Svatba v září 2011

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahoj holky, je to hodně brzy, ale přeci, víte už některá že váš den bude v září?
Odpovědět
@gabu13 Kitchen aid robot :) Babi je cukrárka, asi jsem tu lásku k varení a pecení zdedila po ní, ale tohle me fakt nenapadlo :)
Odpovědět
Profilova fotka
@hatsepsut no tak to budeš vyrábět samý ňaminy :-) no to se máte :-) super dárek
Odpovědět
@gabu13 ze:) taky se tesim:))
Odpovědět
Profilova fotka
@gabu13: Já myslím, že to bude hezká kombinace.
Odpovědět
@katulaaa my to tak budeme mít. Nechceme nic, ale peníze. Co si budem povídat, bez "pomoci" svatebčanů bysme tu svatbu nejspíš celou nezaplatili. Ale i tak jsou lepší peníze, aspoň se ti nesejde zbytečných "krámů" v baráku. Já si věci nejdradši vybírám sama podle mého vkusu :-) @smisca k botům - proč ne? Já si nemyslím, že by to bylo nějaké rušivé. Pokud se ti zdá, že to bude dobré a nevadí ti to, tak do toho jdi. @gabu13 oblek je moc pěkný. Myslím, že by to neměl být problém. Pěkně to doladíte a bude :-) Už si s tím nelam hlavu :-) Tak holky, dneska jsem dokončila objednávku na poslední věci na svatební tabuli, tak mám snad s tímhle tématem pokoj a pak to jenom s družičkama dáme dohromady :-) Věci mám v albu. Akorát jsem es nemohla rozhodnout, jestli svícky s plovoucí svíčkou a nebo s kamennou drtí. Na stůl mi vycházení dva svícny, tak to udělám tak, že jeden bude takový a druhý takový :-) Takže budu mít oba.Šťopku vinné skleničky omotám perličkama na šňůrce, dovnitř dám do půlky vodu, do ní dvě fialové a dvě čiré vodní perly a na to bílou plovoucí svíčku. Na svícny s kamennou drtí budu míchat bílý písek a tmavěfialovou kamennou drť a na to bude béžová svíčka :-) To mě napadlo dneska, když jsem uklízela :-D Jinak s těma penízkama od svatebčanů to mám vymyšlené takhle: ke svatebnímu oznámení budeme dávat i vytištěnou kartičku s básničkou, kde bude ve stručnosti, že nechceme žádné dary ale peníze. Někde jsem ji tu na beremku našla. Přijde mi to lepší formou než říct natvrdo, že chceme peníze. Takto budou všichni vědět :-) Jo a k oznamku ještě dám i vytištěný denní program, ale to budu řešit, až to bude všechno definitivně vymyšlené :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Holky, díky za reakce! Mně se právě ty botky zalíbily na první pohled, vypadají i docela pohodlně a daly by se využít i po svatbě. Akorát ještě trochu řešim, jestli má cenu kupovat boty, když ještě nevim, jak budou vypadat svatební šaty :-D No asi si je pořídim, a kdyby se pak náhodou nehodily, tak je prodám. Ostatně jsem si všimla, že tady na beremku to tak docela funguje - nevěsta koupí třeba 3 sady bižuterií a pak se rozhoduje, že? Jinak co se týče peněz jako svatebních darů, tak si myslim, že na tom není nic špatného a spoustě svatebčanů to naopak usnadní rozhodování. Naše domácnost neni zařízená úplně, takže pár darů vymyslíme a do svatebního seznamu určtě přihodíme i položku "příspěvek na svatební cestu" ;-) @gabu13 oblek vypadá pěkně, řekla bych, že na svatbu ideální.
Odpovědět
Profilova fotka
@bronousek Tak koukám, že už to máš pěkně vymyšlené! ;-) Zní to fakt pěkně... Jsem zvědavá, jak to nakonec dopadne... No já teď právě přemýšlím, že změním barvu výzdoby. :-D Já jak mám ty ne-bílé šaty, tak si říkám, že bych to mohla ladit do zlato... No a teď asi zlato-šampaň, zlato-bílo a tak... Našla jsem zase krásnou kytici, takovou "bazbarvou", ale něžňoučkou... Takže už zase nevím! :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky, tak přitel včera zamluvil hotel pro svatební cestu, musíme zaplatit zálohu 40% tak to bude docela pálka, holt oblek bude muset počkat do květnové výplaty...
Odpovědět
Profilova fotka
@kristyn.g Taky jsme platily zálohu na svatební cestu (50%) a byl to celkem slušný zásek do rozpočtu :-p
Odpovědět
Profilova fotka
@hatsepsut Ty dostaneš Kitchen Aid! Po tom toužim už celý roky! Ale k svatbě mi ho asi nikdo nedá. :-( To se máš. Já hrozně ráda vařím a peču, takže i když spolu s přítelem žijeme čtyři roky a byt máme zařízenej, budeme psát seznam darů a dáme si ho na web, kde si budou moct hosti rezervovat, co koupí, abychom to nedostali dvakrát. Já chci všemožný vychytávky do kuchyně, těch nemám nikdy dost, a pěknýho porcelánu taky ne. :) A přítel si potrpí na design, takže všemožný věcičky, co bychom si normálně nekoupili, ale chtěli bychom je.
Odpovědět
Profilova fotka
@assol Jj, taky bysme chtěli nějaký porculán... Nemáš nějaký tip na www stránky, abych mohla taky dát nějaký tip na dárek tchánovcům... ;-)
Odpovědět
@assol Ja po nem taky strasne touzim, moje babi si ho asi pred 10 lety porídila, je perfektní ( ona profes. pece a je s nim spokojena - taky jako jedina v repubice ho musela posilat do opravy protoze tam neco obrousila tim castym pouzivanim, jak rikali v servisu :D ale teda, necekala jsem to...a jaka se ti ibi barva? Me se vzdy strasne ibila kasicka cervena ae ted jsem videa etosni koekci a ta fuchsiova taky neni spatna...:)Jinak vychytavky miluju taky, este bych touzila po strojku na testoviny..a nadobi od emile henryho :D
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@tekame Já se držím především stránek Potten&Pannen, Eva Solo a Casa Bella. @hatsepsut Emile Henry, ááách, to zbožňuju a mám to na seznamu. :) Strojek na těstoviny by se taky sešel, ale můžeš si koupit jenom nástavec na Kichen Aid na výrobu těstovin. Fuchsiová je super, ale k ostatním spotřebičům by mi nejlíp šel ten stříbrný. Nejradši bych oranžový, mám k němu vybranou oranžovou lednici a kávovar, ale to až se někdy budu topit v penězích a nebudu vědět, co s nima. :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky, koukám, že tady jsou samé kuchařky :-) Já na vaření přes týden nějak nemám čas, ale o víkendech se snažím :-) No a jinak se musím pochlubit, že jsem si pořídila ty botky a mám z nich radost. Můžete mrknout do alba. Sice je to zase něco jiného, než jsem původně chtěla, ale začínám si zvykat, že to tak chodí :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Aojda, tady dneska nikdo =-) Holky jdu si trochu postěžovat...přítel jel na moravu na sraz od základky a oznámit naše zásnuby a já musím být doma s prckem, protože má neštovice a pak mi volal a říkal, že maminka říkala, že u nich je zvykem pozvat všechny tety a strejdy a navíc bratranky a sestřenice...no řeknu vám že to by teda bylo lidí jako mraků...já je ani všechny neznám a nevím proč bych je měla zvát na svatbu, já taky od nás z rodiny nezvu všechny, jen ty co se s nima vídáme...už takhle jsem lidi co chceme pozvat sečetla na 75 lidí a když si vemu další bratránky a sestřenky s partnerama, tak mě omejvá...protože to je strašný...přítelova maminka je ze 4 dětí a tak to je asi 30 lidí...ale to je v poho s těma se všema vídáme a scházíme často...takže ty pozveme určitě...ale od přítelova tatínka je ani neznám...ten je ze 6 dětí a je nejmladší a je mu 61, takže těm jeho sourozencům je tak kolem 80 a jejich děti, teda ty bratránci a sestřenice co bysme měli zvát co je ani neznám tak jim je kolem 50...jako já proti velké svatbě nic nemám...ale co je moc to je moc...a já nevím, tchýně říká že stejně nepříjdou...ale co když zrovna jo...já nechci svatbu pro 150 lidí...holky já mám z toho najednou hlavu jako balon...teda nevim jestli nebylo lepší to fakt naplánovat u nás a ne na moravě...doufám že toho nebudu nakonec litovat :-|
Odpovědět
@gabu13 Ahoj,tak to ti vubec nezavidim. My jsme se s pritelem shodli na male svatbe a takhle o tom mluvime od zacatku. Tchyne by taky pozvala kazdyho, ale nastesti pritel neholduje velkym rodinnym slezinam. Uvidis, az si o tom promluvite. Je to vase svatba a vy urcite, kdo tam bude a kdo ne, ale na tom se musite shodnout oba, zvyky nezvyky. Drzim palecky!
Odpovědět
@gabu13 stůjte si za svým, jestli se chtěj vidět tak ať si udělají soukromou party, no a nebo řekni že na obřad se samozřejmě jet můžou kouknout ale se zbytkem ať nepočítají. přeci jen si to platíte vy, my chceme 11 lidí a taky bude velmi náročné to prosadit a případně se smířit s tím že na nás budou naštvaní
Odpovědět
Profilova fotka
Tak jsme se teď s přítelem chytli...on řekl že těch 10 lidí už nic není že mu to je jedno...ale pak mi vyčetl, že tam chci mít dvě kamarádky který on moc nezná...ale já se s nima vídám každý týden už dva roky a jsou mi dost blízké, protože mají stejně staré děti jako my...no jako to mě dostal...až sem mu řekla ať se uklidní že já ze svojí rodiny tam budu mít 7 lidí a on 60 tak ať mi nevyčítá 4 lidi!!! jako chápete to...já tam nebudu mít ani babičku ani dědu, protože tam nedojedou...a měla bych tam mít samý jeho cizí lidi, který jsou ale "rodina" a ani on je nezná...jsou fakt o generaci jinde než my a máme je zvát jen ze slušnosti....no já mám dneska fakt dost!!! ach jo...tak sem mu řekla ať teda řekne mamce ať mi sepíše koho tam chcou...ale že ať nepočítaj s tím že jim to neproškrtám
Odpovědět
@gabu13 tak to je teda mazec ... ani nevím co na to říct, snad jen abyste to probrali v klidu, za chvíli budete mít 100 lidí tímhle způsobem a když tetička z 2 kolene tak proč ne i ze třetího ...
Odpovědět
Profilova fotka
@evajzek No ono to pak zase vychladlo...my sme s přítelem oba flegmatici, takže se moc nehádáme, ale tohle mě zamrzelo...on mi pak za chvíli hned volala, že to tak nemyslela a ať se s tím vůbec nenervuju, že to nějak dopadne a že nemá cenu si takovýma starostma to celý kazit a tak...takže zase dobrý...ale jsem zvědavá s jakým tím seznamem přijede...jako jestli to bude navíc 10 lidí, tak to je jedno...ale jestli 50 tak s tím je pošlu do háje :-) No sranda prostě...koukám, že to bude ještě zajímavý než se to všechno domluví :-)
Odpovědět
@gabu13 si tak říkám, že jestli zvládneme přípravy svatby tak už snad všechno :-) tak já jsem taky flegmatik, a přítele to někdy děsně vytáčí :-) taky tak přistupuju k přípravám :-) možná bych měla s něčím hejbnout
Odpovědět
Profilova fotka
@evajzek No já si taky občas říkám že na všechno je dost času...ale já jsem na mateřské, takže mám teď času dost...tak se aspoň bavím vybíráním různých věcí:-) jsem ale většinou odkázaná na internet...ale je toho tu spousta :-) Jo jo jestli přežijeme přípravy, tak pak už bude vše jen veselé a zábavné :-) Holky já přemýšlím, že bych chtěla na svatbě dospělé družičky, které by měly stejné šaty a pomohly mi s přípravou:-) a vůbec tak nějak byly oporou v ten den...jen nevím, jak je k tomu přemluvit :-)
Odpovědět
@gabu13 njo tak to je dobrý alespoň z toho mateřství totálně nezblbneš a máš i jinou zábavu :-) já jsem pořád v práci a o víkendu je to samá návštěva nebo jsme rádi že je klid, ale já se rozhoupu ... družičky proč ne .-) tak jestli máš nějaký kámošky který jsou pozvaný tak je svolej na kafe a pěkně jim to řekni :-) za zeptání nic nedáš :-) my s 11 lidma tohle řešit nemusíme, já jen prudím svědkyni aby měla na sobě něco abysme trochu ladily :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@evajzek no mě dneska svědkyně ukazovala co si chce vzít na svatbu a jsou to krásné dlouhé šaty, sice trochu výrazná modrá, ale moc hezké:-)
Odpovědět
Profilova fotka
@gabu13 já budu pro "svoje" holky šít šaty sama - nebo aspon se o to pokusím. Budu asi nějakou dobu nezaměstnaná tak na tom budu makat. Přeju si k narozkám šicí stroj, tak snad ho dostanu, střih na šaty pro ně už mám, schválně jsem koupila nějaký co je uvedeno že je snadný tak snad se povedou... budu mít 2dospělé,1svědkyni a 2 menší(10a12let)družičky :-)
Odpovědět
@gabu13 Ahojky Gabu! Je mi moc líto tchýně, že ti do toho začala takhle zasahovat, ale snad to nebude taková hrůza :-) Ale stůj si za svým, pokud je tam nechceš, tak je nezvi. Přece jenom je to váš den a je to o vás, ne o nikom jiném. U nás je naštěstí klid a nikdo mi do svatby nezasahuje. Vše mám takové, jaké si představujeme, takže zatím jsem spokojená :-) A s přítelem se nehádejte, nemá to smysl. Ale je fakt, že někdy musí člověk tomu druhému připomenout mnoho věcí - v tvém případě to, že na svatbě budeš mít jenom tak málo lidí - aby si uvědomil, co říká. V takovém případě je zazlívání kamarádek na svatbě opravdu pasé. Jinak družičky schvaluju :-) Já budu mít čtyři. Dvě sestřenky, sestru a kamarádku, která je jako moje sestra. Takže jsou mi všechny hodně blízké. Myslím, že kamarádky nebudeš muset ani přemlouvat. Nevím, jak jinde, ale u nás je požádání o to být družičkou bráno jako velká čest a pocta. No a holky si to užívají. Celé to plánování a dekorování ... tak trošku se cvičí na svoje svatby a o to víc se i těší :-)
Odpovědět
@kristyn.g tak to klobouk dolů. Do toho bych se asi nikdy neodvážila, šít takhle šaty. Ono co si budem povídat, jsem na tohle dřevo. Křížkem ti vyšiju snad všechno, vyšívám teda hlavně obrazy slavných malířů, ale šití opravdu není nic pro mě :-) Tak snad se ti to vydaří. už se těším, až uvidíme výsledek :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@bronousek no já se taky těšim na výsledek doufám že to dotáhnu do koncce...
Odpovědět
Profilova fotka
@kristyn.g teda ty si šikula :-) to já bych nezvládla :-) a kde si sehnala střih? to se dá někde koupit? Já jsem včera byla s kamarádkou koukat jestli neobjevím nějaké šaty na převlečení po svatbě večer...ale už je po sezoně a nic nikde neměli...narazila jsem jen na jeden obchůdek přímo s šatama...ale teda hrůza...šaty naplácané na sobě jako ve skříni...materiálem ani střihem mi nepřišly že by byly nějak extra a teda ceny od 2000 výš...takže jsme zase šly pryč...jako ne že bych nedala za hezký šaty klidně 2000 to i jo...ale tam mi to přišlo jako z tržnice...no a tak jsem si říkala že bych ukecala mamku aby mi něco hezkého ušila...ale teda právě nevím kde vzít střih??? @bronousek No povím ti že jsem z toho byla rozladěná celej den, ale ona to nemyslí zle...my u nás prostě nejsme na tohle zvyklý a u nich se to zase bere jako urážka když někoho nepozveš no. tak já počkám s čím se mi vytasí s jakým seznamem a pak to probereme v klidu a s rozumem...já totiž odmítám mít na svatbě 150 lidí...nejsem milionář že :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@gabu13 no ja ještě nevim jestli to zvládnu ale budu mít na to dost času a moje mamka je v tomhle zkušená a babička vyučená švadlena(sice ložního prádla ale šít umí ) a moje prababička byla vyučena švadlena dámské konfekce a šila svatební šaty pro mojí mamku, ale bohužel už mezí náma není... Tak doufám že jsem něco "podědila". Zručná jse(aspon myslím) ale nikdy jsem nic nešila, tak asi nejdřív vyzkouším ušít nějaký polštář a podobně :-) Dost toho znám od mamky ale dofám že mi to mamka nebude moc brát z ruky, ale radši ji poprosím aby mi ze začátku pomohla ty první šaty. Jinak ten střih(z burdy) jsem sehnala v obchodě s látkama. Burda je katalog kde je nafocený oblečení hotové které si mužeš sama nechat ušít. Koukala jsem že tam byly i opravdu krásné svatební šaty x-) tak jsem si vybrala střih a ten jsem si koupila v tom obchodě.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?