Svatba v září 2011

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahoj holky, je to hodně brzy, ale přeci, víte už některá že váš den bude v září?
Odpovědět
Profilova fotka
@bronousek No, já je měla taky ze salonu... A nepřebrala a teď z nich mámím zálohu... Kterou nechtějí vrátit... :-N
Odpovědět
@wifey já jsem si našla u jedné paní na mimibazaru fotky už reálných šatů a byly mezi nimi i dvoje, co se mi moc líbí. Mě moc nejde o to, aby byly přesně jak přes kopírák. Spíš o to, abych se v nich cítila jak princezna. A to, jestli se tam bude mírně lišit výšivka, tak to mě zase tak netrápí. Bude to originál :-D
Odpovědět
@tekame jo to si pamatuju :-D bába barvoslepá :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@bronousek A už jsi někde scháněla ten závoj? Já jenom, že mi nabízeli v salonu... Sice byl krásný - Španělský a tři metry dlouhý, ale chtějí za něj šest tisíc... No, to fakt upadli... 8-( Tak scháním kde jinde koupit...
Odpovědět
@tekame jj sehnala. V jednom eshopu. Tip jsem dostala tady u holek v diskusi Dlouhý závoj nebo tak nějak. Ještě ho ale nebudu objednávat. Jenom tam mají ten, co chci. Buď dlouhý a úplně obyčejný bez výšivek jednovrstvý a nebo ten samý, akorát výšivka jenom naspodu ne na bocích. Ke mě by se nějaké objemné výšivky nehodily. Mají tam i úžasné bolerka. Akorát řeším jesti něco takového kupoavt či ne. Kdo ví jak bude :-D Jak to řešíte vy holky?
Odpovědět
Profilova fotka
@bronousek Já budu mít - jestli se rozhodnu pro ty nové šaty - krajkované bolérko v ceně, takže to řešit nebudu... Přece jenom, nikdo neví, jak bude v září, takže je dobrý ho mít v záloze... ;-)
Odpovědět
@bronousek to je jasny, ja se spis bojim materialu - hlavne toho, aby nebyl moc leskly - takovy ten saten. S satama jsem zatim klidna, panikarit zacnu az v nedeli, az to na me sedne. Ted bojuju s hostinou a fotografy. :-) To, spolu s satama je asi nejhorsi, zbytek uz je jedno. Rozhodla jsem se, ze nebudu pronajimat zadne drahe auto, ani zadna auta zdobit, takze mam ze sebe dobry pocit (kdyby to nebylo kvuli tomu, ze premyslim, jak usetrene penize presunu do fondu fotograf, byl by to i pocit zaslouzeny). Drzim palce s satickama! Podle toho jak dopadnu o vikendu take zvazim Cinu. Tam mam jediny spatny pocit z tech podminek, za kterych to tam sijou, ale zase na druhou stranu uz kupujeme z Ciny uplne vsechno (i ve znackovych obchodech za drahy peniz) tak ono je asi to nakonec jedno. Pridala jsem do alba svoje momentalne vysnene saty. Mam temer neexistujici hrudnik a velke boky a prijde mi, ze tyhle to vsechno zachranuji. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@wifey kompromysy jsou, ale musela jsem se rozhodnout na co mame a na co ne a postavit se nohama na zem... Chtěli bychom historickou luxusní svatbu ale to zustane jen v představách... S fotografem jsem se rozhodovala mezi Zuzkou nebo Jiří Tvaroh a nakonec to pro mě vyhrál Jirka Tvaroh. Budeme ho mít celý den za 12tisíc. K tomu si ještě dokoupíme fotoknihu - další 2 tisíce co nám on rovnou udělá. Pak Kamermana taky jsem se rozhodovala jestli dalších 11,5táců vytasit za celý den nebo vybrat kompromis "varianta B" a vzít ho za pulku jen na pár hodin. Jasně že jsou fotografové třeba 2x tak drazí ,ale když znam sve možnosti tak mam spíš pocit že mám to nejlepší co si mužu dovolit a jsem maximálně spokojená, jestli mi rozumíš. Například prstýnky, mame určitou představu kterou nam kupodivu nesplnil retofy nebo nějaký drahý výrobce ale obyčejné zlatnictví kde nas prstýnky vyjdou po odečtení našeho zlata místo 8 na 4 tisíce :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Jinak šatičky mam doma ve skříni original pronovias, některhé holky mi píšou o rady v domění, že jsem si je nechala ušít na míru v číně, nevim kde na to přišli.... :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@assol Je to City Flowers v Modřanech a novým klientům dávají na svatební set (tj. i kytičky pro maminky, autokorsáž apod.) 10 % slevu :-) Určitě je na to dost času, ale já se snažím řešit věci postupně, ať se pak měsíc před svatbou nezblázním :-) Jo a asi jsem musela působit jako chudá příbuzná, protože aniž jsem cokoliv řekla, paní hned sama od sebe vybírala nejlevnější varianty, a když jsem se zakoukala do něčeho dražšího, hned mě varovala před cenou :-D
Odpovědět
@kristyn.g na toho fotografa jsem take koukala, a jeho fotky byly opravdu moc hezke, ale je z CB. Mame termin tyden po vas v Praze. Ja jsem normalne hodne sporiva a setrna, ale ted me to nejak chytlo. Asi si to vybiram za tricet let zpatky. Chci se podivat po obchudcich a pokusit se vyrobit svatebni oznameni sama. Jsem docela kreativni, tak snad se neco povede. Vzdycky, kdyz jsme s pritelem mluvili o svatbe, planovali jsme tak celkem 20 lidi a ted to vypada, ze budeme mit minimalne jednou tolik a kdyz nekomu rekneme, ze se budeme brat, hned nam rekne, jak se tesi na svatbu... I s detma mam na seznamu pozvanych 70 lidi. Obe maminky rikaji, ze bychom meli pozvat toho a toho, ale ze stejne neprijdou, takze ze je to vlastne v pohode a formalita. Jenze ja mam strach, ze nakonec prijdou vsichni. :-) To je super cena za prstynky. Podle toho co mi popisujes, planujete svatbu asi tak zhruba jako my. Uz vis, kolik mate hostu? Jsem tady registrovana asi mesic, ale zatim jsem se moc neangazovala. Je tak fajn se vypovidat z negativnich pocitu a probrat situaci s ostatnimi ve stejne lodi. Dik moc.
Odpovědět
Profilova fotka
@assol Jinak já jsem byla v Bereniké spokojená, dokonce jsem tam dlouho měla svoje favoritky (troje :-D - viz album), dokud jsem nezašla do Adiny. Podle fotek se mi zdá, že ti určitě sedí korzetové šaty, ale doporučovala bych ne příliš zdobený vršek a hodně bohatou princeznovskou sukni, ale ne přezdobenou šlehačku, prostě něco v tom stylu, jako mají baletky, ale až na zem (jasněji to bohužel vysvětlilt neumím :-N ). Myslím, že tobě by tenhle styl určitě moc slušel
Odpovědět
Článek se načítá
@makovaapanenka a @assol Treba tyhle? tinyurl.com/saticky mozna bez te kytky na rameni. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@wifey Jojo, Beremese se je lepší než tisíc psychoterapeutů :-) Taky si sem chodím zvednout náladu a léčit rozmrzelou dušičku :-) K těm kompromisům - u mě už je kompromisem datum. Chtěla jsem od června do srpna, ale snoubenec se přimlouval za září, že už nebude takové horko a že bude hezčí světlo na fotky. Tak jsem vzala první zářijovou sobotu, kterou nám na matrice nabídli, a když jsem si to zpětně spočítala z legrace numerologicky, vyšlo mi moje šťastné číslo - sedm :-) Taky se bereme po sedmi letech a šaty jsem si rezervovala přesně sedm měsíců před svatbou, tak to jsou samá dobrá znamení :-) Další kompromis - místo obřadu. Snoubenec je totiž hodně spořivý a vlastně nemá vůbec představu o cenách - podle něho by byla ideální svatba ve čtyřech na radnici a svatební hostina v Ikee s bezedným kelímkem pro všechny :-D Zároveň však chce, aby to nějak vypadalo, takže mi zavrhl moji vysněnou Chodovskou vodní tvrz, protože se mu nelíbí ty paneláky kolem. Já však taky nehodlám platit horentní sumy jen za obřad, takže jsem s velkou lítostí musela vyloučit Průhonický zámek (15 000), zámeček v Uhříněvsi (8 000) a Trojský zámek (20 000!). Vybrala jsem pavilón v Halvíčkových sadech, kde chtěli kolem 2 500. Jeli jsme se tam podívat, kdyby bylo na mě, beru to hned, ale snoubencovi pořád vrtala v hlavě ta cena, a ať se podíváme ještě někam jinam, takže nakonec je to Chvalský zámek, kde chtěli jen 1 000 za obřad mimo oddací den :-) Fotograf - když jsem snoubenci řekla, že se ceny v průměru pohybují mezi 10 000 a 15 000, mále jsem ovdověla, ještě než jsem se vdala :-) U těch levnějších se mu samozřejmě zase nelíbily fotky... Nakonec teda nebudeme mít fotografa na celý den, jak bych si v ideálním případě přála já, ale jen na obřad, po obřadě a začátek hostiny (polívka, dort)... Taky jsem musela ustoupit z čokofontány a zapomenout na pečené prase... Možná bych si vzpomněla ještě na další, tohle je jen pár věcí, co mě hned napadlo ;-) A kde to vlastně máte?
Odpovědět
Profilova fotka
@wifey Možná hladší sukně, jestli se dělá - já se v šatech nevyznám, a navíc mně osobně tento styl nesedí, takže jsem se po nich ani nedívala, abych dokázala poradit. Ale myslím, že je tady jedna diskuse Princeznovské šaty s bohatou sukní nebo tak nějak
Odpovědět
Profilova fotka
@wifey my jsme taky z Prahy :-) ale protože jsme si umanuly bude svatba v Českom Krumlově. Naši nam do toho naštěstí nekecaji co se týče hostů. Hlavně taky proto, že extra širokou rodinu nemame. Tedy ja ne, a Milana rodiče si do toho nic říct nedovolí, protože Milan se s nima stýká málo. Taky mam pocit že jsme se nějak rozšouply :-) ale zase mame omezený rozpočet, taky jsem zjistila že budu od května bez práce, takže o to víc musíme šetřit... A co zvyky v UK? Oni to tam tak maj že není žádná pozvánka ke stolu a že je zvanej každej kdo dostane oznámení? Nebo si to pletu s USA? Ja bych se taky bala že dorazí i ty pozvaní "nechtění", budou si řikat že přijdou aby neurazli a tak... A máte vybrané místo kde to budete mít? My budeme mít cca 30 lidí. Právě bez samopozvanců jak to budem mít 200km od domova :-) Jinak koukala jsem na videa co sem našla na google pod "wedding dress shopping" a docela jsem koukala jak to ve světě funguje. Vy žijete i s přítelev v ČR?
Odpovědět
@kristyn.g a @makovaapanenka Zijeme v Anglii - zarizovani svatby v Praze je o to vetsi legrace. S pozvankou ke stolu je to spis tak, ze kdyz mi nekdo prileti na vikend z Britanie a koupi si letenku a zaplati hotel, tak mu proste nemuzu rict, ze se muzou juknout na obrad, ale na hostinu ne. Na jednu stranu si rikam, ten urcite neprijede, ten taky ne, ale cim vic o tom premyslim, tim mi prijde, ze na vikend do Prahy musi chtit kazdy. :-) S praci me to mrzi. Drzim palce, at se brzy najde neco noveho (a lepsiho!). Svatbu mame v kostele Sv. Mikulase na Staromestskem namesti. Vdavala se mi tam prababicka, kterou jsem mela strasne rada, tak jsem to tam chtela kvuli ni. Asi jedina z rodny verim, i kdyz nechodim do kostela, takze ke vsem svatebnim pripravam me jeste ceka krest. Kostel patri cirkvi husitske a je to tam tak mirnejsi nez u katoliku. Misto je kompromis hlavne pro moji rodinu, pry musim mit vzdycky neco extra. :-) A pak mi tam bylo sympaticky, ze pry by obrad byl v obou jazycich a nemusime mit tlumocnika - ale to musim proverit v breznu, nastupuje novy pan farar. Svatbu jsme puvodne chteli v dubnu (pritel rekl, ze se chce zenit okamzite - najednou), ale jeho sestra ceka v cervnu miminko a v dubnu uz by ji asi nenechali letet. Tak v zari uz to snad pujde. A gratuluju k satickam Pronovias - snovy. Musis pak poslat svatebni fotecky. Jeste jsem se divala na vaseho fotografa - jeho cestovne do Prahy by nas vyslo na 2,500 a asi uz by stejne nemel volno. Skoda. patram dal. :-) No jsem opravdu zvedava. Jeste jsem se procetla forem - co vas nejvice nadchlo pri svatebnim dni a uz jsem zase v natesene nalade. A nastavajici mi prinesl do postele mliko a susenky - moje oblibene. Pouceni z dnesniho dne: Zivot je fajn, i kdyz clovek nema kde by svatebni hosty nakrmil.
Odpovědět
Profilova fotka
Holky, díky moc za názory! @wifey Bez kompromisů to opravdu nejde, ale nakone to není tak úplně to nejdůležitější. Hostina v drahé restauraci se může pokazit, stejně jako se hostina v levnější může povést. A pokud je tvoje vysněná Zuzka Scharf, tak si jí zaplať a ušětři jinde, na něčem, na čem ti tolik nesejde. My šetříme, kde můžeme. A i když mě někdy zamrzí, že třeba nebudeme zdobit kostel, časem se s tím smířím. @bronousek Máš úplnou pravdu, mně se žádné z těch šatů nelíbily. Paní byla milá, ale já jsem jí pořád říkala, jestli nemá něco jiného, ona vždycky něco vyndala, a bylo to zase to samé. Když to viděl přítel, tak řekl, že tuhle paní by si nevzal. :-D Takže musím hledat dál. @makovaapanenka Ty jo, ty jsi dobrá, na to, že mě osobně neznáš, jsi se naprosto přesně strefila s tím baletkovským stylem! To je přesně moje představa! Mám doma jednu tylovou sukni, kterou nosím, je teda jenom po kolena, ale úplně jí miluju, a něco takového bych si představovala i na svatební šaty, kdyby se mi poštěstilo. Uvidíme zítra v Adině. Zatím mám na ně samé pozitivní reference, tak snad si spravím náladu. Dík za květinářství, mrknu se na ně.
Odpovědět
Profilova fotka
@wifey Taky jsme přemýšleli o obřadu v Mikuláši a teď čekám, jestli mi potvrdí termín z kostela, kde se vdávala moje prababička. :-) Dobrá náhoda.
Odpovědět
@wifey ahoj, vitej a nedelej si hlavu,ja uz prestaa vse resit...:) a je mi lip :) @assol drzim pesti at oste vyjde!! a souhlasim s maovou panenou, ty saty co mas na fotkach..neurazi ale neohromi... Jinak Vás holky vsechny zdravím, rozjela se mi opet nemoc a uz me to stve!!!!!
Odpovědět
Profilova fotka
@hatsepsut Jé, nemoc, to je na houby. Tak ať se brzo uzdravíš! Kostel se dneska vyřešil, hurá. :-) A ty šaty jsou všechny hrůza, neupejpejte se, holky, a klidně to řekněte. :-D
Odpovědět
@assol Tak to jsem ráda! Dekuju, já uz to mám od rijna:(..nejvtipnejsi na tom bylo ze o roku me muj muz pozadal den pred nastupem do nemocnice: ) asi pro jistotu :D
Odpovědět
Zdravím holky! Tak jsme včera byly na nákupy. Vezmu to od začátku. Ráno nachystat, nakrmit a dopravit dítě k babičce na hlídání, poté vyzvednout auto, dojet ke tchánovi, vyměnit auto, dojet do ostravy. Tam jsme šli na oblek pro drahého do Vamos Bandi. Nádherné obleky! Přijatelná cena. Paní moc ochotná, šikovná, pozkoušeli jsme všechno, poradila styl. Nakonec jsme sice ještě nekoupili, ale mám z toho dobrý pocit. Dohodli jsme se, že ještě počkáme na nové zboží a na konci března tam opět zajedeme. byla jsem sice zklamaná, že jsme hned nekoupiii, ale máme ještě spoustu času. Pak jsme šli do alfy (tam drahý nakupoval cosi k počítači) a pak hurá do Ikei. Ta mě ale zklamala. Sice jsem tam nakoupila skleničky na svícny, nějaké kamenné drtě a svíčky, ale to je asi tak všechno. Ani ubrousky v barvě neměli, žádné krystalky na výzdobu tabule, no nic. Pak jsme jeli do teska, tam jsem nakoupila věci pro malou a pak hurá do Makra. Tam jsem nakoupila ubrousky Duni, vyjdou o polovinu levněji, než objednávat přes net nebo kupovat v obyč obchodě. Takže holky, zajeďte si do makra. A mají i super výběr barev. No a pak už jsme spěchali domů. Mě muž vysadil zrovna u kadeřnice. Pak jsem dorazila domů a ještě pekla dort pro děcka na místní karneval. No lehla jsem zbitá do poslete v jedenáct hodin :-D Opravdu náročný den :-) Na moje "svatební" úlovky mrkněte do alba, dala jsem foto :-) PS: kamarádce se narodilo v noci miminko, tak budem oslavovat :-D a malá se naučila lozit, takže moje nervy :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@bronousek Teda to byl úspěšný den, koukám, žes toho ulovila dost, super! Mě dneska čeká zase zkoušení, docela se těším, a chceme se jít s přítelem podívat na kostel a jak daleko je to z něj na místo oslavy.
Odpovědět
@bronousek Tak to je super, máš perfektní úlovky! @assol Dnes je hezky, to budete mít krásné! Holky mám na Vás všechny prosbu - jelikož na tematicky laděné stránce nikdo neraguje, mám takový dotaz: co budete mít pod svatební šaty jako prádlo? Nemám na nich ramínka a netuším co pod ně...nechci klas. podprsenku bez ramínek nebo korzet (vím jak bych na tom byla po pár hodinách s dýcháním :), chci trochu vytvarovat postavu, nemáte nějaké tipy??? Díky :)
Odpovědět
Profilova fotka
@hatsepsut Tak teď jsi zavrhla všechny možnosti, které máš! :-D Teda ještě je tu jedna: nemít nic... :-N No jo, tak vážně... Taky mám šaty bez ramínek a přemýšlím nad tím, co pod ně. Takže vytvarování asi jenom dobře utáhnutými šaty a holt podprsenka bez ramínek...
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky :-) tak se hlásím po týdnu na horách...jsem totálně KO...chytila jsem tam chřipajznu jako blázen...ale tu lyžovačku jsem si prostě odpustit nemohla...bylo kráááásně :-) no tak teď pár dní ležet a bude to zase ok :-) Malej pak už naštěstí byl v pohodě, takže jsme jeli a bylo to super :-) S přítelem jsme si tam vyjasnili všechny nesrovnalosti...ale co pro mě byla teda dost rána...že Járova maminka všem vykecala že se chceme brát...dokonce i s přesným datem a tak...i když my ještě nemáme nic jasné a nic zařízené a ona už z toho udělala hotovou věc :-( Tak mě to trochu mrzí, že jsme jí něco vůbec říkali...zkazila nám to překvapení pro všechny...my se jí jen tak zatím ptali co a jak je potřeba zařídit a ona to hned vykecala celý rodině...takže se na mě všechny Járovy sestřenky a tak na těch horách sesypaly, kde mám prstýnek a jaká ta svatba bude a tak...a mě to bylo strašně líto, že jsem jim musela říct, že jako o ničem ještě nevím a že asi nějaká svatba bude, ale že to ještě neměli vědět :-( No tak jsem to obrečela a Jára mi pak říkal že ať se nebojím, že se určitě vemem, že to myslí vážně, že jen ještě nestihl koupit ten prstýnek, že toho měl v práci teď hodně s těma našima dovolenýma na horách...no a že mě chtěl požádat na můj svátek, ale že se to zase pokazilo...ale ať se nebojím, že si ten pravej moment najde...no tak jsem byla na budoucí tchýni nejdřív trochu naštvaná že to vykecala...ale na druhou stranu si říkám, že když to takhle hned pustila do světa, tak že z toho že se budeme brát asi má upřímnou radost, tak jí to odpustím ;-) @bronousek No nakoupila jsi perfektně...:-) a díky za radu s ubrouskama v makru:-) jo a gratulace k lození malé:-) teď už se nezastavíš...ale aspoň bude veseleji:-) @assol Tak kdepak máme další fotečky ze zkoušení??? už se těším:-) Já půjdu asi za 14 dní...dýl už to odkládat nebudu :-) @hatsepsut Já taky pořád přemýšlela jestli si koupit nějaké to prádlo už i na zkoušení šatů, ale nakonec jsem se rozhodla, že zatím nee, koupím něco až podle šatů...no a tobě teda taky nevím co poradit, když ani korzet ani podprdu bez ramínek nechceš...co takhle nějakou tu gelovku??? ale to teda nevím jak to drží...to nemám ozkoušené...pak už leda pořádně zašněrovat a jít bez ničeho ;-)
Odpovědět
@tekame @gabu13 Já spíš přemýšlím o body bez ramínek nebo o takové té spodničce - bodydress- bez ramínek..korzet fakt nechci, nosím ho celem běžně tak mi to za a) nepřijde nijak vyjimečný a za b) po pár hodinách je fakt nepohodlný...spíš jesti nemáte zkušenost s těmito věcmi a kde nejlépe sehnat...já potřebuju právě něco co nejdřív, jelikož se šaty budou šít aby to sedlo na to...a šněrování právě mít nebudu, já to prostě nesnáším, je to na mě až moc romantický...:)
Odpovědět
@gabu13 no já hleděla ... nechala jsem ji položenou na hrací dece, odešla na záchod a když jsem se vrátila, mládě nikde. Byla už skoro v kuchyni :-D Takže teď začíná teprve maraton :-) Zbytek věcí ale budu muset nejspíš nakoupit na netu, ikea mě v tomhle dost zklamala :-/
Odpovědět
@assol já jsem měla jít zkoušet v sobotu co bude teď, akorát kamarád (který je jako člen rodiny) má oslavu narozenin, takže to odkládám :-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?