Svatba v září 2011

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahoj holky, je to hodně brzy, ale přeci, víte už některá že váš den bude v září?
Odpovědět
Profilova fotka
No jak znám ty naše pečící tetičky...ta u nás bude tolik cukroví že by to nikdy nikdo nesnědl, takže do výslužek se dávat bude :-) @assol co je to makronka prosím tě???Krabičky průhledný jsou moc hezký :-) zkus třeba i nějaký papírnictví nebo takový nějaký potřeby...tam by něco takovýho mohli mít :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@gabu13 Makronka je ten koláček na fotce, je to francouzská cukrovinka s bílkovýho těsta a namazaná krémem a dělají se různě barevný. My je máme hrozně rádi a svatební koláčky nám ani jednomu nejedou, tak to bude jen taková symbolická výslužka. A průďa - to můj taťka přesně je. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@assol Aha děkuji za vysvětlení :-) tak to musí být dobrota :-)
Odpovědět
@bronousek Já práve nesnásím taové to..obzerství:D mozná nekomu prijdu divná a chtivá - to si nedelám iluze, ale prijde mi jako plýtvání vyhodit cukroví které stejne na svatbe bude - a pak se stejne zbytek rozdá, plus jeste se patlat s nejakými výsuzkamy..no jo, zas me pomluvej :D @gabu13 jo dobrota to je, a moooc velka :)
Odpovědět
@hatsepsut je fakt, že zatím byly výslužky všude, kde jsem na svatbě byla. Ale neboj, v dnešní době už se to tak nebere, ale věřím, že se najdou jedinci, kteří tě pomluví. A možná by to udělali, i kdybys měla výslužky deset kilo. Takže klid :-) Každá si to uděláme takové, jako to budeme chtít :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Je to dobrota. :) A my jsme si nějak navykli, že když chce jeden druhýmu udělat radost, nebo je nějaká významná příležitost, tak si kupujeme navzájem balení makronek. Takže jsme přemýšleli i o takovýmhle dortu, ale to by asi trošku zvedlo rozpočet. :)
Odpovědět
Profilova fotka
@assol To teda nevím, jak byste takový dort krájeli :-D Jinak jestli chceš na svatbě i snoubencovy prarodiče, pokud jsem to dobře pochopila, není nejlepší strategie a la stěhování - poslat SMS v den svatby ;-) Na druhou stranu však snoubence chápu, že se mu do toho nechce a odkládá to. Tak co kdybyste se domluvili, že jí zavolá, a ty budeš sedět vedle něho (nebo někde poblíž, pokud bude chtít být v tu chvíli raději sám) a pak ho prostě budeš uklidňovat. A rovnou si při té příležitosti kupte kopec makronek, ať máte čím obalit nervy :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@bronousek Podobným způsobem se chovala moje babička z taťkovy strany. Naši u ní bydleli jen rok, ale mamka za tu dobu ve svých 24 letech stačila kvůli ní přijít o žlučník, o nervy a o hlas :-( Takové ženské by vůbec neměly mít děti, ale to bys zase neměla svého snoubence, takže všechno zlé je k něčemu dobré ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@hatsepsut Ono je to s tím obžerstvím strašně těžké odhadnout, kolik se toho nakonec sní... Ale my budeme mít ze sladkého jen svatební dort a koláčky, protože z mých bohatých svatebních zkušeností vím, že se všichni brzo přejí a na sladké už pak nikdo nemá moc chuť :-) A výslužky budeme dávat svatebčanům na odchodnou - od stejné cukrářky už necháme předem "nakošíčkovat" koláčky. Mně osobně tedy druhý den vždycky přišla vhod k snídani a znovu jsem si zavzpomínala na tu svatbu :-) Ale když jsem nedostala, vůbec jsem se neurazila. Pro mě není důležité, jestli dostanu nějakou výslužku a jak je bohatá, ale jak jsem se na svatbě cítila a že jsem mohla se svými blízkými prožít jejich velký den :-)
Odpovědět
@makovaapanenka je to fakt. Jenom si nedokážu představit, co se příteli honí hlavou, když to všechno vidí, jaká ona je. A děctví taky nic moc. Pro mě je to nepředstavitelné. Já vyrůstala v milující rodině, kde jsme opravdu byli šťastní. Naši nás vychovali ke slušnosti a myslím, že mě, bráchovi i ségře dali to nejlepší. Nikdy jsme neměli ani moc peněz, o to víc si vážíme každé nově věci. Láska se u nás vyjadřovala jinak, než třeba dárkama. A přítel tohle nikdy nezažil. To "teplo" domova. Doteď z ní má traumata. Třeba když zapnu vysavač, tak odchází ven, protože si vzpomene, jak je tchýně i se ségrou nutila každý den vysávat už snad od doby, kdy se postavili na nohy. Ono u nich se vedlo to, že musí být pořád uklizeno, co kdyby přišla nějaká návštěva a pomluvila je. To u mě převládá takový lehký chaos :-) Nemám ráda bordel, ale puntičkářský pořádek taky ne :-) Tak se se mnou přítel cítí dobře :-) Ono by to bylo fakt na román. Možná, že kdybych to, co ona všechno prováděla, sepsala, prodám i nějakou tu knížku :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@bronousek Na mém taťkovi to zanechalo stopy, že proto, že nepoznal mateřskou lásku, nikdy si nenašel vztah ani k nám s bráchou. Zní to asi drsně, ale oba s bráchou to cítíme stejně. On prostě neumí vyjadřovat to, co cítí, kromě vzteku, takže jeho jediným projevy byl vždycky řev, když se mu sebemenší věc nelíbila :-( Naštěstí nebyl moc doma, ale to zase zanechalo následky na mě a vláčím to s sebou do dalších vztahů, z určitých věcí mám prostě traumata a někdy jsou z toho zbytečná nedorozumění :-(
Odpovědět
@makovaapanenka je to síla, jak tohle všechno ovlivní život dalšího člvoěka. Naštěstí přítel má skvělého taťku, který to všechno aspoň z části vynahrazoval. Dokonce ho vlastně "odkojil" protože tchýně se dva týdny po jeho narození vrátila ke studiu a tchán byl vlastně na mateřské. Ale je fakt, že je uzavřenější, nemá rád jakékoliv konflikty. Naštěstí se vlastně vůbec nehádáme. A když na to přijde, sebere se a nechá mě vychladnout. Což taky není dobře, protož eo problému by se mělo mluvit. Ale hodně mu pomáhá vypsat se. Jednou jsme to tak řešili před dopisy. Vím, zní to blbě, ale jemu to strašně pomohlo mi o daném problému napsat, než ho řešit z očí do očí.
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@bronousek Dědeček byl taky zlatý člověk a vlastně kvůli němu si mamka nechala spoustu věcí líbit, protože věděla, že by se to nakonec obrátilo proti němu - jako v Mrazíkovi :-N A řešení přes dopisy je náhodou skvělá věc! Podle mě není důležité, jestli to ten člověk řekne přímo do očí nebo napíše na papír, důležité je, že se problém řeší!
Odpovědět
@makovaapanenka když to všechno vidím, tak o to víc se snažím být dobrá máma naší malé. A přítel se taky moc snaží. Miluje ji a naštěstí to dává najevo. Trošku jsem měla strach, aby nebyl v tomto uzavřený, když na to vlastně nikdy nebyl zvyklý, ale naštěstí je to naopak :-) Nejradši by šel na rodičovskou místo mě, ale to jsem zavrhla :-D o to se obrat neenchám :-D
Odpovědět
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Profilova fotka
@bronousek Hm, tak to se máš, táta se o nic nesnažil (nebo o tom aspoň nevím) :-( Já bych byla šťastná, kdyby chtěl snoubenec na rodičovskou, pracuju totiž doma, takže bych vydělávala a zároveň bychom byli všichni spolu :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@bronousek Hele, tohle je veřejně přístupná diskuze, zobrazuje se i neregistrovaným uživatelům, takže s fotkami bych fakt byla opatrná...
Odpovědět
@makovaapanenka já jesm právě dojížděla docela dlouho do práce, takže bych malou vůbec neviděla, protože bych se dostala domů, až už by spala. Ale tvoje pozice je lepší, to bys měla fakt super, že byste byli vlastně všichni dohromady. A copak děláš, můžu-li se zeptat?
Odpovědět
@makovaapanenka jj neboj, zítra poprosím admina, aby to smazal. popravdě myslela jsem, že to, co napíšu já, můžu pak smazat, ale tady to asi tak nefunguje ...
Odpovědět
Profilova fotka
@bronousek Překládám a tlumočím
Odpovědět
@makovaapanenka jé tak to by mě bavilo! Angličtina, to je moje. A jaký máš jazyk či jazyky?
Odpovědět
@makovaapanenka to te obdivuju, já jsem antitalent na jazyky takže kdokoli se jím domluví je u mě borec :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@bronousek No, vystudovala jsem angličtinu a němčinu, ale tu jsem už s úspěchem zapomněla, takže jen angličtinu. Pořád se snažím dodělat si francouzštinu, ale bohužel jsem pořád jen na konverzační úrovni :-( Možná se to nezdá, ale stejně důležité jako znát cizí jazyk je umět dokonale svůj rodný :-)
Odpovědět
@makovaapanenka já jsem angličtinu na škole nikdy neuměla. Naučila jsem se ji až v Anglii. Tam jsem si udělala i certifikát na škole a měla jsem v dvouletém plánu udělat i tu jejich nejvyšší zkoušku, abych tam mohla posléze studovat můj vysněný obor. Z těchto plánů bohužel poté z osobních důvodů sešlo a já se vrátila do česka. Doteď mě to ještě sem tam zamrzí, ale už mám v životě jiné priority :-) Francouzština je takový zvláštní jazyk, mám osobně raději španělštinu. Ale smekám před tebou, ta jejich výslovnost ... no nic na mě :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@bronousek teda to je zlatíčko roztomilý :-) :-) to jste holky dobrý, mě by stačilo umět na nějaký slušný urovni aspon tu anglinu :-(
Odpovědět
@makovaapanenka Díky za radu, jelikož všichni zůstanou pak i na snídani, tak je o koláčky neochudím:) Já vycházela reáne z toho, jak dopadaj vetsí oslavy u nás v rodine..a jinak tlumocník, to smekám, fráninu jsem delala taky dlohou dobu ale taky mám porád pocit ze to není ono :(já ted zacala s hebrejstinou - tak jsem zvedavá:))
Odpovědět
Profilova fotka
@makovaapanenka Máš pravdu, takhle nějak to budeme muset udělat. Ale přítel má teď opravdu hodně práce, skoro nespí, tak ho nechci stresovat ještě s tímhle. Až se to trochu zklidní, tak jí zavoláme a hned pak navštívíme babičku s dědou, abychom jim to mohli říct my a ne ona. @bronousek Je mi taky vždycky přítele líto, že nemá hezký vzpomínky na to, jak to bylo v dětství fajn. On nikam nesměl, nesměl si ani pozvat kamarády... To u nás doma to bylo vždycky hrozně fajn. A já jsem šťastná, když jedu k našim na víkend a hrozně si to s nima užívám a fakt mě mrzí, že přítel nic takovýho nemá.
Odpovědět
Profilova fotka
@hatsepsut To nebyla rada, jen názor a osobní postřeh, ze kterého budeme vycházet my :-) A jestli něco zbude, tak to zmrazíme, pokud bychom to neudali, nic vyhazovat nechceme, taky nesnášíme plýtvání.
Odpovědět
@makovaapanenka ja prave - mam mini mrazacek, takze stejne to cukroví porozdávám :))
Odpovědět
Profilova fotka
@hatsepsut Jasně, každý nejlíp zná svoji rodinu, známé a možnosti a přijde mi opravdu zbytečné řídit se tím, co "by se mělo", a plýtvat jídlem, a tedy i penězi.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?