Svatba v září 2011

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahoj holky, je to hodně brzy, ale přeci, víte už některá že váš den bude v září?
Odpovědět
@assol Tak - máme to takto - kolem druhé dojedeme na místo obřadu já s rodiči a svědyní. Já se v klidu oblecu, nalícím atd. Asi mezi 3 a 4 se zacnou sjizdet svatebcane vcetne zenicha, ve 4 bude obrad. Ja to s tim světlem neřeším, podle mě je to nejhezčí světlo stejně kvečeru :) Takže se budeme fotit potom a mezitim se svatebčané ubytují, odpočinou, připadně občerství no a v 6 začne hostina. A co bude muj muz delat fakt neresim, mylsim ze stejne tak v 11 teprve vstane, nez si da kafe,neco na obed, sprchu atd, tak stejne to bude akorat na odjezd na obrad cas :) ( on vsem presun bude trvat kolem 30-45 min v prumeru)
Odpovědět
Profilova fotka
@hatsepsut Díky, tak to máte zařízené parádně! My bohužel nemáme všechno na jednom místě, za kosmetičkou a kadeřnicí půjdu do salonu a oblíkat se budu doma. Ale máš pravdu, že ženicha řešit nebudu, ten bude rád, že to na tu čtvrtou stihne. :-D Původně jsme plánovali, že stihneme ještě neformální oběd jen ve dvou, ale toho jsme se museli vzdát, to by se fakt nedalo.
Odpovědět
@assol NO to by se nedalo to je fakt. Já jdu akorát ke kadeřnici předtím, namaluji se sama ( pobavilo mě když jsem zjistila že i Kate Midlleton se líčila sama, tažke to zvládnu taky:) No a právě s tím oblékáním budu apson v klidu, stejne bych tahala šminky sebou (jelikož už u našich nebydlím) a nemusí se zdobit auta a podobný blbosti ( pro me), to já fakt nemusím
Odpovědět
Ahooooj holky! HURÁÁÁÁ mám objednané minizákusky :-) Už jsem se bála, že nikoho neseženu, ale nakonec se podařilo :-) Po mé týdenní pauze od svatby je to slibný začátek pokračování v plánování :-) Vidím, že tu zase přibylo příspěvků, tak jdu na to a začínám číst :-) Jo a ve středu přijede paní z Madory. Moc se těším! :-)
Odpovědět
@gabu13 holka klid :-) Neplakej kvůli tomu. Vím, jak se cítíš. U nás je to to samé. Jsem ráda, když z rodičáku zaplatím, co mám a zbyde mi na plínky a sunar. sice se snažím šetřit, ale i tak to není žádná sláva a daří se mi pořídit jenom maličkosti. Mám kvůli tomu pořádnou depku, ale nějak to dáme. Říkám si, že kdyby bylo fakt nejhůř a nebyla jiná cesta, těch třeba 20.000kč se dá půjčit vlastně skoro hned. Ale doufám, že to přežijeme i bez půjčky. Hodně mi pomohlo, že s některými dodavateli se dá domluvit tak, že zaplatíš jenom třetinovou zálohu a zbytek po svatbě. Takže doufám, že nějaké penízky vybereme. Hlavu vzhůru! :-) @smisca upřímnou soustrast :-( Držím palečky, ať to vyřešíte. Je mi to moc líto :-(
Odpovědět
Profilova fotka
Holkyyyyyyyyyy :-D přišly mi ty šatečky na převlečení :-) jsou barvičkou úplně super, přesně jak jsem si představovala...a sedí mi taky celkem fajn...musím koupit nějakou podprdu bez ramínek a nebo korzet aby mi líp držely prsa...ale jinak jsou super :-) dám fotečky do albíčka ;-) musím se teda trochu opálit, abych nebyla jako ředitelka vápenky a vyžehlit je, ale jsou moc pěkné:-)
Odpovědět
Profilova fotka
@gabu13 Koukala jsem na foto a opravdu pěkné - něco takového bych si představovala pro svědkyni... Kde jsi je sehnala? ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@tekame na ebay.cz za necelou 1000Kč i s poštovným a žádný clo jsem neplatila :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@gabu13 Tak to vypadají fakt pěkně... :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Jé, holky, stresy s penězi mám taky pořád. Dokud jsem byla v předchozí práci, tak jsem nechtěla mít svatbu, protože jsem měla malej plat, ze kterýho bych nikdy nic nenašetřila, a nechtěla jsem, aby to přítel platit celý sám. Teď mám peněz sice víc, taky naši mi přispěli, ale všechno na svatbu je tak drahý. :-( Snažím se ušetřit co nejvíc to půjde, takže škudlím každou korunu. Už se těším, až budu vdaná, a budu moct pořádně utrácet. :-D
Odpovědět
@gabu13 tak to je super! Oblečení se mě osobně přes net kupuje docela blbě. Buď to vyjde a nebo ne :-) Mě družičky taky říkaly, ať si před svatbou zajdu do solárka :-D Ale jednou jsem to zkusila a byla jsem rudá jak rajče ještě dva týdny, takže tohle u mě nepřichází v úvahu :-) A ani by to nebylo moc pěkné, když jsem blondýnka :-) @assol mi povídej s rodičákem. A navíc si všechno platíme sami. Mamka mi chtěla přispět, ale bohužel to nejspíš nevyjde. Rekonstruujou konečně po x letech barák, tak taky nemají na zbyt. A od tchýně bych si nikdy nic nevzala. Tchán o tom zatím nemluví, takže o penězích ani nezačínám. Pokud bude chtít, tak něco dá, pokud ne, tak bohužel. Vždycky jsem záviděla těm, kterým to platí napůlky rodiče.
Odpovědět
@smisca Upřímnou soustrast! Moc mě to mrzí. Chápu, že teď nemáte vůbec na nic náladu, ale myslím si, že by si třeba táta přál, abyste se vzali a byli šťastní. Určitě by nechtěl, aby vám tahle smutná událost překazila svatbu. Vím, že se to lehko říká, rozhodnutí je jen na vás… Snad to brzy vyřešíte a vrátí se vám i úsměv. @gabu13 Ty šatky jsou opravdu krásné! A z peněz nesmutni, vždycky to nějak dopadne. Důležité je, že se máte rádi a že tě přítel takto podpoří. Jak se říká…všechno zlé je k něčemu dobré… Dlouho jsem tu nebyla, prtz mám zkouškové a za měsíc státnice, tak mám trošku fofr, ale dneska jedem vybrat oznámení a rozhodli jsme se, že tam nechámu udělat i meníčka na stůl a v létě jmenovky. Původně jsme je chtěli dělat sami, ale byl by to každý pes jiná ves. Jsem celkem zvědavá, jaké vybereme. Tak nějak máme zařízené i auta na hostinu. Taťka se domluvil se známým, který má v Brně autosalon, že nám sežene dvě bílé Audi A8, tak jsem zvědavá, jestli to vyjde. O víkendu máme dostat balíček cukroví na zkoušku a podle toho si když tak zamluvíme i pečení. Jo a koupila jsem si šaty na převlečení. Jsem z nich hrozně nadšená! Jsou nádherné a navíc je využiji i v létě. Přeji všem hodně štěstí při zařizování a hlavně pevné nervy!
Odpovědět
Článek se načítá
@akfs držím pěsti na ty státnice! Ať to ve zdraví přežiješ :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@bronousek Mně je jasný, že kdyby to platili rodiče, tak by celá svatba byla po jejich, takže jsem docela ráda, že si to platíme sami. Akorát že to není lehký. A souhlasím, od tchýně bych si taky nic nevzala, ona by taky nikdy nic nedala. :-D @akfs Tak to máš bezva, taky mám teď zkouškový a za měsíc státnice, tak přípravy trochu stagnujou. Stejně nemůžu nic vybírat, když ještě nemám šaty.
Odpovědět
@bronousek Děkuji :-D Snad to ve zdraví přežije i můj nastávající manžel :-D @assol No máme to nabitý :-) Tak přeji hodně štěstí, pevný nervy a šťastnou ruku u šatů.
Odpovědět
@assol naši takoví nejsou, že by řekli, že když to platí oni, tak bude po jejich, takže z téhle stránky jsem to ani neřešila a naštěstí bych ani nemusela :-) Jooo tchýně :-D víš, co ji napadlo tentokrát? Žeprej nám tu půlku baráku prodá :-D A víš za kolik? :-D Za jeden rovný milion :-D Tak jsem ji poslala do háje, ať si jde do realitky a zkusí si to tam za ten meloun prodat. No nemá šanci. Ten barák je starý a nikdy nezrekonstruovaný. Okna jsou na odpis, od sklepa táhne a včera mi v koupelně upadla kachlička. VAna je na výměnu, umyvadlo je ještě od ní popraskané a všude se drží plíseň protože tam není spárovací hmota mezi kachlema :-D Jo a navíc kape radiátor v ložnici a je celý oprýskaný. Tak jsem se ze srdce pobavila a poslala ji do háje :-D Ona fakt nemá kouska studu. A víš, co je nejhorší? Že tu cenu fakt myslela vážně :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@akfs Tobě taky. Už se nemůžu dočkat, až budou státnice za mnou a moje největší starost budou šaty a kytka. :-)
Odpovědět
@assol Ani mi nemluv! Já pořád všechno odkládám. Včera jsme zjistili, že oznámení budem koncem června začátkem července rozesílat, takže by asi nebylo vhodný ho jít na konci června objednat :-D Proto jedem dneska, jinak jde všechno stranou :-/ Už se fakt těším, až to ze mě spadne a začnu se konečně těšit na nás velký den :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@bronousek Tak tomu se říká přátelská cena. :-D To je fakt síla, co si ta ženská nevymyslí... A pokročili jste nějak s bytem? Ta bude čumět, až jí zůstane prázdnej barák, kterej v tomhle stavu nepůjde prodat. @akfs No přesně. Nám dělá oznámení kamarád a řekla jsem, že do konce května je musíme vybrat. To je jediný, co do státnic vyřešíme, jinak musí všechno počkat. Škola pitomá.
Odpovědět
@assol tento týden se jdeme dívat na jeden na Vsetíně. A taky jsme zjistili, že bysme se mohli přestěhovat jenom do vedlejší obce, kde pronajímají byt, jaký chceme. Takže se tam půjdeme podívat a uvidíme. Myslím si, že tak nejpozději do konce května z tadma vypadneme. HURÁÁÁ
Odpovědět
Profilova fotka
@bronousek Tak to je paráda!!! Moc ti to přeju, měla bys mít svatozář za to, co už jsi vydržela.
Odpovědět
@assol když člověk miluje, vydrží hodně. Ale už jsem si řekla dost. Nemusím nic podobného snášet.
Odpovědět
Profilova fotka
@bronousek To máš pravdu, to pak člověk vydrží skoro všechno. Úplně se mi vybavilo, jak mi jednou přítel řekl, že by chtěl s mámou bydlet ještě tak deset let, a já jsem řekla jenom: "No tak jo". Ještě že to tak nedopadlo. :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@bronousek Gratuluju k minizákuskům i k bytu! :-) V naší rodině se stalo něco podobného - brácha si se svou dnešní manželkou zrekonstruoval podkroví u babičky, i když je od toho taťka (její syn) zrazoval. Nejen že jim ta mrcha začala dělat strašné peklo, ale ještě hrála chudinku před svojí dcerou (která s ní mimochodem měla celý život tak špatné vztahy, že při nejbližší možné příležitosti utekla na druhý konec republiky), jak ji snad týrají nebo co, no prostě hnus. Jenže se do toho bohužel vložil strejda, se kterým jsme do té doby všichni velice dobře vycházeli, byli s tetou takoví hippíci a měli velmi nekonvenční názory i způsob života. V rámci toho nekonvenčního způsobu života si oni, městští lidé, koupili rozpadlou usedlost na vesnici o 20 obyvatelích a samozřejmě jim s jejich alternativním způsobem života (proti kterému jinak nic nemám, ať si každý žije, jak chce, když neotravuje ostatní) chyběly peníze. Strejda si všechno dobře spočítal a začalo tóčo - odpojování elektřiny, odřezání plynového kotle(!), aby si mladí nemohli topit, protože to odpojování bylo samozřejmě neoprávněné a vždycky je zase připojili, nepomohlo ani, když táta přepsal svoji část domu na bráchu, nakonec to brácha od babičky odkoupil, ale byla to tvrdá vyjednávání s právníky, mezitím museli bydlet v jednom pokoji střídavě u našich a u rodičů přítelkyně, ještě teď je mi z toho špatně, a to jsem to pozorovala jen z dálky, ale navždy se nám rozpadla rodina (myslím tu širší, ale my jsme byli zvyklí pořádat několikrát do roka velké rodinné oslavy, takže mě to doteď moc bolí). @akfs Tak gratuluju, to jsi taky hodně pokročila :-) Nebudete si ta oznámení náhodou objednávat u Japosu? Nám na Svatebním festivalu říkali, že to taky jde objednat teď oznámení a v létě jmenovky, že to bude v rámci jedné objednávky, ale my to budeme objednávat v jejich vzorkové prodejně v Praze v jednom svatebním salónu, tak si nějak neumím představit, jak to bude probíhat v praxi - chceme uplatnit 20% slevu, ale aby to v tom salónu pochopili... Mohla bys mi prosím napsat, jak to pak probíhalo? Díky @assol No mě by teda dorazila už ta první půlka, že by chtěl bydlet s mámou... :-S :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky, koukám tak všechny zařizujete :-) Musim se pochlubit, včera jsme strávili asi hodinu ve zlatnictví a objednali jsme si prstýnky :-D tak jsem docela zvědavá jak dopadnou, měly by být v půlce června, ještě bychom tam měli jít před konečnou úpravou na zkoušku velikosti. @bronousek tak koukám že ti důchodci vážně maj velký oči na reality :-D To přítele táta to samí... taky má hrozně velký oči o hodnotě jeho nemovitostí :-D taky jsme chtěli odkoupit ale vzdali jsme to a asi se prostě budem muse odstěhovat jinam a at si s tím děda dělá co chce a platí sipo z čeho chce... On si myslí že to tu budem rekonstruovat a přestavovat za svoje peníze ale přepsat to na přítele nechce...
Odpovědět
Profilova fotka
@kristyn.g Jen tak mimochodem, i když to na snoubence nepřepíše, snoubenec to jednou zdědí, pokud je jedináček. Ale chápu, že se bojíte, že by se táta mohl znovu oženit (pochopila jsem, že je sám) nebo by to prostě mohl komukoliv prodat, takže by to chtělo ošetřit nějakou smlouvou, ale to je jednodušší jít do vlastního :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@makovaapanenka není jedináček, má segru se kterou se vubec nestýká a jeho táta má o 20let mladší přítelkyni - družku z ukrajiny s jedním dítětem. Takže je to právě takové složitější...
Odpovědět
Profilova fotka
@kristyn.g No jasně, tak není nad čím váhat, ve vlastním vám bude nejlíp :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@makovaapanenka to jo :-)
Odpovědět
@assol No je to blbá komplikace, ale aspoň na to nemusíme tolik myslet :-) @makovaapanenka Jj byli jsme v Japosu v Brně a můžu říct, že paní byla pěkně protivná!!! Už jsem viděla, jak se přítel odebírá k odchodu, tak jsem mu pořád šeptala: "20% sleva" :-D Nakonec jsme vybrali oznámení, kde si musíme dodat vlastní mašli, prtz naši barvu prostě nemají a nazdar, pak budeme mít pozvánky ke svatebnímu stolu, na raut a takovou tu básničku o darech. Abych ti pravdu řekla, tak jsme se akorát domluvili, že menu a jmenovky doděláme v létě, až to bude komplet a ona, že v pohodě, ale o slevě jsme schválně ani necekli. Řeknem jim o ní až při placení, aby nám nemohli narazit cenu, víš? Všechno jsme sepsali a ona nám pošle na mail návrh, ten si doplníme jak chceme, pak nám pošle nový upravený návrh a až to schválíme, tak říkala, že cca za 10 dní nám to udělají.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?