Svatba v září 2011

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahoj holky, je to hodně brzy, ale přeci, víte už některá že váš den bude v září?
Odpovědět
Profilova fotka
@evka2011 Ále, proč bys z toho měla vyjít jako blbec? Zodpovědný přístup, když máš nějaké zdravotní potíže, jak jsi naznačovala, je určitě na místě. Je dobře, že tě gynekolog uklidnil, psychika totiž hraje velkou roli. Jinak s těmi fotkami - než jsem to šla reklamovat, tak manželovi říkám, že je divné, že takhle špatně vyšly jen výřezy, a on hned: "No to je jasné, ty výřezy se nemůžou dělat jen tak halabala, musí se poměrově přizpůsobit rozměru, který chceš vyvolat." A víte, kdo ty výřezy dělal? On! Takže jsem reklamovat nešla, zbytečně bych ztratila čas a ještě bych z toho vyšla jako idiot :-) Ale mrzí mě to, že mají ty fotky v porovnání s ostatními jinou velikost. No ještě že jsem to nedělala já, to by bylo řečí! ;-) Jo a taky už jsem koupila manželovi k Vánocům sluchátka s mikrofonem, jen doufám, že si je do té doby nekoupí sám :-N
Odpovědět
Profilova fotka
@makovaapanenka Jako blbec jsem si připadala sama, ne že by ho ze mně dělal, spíš to vypadalo, že nemůže pochopit, proč si s tím tolik dělám hlavu. Chápu to, určitě viděl spousty horších případů, tak mu to přijde jako zbytečné starosti. Však on si se mnou ještě užije! ;-) ale odkládat už to opravdu nebudeme, tenhle týden doberu prášky a pak - děj se vůle Páně (nebo kohokoliv, kdo bude zrovna poblíž a může to nějak ovlivnit ;-) )
Odpovědět
Profilova fotka
@makovaapanenka S těma fotkama je to přesný, kdybys to zvrtala ty, to by bylo rodeo, ale takhle - no to se přece může stát každýmu, ne, a vůbec, vždyť to není zas tak hrozný... ti chlapi! :-)
Odpovědět
Profilova fotka
ahojky, tak jsem udělala alba pro rodiče a pro babičku, no hrozný hrozný hrozný, takže gabu se na to moc netěš, trvalo mi to několik hodin ty fotky roztřídit a naalbovat. co zbylo, tak by mělo vyjít na naše fotoalbum. Mám tam 3 rozměry fotek. @makovaapanenka taky mi přišly fotky 15x20 cm a ve skutečnosti jsou 14,6x22 ale nehodlám to řešit, aby se mi to vešlo do alba ty 2 cm jsem musela ostříhnout.... ale asi to bude těma poměrama stran při focení. začala jsem nalepovat fotky do našeho fotoalba, nejsem ani v půlce a už jsem vyplácala 3 balení glueroller - takový lepící "bělítko" na fotky, jedno stojí 65kč, tak budu muset dojít pro další :-( Navíc fotky nic moc... fotolab - premium kvalita a musim říct, že sepiové jsou spíš červené a vubec ty barvy jsou někdy vážně méně povedené na to že je to "premium" kvalita ... :-(
Odpovědět
Profilova fotka
@kristyn.g já teda dělala ve fotolabu ve standartu a vyšly pěkně, ale to byly barevné, možná u těch černobílých nebo sépiových problémy mají
Odpovědět
Profilova fotka
@evka2011 černobílé vyšly dobře, ale ostatní jsou některé divné, třeba obličeje vypadají jako mají gejšy ... tmavší obloha, přitom na pc, je to uplně normálně... ale zas taková velká tragedie to není.
Odpovědět
Profilova fotka
@kristyn.g Tak to je fakt zvláštní. Já jsem taky nechávala dělat ve Fotolabu premium kvalita, máme jen barevné fotky, ale jsou fakt exkluzivní, kdyby manžel nezvoral ty výřezy, neměly by jedinou chybičku :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@makovaapanenka tak si asi měla štěstí. Možná jsem udělala chybu, že jsem zatrhla že fotky jsou už upravené a tedy nijak už neupravovat - jako zesvětlit, případně stmavit... ale byly upravené od fotografa, tak nevim...
Odpovědět
Profilova fotka
Tak jsem prodala i manželovu svatební kravatu, ale ty botky mi asi fakt zůstanou :-( jen mě trochu dodatečně děsí, že to kupují holky, co mají svatbu za půl roku nebo za rok, já to všechno chystala max dva měsíce předem! :-) možná jsem měla taky začít dřív, aby to ke konci nebyl takový masakr. Tak příště :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@evka2011 Gratuluju :-) To tě obdivuju, že ses do toho plánování pustila tak na poslední chvíli, já mám právě raději všechno v klidu. Jako třeba plánovat teď svatbu na rok 2013 mi přijde uhozené, na střední svatbu do 60 lidí podle mě stačí půl roku. My jsme plánovali deset měsíců, ale spíš to vyplynulo z toho, že jsem byla o ruku požádána v listopadu, svatbu jsem chtěla v létě a snoubenec se přimlouval za září, že už nebude takové horko a hezčí světlo na fotky :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky! Tak jsem právě pořídila manželovi další dárek k Vánocům - předplatné jednoho časopisu a ještě k tomu jako dárek dostanu flashku a antivirový program :-) Jen doufám, že si to předplatné taky nezařídí... :-S Ale jsem úplně bezradná ohledně našich...
Odpovědět
Profilova fotka
@makovaapanenka vlastně jsem skoro všechno začala zařizovat až v září, na začátku léta jsem jen objednávala koláčky a vyhlídla si šaty, a oznámení jsem měla už od konce května :-) takže se divím, že jsem to vůbec všechno stihla ;-) naše snad letos vyřídím knížkami, pokud si je teda už nekoupili. Akorát že je to u nich už jako v městské knihovně a další knížky se tam vejdou jen těžko... no, uvidíme.
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
Tak jsem vysadila prášky a hned přiskotačila má oblíbená migréna... to mám teda radost. Taky se vám holky vrátily ty problémy, co jste měly, než jste začaly brát antikoncepci? Četla jsem o tom na několika diskusích, ale je to tak půl na půl. Tak nevím, co můžu čekat. Jestli návrat do původního stavu, tak to jen doufám, že rychle otěhotním :-(
Odpovědět
Profilova fotka
@evka2011 Tak to ti nezávidím a taky ti přeju brzké otěhotnění.
Odpovědět
Profilova fotka
@makovaapanenka no já už si zas nejsem jistá, jestli vůbec otěhotněnt mám. Když jsem se totiž manžela před pár dny ptala, jestli teda opravdu mám ty prášky vysadit a jestli je na to připravený, dostala jsem půlhodinovou přednášku o tom, jak to bude všechno složité, jak se musím připravit na to, že se několik let nikam nedostanu, jak se nevyspím, nepřečtu si knížku a bude to prostě děsný, a on vlastně by ani nemusel, že. No paráda. Docela mě dostal formulacemi typu "a už sis vymyslela, kam dáš kočár" a tak, jako bych se k němu vetřela a on mě tam s těma krámama a děckem jen trpěl. Dost mě to rozhodilo, až jsem zase začala uvažovat, jestli se na to nevykašlu. Ale asi ne, asi by mi to fakt bylo líto :-(
Odpovědět
Profilova fotka
@evka2011 Tak to je mi líto, mě by tohle hodně mrzelo :-( Já bych teda neuvažovala o tom, jestli se nevykašlat na těhotenství, ale o tom, jestli jsem si vybrala toho pravého... Měla bys manželovi říct, jak ti těmihle řečmi ubližuje. Jinak pro obveselení - v pátek jsem byla nahlásit změnu jména v bance, všechno probíhalo hladce a pak mi ten úředník říká: "Tak a tady se podepište novým podpisovým vzorem." A já na něho koukala a nechápala jsem, proč bych měla měnit vzor - vůbec mi nedošlo, že bych se měla začít podepisovat novým příjmením :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@kristyn.g Já mám s fotkama z Fotolabu taky dost špatnou zkušenost, dala jsem tam udělat pár fotek pro rodinu (no pár... asi 180 ks) a ty barvy byly úděsný, někde mám vlasy skoro do červena a bůbec je to nějaký celý přebarvený. Kvalita nic moc, už tam nejdu.
Odpovědět
Profilova fotka
@evka2011 souhlasím s @makovaapanenka, na těhotenství bych se nevykašlala. Kdybych nevěděla jak je tvůj manžel starý tak bych řekla, že je na dítě ještě moc mladý :-) Ale takhle podle vyprávění to docela vypadá, že akorát se bojí o to, aby si to snesla ty a aby si na to byla připravená, protože on asi má zkušenosti, že to není hračka. Každopádně držím palce, věřím tomu, že až budeš těhotná a až se mimi narodí, bude to super táta. Všude se aspon píše, že vyzrálý muži jsou nejlepší otcové :-) @makovaapanenka Já taky, jsem si už zvykla na nové přijmení, takže mi už je divný když mi někdo řekne starým, ale podepisovala bych se furt starým :-) Já se uplně divím jak snadno se zvykne na nové příjmení! Vždy jsem si myslela, že to bude největší problém a nezvyk. Ale jsem už prostě Strnadová a už jsem si tak nějak zvykla :-) @nevee No některé vyšly dobře, ale některé tedy nic moc no.. Ještě že jsem dala tu premium kvalitu, jinak by to snad ani nešlo... Jinak nalepuju fotky do fotoalba. Používám na to takovou permanentní lepící pásku (vypadá to jako bělítko, ale nechává to lepící vrstvu) 10m stojí 69kč a už jsem vyplácala 7 balení, myslela jsem že to bohatě stačí, ale ještě budu muset dokupovat :-( to se to pěkně prodraží...
Odpovědět
Profilova fotka
@kristyn.g No já jsem to potřebovala do hodiny, takže to byla asi ta nejnižší kvalita, papír byl měkkej a ohybací, prostě hrůza. To jsi fakt ještě zachránila.
Odpovědět
Profilova fotka
@nevee @kristyn.g to je zvláštní, já si na fotky od nich nemůžu stěžovat, barvy byly dobré a papír celkem taky, jen se hrozně lepí k sobě. možná je měkčí než bývaly normální, dělala jsem si je v tom jejich automatu, ale nijak to nevadí
Odpovědět
Profilova fotka
@kristyn.g nejspíš je to proto, že se bojí změny, a taky určitě jak píšeš že ví, jaký to bude záhul. No ale to já vím taky, žejo. Spíš bych potřebovala nějakou podporu, ale je fakt, že jak ho znám, tyhle věci mu nedocházej - typickej chlap ;-). Věřím, že až to přijde, tak mě podrží a pomůže, jak to půjde, a určitě budě mít děcko rád, když vidím, jak se chová k vnučkám... Asi už zase zbytečně panikařím :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@makovaapanenka to je dobrý :-) já byla taky ve spořce a zase jsem musela u podpisového vzoru chvíli přemýšlet, jak se mám podepsat. Já si prostě nezvyknu :-) ale docela mě vytočila jiná banka, kde mám taky účet a kartu - za výměnu karty musím zaplatit 200,-, že je to jako duplikát, jsou to vyděrači ]-( ve spořitelně je to zadarmo
Odpovědět
Profilova fotka
@evka2011 tak ty fotky nejsou tak hrozný, řekla bych že 90% je povedeno a i papír je dobrý a vypadají dobře. Akorát některé se barevně holt nevyvedly uplně. No z toho automatu se ani nedivím, to by snad bylo špatný všude. I když můj táta si koupil tiskárnu na fotky, kupuje se speciální náplň i s papírem na 50fotek ale je stojí to dost peněz, takže se to moc nevyplatí, jen když se spěchá na fotky. I když v tom fotolabu je měli asi za 3pracovní dny. Nicméně já tam budu fotky obědnávat dál, takový ty běžný fotky z dovolených jsou v pohodě, ale používám vždy premium kvalitu. Jinak s tim miminem. Ono to bude joho mimino, takže 100% se do něj zamiluje a uvidíš, že ho bude rozmazlovat a bude z něho hotovej :-) Určitě bude do toho víc zainteresovanej než cca25letej taťka, protože chlapi dospívaj hodně dlouho :-) @nevee
Odpovědět
Profilova fotka
@kristyn.g Ale jo, asi jo, vždycky měl k dětem dobrej vztah, a určitě je něco pravdy na tom, jak se říká, že při prvních dětech si je tatínkové neužili, protože k tomu ještě nedozráli nebo dělali kariéru a doma stejně nebyli - což je celkem manželův případ, dětství svých synů strávil na vojně a pak na automobilových závodech :-) tak teď už aspoň bude trochu doma, nebo teda někde, kde s ním budeme taky a aspoň chvíli ho uvidíme :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@kristyn.g Tak já si nechala dělat fotky taky ve fotolabu...tu normální kvalitu a máme taky nějaké sépiové a barva i papír jsou naprosto v pořádku...jsou krásný...jen jsem si je přinesla na flashce a a tam už vše zařídili...jsem spokojená...alba už mám hotový a představte si že do toho co mám pro naše jsem vylila šťávu a když jsem to hned utřela a vysušila...tak ty fotky uschly a vůbec se nepokroutili, nenabobtnaly a ani nezměnily barvu...takže paráda ;-) @evka2011 S miminkem si hlavu nelam, prostě to zkuste a uvidíte...a na manžela vůbec nedej...tomu mýmu je 31 a taky má takový kecy...oni se hlavně bojej, že jim to změní život...ale co si budeme povídat, změní to život hlavně nám, oni ho mají ve směs pořád stejný...my máme doma 2 letý dítě a chceme druhý a ten můj se i tak bojí...takže u nás to tenhle měsíc dopadlo tak, že když mělo dojít na věc v ty pravý dny, tak skoro nic nebylo, takže zase asi mimi nebude a budu čekat další měsíc...možná i víc...ale už to nehodlám řešit...oni chlapi prostě asi potřebují čas se s tím smířit ;-) ale neboj...až se to narodí a oni budou tatínkové, úplně vyměknou a budou z nich ti nejlepší tátové jak jen to dovedou ;-) věř mi že to co se u vás doma ateď děje je normální a jestli potřebuješ podporu, tak radím spíš kamarádku a né manžela...teď je těch myšlenek na něj prostě moc a on neví co s tím, páč si to nedokáže představit
Odpovědět
Profilova fotka
@gabu13 děkuju, to jsem asi potřebovala slyšet :-) mimochodem, takovej debilní dotaz - jakže se počítají ty "pravý dny"? :-) díky
Odpovědět
Profilova fotka
@evka2011 Souhlasím s holkama. Ovšem možná bys měla manželovi říct, že si sice nesmírně ceníš jeho smyslu pro praktické uvažování ("Už sis vymyslela, kam dáš kočár?"), ale že by ti věci v této souvislosti, ačkoliv jsou nesmírně důležité, měl sdělovat trochu citlivěji. On prostě jede logicky jako počítač a nějak mu nedochází, že se to může dotknout naší citové stránky ;-) To mi připomíná, jak mi manžel ještě před svatbou s neúprosnou matematickou logikou vysvětloval, proč nežárlí: Je přesvědčen, že každý má někde na světě toho pravého. Zároveň je jasné, že v zamilovanosti má člověk růžové brýle a jeho protějšek mu připadá dokonalý, ale po čase začne vidět i chyby. Pokud by se v mém okolí objevil jiný muž, který by mě okouzlil, manžel by nebojoval, protože: 1. Zřejmě je pro mě TEN PRAVÝ právě tento nový muž, když bych mu dala přednost, a manžel by mi v žádném případě nechtěl překážet ve štěstí, nebo 2. neuvědomuju si, že mám růžové brýle, proto mi ten nový teď připadá lepší než můj manžel, a o takovou hloupu ženskou by manžel přece nestál :-D Jinak jsem se chtěla zeptat, jestli už vám došla nová kartička ze zdravotní pojišťovny a za jak dlouho. Jo a už jsem vyřešila dárek pro naše - koupila jsem jim víkendový pobyt v Karlových Varech a v ceně je i jeden vstup do sauny :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@makovaapanenka Teeda ty máš ale vtipného muže :-D moc jsem se jeho logickým uvažováním pobavlia :-D S tou kartičkou od pojišťovny...já mám Vojenskou pojišťovnu a když jsem tam přišla nahlásit změnu příjmení moje i dítěte, tak si jen okopírovala rodnej list a oddací list a hned mi vyjela nový kartičky a starý si nechala...trvalo to asi 3 minuty celý se vším všudy ;-) @evka2011 to je jak u koho...jestli máš pravidelný cyklus, tak jsou na to i na netu různý kalkulačky....zadej si výpočet termínu ovulace, ovulační kalkulačka, nebo kalendář a ono ti to vyjede...nedá se ale podle toho přesně řídit, někoho při ovulaci bolí břicho, jako když to máš dostat, někdo má zvýšenou teplotu...podle toho se to dá taky dobře poznat...měřit si bazální teplotu a když ti jeden den klesne a druhej den o dost stoupne, tak je to ten pravej den ;-) hlavně se nenervuj a moc na to nemysli, až to příjde tak to příjde ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@gabu13 Největší sranda je, že on to myslí smrtelně vážně! :-D Já jsem právě hlásila změnu pojišťovny přes centrální registrační místo na živnosťáku a zatím mi nic nepřišlo... @evka2011 Já jsem tedy bezdětná a plánujeme to až příští rok, ale na nějaké plodné a neplodné dny bych se vykašlala. Podle mě není nic horšího, než když se sex začne řídit tímto, chlapa to může pěkně otrávit a v konečném důsledku se těhotenství může ještě oddálit, protože se tomu chlap začne vyhýbat... Nechala bych tomu volný průběh, nejlepší věci bývají ty neplánované ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@makovaapanenka Výbornej dárek k Vánocům pro rodiče ;-) my letos kupujeme jen takové drobnosti...spíš co si kdo řekl a tak...mamce nový fén, a přála si takový ten ruční vysavač a taky jsem jí vybrala keramický nůž...taťkovi nějaká trička, takový mlýnek na pepř a sůl o kterým básní už asi dva roky, on všechno solí a pepří dřív než to ochutná :-D a pak dohromady dostanou stolní kalendář, kterej jsem vyrobila z našich společných fotek a fotek s prckem ;-) no a manželova maminka dostane poukáku na podprsenku k té známe paní co má obchůdek u Václaváku, jeho maminka má problém sehnat nějakou aby jí sedla a tam si vybrala super, tak jí chceme dopřát další, ať má radost...a tatínek dostane kosmetiku od Alpy, celý takový balíček a ještě něco vymyslíme...no a samozřejmě jsem taky vyrobila kalendář s fotkama všech vnoučat ;-) no ještě se musím otáčet abych to všechno zvládla do Vánoc...zatím mám doma tak půlku |-| nejlíp se nakupuje pro děti...to bych byla schopná skoupit půl obchoďáku :-D
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?