Svatba v září 2012. Jak pokračují vaše přípravy atd.?

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahoj nevěsty.. po inspiraci v této diskuzi otvírám i já téma pro nás co chystáme svatbu na září 2012.. Napište co už máte a jak pokračují Vaše přípravy. My jsme se s přítelem konečně po 6 letech vztahu domluvili na našem svatebním dni, který se bude konat 1. 9. 2012:-) Prozatím jsem ve fázi zjišťování, rozhodujeme se kde uspořádáme hostinu:-) Jediná věc, kterou mám je fotografka:-) Těším se na naše společné sdílení dojmů z příprav..:-)
Odpovědět
Ahojky dneska jsem byla v cukrárně kde jsem chtěla nechat péct cukroví a dorty už jsme tam nechali péct dort dcerce a už dvakrát jsme nedostali co jsme chtěli a ani cena nebyla jak jsme řekli ale dneska už to bylo po třetí byli jsme pro dort segře opět sklamali a ještě jsme to měli místo za 300 Kč za 500 tak tam to píct rozhodně nedám.je to v Malešicích u potravin. :-(
Odpovědět
Ahojte kočky. Tak jsem tak přemýšlela a zjistila že vlastně ač so myslím že mám věco zajištěné tak nemusím mít nic. Vše mám domlouvané po telefonu a nemám nic v ruce. Žádnou smlouvu nic. A včera se mi zdálo že si nechávám šít šaty a den kdy jsem si je měla vyzvednout paní odvezla sanitka a já je tedy neměla. No na Velikonoce si zajdu do hospůdky kde by to mělo být a domluvíme to osobně a snad si tím potvrdím že s náma počítají. To se domluví i dort. Ale jak to bude dál?? Holky vy máte jako nějaké zavazující papíry v ruce že to opravdu klapne???
Odpovědět
Profilova fotka
@kaerde Ahojky, já tedy nemám nic v ruce u nikoho. Schovávám si pro jistotu maily, ve kterých mi lidi potvrzují termíny, ale to je trochu na nic :-) Zálohu máme placenou jen u foto a kamery, ale oni ti tu svatbu klidně mohou odříct, i když je to zazálohované a se smlouvou, to si taky nepomůžeš. Já doufám, že nám nikdo neodřekne, ale pro jistotu vím o nějakých alternativách...
Odpovědět
@barbora_b No to mě jako ani nic jiného nenapadá kde by jsme to měli. Asi fakt budu muset víc tlačit na lidi aby mi to dávali písemně. I matriku mám jen po telefonu domluvenou, jinak ne. Se polepším, hned po státnicích už budu mít jen svatbu na starost tak se tomu budu plně věnovat i když to budu mít jen dva měsíce do svatby.
Odpovědět
A ještě jeden dotaz holky já chci prostě bílo černou svatbu. Nejraději bych i černé šaty,ale dnes jsem se rozhodla že asi vyhrajou tyto. Jen prosím o radu,. Daly by jste si barevnej ten střed a takovou tu krajku jak je přez prsa a ruce, nebo to by naopak zůstalo bílé a barevné by jsme chtěly to od prsou přez boky a zadní část??? Doufám že chápete jak to myslím.
Odpovědět
Profilova fotka
@kaerde já spíš posílám ty maily, ale ono když ti někdo řekne "a jé, já jsem zapomněl, že na ten termín mám vaši svatbu a mám jinou povinnost, vás ruším", tak je ti mail stejně k prdu. Vím že někteří fotografové mají smlouvy, jenže je v nich pokaždý napsaný, že ti to vlastně mohou zrušit kdykoliv, bez penále. Jedinej, kdo platí penále, jsi ty, když se to zruší z tvé strany. Já se furt spoléhám na to, že mám docela známé lidi, kteří jsou profíci a snad by tohle neudělali, rušit mi to třebas dva měsíce před. Ale vím, že se to taky stává. No a pak auto budem mít od jakéhosi soukromníka a u toho si vůbec nejsem jistá, když nemám reference, jak to s ním bude :-/ Matriku asi budete platit, že jo? U té bych si teda nějaký papír schovala! :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@kaerde mně by se líbila černá krajka, co je na prsou a pak ty krajkový detaily, co jsou uprostřed, taky černý...víc černý bych asi nedávala...ale viděla jsme už celý černý šaty a vypadaly nádherně. Ty jo, s těma černobílýma svatbama je nějakej boom, my máme taky černou
Odpovědět
Profilova fotka
Dobré dopoledne :-) My už máme zařízený zámek,restauraci,já mám sv.šaty,fotografa,kameramana,muziku :-) Akorát se bojím,že ostatní nestihnu :-( Nevím proč.Všechno budeme mít v oranžové barvě.Nebudu tady pořád jelikož mám 15měsíčího syna a ten mi dává zabrat :-))))))))))) Máte někdo tady už taky dítě?????Zatím papa a hezký den :-)))))
Odpovědět
@radullinka já mám čerstvého čtyřleťáka. Holčičku a na svatbu se děsně těší že bude druženka :-)
Odpovědět
@radullinka : My máme máme zařízenou restauraci s předběžným menu, kostel, hudbu, fotografa, autobus pro hosty, já mám zaplacenou zálohu za šaty, objednané nějaké zákusky a koláče, ještě obíháme ale další cukrářství, postupně dáváme dohromady drobnosti na výzdobu - domu, sálu, kostel, aut....... Dítě sice nemám,ale dělám za 3 měsíce státnice a u plného pracovního úvazku je to taky mazec. Do toho oprava domu.......největší přípravy budou vrcholit až po státnicích do té doby nebudu mít moc času a chci si ty přípravy pak " v klidu" užít 8-)
Odpovědět
Profilova fotka
Jinak my máme už zařízené vše - zbývá vybrat a objednat prsten pro ženicha (můj už se dělá), vybrat mu košili a mládencům kravaty. Taky musím nechat zarámovat nějaké cedulky a čekám na stojan na dezerty
Odpovědět
@terezzkaa Tak hodně štěstí u státnic. Já je mám první týden v červenci. A to ještě nemám ani napsanou práci kterou musíme do konce dubna odevzdat. Také se ted více věnuji škole a i dítku a pak se budu moci věnovat jen svatbě.
Odpovědět
Článek se načítá
@barbora_b No jo prsten. Tak na tzo jsem ani nemyslela. Naštěstí u nás budu mít prsten jen já tak to nebude tak cenově náročné. Mám svoje zlato tak se bude platit jen za práci, takže nějaké plus. Znám super zlatnictví u našich kde pokud máš zlato ti naúčtujou jen práci.
Odpovědět
Profilova fotka
@kaerde Já jsem taky dávala staré zlato (ale na výkup) a navíc mám strašně malé prsty (47 velikost), plus jsem chytla veletržní slevu, takže jsem měla prstýnek s velikou slevou oproti tomu, co mají v katalogu. My jsme taky uvažovali, že prstýnek ženich mít nebude, protože říkal,že ho nechce nosit. Jenže teď se začal cukat, že by ho přeci jen někdy vzal atd...tak nakonec bude mít i on. Taky má docela menší prsty, na chlapa. Akorát ho chceme objednat online a nemůžem se dokopat do zlatnictví přeměřit prst
Odpovědět
No tak jak jsem psala, mám domluvené místo obřadu a hostiny (to si ještě osobně zajistím o těch Velikonocích. Mám domluveného fotografa, ale to nejdřív musím zpracovat skoromuže páč on o to moc nestojí. A na prstýnky si zajdu ted jak pojedu 31 k našim tak se na to pozeptám. Jen se bojím páč jsem tlustá a chci alespoň 15 schodit aby mi nezhubl i prst. Šaty jsem nechtěla svatební,ale nakonec si je nechám ušít. A co víc potřebuji??? Jo dort, tak ten prej mi zajistí paní co nám dělá oběd. No vidíte a to mám pidi svatbu nesvatbu a stejně je kolem toho věcí.
Odpovědět
Profilova fotka
@kaerde To ti prst určitě zhubne...taky chci shodit,t ak třebas prádlo ani ještě nekupuju. A zmenšila by se ti při zhubnutí i velikost bot, na to bacha!
Odpovědět
Profilova fotka
Holky, koho všechno zvete na svatbu? Hlavně mě zajímaj tetičky/strejdové a bratranci/sestřenice. A ty sestřenice i s partnery nebo jak?
Odpovědět
Profilova fotka
Kaerde :-) Já jsem po malým nabrala 15kg.Od konce ledna držím dietu Herbalive a mám dole 7kg :-) Ale prsty mi nezhubly :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Já zvu všechny tety a strejdy a bratrance a sestřenice kdo není vdaný-ženatý.
Odpovědět
Profilova fotka
A pozívám je i s partnery :-)
Odpovědět
@barbora_b Tak bot se nebojím páč celý život mám 37 a to at hubnu či ne. I když boty stejně ještě ani nemám, ale na to je čas koupit až v létě. Prádlo to jako myslíš nějaké spešl??? Já myslela že jako můžu mít co nosím běžně. Ale to se má být jako úplně nová???? Já jsem asi trochu tatar, fakt se vdávám poprvé a naposled. Protože jsme spolu už 9 let tak nechceme dělat svatbu okázalou a velkou ale spíše jako rodinný oběd a tak nemám ani žádnou knihu s radama pro nevěstu a vše čerpám jen tu od vás.
Odpovědět
@radullinka No to jsi šikula. Já měla po holce jen 7 nahoře, ale abych jí vůbec mohla mít tak jsem nabrala díky hormonům 20 a ty dolu nešly. No a ted mám moc moc kyl a to je hnus a asi i proto jsem nechtěla bílé šaty že bych byla jak šlehačka, hora šlehačky. Já zvu jen rodiče, sourozence a svědka s rodinou to samé partner. I tak nás bude 20
Odpovědět
Profilova fotka
@radullinka @kaerde No já mám problém s jednou sestřenicí...FAKT ji na svatbě nechci. Ale jinak strejdu s tetou a její sestru bych tam asi mohla mít, i když dvakrát nadšená byhc z toho nebyla. Ale to se asi nehodí, zvát strejdy s dětma a pak jednoh bez dětí, co?:-/ Navíc nevím, zda zvát třebas bratrance z německa, viděli jsme se jednou, když jim bylo tak pět.... Máme malý rodiny, tak by ani nevadilo pozvat všechny, kdybych pozvala celou rodinu a přítel všechny, tak i s kamarádama by nás bylo jen 44 :-D Spíš přemýšlím nad těmi vztahy. Třebas u té sestřenky jsem si jistá, že na JEJÍ svatbu byhc fakt nešla
Odpovědět
Profilova fotka
@kaerde nééé nemusíš mít speicální prádlo, já jen že já kupuju, potřebuju mít totiž podprsenku tělovou bez ramínek a doma nic pořádnýho nemám, tak proto
Odpovědět
@barbora_b Jestli je sestřenka soudná tak nepřijde. Já to tak mám s bratrovo přítelkyní. Nemusíme se a to jako opravdu ne. Zakázala mi jít k nim když brácha slavil 30 že mě tam nechce. A měsíc na to já volala bráchovi že se budu vdávat a zda přijde sám či s ní a on že jí o tom mám říct sama a pozvat jí. No přemohla jsem se a řekla jí to a madam neví zda přijde a prej to bude vědět až tak týden před dnem D. Tak jsem říkala že to musím vědět kvůli počtu pokojů páč kdyby brácha jel s ní a jejím synem musím objednat pokoj, pokud by jel sám, tak se vyspí u nás. No je to pipina a pokud pojede zkazí mi svatbu.
Odpovědět
@kaerde Jéé tak to budu držet palce, s dítkem to musí být těžké, to tě obdivuji. Státnice mám v půlce června a momentálně se pěkně nervuji s bakalářkou, termín odevzdání mám taktéž 30.4.a stále nemám napsáno ;-( :-S
Odpovědět
@terezzkaa A copak studuješ???
Odpovědět
Sociální pedagogiku, už se těším,až to budu mít hotové, ale to asi každý :-) a co studuješ ty? :-)
Odpovědět
@terezzkaa Karinka je strašlivě hodná a jak je ještě malá tak když opravdu potřebuji tak je třeba týden u babičky. Dá se to,ale upřímně musím říct že já už by to nikdy neudělala. Školu s děckem ne. V létě se učíš, dítě je na procházce a tebe trápí závist. Prostě už školu nikdy.
Odpovědět
@kaerde Sociální pedagogiku, už se těším,až to budu mít hotové, ale to asi každý a co studuješ ty? :-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?