Svatba v září 2011

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahoj holky, je to hodně brzy, ale přeci, víte už některá že váš den bude v září?
Odpovědět
Profilova fotka
@evka2011 bylo by škoda aby si přišla o to být matkou.
Odpovědět
Profilova fotka
@kristyn.g Já si právě vždycky myslela, že by mi to až tak nevadilo, ale teď najednou, když si to představím a řeknu si "tak, dítě mít nebudu", chce se mi najednou brečet.... :-) takže to ve mně asi fakt někde bude. Ovšem bude to znamenat, že se o ně budu starat sama, k tomu za pár let přibudou rodiče (máma 65, táta 74), tetička, co je v podstatě sama (62), manžel (56), nemá nám kdo hlídat a potřebovali bychom do většího bytu, protože baráky, které nám připadnou, dostaneme nejspíš v době, kdy už budeme tak staří, že si je ani neužijeme, všichni jsou hrozně vitální :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@evka2011 Já myslím, že je to jasné, v skrytu duše prostě dítě chceš, tak bych to určitě zkusila. Je velice dobře, že si uvědomuješ všechna úskalí, aspoň na ně budeš připravená a můžeš být překvapená spíš příjemně :-) No a jestli jsou všichni tak vitální, tak se o ně zase nebudeš muset tak brzo starat ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Jo a dnes máme měsíc od svatby! x-)
Odpovědět
Holky, nemáte prosím někdo tip na dobrou čistírnu v Praze na svatební šaty?
Odpovědět
Profilova fotka
@makovaapanenka to je pravda :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@hatsepsut Tak čistírna v Arkádách mam ozkoušeno a čistírna Daja, kde mi je žehlili před svatbou
Odpovědět
Profilova fotka
tak jsem si právě navzájem s manželem vytáhli zakouslá klíšťata :-(
Odpovědět
Profilova fotka
@kristyn.g To my předevčírem taky, brouzdali jsme vysokou trávou a ty potvory tam na nás čekaly. :-) A taky už jsme se zase pohádali :-( je to docela hrůza, celou tu dobu před svatbou nic a teď se štěkáme celkem často. Naštěstí ne moc, ale je mi z toho všelijak :-(
Odpovědět
Profilova fotka
@evka2011 ajaj, nesnášim klíšťata, snad to bude dobrý. To je mi líto že se štěkáte, ale to určitě přejde :-) My jsme byli chvili po svatbě takový napjatý, jestli se něco změnilo a tak, ale ted už je to zase uplně stejný jak před svatbou.
Odpovědět
Profilova fotka
@kristyn.g to u nás vlastně taky, ale nakupila se mi hora práce a povinností, které nemůžu v životě v termínu stihnout, tak jsem čím dál víc nervní a lehce vyletím. Naštěstí během několika vteřin vychladnu, ale manžel, i když jsem ho tisíckrát prosila, aby to nedělal, do mě začne okamžitě rýpat a přiživovat to tak, že se doopravdy naštvu, načež se naštve i on, že nesnáší, když se vztekám, a už to jede. Nechce prostě pochopit, že by mě to vmžiku přešlo, kdyby mě chvíli nechal být. Chápu, že i on má starosti a občas vyletí, ale on může a já ne? To je to, co mě dostává. Mám prostě už nervy v takovém stavu, že se nemůžu pořád ovládat a dusit to v sobě. Chci snad tak moc, aby mě pochopil a vyšel mi vstříc aspoň tím, že do mě nebude šťourat? Asi jo... :-(
Odpovědět
Profilova fotka
@kristyn.g Manžel měl klíště v sobotu na břiše a nechápu, kde ho vzal, když údajně pořád sedí u počítače a pracuje ;-) Já jsem klíště v životě neměla, tak se bojím, že až ho "konečně" chytím, bude mít boreliózu i encefalitidu dohromady... :-S No ale že bych se kvůli tomu dala očkovat, to zase ne ;-) @evka2011 Chápu, že tě to mrzí, mě tyhle (i jiné) věci taky strašně štvou, ale občas se hádají prostě všichni a někdy je to i delší období. Ale mrzí a bolí to hodně, to znám... :-| Včerejší oslava měsíčního výročí byla skvělá, šli jsme se projít k Vltavě a pak na večeři do jedné moc romantické restaurace, co stojí jakoby přímo na vodě, nad potemnělou řekou zářil půlměsíc, uvnitř krásného nekuřáckého interiéru intimní atmosféra, vynikající jídlo a bezchybná obsluha, k tomu ty neuvěřitelné letní teploty, fakt nám to vyšlo x-)
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@makovaapanenka to musela být romantika, závidím ;-) třeba na výročí taky něco podnikneme Já se radši očkovat nechávám pravidelně, tady na jihu je klíšťat požehnaně a jsou ještě o něco jedovatější než jinde, tak to nechci riskovat. A po víc klíšťatech si pak radši dojdu na krev, abych vyloučila i tu boreliózu, už jsem viděla případy, kdy se na to dotyční vykašlali, nebo to doktora nenapadlo, a to bych fakt nechtěla.
Odpovědět
Profilova fotka
@evka2011 Tak manžela po jeho červencovém kolapsu teď pravidelně sledují na infekčním, včera šel zase na odběry a donesl jim tam i to klíště, aby ho vyšetřili, ale vyhodili ho s tím, že to prý vůbec nedělají, a navíc je to strašně drahé... No mně teda přijde levnější preventivně vyšetřit klíště (nebo aspoň dotyčného), než aby se něco zanedbalo, skončil pak na roční nemocenské a s doživotními následky v invalidním důchodě... Ale asi se pletu ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@makovaapanenka jo, u doktorů má někdy člověk pocit, že je buď úplně blbej, nebo na jiné planetě :-( je jim fuk, že teď budete minimálně tři týdny sledovat, jestli se něco neděje a budete z toho nervózní, a pak manžel bude muset zase na odběry, protože někdy se borelióza vůbec neprojeví flekem ani jinak. Hlavně že oni budou v klidu a bez práce ]-(
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky holky :-) @evka2011 Já bych být tebou tu zkušenost být matkou nezahazovala...věř mi že je to ten nejúžasnější pocit na světě, když ti dají do ruky ten malej uzlíček kterej si třičtvrtě roku cítila růst v břiše ;-) a že je manžel už starší...no a...kdo dneska není...a upřímně...ono seš na dítě vždycky spíš sama...ať je manželovi 20, 30 a nebo 60...je to šumák...většinu dne jsou v práci a vrací se až na koupání a to už není žádná námaha...a ber to tak že s dítětem člověk omládne a budete mít moc hezké období ;-) Já teda jsem vyloženě mateřský typ a nedovedu si život bez dětí představit...ale chápu že někdo to může mít jinak...ale podle mě jestli máš takové pocity co popisuješ...tak by ti to jednou bylo fakt líto |-| a můžeš mít pak ještě tu výhodu že až ty půjdeš po mateřské do práce, tak manžel půjde kliďánko do důchodu a může se věnovat dítěti a pak ve škole to bude o to snazší ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@evka2011 hele chlapi jsou asi v tomhle stejný, oni se naštvat mužou a být protivní a my nééé my musíme být ty chápavé a stále usměvavé... to mam doma to samí. to s tim věkem to neřeš! Každý si svuj život musí prožít sám pro sebe! V tomhle musíš být trošku sobec, protože nikdo jinej ti další život nedá a každý ho máme tak nějak stejně dlouhý, takže žádná nespravedlnost... Taky se zamysli, kdo se jednou postará o tebe ;-) A slyšela jsem, že chlapi jsou jako starší tátové super a prý rozmazlujou :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@makovaapanenka to jsou potvory ty klíšťata :-(
Odpovědět
Profilova fotka
@gabu13 Já jsem právě nikdy mateřský typ nebyla, tak mám trochu i obavy ze sebe, ale předpokládám, že když dítě přijde, mateřské city se asi probudí velice rychle :-) asi máš pravdu, manžel by se těžko staral víc, ať už by byl mladší nebo ne. A je fakt, že mám velkou výhodu, je starší a já o tolik mladší, takže nějaká druhá míza a mladší milenky už snad nehrozí ;-) @kristyn.g spoléhat na to, že se o mně postarají děti, když vidím některé ty dnešní parchanty nevděčné, jak zacházejí se starými rodiči... na to bych si nevsadila. Ale doufám, že je to všechno hlavně výchovou, takže moje dítě by snad jednou mohlo být slušný člověk :-) sice budu něco mezi krkavčí matkou a Herodesem, ale naši byli to samé a jsem za to dneska vděčná, že jsou z nás slušný lidi. Sice to dost přeháněli, takže jsme slušný lidi s hromadou mindráků a nervama v kýblu, ale to se snad časem spraví :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@evka2011 Já ti povím že mám okolo sebe i kamarádky co vůbec nejsou mateřský typy a přesto jsou z nich výborný mámy...všechno to záleží na tom jak se těm dětem budeš věnovat a co jsi jim ochotná do toho života dát a vštípit...jo a ještě...já mám dvě sestřenky co mají obě dvě staršího chlapa...dokonce staršího než je ejich táta...a taky mají děti a jak jim to svědčí...chlapi obzvlášť potřebujou takovouhle dávku mládí...řekla bych ;-) a podívej se na Gotta když mohl pomalu v 70 tak proč vy byste nemohli o 15 let dřív ;-) Holky já ještě pořád nemám ani jednu fotečku od naší fotografky a už se mi po nich začíná stýskat...už bych nějakou chtěla aspoň vidět |-| můžu se zeptat na nějakej doporučenej eshop kde jste třeba sehnali nějaký pěkný album???
Odpovědět
Profilova fotka
@gabu13 no jo, Gott si může zaplatit čtyři chůvy a hospodyně, které budou udržovat domácnost, a jít spát do patnáctého pokoje vily, kde neusliší brečící dítě ;-) to u nás v panelákovém 2 + 1 nejde :-) ale asi máte všechny pravdu. Takže se na to psychicky přiipravím, promluvím s gynekologem a pak se uvidí :-) díky za rady a podporu!
Odpovědět
Profilova fotka
@gabu13 A kdepak se fotografka toulá? Já sice uvidím svatební video taky až asi za dva roky, ale to je příbuznej, u kterého je to normální, profík by to asi neměl tak odkládat. Po mně už všichni taky chtějí fotky, ale nemám absolutně čas si k tomu sednout, srovnat to a vytřídit, a dát do nějaké slušné formy. Chtěla bych si udělat svatební album v počítači, ale nevím v jakém programu, nevíte někdo? Případně vaši počítačově profesionální miláčkové? :-)
Odpovědět
@gabu13 já chci vidět taky fotky :-)) @evka2011 jako papírové si nechat vytisknout?
Odpovědět
Profilova fotka
@evka2011 No ona to je naše kamarádka a nic za to focení nechce a má to jako koníček a k tomu chodí do práce...takže se vrací domů večer a to ještě chodí tancovat...takže toho času na úpravu jí moc nezbývá...ak já to chápu, že to trvá...ale už jsem tak natěšená že už bych chtěla aspoň nějakou první vlaštovičku vidět :-D Jinak s tím albem jsi to myslela jak...jako fotoknihu...nevím totiž o tom jak se dělá v počítači jinak album??? Já bych na ty svatební fotky chtěla takové nějaké pěkné s tvrdými stránkami a papírem mezi každou z nich...a babičkám a rodičům nějaké menší...klidně i zastrkávací...ale už se na to moc těším až to budu třídit a nalepovat :-) už aby ty fotečky byly :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@gabu13 @hatsepsut právě že je tisknout nechci, papírových budu dělat jen pár, zbytek si nechám v počítači, ale chtěla jsem, aby to mělo nějakou lepší formu, něco jako prezentace v PowerPointu, aby to nebyla jen složka s jednotlivýma fotkama - nějakej rámeček, ozdůbka, tak něco, prostě aby to vypadalo jako skutečné papírové fotoalbum, jenže virutální :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@evka2011 Tak to můžu doporučit buď ten powerpoint a nebo jestli ti říká něco scrapbook...tak se dají dělat krásné věci s fotkama ve photoshopu...na různých stránkách na netu si postahuješ různý dopňky, vrstvy a tak a uděláš ti krásný alebíčko...ale je to hodně práce s tím ;-) Jen tak pro představu...já si dělám takový fotky našeho prcka...tak ti sem dvě přikládám... ;-)
Odpovědět
@evka2011 jo, já se právě proto ptala :-)souhasím s @gabu13 , jinak taky photoshop :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@gabu13 jo , to zní dobře, a hlavně vypadá, díky! :-)
Odpovědět
@gabu13 Jéé to jsou krásné fotky prcka :-) Takhle si představuji spokojené dítě :-) @evka2011 Já být na tvém místě, tak do toho určitě jdu. Vysadila bych prášky, koupila si nějaké vitamíny a nechala to osudu, ať on rozhodne, jak to má být. Nevím, jak máš velkou rodinu, ale ikdyž si to třeba úplně představit nechceš, tak tady budeš pravděpodobně dýl než manžel a myslím si, že by ti pak bez dítěte bylo sakra smutno. Vím, že to má každý jinak, někomu to vyhovuje bez dětí, ale myslím si, že takových ženských je hrozně málo a dříve nebo později jim to stejně přijde líto.
Odpovědět
Profilova fotka
Teda, konečně jsem po několika dnech, ne-li týdnech, dopsala další kapitolu disertačky a teď fofrem udělala úkoly na angličtinu, a mám pocit, že už tam ani nedojdu, jsem úplně odrovnaná :-( jak dokážete zvládat všechno i s dětma, to fakt nechápu...
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?