou nudit... nakonec necham i tu rolku, mam slibeno, ze bude vypadat presne jak na tom obrazku :-) /bala jsem se aby to nebyly jen dva zavitky sunky flaknuty na taliri/. Obrad bude ve 12h, takze obed bude nekdy kolem 14h, raut nechame taky na nejakou 19h a nebudeme to s tim jidlem - mnozstvim nejak prehanet, pry maji lidi velky oci aby bylo dost, manazer rikal, ze nas bude spis brzdit, abysme toho neobjednali kvanta... tak uvidime...
Odpovědět
@phuskova v kolik mate obrad? my ve 12 h, takze taky planuji raut na 19h, protoze obed bude asi tak ve 14h...
Odpovědět
Profilova fotka
@chezzie Krasne to je!!! Vyhoda tech rozlicnych aktivit v arealu! Preji prijemne organizovani a pevne nervy:)
Odpovědět
Profilova fotka
@chezzie máme obřad ve 14hodin.... oběd v 17 a raut od 19... oběd budem mít jen jak sem psala, takže to dýl jak 2 hoďky určo trvat nebude:-)
Odpovědět
@phuskova hm, tak to ten raut dam driv...aby pak nenadavali, ze neni nic k jidlu a maji zase hlad ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@chezzie :-D Tak ono bys tam měla 5 hodin čas, to je asi hodně...si vem, že se má jíst po 3 hodinách :-D (dle zdravý životosprávy)
Odpovědět
@phuskova to jo :-D jen jestli do ty zdravy zivotospravy patri i svickova s peti, kus dortu atd. x-) .. no jsem zvedava, komu prvnimu vyhladne a vrhne se na jidlo...
Odpovědět
Profilova fotka
@chezzie nevěstě :-D No jasně že patří, tuková dieta :-D
Odpovědět
ja se budu bat abych ty saty neumazala, tak asi jist radsi nebudu :-D :-D :-D takze spis zenichovi :-D nebo taky bodová dieta - zbodnou na co prijdou ;-)
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@chezzie :-D To je taky fakt, ještě že mám své šaty, a ne z půjčovny, t bych se bála ještě víc :-))
Odpovědět
Ahoj holky...my jsme konečně o víkendu objednali prstýnky. Mám z nich velkou radost, protože jsou fakt nádherný :) tak teď jen aby se panu zlatníkovi povedly. Nakonec jsme si vybrali u Ladislava Kouřila, zatím komunikace a domluva super, tak doufám, že to půjde takhle i dál. Včera jsem byla s mamkou objednávat cukroví..no, celkem jsme valily oči, pořád se nám toho zdá moc, ale asi není..doufám, že paní cukrářka má dobrý odhad a zbytečně nenafoukla počty. Nakonec nám poradila 6kg cukroví (tohle je jen půlka, druhou půlku obstarává mamka od přítele) pro asi 75 lidí, pak máme celkově objednaných 200 trubiček a asi 1000 koláčků. Jen nevím jak s dortama, aby jsme toho neměli moc. Chtěli bysme s přítelem 3 patrový a 2 děkovací, ale to už mi přijde hodně..tak ještě o tom budem přemýšlet a nějak to upravíme. Nemáte někdo zkušenost, jak to je s dortama? Kolik dortů pro asi 75 lidí?? Já jsem v tomhle úplně mimo :-( Jinak už jsem konečně dotvořila oznámení i se všema instrukcema a pozvánkama ke stolu, tak je budeme o víkendu distribuovat po rodině. Zbývá mi ještě zařídit kytku a to už by tak i mohlo snad být vše :-) A co vy? jak Vám pokračují přípravy...letí to strašně rychle, že?
Odpovědět
Profilova fotka
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
@zirafka01 Ahojky, někde jsem vyčetla, že porce dortu na osobu se počítá 150 g. Tak pro 75 lidí to vychází něco málo přes 11 kg. Ale osobní zkušenost nemám, kolik se toho ve skutečnosti na svatbě sní. Koncem září budu chytřejší :-)
Odpovědět
@zirafka01 my jdem na prstynky zitra a v sobotu... zitra jedu na saty, prizvala jsem si k tomu sestru a mamku, tak snad si neco vyberu, +/- mame vybrany oznameni, kolacky budeme pect 1.9. u nasich doma - mamka pocita asi 8kg 8-) svatebni dort mi taky upece - je hodne sikovna (jen skoda ze jsem neco z te sikovnosti nepodedila), a zakusky udelaji dve teticky... nebudem to s tim sladkym moc prehanet, stejne si vsichni zobnou dortu a pak to malo kdo basti, spis cekaji na rautik....
Odpovědět
@bee2 jééé 11kg....to sem as blbě napsala...dort budeme krájet po obědě, to počítám tak s 55 lidma..noo, tak uvidíme jak to dopadne..dorty jsou ještě v jednání, abysme se rozmysleli jaké a kolik jich vlastně chceme. Pořád ještě nejsem přesvědčená o tom počtu, tak mám aspoň ještě 14 dní na rozmyšlenou :) ale tíky moc za tip. @chezzie tak přeju šťastný výběr u obojího..i šaty i prstýnky :) No, já bych to právě se sladkým taky nějak nepřeháněla a v současné chvíli, když se podívám na to, co nám cukrářka poradila, mi přijde, že nám to sladký přerostlo přes hlavu. Tak to ještě zkusím prodiskutovat s okolím a myslím, že tam něco zkrouhnu, protože tam snad nebudou všichni jíst jen sladký, že... :D I když, kdo ví... :)
Odpovědět
Profilova fotka
@zirafka01 ahoj, my budeme mít 80 lidí a budeme mít dva třípatrové dorty, děkovací dorty pro rodiče máme taky,ale to nepočítáme,že se rozkrájí, ty si odvezou domů :) jeden malý dort nám chce dělat ještě taťka,ale jsem přesvědčená, že určitě zbyde, ale budeme mít nachystané tácky a alobal a každý dostane kousek domů a něco jim necháme v restauraci,tak si myslím,že se to nějak udá:) ale normálně co nám řekli v cukrárně,tak nějaký 4-patrový by asi úplně stačil :-)
Odpovědět
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
@ivanep díky moc za info. Taky jsem přemýšlela nad 4-patrovým, že bysme to tím sfoukli a bylo by :)
Odpovědět
Profilova fotka
@zirafka01 no ten by vám stačil určitě, jedná známá dokonce zvládla rozkrájet z jednoho třípatrového sto porcí,ale ty už byly teda minimální, spíš taková jednohubka :-) ,takže ty 4 patra na 70 lidí je tak akorát,aby měl každý normální kousek dortu :-)
Odpovědět
@zirafka01 tak saty mam vybrany, ale byl to boj, mamce i sestre se libili jiny, ale ja jsem z tech co jsem si vybrala nadsena... sla jsem do dvou pujcoven, vyzkousela asi 8 satu a vybrala jsem si... za to s prstynkama to bude horsi... mame oba jiny vkus, on resi jestli se bude prstynek blyskat - jak moc, a stejne ho nosit nebude ;-) takze doufam, ze si nakonec prosadim svoji... dortik uz mame taky, vcera jsem ho objednala... ma 11 kg, tripatrovej potahovanej, a je s motylkama do fialova... na netu je hodne v zelene barve...
Odpovědět
@zirafka01 jo a my mame asi 45 lidi, a ta pani co bude pect dort rikala, ze je to hodne v pohode... takze ti urco ten tvuj bude stacit
Odpovědět
Profilova fotka
@chezzie ty jo....ten je velkej....já ymslela, že budeme mít čtyři patra tak deset jedenáct kilo..nevíš, jaký má to vaše spodní patro průměr?
Odpovědět
Profilova fotka
@barbora_b ty by jsi to mohla vědět..nevíš čím by se dali nahradit tyčinky z belgický čokolády na dortu ? Hořický trubičky sou moc velký :-DD
Odpovědět
@barbora_b ptala jsem se pri objednavani a ma mit 35cm na sirku, druhy patro 25, treti 15cm
Odpovědět
@phuskova no delaj se takovy trubicky, ktery jsou jeste mensi nez ty klasicky horicky, co jsme meli doma tak byli takovy sikmo pruhovany /mamka je davala do detskyho dortu kdyz potrebovala na vlacek drevo ;-))
Odpovědět
@chezzie jj vím že je babička kupuje v polsku, ale myslím že už se objevily i u nás v obchodech, jsou oproti hořickým tak poloviční v průměru (a moooc dobré :D)
Odpovědět
Profilova fotka
@chezzie ty jo a to má mít 11 kilo? Já počítala 30cm, 25cm ,20cm a 15cm 10 kilo... =-) No tak to se asi připravím na třípatrovou variantu @phuskova to netuším vůbec, my máme dort potaženej fondánem....vím o takových malých kakaových trubičkách, nejsou tak veliké
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?