Svatba v září 2011

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahoj holky, je to hodně brzy, ale přeci, víte už některá že váš den bude v září?
Odpovědět
Profilova fotka
@makovaapanenka To je skvělé, že se mu svatba tak líbila :-) i na té naší se lidem líbilo, že bylo všechno připravené a vyladěné, a i naše svatba byla ve srovnání s jinými nevěstami velmi střízlivá. Možná právě proto se to líbilo :-) samozřejmě se nezavděčíš všem, že, rejpal se vždycky najde, ale naštěstí si tím nikdo nenechal zkazit náladu. Ale nejvíc se nám povedlo zařídit to počasí :-D Já jsem video ještě neviděla, kamarád ho už sice má jakoby připravené, ale já prostě nemám čas za ním zajít a dodělat to, snad v lednu :-( To přirovnání se stromy se mi taky moc líbí, náš řečník vykládal něco o potokách a říčkách, jak se vlévají do sebe nebo co, už nějak nevím, pindal hrozně dlouho a nikoho to nebavilo, tak jsme ani moc neposlouchali :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@makovaapanenka tak to je super že manželovi se to taky líbilo, však na začátku děla problémy že je všechno zbytečnost že? Pamatuju si to dobře? To s videem je smůla, ale už se nedá nic dělat. @evka2011 A to tě to neláká to video? Já bych to asi nevydržela :-) To je dobrý jak si to nazvala, že pindal :-D u nás mluvil dost lidsky, takže to šlo... Jinak mám už pocit jako by žádná svatba nebyla... Až na to, že se mi tu furt na očích válejí svatební šaty. Stáhla sem je už z bazárku, asi neni vhodná doba pro prodej, nebo se asi líběj jenom mě :-D .... A budu zas inzerovat po novém roce. Vánoční dárky už mám všechny, možná ještě nějakou drobnost pro manžela. Jinak sem náhodou zjistila pár věcí co pro mě manžel má k vánocům a obojí jsou to pro mě naprosto nepotřebný hlouposti ( a drahý ), které mi snad ani radost udělat nemůžou... No kdyby se to dalo hodit do šuplete a čau tak neřeknu ale mít zbytečně navíc peřinu o prodloužené velikosti doma je docela nepraktické pro náš 1+1kutloch. Zřejmě si vzpomněl jakou on měl radost když dostal deku z ovčí vlny o prodloužené délce( tu si přál) a chtěl mi radost oplatit :-S :-D tak budu dělat že jsem hrooozně nadšená :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@kristyn.g Tak snad má v rukávu ještě nějaké dárky :DD Michal celej prosinec brečí, že neví co mi koupit, už zkontaktoval všechny moje kamarádky, mámu a pořád asi nic nemá :D Nejhorší je, že já sama nevím co bych chtěla. Jako neříkám, že kabelka se mi nehodí, ale tu on mi koupit neumí :( Jinak já už dokoupím jen pár drobností a mám snad taky všechno. @evka2011 Ten náš taky pindal hrozně dlouho a byla to nuda,takže si taky vůbec nepamatuju co říkal....
Odpovědět
Profilova fotka
@kikika87 to je dobrý :-) tak uvidíš co dostaneš :-) my si teda píšeme ježíškovi :-) jako že vloni jsme si namalovali co bychom si přáli asi 15 věcí každej a ježíšek si vybere :-) letos jsem udělala texťák "dárky" a hodiny jsem vybírala na heureka co asi tak bych ocenila... taky jsem nejdřív nevěděla ale vybrala jsem si epilátor, držák na kabelku, taneční podložku a další blbinky :-) Ale ježíšek chtěl být asi originální .... no prý mu to ale pomohlo co jsem mu poslala, tak třeba dostanu i něco co se mi bude líbit :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@kristyn.g No já jsem si taky napsala,ale většina byli takové blbůstky,jediné co vážně chci je remington kulma na vlasy, tak tu doufám, že dostanu !!! Dneska jsem ještě přikoupila dva menší dárky tak já mám pro něj dárky, to bude myslím stačit. Tak to jsem zvědavá co dostaneš, krom té prodloužené peřiny :DDD a co je vlastně to druhé co pro tebe má ? Ten epilátor je docela dobrej nápad, ale já sem srab na to abych to používala,prej to hrozně bolí ? :(
Odpovědět
Profilova fotka
@kikika87 no já to zkoušela asi před 10 lety a byl to porod, a od té doby nic. Ale technika pokročila, tak to snad nebude tak hrozný. Spoustu kamarádek to normálně používá. Kdyžtak kousnu do prodloužený peřiny a prostě budu muset :-) Tak jsem se drze zeptala Milana, jestli dostanu prodlouženou přeřinu a řekl že ne. Tak to sem tedy zvědavá, doufám že to nebude nic horšího :-D jinak ta druhá věc... no .. nevím jestli se to sem hodí publikovat :-D (kožená pouta na ruce).
Odpovědět
Profilova fotka
@kristyn.g :-D :-D :-D Ty kráso, no tak koukám, že ten tvůj ježíšek byl opravdu geniální :-D Po ránu si mě docela pobavila a to se nepodaří jen tak někomu :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@kristyn.g :-D výborně, to je dobrej, že se vůbec odhodlal je koupit! :-) Dámy, nic si z toho nedělejte, když dostanete něco, co jste vlastně vůbec nechtěly, hlavní je snaha a ta se cení vysoko! Sice je někdy lepší nevědět a těšit se, ale pak to zklamání... Já to mám jasné, dostanu to, co každý rok - nic... :-( Že prý neví a že nemá čas něco shánět. Snažila jsem se mu vysvětlit, že by mi stačila blbá tatranka z koloniálu, co mají vedle dílny, ale to by evidentně byla moc velká námaha. Pohodlnější je říct, že neměl čas, a hotovo. :-( to je asi to, co mě na manželovi mrzí nejvíc. Nemyslím si, že by mě neměl rád, ale snad by se kvůli mě mohl trochu "obětovat"... Tak je mi tak nějak předvánočně smutno.
Odpovědět
Profilova fotka
@evka2011 co?? to jako že ti na štědrej večer řekne že nic nemá, že nevěděl co? Tak to chápu že to mrzí :-( @kikika87 jsem ráda že jsem pobavila :-D jsem zvědavá na štědrý večer :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@evka2011 No to teda jo, to bych mu asi taky nic nedala ať třeba pochopí jaký to je ! @kristyn.g No to já taky, tak dej hned zprávu jak si pod stromečkem dopadla :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@kristyn.g @kikika87 snad ne hned pod stromečkem, až později, ne? ;-) musí se to pořádně ozkoušet, kvůli případné reklamaci :-) ne jako já, co spoustu věcí vybalím až ve chvíli, kdy to má dva dny po záruce :-) S těma dárkama - on mi to neřekne až pod stromečkem, on to radši hlásí už dlouho předem, když já mluvím o dárcích pro jiné nebo i pro něj, tak si na to vzpomene. Sám pochopitelně taky nic nechce, ale mě to nedá, tak aspoň nějakou maličkost, aby pod tím stromkem něco vůbec bylo. Nedá se nic dělat, lepší už to nebude, musím si zvyknout. Proč si ženy myslí, že dokážou změnit muže... :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@evka2011 a koknkrétní přání by nepomohlo tvému ježíškovi? Jestli vybaluješ dárky až po 2 letech tak to se nedivím že ježíšekna dárky prdí :-D ..Nooo snad pod stromečkem ještě ne :-)
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@kristyn.g dárky vybaluju hned, ale než je vyzkouším nebo použiju, trvá mi to hrozně dlouho, když jde o věci, které zas až tak nutně nepotřebuju. Konkrétní přání jsem už zkoušela několikrát, je to marný. Ale mě nejde o konkrétní věci, ty si můžu koupit sama, jen o princip - že si na mě vůbec vzpomněl a že projevil aspoň trochu snahy. Ale chlapi to mají asi jinak...
Odpovědět
Profilova fotka
@evka2011 tak to třeba když dostanu nějakou kosmetiku která se mi moc nehodí tak taky se mi stává že ani nepoužiju. Uplně chápu jak to myslíš, jen mě napadlo, že kdyby třeba věděl něco konkrétního tak by to bylo pro něj bylo jednoduší. No třeba neví jak moc tě to mrzí... Včera jsem náhodně koupila poslední drobnosti pro manžela. Koupila jsem hru harašeníčko a propisku s jeho jménem(chtěl propisku), j. Už se nemůžu dočkat na štědrý večer :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@kristyn.g Propiska se jménem? To se tak už vyrábí, nebo jsi ji nechala potisknout?
Odpovědět
Profilova fotka
@evka2011 to se tak vyrábí, koupila jsem jí v knihkupectví, je na ní i číslo - podle numerologie jmen a za pár korun tam taky prodávali k tomu výklad, tak snad i když je to hloupůstka bude mít radost :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@kristyn.g pěkný nápad! potřeboval by ji můj šéf, neustále nám krade propisky a ty ztrácí - takže vlastně bychom je potřebovali spíš my :-) napiš mi prosímtě do IP, co je to za obchod, díky!
Odpovědět
Profilova fotka
@kristyn.g Pamatuješ si to naprosto přesně! To jsem si tady asi musela hodně stěžovat, když ti to tak utkvělo v paměti :-) Ale byla jsem z toho před svatbou dost zoufalá, o to šťastnější jsem za to, co teď řekl. A v neděli si dokonce SÁM OD SEBE vzal naše svatební album a s přiblblým úsměvem, o kterém jsem si myslela, že ho při této činnosti mívám jen já, si ho prohlížel x-) @evka2011 Teda jak tady toho svého chlapa popisuješ, tak bych ho nechtěla, ani kdyby byl poslední na světě... Promiň, že ti to tak píšu, ale nemůžu si pomoct... Já teda když dostanu nějakou takovou polopotřebnou věc, tak se samozřejmě snažím předstírat radost, protože za tím vidím tu snahu, ale když vybalím něco jako kolíky na prádlo (loni), tak mu už bez obalu řeknu, že takové dárky teda ne! :-D A zkusím mu dát nějaký příměr - třeba jak by se mu líbilo, kdybych mu dala Jar (má na starosti mytí nádobí) :-D Ale stejně se trochu bojím, co letos dostanu. U nich v rodině se totiž hledí na kvantitu, takže hlavně hodně balíčků, i když jsou to právě ty tatranky apod. Já jsem zase naopak na kvalitu - klidně i míň dárků, ale zato takové, které potěší. A nemusí být vůbec drahé. Důležité je pro mě cítit, že je to osobní. Třeba jsem jednu dobu ujížděla na Jesenkách, tak mi tchán jednou k Vánocům dal takový set, kdy jich šest vlepil do velké krabice a pod to napsal anglicky názvy dnů (jako že jsem překladatelka ;-) ) - na každý den jednu - a na neděli dal nad to tu velkou. Takový dárek si pamatuju i po letech (i když ty kolíky si teda budu pamatovat taky :-D ). Jinak já už mám na Vánoce všechno, akorát mi zbývá zabalit dárky. Doufám, že manžel sežene stromeček, stojan, světýlka a prskavky, to má na starosti on. Jo a ještě musím vyžehlit závěsy, až uschnou. Ale jsem docela zoufalá ze silvestra :-( Chtěli jsme vyrazit do nějakého podniku, ale v našich oblíbených nic nepořádají nebo mi neodpovídají :-( Nemáte někdo tip na silvestrovskou oslavu v Praze (ne diskotéka)? A co vůbec budete dělat vy?
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky, přidávám se do klubu nestíhajících :-D Jak jsem to tak pročítala, tak jsem na tom podobně. Dárky už taky mám (teda ještě musim jeden vyzvednout), chybí nám akorát dárek pro tchánovce, ale to máme vymyšlené (víkendový wellness pobyt). Zabalené je ale ještě nemám, plánuju to na čtvrtek. Manžel taky nevěděl, co mi má koupit. To co jsem potřebovala, jsem si koupila během roku a stejně jako @kikika87 - kabelka by se hodila, ale on by ji nezvládl koupit :-D Nakonec jsem mu dala nějaké tipy, ale myslím, že stejně dostanu něco jiného... Ale stejně jako @makovaapanenka mám radši, když dostanu něco pořádného, než jenom nějakou blbost aby se neřeklo... Jinak úklid moc neřeším, holt se z toho nezbláznim, tchánovci přijedou až 29., tak uklidim po svátcích. Na silvestra budeme letos doma, drahý se bude učit na zkoušky a já asi relaxovat na beremku :-D Jo a večeře na tříměsíční výročí se zatim nekonala, takže se obávám, že tímto skončily... Ale bylo to fajn :-D @evka2011 To mě mrzí, že od manžela nic nedostáváš, je to od něj dost blbá výmluva. Být tebou, tak bych mu naznačila, že ostatní kamarádky dárky dostávají a tobě je líto, že se taky nemůžeš nějakým pěkným dárečkem pochlubit.
Odpovědět
Profilova fotka
@kristyn.g To harašeníčko jsem včera taky koupila, pro kamarádku a jejího přítele :DD @evka2011 No přijde mi to od tvého muže sobecké, Michal se vždycky snaží něco splašit a mě je i jedno co, ať je to třeba kravina, ale určitě by mě nenechal sedět u stromku bez jediného dárku....asi bych si s ním vážně promluvila ! ;-) Jinak také nestíhám, dárky nezabalené, potřebuju vygruntovat, lednice taky zeje prázdnotou....:(((
Odpovědět
Profilova fotka
A víte, že já bych toho svého nevyměnila? Ani za nic :-) protože tohle je ve srovnání s jeho ostatními kvalitami v podstatě prkotina. Ano, zamrzí to, a ze začátku jsem to brala tak, že na mě nemyslí, ale naštěstí to není pravda. Nezapomínejte, dámy, že je o generaci starší než my, úplně jinak vychovaný a z přechozího života zvyklý, že všechno zařizovala manželka. Kromě toho ho i trochu chápu: pracuje ve vsi za městem, celý den se hrabe v autech, takže odpoledne je jednak utahaný, jednak špinavý jak prase a nechce takhle chodit do obchodů, aby někoho nebo něco nezamazal. Kromě toho by musel přeskákat v kolonách přes město, aby se vůbec dostal do nějakého rozumného obchodu, zatímco domů to má pět minut přes kopec... Teď máme za sebou jednu krizovku, jeden příbuzný se asi zbláznil, kvůli majetku ho obvinil z tak šílených věcí a udělal z něj takového hajzla, podrazáka a zloděje, že byste si o něj nepořely ani kolo. A musím říct, že můj obdiv k manželovi opět stoupl, protože málokdo by se s tím vyrovnal a vyřešil to tak v klidu, jako on. Takže - ne, vlastně si nemám na co stěžovat :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@evka2011 Tak hlavně, že ty seš spokojená :)) Povídej nám ještě o těch jeho jiních kvalitách, to se tak hezky čte ;-) A co mimi, bude už :) ?
Odpovědět
Profilova fotka
@evka2011 no vidíš, to je důležité že jsi jinak šťastná :-) máš pravdu, každý chlap má někde slabé místo, ale ostatní přednosti, ty podstatné je třeba mít v pořádku :-) @kikika87 no vidíš, to je shoda :-D @makovaapanenka jojo stěžovala :-D to je pěkný s těma fotkama :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@kikika87 zatím ne, vysadila jsem teprve před měsícem, takže jsem čekala na první menzes, abych vypočetla plodné dny, ať vím, kdy se snažit :-) mám toho teď moc a jsem v takovém stresu, že do toho bych mimčo teď začínat nechtěla, až budu v klidu, aby se to na něm neprojevilo. Kromě toho jsme oba tak unavení, že na to nějak není nálada ;-) takže asi až někdy v lednu, až se to všechno přežene.
Odpovědět
Profilova fotka
@evka2011 Až my se budeme snažit tak si teda taky spočítám plodné dny :))) ať se nedřu zbytečně,to je dobrej postřeh ;-) @kristyn.g Aby ti tu hru pak nechtěl hrát pořád, aby sis sama nenaběhla :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Tak nám tu konečně trochu nasněžilo - teda nic moc, jen takový lehký poprašek, který rychle taje, ale už je to aspoň trochu jako o Vánocích. Jak bylo takhle teplo a sucho a jak letos nestíhám žádné vánoční přípravy, cukroví a tak, měla jsem pořád pocit, že je tak půlka listopadu :-) (kéž by byla - nestíhám!!! :-( ) Dneska jdu shánět poslední dárky, naštěstí můžu teď dopoledne, snad bude v obchodech míň lidí. Jsou to letos prapodivné Vánoce, a do toho ten Havel...
Odpovědět
Profilova fotka
@evka2011 @kristyn.g @smisca Takže holky přeju vám krásné Vánoce, hodně dárečků,lásky, klidu, spokojenosti a zdravíčka především !!!!
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky, jak dopadly první manželské Vánoce? U nás byly nádherné, i když mírně hektické, ale skvěle jsme si to užili! :-) Nejdřív jsem dostala šok ve čtvrtek večer, kdy manžel přinesl stromeček. Protože máme malý byt, domluvili jsme se, že bude i malý stromeček, aby se nám sem vešel, i když mi to bylo hodně líto, protože z domu jsem byla zvyklá na stromeček až do stropu. A protože mi chtěl manžel udělat radost, přinesl více než dvoumetrového giganta :-D Málem jsem se zhroutila, protože jsem si vůbec nedokázala představit, kam ho dáme, a pak mě zachvátila panika, že máme málo ozdob (nakupovala jsem je na stromeček přibližně do pasu...). V pátek jsem statečně vyrazila pro čerstvého lososa (manžel nejí kapra). Vystála jsem pětatřicetiminutovou frontu a další čtvrt hodiny u pokladny. Pak jsem ještě byla na poště, v bance atd., a když jsem konečně dorazila domů, našla jsem ve schránce lístek na balíček s dárky pro manžela, co jsem ani nedoufala, že do Vánoc dorazí... K vyzvednutí byl mezi pátou a sedmou. Uvařila jsem teda oběd, čočkovou polívku na druhý den k obědu a pustila jsem se do salátu. V půlce jsem toho musel nechat a běžet na tu poštu. Tam jsem málem dostala infarkt, protože fronta se táhla až ven. Odcházela jsem po třičtvrtěhodině jako vítěz s balíčkem, což vůbec nebylo samozřejmé, většina lidí vůbec nepochodila. Doma jsem dodělala salát, uklidila a zabalila poslední dárky, od rána jsem makala v kuse až do půl desáté. Na Štědrý den jsme si říkali, že se nebudeme honit, když nemáme děti, což jsem tedy časově krapet podcenila. Odpoledne jsem začala válet těsto na rybičky a stromečky do polívky, ale nějak jsem to neodhadla, protože z toho nakonec vylezly čtyři plechy a zabralo mi to strašně moc času :-p Ve čtyři se manžel začal chystat, že usadí stromeček, a najednou povídá, že zapomněl koupit světýlka. Říkám mu, že to nevadí, že tam budou aspoň prskavky. Z výrazu jeho tváře jsem však v zápětí vyčetla, že nebudou ani prskavky... Všechny obchody měly od dvou zavřené, ale manžel neohroženě vyrazil do místních vietnamských večerek. Vrátil se až za hodinu a dramaticky mi líčil, že sice všchny vietnamské večerky na sídlišti jsou otevřené, nicméně světýlka na stromeček ani prskavky nevedou. Samostatnou kapitolou bylo vůbec Vietnamcům vysvětlit, co vlastně chce. Manžel to uzavřel slovy, že dnes nejspíš obohatil českou slovní zásobu místních Vietnamců o prskavky :-D Ty nakonec vyžebral na ulici od nějakých úplně neznámých lidí :-D Ovšem ve večerkách nebyl tak úplně neúspěšný, sehnal totiž dvě diodové baterky :-D Já jsem to už ani nekomentovala a raději jsem se věnovala vykrajování. Stromeček musel manžel z jedné strany osekat a naplácnout na zeď, aby se nám tam vešel, ale kupodivu to dokázal :-) To také vyřešilo problém s nedostatkem ozdob, protože je ozdobený jen z jedné strany, takže tam nakonec ani nedal všechno, co máme :-) A baterky umístil tak šikovně, že to vůbec není poznat :-) Večeřeli jsme nakonec až ve čtvrt na deset a poslední dárek jsme rozbalili minutu před půlnocí ;-) Dostali jsme toho strašně moc. Největší radost mi udělal poukaz od jedné švagrové na čokoládovou masáž, saunu a šampaňské pro dvě osoby, manželovi zase předplatné časopisu a flashka ode mě (na kterou jsem vystála den předtím tu příšernou frontu na poště). Druhý den jsme šli na oběd k jeho rodičům, kde jsme i přespali, byly to opravdu nádherné Vánoce :-) Přikládám fotku našeho stromečku, podle mě je nejkrásnější na světě! :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@makovaapanenka ten je fakt úžasnej! vidím, že sis opravdu užívala ;-) my máme taky pidi byt, taže stromek je taky pidi. Jsem od rodičů zvyklá na větší smrček, manžel chce borovičku - pokud se teda nechá přemluvit, abychom stromek vůbec měli. Tentokrát mu to trvalo celkem dlouho, takže jsme ho kupovali na poslední chvíli, ale zato ho máme za 50 korun :-D je sice jen půlmetrový, ale stačí. Taky jsem panikařila kvůli ozdobám, a nakonec jich bylo akorát. Já ale měla Vánoce celkem na prd. Měli jsme oba zkaženou náladu už několik dní po té hnusné hádce s příbuzným, na Štedrý den mě bolela hlava jako blázen, manžel byl už od rána naštvaný a nevěděl proč, nic jsem nestíhala, cukroví jen pár kousků, salát jsem taky vzdala. Do oběda se nám naboural manželův syn s rodinou, kteří si přišli vyprat (stěhují se a nemají zatím elektriku), oni jsou tak nějak free a hodiny pro ně nic neznamenají. Pak jsem musela bleskem dobalit dárky a jeli jsme navšívit kamarádku, co jí loni zemřel syn (už dospělý, ale i tak, je ohromně statečná :-( ). Tam se sešlo víc lidí, bylo to celkem fajn, ale manžel se tam přejedl, takže mu bylo mizerně a byl protivnej zase. Večer jsme byli jako každý rok u jeho druhého syna, vždycky se tam sejde celá rodina, to je moc hezké :-) takže vlastní dárky (teda ty, co jsem měla já pro něj a co jsme dostali od přátel, překvapení z manželovy strany se opět nekonalo) jsme rozbalovali až v deset večer. No a protože jsem druhý den odjížděla k rodičům, kam vždycky přijíždíme se sestrou, abychom jim udělaly taky rodinný štědrý den, byl manžel kvůli tomu naštvaný zase, nemůže to pochopit, proč to děláme, což zas nemůžu pochopit já. Až to skoro vypadalo, že to dělá schválně, aby mi nebylo líto, že musím odjet. No prostě ráno jsem to obrečela, což ho sice trochu donutilo se chovat líp, ale ne o moc, když další den přijel za mnou, byl pořád na ránu. Naštěstí se to pak nějak poddalo, vzala jsem ho na procházku na jeho obíbený Václavák, a pak už to bylo celkem dobrý. Takže Vánoce jedna báseň. :-S
Odpovědět
Profilova fotka
@evka2011 Tak to mě mrzí, že sis to moc neužila, teď se za ten svůj předchozí příspěvek skoro stydím |-| Mně osobně by taky vadilo, kdyby se manžel sebral a šel slavit Vánoce k rodičům beze mě, ale vzhledem k tomu, že se tvůj manžel neobtěžuje se sháněním dárků, nechápu ho. Možná mu zkus příští rok říct, že ho vezmeš k rodičům s sebou rovnou, když on udělá opravdové Vánoce tobě - dárky, stromeček bez řečí, sváteční atmosféra atd. :-) Manželství je v podstatě takový věčný výměnný obchod - ty mně dárky, já tobě sebe ;-) Doufám, že silvestr oslavíš lépe :-) My půjdeme s mojí nejlepší kamarádkou a jejím manželem do restaurace, kde však zavírají v deset, tak se pak přesuneme k nim, snad to bude fajn :-) Každopádně přeju do nového roku hodně štěstí!!! :-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?