Svatba v září 2012. Jak pokračují vaše přípravy atd.?

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahoj nevěsty.. po inspiraci v této diskuzi otvírám i já téma pro nás co chystáme svatbu na září 2012.. Napište co už máte a jak pokračují Vaše přípravy. My jsme se s přítelem konečně po 6 letech vztahu domluvili na našem svatebním dni, který se bude konat 1. 9. 2012:-) Prozatím jsem ve fázi zjišťování, rozhodujeme se kde uspořádáme hostinu:-) Jediná věc, kterou mám je fotografka:-) Těším se na naše společné sdílení dojmů z příprav..:-)
Odpovědět
@zemim Přesně tak, všechno má něco do sebe a každému vyhovuje něco jiného. Myslím, že jste zvolili dobře, když si to chcete užít hlavně spolu. My jsme ještě takový potrhlý blázni, takže plánujeme spíš party :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Zdravím děvčata:-) tak jak pokračujete..?? Mě se tento týden podařilo zařídit koláčky z Vlčnova, na veletrhu jsme objednali prstýnky a zřejmě našli dodavatele svatebních obleků.. jde nám to od ruky:-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojda, tak se k Vám přidávám, svatba bude 1.9.2012 na zámku v Častolovicích:) Ale to je tak jediné, co máme zatím zařízené, ale včera jsem udělala poslední zkoušku, takže se tomu teď hodlám věnovat naplno:D Ale vy, jak jsem letmo četla, tak už jste asi o pár kroků napřed:)
Odpovědět
Děvčata, přidávám se ;-) My budeme mít svatbu v místním kostele a hostinu kousek odtud. Už máme zajištěnou fotografku a kameramana. Zarezervovanou vinárnu. Budeme mít jen 17 lidí plus foták a kameraman. Teď řeším dopravu. Jak se dopravíme ke kostelu. Žádné extra auto mít nebudem protože nechceme zbytečně utrácet peníze. Už tak co jsme počítali to vyjde na dobrých 45 tis. Budete mít na autě nevěsty a ženicha kytku nebo jen na autě nevěsty? Přemýšlela jsem že na ženichovo auto dáme cylindr.Ale asi z toho sejde. Jak jste na tom vy?
Odpovědět
Profilova fotka
@bianca87 @mishulem vítám vás holky:-) ještě je na zařizování času dost, takže žádný stres:-) Co se týče výzdoby aut, také nechce moc utrácet, a dávat na auto živé květiny mi přijde jako rozmařilost.. tak to budeme zřejmě řešit organzou, případně nějakou ozdůbku dotvořím sama..:-)
Odpovědět
Ani na auto nevěsty? Představovala jsem si velkou kytici do prostřed, ale je fakt my v tom autě pojedem tak 5 minut 500 m do kostela z kostela 200 m do vinárny. U přítele je tradice chodit pěšky, ale mě se to moc nelíbí. Co myslíte. Přijde mi to moc výstřední.
Odpovědět
Jo a tedka je tu návrh na auto nevěsty dát panenku. Jak to se Vám líbí? Mně ne..
Odpovědět
Profilova fotka
@bianca87 tak to je na Vás.. já bych možná šla i pěšky.. kdyby se udělal hezký průvod nemuselo by to být špatné.. Jinak my výzdobu květinovou ani na auto nevěsty.. dle mého názoru zbytečné.. ale každý to chce nějak jinak..:-) jako každopádně to vypadá moc hezky, ale dát třeba 2000 za kytku co bude na autě mi vážně přijde zbytečné..
Odpovědět
A jakým pojedete autem? Přítel pojede bílou Felicí a já tmavou Octávií. Prvně jsem chtěla limuzínu, ale na tu chvíli to je moc peněz.
Odpovědět
já souhlasím s @maruska116 také neplánujeme žádné živé květiny na auta (a to se docela i projedem). Koupila jsem tu v bazárku krásnou výzdobu za 350,- a dá to na auto mně, ženichovi a možná i rodičům. Přidáme tam ještě trochu organzy a na zbytek normální bílé stužky. Myslím, že je to akorát. Jinak my už jsme taky docela postoupili v přípravách. Na veletrhu jsme koupil něco na dekorace, šaty jsou zamluvené, kuchař domluvený, místo zarezervované, botičky jsou taky doma a prstýnky už máme asi vybrané. Teď se plánuju poohlédnout po nějakých cukrářkách a floristkách. Tak uvidíme :)
Odpovědět
Profilova fotka
@bianca87 panenku nebrat.. přijde mi to takové zastaralé.. mě se docela líbí tohle řešení: http://www.svatebnidekorace.cz/dekora... http://www.svatebnidekorace.cz/dekora... chtěla bych si to vyrobit sama - potřebuješ přísavky, pedig, sysal, něco čím to spojíš (lepidlo, vlasec) a třeba umělé květiny.. a myslím, že to udělá snad možná i větší parádu než živé květy..:-)
Odpovědět
@bianca87 Je to můj názor, ale panenka se mi teda vůbec nelíbí :( Je to hrozně kýčovité. Dneska je spoustu možností a dají se vyrobit i doma. Třeba si kupit normální věnec, ozdobit trochu organzou a je to...
Odpovědět
Článek se načítá
to jo ale to musí být člověk trochu tvůrčí :-|
Odpovědět
Profilova fotka
@duliska no paráda, tak to jste úžasně pokročili:-) jde Vám to od ruky:-) taky teď plánuju floristku.. snad se zadaří.. jinak ohledně výzdoby auta.. naprostý souhlas :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@bianca87 já myslím, že s trochou dobré vůle to zvládně každý.. nemusí to být mistrovské dílo:-)
Odpovědět
@maruska116 Něco podobného máme (mám to ve svém albu) a už se moc těší, jak to bude na autě vypadat :)
Odpovědět
@bianca87 A nebo prohlížej tady na beremku bazar. Občas tam bývají krásné ozdoby za skvělé peníze. I já jsem měla to štěstí :)
Odpovědět
jj, dík za radu
Odpovědět
@maruska116 nj, ale když ty potřebné materiály spočítáš tak nevyjde to stejně draho jako bys to koupila?
Odpovědět
Profilova fotka
@bianca87 to si nemyslím.. co jsem si to počítala.. tak výrobní cena jedné té ozdůbky i s přísavkou je cca 25 - 30 Kč.. na netu jednu koupíš tak cca za 100,-- Kč.. takže dle mého názoru se to jistě vyplatí.. celkově předpokládám, že mě výzdoba obou aut i s klikami vyjde max. 400 - 500 Kč.. což si myslím, že je fajn.. Když to porovnáš s cylindrem za 400 Kč a kyticí na auto za 1500.. rozhodně se to vyplatí:-)
Odpovědět
A jak budeš zdobit kliky? To neznám. Líbí se mi to já pojedu v šedém autě to by šlo, ale přítel v bílém tak vůbec nevím. Chtěla jsem do růžova ale bílý podklad a růžová, nevím nevím...
Odpovědět
Profilova fotka
@bianca87 na kliky jsem si pořídila úzkou stuhu z organzy.. vytvořím z ní nějaké takové mašličky.. možná něco takového: http://www.svatebnizbozi.cz/ozdoba-na... ale asi bez té umělé kytky.. Jinak si myslím, že každá barva vypadá hezky na jakémkoli autě.. na bílém autě zanikne bílá, ale růžová si myslím, že bude v pohodě:-)
Odpovědět
Ahojte. Já nebudu ani zdobit kapotu a ani kliky. Kytku budu mít jen pro sebe, svědkyni a maminky. Na stůl si dám pouze vázy do kterých pak vložíme kytky co budeme mít v rukách. Docela mě překvapuje jak máte vše promyšlené a kolik věcí okolo svatby zařizujete. Možná jsem k tomu tak laxní protože spolu žijeme již 9 let a máme 4 letou dceru a tak nehodláme nikomu hrát divadlo. Ano očekává se od nás že se vemem. Naši by brali aby jsme se vzali sami a jim pak jen řekli že už se tak událo. Tchýně s tím také souhlasí,ale já si vydupala že alespoň rodinou sešlost uděláme. Takže nás bude 15 a 4 děti plus fotograf. Svatba nebude v bílém. Zaprvé tuto barvu nemám ráda, zadruhé by to byla fakt komedie mít svatební šaty a nic víc. Asi si říkáte proč se tedy budem brát. A ano budeme se brát z lásky a bude to náš, nebo alespoň můj nejšťastnější den (jeden z nich) v mém životě, ale uděláme si to podle svého. Proč ozdoba židlí, proč vývazky na klopu, proč kuličky, hranolky či okvětní lístky na stůl. Tisíce kytek a další hlouposti (pro mě). A svatební šaty budou takové abych si je mohla vzít i jindy na ples.
Odpovědět
Profilova fotka
@maruska116 Tedy, to jste velmi úspěšní. Když to občas tady čtu říkám si, že mě možná pak trefí. :-) Ale na druhou stranu byla jse s kamarádjou (svatba 18.8) zkoušet šaty a největší srandou bylo, že jsem jí jako poslední podala moje vysněné šatičky a ona se do nich okamžitě zamilovala a už je má rezervované. Máme stejné postavy, takže vím, že se do nich vlezu i já. :-D A fajn je i to, že dost věcí řešíme "na půl". Ona koupí něco a já něco a navzájem si to půjčíme... :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@bianca87 Já jsem si přes zdejší bazárek koupila nepoužité 4 role organzy (smetanovou, bílou a dvě lila) a hodlám udělat mašle na auta sama. Na ženichovo použiji Lila + smetanovou a na moje bílou + lila a na každou přidám perličky na silonu. :-) Možná přidám živý kvítek, ale to se uvidí. Nechci to přeplácat. Budu to vidět na živo před svou svatbou, protože to kamarádce půjčím na její svatbu o měsíc apůl před tou mou. U sebe popř. doladím. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@bianca87 Panenky se dávali kdysi, já jí měla na své 1. svatbě před 21 lety, ale teď už bych do toho nešla. V jednoduchosti je krása. ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@bianca87 Souhlasím s @duliska zcela určitě bych prohlížela zdejší bazárek!! Najdeš tam fakt hezké věci a za fajn ceny. V nejhorším zkus ještě Aukro. Já tam teď koupila za fajn cenu krásný sponečky do vlasů a za dobrý peníz. ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@kaerde Každá z nás to prožívá jinak a každá to bere i podle rodinných financí. @duliska chystá párty, my taky ale v menším stylu, protože chceme jet na svatební cestu do Afriky. Jak říkám, každá si to plánuje podle svého. Já si plánuji hlavně hezký večer s rodinou a přáteli, je fakt, že to bude druhá svatba, ale dík tomu vím čemu se mám vyvarovat. A tak si chceme poklábosit na gril párty a na tanečním parketu zatrsat a pak tradá do "divočiny". :-D Ale tím neříkám, že Vaše svatba nebude mít své kouzlo, bude, pro Vás zcela určitě. ;-) Hodně štěstí. :-)
Odpovědět
@zemim Ty jo do afriky bych jela hnedle také. \já o svatbě jednoduché mluvím jen o tom dni kdy si povíme ano. Párty máme druhý den,ale to už nemusíme vůbec se nijak strojit, prostě jen strávit krásný den s lidma které máme rádi a kteří mají rádi nás.
Odpovědět
Profilova fotka
@kaerde Máme vybranou tuto svatební cestu do Afriky "Rovos Rail African Collage - popis cesty je v mapách na odkaze" - http://www.rovos.com/gallery/train-sc.... Je to krásné. Proto máme pozvané jen velmi dobré přátele (já 3 kamarádky + jejich polovičky a ženich 3 kamarádky + jejich polovičky) zbytek je rodina z obou stran. Víc nezveme. ;-) I tak nás bude okolo 40 lidiček. Chápu, to rozdělení, je to snazší na organizaci. Ale já budu ráda, když to "spláchneme" při jednom. :-D A strojení? Krásné šaty plánuji, ale na grilovačku a tanečky se hodlám převléknout. TY ŠATY JSOU NEUVĚŘITELNĚ TĚŽKÉ... :-O :-D :-D
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?