Svatba v září 2011

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahoj holky, je to hodně brzy, ale přeci, víte už některá že váš den bude v září?
Odpovědět
Profilova fotka
@kristyn.g Naštěstí tam ty šaty taky šijou, takže problém nebyl... Ale pani z nás byla hotová, co že si to všechno vymýšlíme :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@hatsepsut Vůbec ne!!! Proboha, je to TVOJE svatba, tak máš právo si ji zorganizovat, jak chceš! Akorát ti příbuzní to nějak nechápou, zvlášť ti naši moravští... :-S Fakt doufám, že jednou taková nebudu... Já mám svatby i oslavy ráda, takže tam chci všechny příbuzné (se kterými se stýkám) i kamarády, protože bych si to bez nich neužila, ale tvrdý taky samozřejmě nehodláme platit (další kámen úrazu, ale z toho neustoupím). Už tak nám jen hostina vychází zhruba na 60 000, jestli přijdou všichni... Takže když mi naznačili, že jsem škrt, měla jsem slzy na krajíčku... ;-( Jetě že tady jsou spřízněné duše 8-)
Odpovědět
Profilova fotka
@hatsepsut to víš se každej těšil jak si nalije čumák zadarmo a ono ejhle :-D tak jseš škrt :-D ale to ja jsem taky, tak si z toho nic nedělej :-D taky chceme přestavovat, ale jim se nějak nechce... :-|
Odpovědět
@makovaapanenka @kristyn.g Holky díky moc! Já jsem taky z MOravy, takže asi chápete:D me prijde zbytecne za ot vyhazovat, treba mama nemoha pochopit, ze chci jako hlavni chod jen veceri, a na tu veceri raut, kde bud ehlavni chod prase, a ruzne prilohy, salaty atd..a ze v zadnem rpipade nechci druhy den obed! ze mi bohate staci kdyz dostanou hoste jen snidani a nazdar :D a ze odmitam vic jak jeden dort a maximelne nejake 2 studene misy a chlebicky..a zadnou prehnanou vyzdobu..no je toho moc :D me rpijde jako dost uz to ze vsem zalpatime prespani na chate, nebo ne? A ona to rodina- jako krome rodicu jeste nevi, o tom piti..to bude teprve :D
Odpovědět
Profilova fotka
@hatsepsut tak my nezaplatime ani to ubytko... ;-) takže klid...
Odpovědět
@kristyn.g no tak to by moje mama uz asi neprezila :D ale je to asi 150-200 na hlavu, takze asi 5 tisic. takze to pujde:)
Odpovědět
Profilova fotka
@hatsepsut Fakt nechápu, co na tom nechápou... Mě řekli, že už se ze mě stala strašná Pražka :-| Ubytování budu platit jen bráchovi, protože v té době budou mít pětiměsíční mimčo, tak aby se nemuseli v šest zvednout a jet. A to ještě jen ze soboty na neděli. Ale překvapili mě, že se sami od sebe rozhodli, že si sami zaplatí už noc z pátku na sobotu, jinak jsem je chtěla šoupnout s ostatními příbuznými k bratrancovi do Vestce, má obrovský barák :-D
Odpovědět
@makovaapanenka to je strasny! ja to taky nechpau, me treba rekli ze jsem ten skrt a jestli nam jde jen o penize..kdyby nas slo o prachy tak udelam svatbu se svedky a rodici bez oslavy a nazdar..ach jo..ja rposte nesnasim ty obri moravsky svatby :((
Odpovědět
Profilova fotka
@hatsepsut tak to ti vážně vubec nezavidim.... našim je to normální a říkaj at zbytečně neutrácíme a uděláme to co nejlevněji a peníze si necháme na svatební cestu... Dokonce vymysleli že mame pozvat jenom je :-D tak to asi ne... to by bylo hrozný jen s rodičky :-S ještě by byla nějaká hádka... Naštěstí to ubytko mate docela levné. My jim "dohodíme" nějaký pensionky a at si to zařídí... Tam je bohužel kolem 1000kč za pokoj na noc. Babičce a dědovi to zaplatíme jako že k narozkám. My bychom rádi ušetřili ale navymýšleli jsme si o co se ochudit nenecháme(koně,fotograf,kameraman) stejně nás to bude stát ke 100tis....
Odpovědět
@kristyn.g 100? Juj, tak to musí být tedy veká svatba!
Odpovědět
Profilova fotka
no to právě že ne... taky tak 30lidí... tak jsme to spočítali asi na 85
Odpovědět
Profilova fotka
oblečení a doplnky 20000 prstýnky 4000 kamera+foto 20000 DJ 6500 poplatky 6000 kadeřnice+kosmetika 2500 kočár 6500 hostina 30000
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
a to je jen zhruba...
Odpovědět
Profilova fotka
@kristyn.g To jsou prostě věci, kterých se počet lidí vůbec nedotkne... V počtu lidí se dá ušetřit jenom na hostině, ale ten zbytek je prostě pořád stejný... ;-)
Odpovědět
Jo tak to chapu, nejvetsi polozka ta kaera a foto a hostina:) ja bych byla rada kdyby se ot pohybovalo kolem tech 30-40 tis..
Odpovědět
Profilova fotka
@tekame - přesně, naši že at někoho nezvem a tak, ale to už fakt se ztratí ten jeden člověk... @hatsepsut a to jen za hostinu?
Odpovědět
Profilova fotka
@kristyn.g Taky jsme to tak řešili... Ti dva lidé se v tom rozpočtu opravdu ztratí... To budou takové 4 tisíce... A to je opravdu jenom kapka :-N
Odpovědět
Profilova fotka
@tekame tak na hostinu počítáme zhruba 1000kč na hlavu, snad to bude stačit... vy počítáte 2?
Odpovědět
Profilova fotka
@kristyn.g My jdeme ještě ochutnávat, ale asi to nevyjde tak draho... Možná že oběd vyjde tak na 700 a raut taky... To záleží, co tam budeme chtít... Ale asi nakonec ten raut nebude tak bohatý... Se lidi najedí - přejedí, na obědě a pak se to nesní... Takže raut jenom ten základní a ten vychází na 450. A na oběd - kdybychom chtěli klasiku - rolka,knedlíčková a svíčková, což je nejlevnější varianta - tak ta je za 350. Ale my jsme mlsní, takže za oběd dáme o něco víc... Takže nakonec ne ty dva tisíce...
Odpovědět
Profilova fotka
@tekame tý jo to jsou ceny, a já myslela že to budeme mít drahý menu cca za 350 :-) pak bude dort koláčky a nápoje a ten večer si pojede každý za svý(asi dáme na bar pár tisíc do začátku), pokud by šel nějaký malý bufet, například nějaký gril tak by to taky šlo
Odpovědět
Profilova fotka
@kristyn.g Holt to bude svatba na zámku :-N Ale koukali jsme, že to ještě žádný velký luxus není - někde to byly pálky, které jsme nebyli ochotni tolerovat... Takže máme zlatou střední cestu... S pitím to bude ještě složité - teprve se budeme domlouvat, jak to vlastně uděláme... Mně se líbí ta varianta bez tvrdého... Moje rodina ho nepije a přítelova zase nasává až hodně... Takže nevíme jak na to. Tak u nás by to bylo jedno, ale u nich bysme byli za škrty, který si to přece můžou dovolit... ]-( Ale ta atmosféra bez alkoholu by mi přišla prostě lepší... A vy to řešíte tak, že to neřešíte, jo? :-D
Odpovědět
@kristyn.g ne to jako za vse :)) ja si nebudu najimat nejkeho rpofesionalniho fotografa, prijd emi to zbytecne..a hostina, bude jen jeden raut, nic vic..takze to bude stacit :)
Odpovědět
@hatsepsut No, u nás už taky ženili přítelova staršího bráchu...ale evidentně si to hodlají užít i u nás, chjo...teď teda už dva dny neproběhl žádnej rozhovor na téma svatba, ale počítám že zítra to zas přijde :D Jsou zastánci klasické svatby, já teda budu za tu fiflenku, která si potrpí na detail, na výzdobu, včera jsemj si tu přečetla téma o svatebních novinách, takže ty bych tam měla ráda taky...to jim radši říkat snad ani nebudeme, dovedu si představit ty phledy :) Btw, rozpočet na raut jsme původně plánovali nějakých 600Kč na osobu i s pitím, a to jsem si říkala, že to přeháním a je to hodně...teď tu čtu, že někdo tu má i tisícovku...:D @kristyn.g jj, šaty jsem původně chtěla řešit až v dubnu, ale narazila jsem na web maggie sottero, a favoritky už mám vybrané..v ledu si je chci jít vyzkoušet, abych zjistila, jestli do nich vůbec vlezu :D
Odpovědět
Profilova fotka
@verusa.s tak to bych do dubna taky nečekala :-D @hatsepsut to jo no, holt když si navymýšlíme tak to tak dopadne, puvodně jsme chtěli nějakou levnější svatbu taky do 50tis ale zjistili jsme že jsme měli fakt mylnou přestavu o cenách a o tom co vlastně bude potřeba platit....
Odpovědět
Profilova fotka
@hatsepsut Já mám sice velké moravské svatby ráda, ale taky mám určitou představu a dost dobře nechápu, že je pro někoho problém to respektovat... :-| Ani nevíte, jak jsem šťastná, že jsem už zase u svého miláčka, ten je úplně nejúžasnější na světě!!! x-)
Odpovědět
Profilova fotka
Co se týče rozpočtu, budeme mít asi 32 lidí na oběd a dalších 25 večer, jestli přijdou úplně všichni, a počítáme maximálně tisícovku na osobu i s pitím (bez tvrdého), takže doufám, že se celkově vlezeme do 100 000, ale žádný rozpočet stanovený nemáme, stejně se to bude platit průběžně, tak to člověku ani nepřijde. Jinak mamka náhodou našla rozpočet bráchovy svatby před pěti lety v Ostravě, klasika v hotelu s živou hudbou, hostina 25 osob, dalších 30 večer a stálo to něco přes 93 000 (ale i včetně šatů a bot, co si mamka koupila ;-) ).
Odpovědět
Profilova fotka
@makovaapanenka to je asi tak normální cena, když jsem to naznačila mámě tak jí malem odvážela záchranka...
Odpovědět
Profilova fotka
a to si to tedy platíme sami ...
Odpovědět
Začínám se toho plánování sama děsit: ))) A to jako vážně...
Odpovědět
Profilova fotka
to já čeho jsem se děsila jsem dala na starost ženichovi :-) já se těšim až pujdu na šaty a kupovat prstýnky... :-) nejhorší je, že to uteče hrozně rychle. Je to jen jeden den.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?