Svatba v září 2011

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahoj holky, je to hodně brzy, ale přeci, víte už některá že váš den bude v září?
Odpovědět
Profilova fotka
Snad jo :-) úřady mi ani nepřipomínej, už teď z toho mám hrůzu :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Gratuluju všem novomanželkám! :-) @evka2011 Tak vidíš, krabičky už dorazily a kravata přijde určitě taky včas ;-) Nebudu ti říkat, ať se nenervuješ, protože je to zbytečné. Kdyby to bylo tak snadné, nebudeš čekat, až ti to tady některá z nás poradí ;-) Co se týče hudby na obřad, chápu, jak se cítíš - to mám taky nejradši, když se s něčím dělám, milostpánovi se to nelíbí, ale sám nepřijde s ničím lepším a čas kvačí ]-( Já na to mám metodu - stanovím termín, do kdy je příslušnou věc potřeba udělat, a dohodneme se, kdo to zařídí. Pokud manžel, přestanu se starat a důvěřuju mu. Sice dělá všechno za milisekundu dvanáct, ale moc dobře ví, jak nenávidím nespolehlivost, takže nakonec je všechno hotové, i když já bych z jeho stylu práce byla v nervech. No a když to mám zařídit já, tak to zařídím, a pokud se to manželovi nelíbí, a nepřijde s ničím lepším, tak už si s tím taky nedělám starosti, aspoň teda ne moc velké. Např. s tou hudbou - asi by mě štvalo, že se to partnerovi nelíbí, ale rozhodně bych už nehledala nic nového. Navíc hudba na obřad je poměrně pomíjivá věc. Já jsem měla se snoubencem problémy v tomhle ohledu s účesem, protože nejradši by byl, kdybych šla tak, jak ráno vstanu, a u verzí od kadeřnice mi pořád opakoval, že má z toho účesu obavy... Takže jsem byla pěkně vynervovaná, že se mu nebudu líbit, což mi ten den přišlo nejpodstatnější, ale všechny holky mě uklidňovaly, že až mě uvidí v šatech a namalovanou, tak padne na zadek, a taky že jo ;-) Takže neboj, všechno dobře dopadne! :-) Jo a ten endorfin tě opravdu tak omámí, že bys musela spadnout ze schodů jako já, abys něco vnímala jako problém ;-) A propos doklady - předevčírem jsem si šla vyřídit nové a zjistila jsem, že jsem z fyziognomického hlediska velice problematická. Asi mám moc dlouhý krk a protáhlou hlavu nebo co, ale na pasovou fotku jsem se nevešla s rameny :-D A to mě paní předtím ještě asi hodinu srovnávala, že mám jedno níž a druhé výš, a pak tam stejně nejsou :-D No a když došlo na otisky, musela jsem si na prsty dýchat, abych je zvlhčila, protože prý byly moc suché a snímač je neviděl, a to prosím ten den ohavně lilo! A v závěru jsem se podepsala blbou propiskou, myslím, že paní byla moc ráda, když jsem asi po půlhodině konečně vypadla, ale celou dobu na mě byla moc hodná :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@makovaapanenka Díky, teď jsi mě pobavila, to jsem potřebovala :-) aspoň vím, že stát se může cokoliv a nedá se dělat nic jiného, než se tomu smát. Já jdu za chvíli na matriku přehlásit si trvalý pobyt, je tam fakt nepříjemná paní, tak jsem zvědavá, co se přihodí mně :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@evka2011 Tak to jsem ráda. Já jsem byla před svatbou vzhledem ke své nervácké povaze poměrně v klidu a padlo to na mě až v ten den a přešlo mě to až po obřadu, ale celou dobu jsem měla u sebe svoje skvělé rodiče, kteří mě uklidňovali :-) Nechceš nechat přehlášení pobytu až po svatbě najednou s výměnou dokladů, ať se s tou bábou nemusíš otravovat víc, než je třeba...?
Odpovědět
Profilova fotka
@makovaapanenka Paní byla dneska otrávená jen standartně, tak to šlo, dokonce jsem to i měla všechno dobře vyplněné. Potřebuju mít vyřízený pobyt, ať si můžu udělat občanku, tam půjdu hned v pondělí. Moji rodiče jsou jednak v Praze, a jednak bohužel nejsou vůbec skvělí, když jsme s nimi byli o víkendu, tak máma jen řekla, že nebude řešit oblečení, že něco snad má (nakupuje u vietnamců :-( ), a táta zkritizoval můj naplánovaný účes - což byla veškerá podpora, které se mi od nich dostalo. Možná je to dobře, víc bych jí už asi nesnesla :-) můžu být ráde, že vůbec přijedou, když jsem měla promoci, neobtěžovali se ani zavolat, natož že by přijeli...
Odpovědět
@evka2011 Já jsem minulou středu vyzvedla oddací list, zajela jsem na obec přihlásit manžela k trvalému pobytu u mě doma a pak jsem ještě zvládla zajet nechat udělat obě nové občanky. Oni tam chtějí u občanek vidět oddací list a my ho měli tři dny po svatbě. @makovaapanenka Vy už máte občanky, že sis nechala dělat pas? To je celkem rychlost. Nám řekli 3 týdny. Doufám, že už budou příští týden, mám na svatební cestu (9.11.) už nahlášené nové příjmení a hlavně potřebujeme oba ten nový pas :-/ Ale myslím, že to stihnem.
Odpovědět
@akfs na pas není nové občanky třeba, já už si ho taky nechala děat, stačí jen ten papír k občance: -)
Odpovědět
Profilova fotka
@evka2011 No naši přijeli z Ostravy do Prahy už dva dny před svatbou... To mě mrzí, že nemáte dobré vztahy, i když ani u nás samozřejmě není všechno ideální, máma mě před svatbou dokázala několikrát pěkně vytočit ]-( A účes mi kritizoval sám ženich, což mi přijde úplně nejhorší ;-) Ale neboj, určitě budeš mít kolem sebe někoho, o koho se budeš moct opřít a kdo tě v ten den uklidní, třeba z úplně nečekané strany :-) @akfs Mně taky řekli tři týdny, ale že už si prý rovnou můžu nechat udělat i nový pas, a ještě mi k tomu zatím nechali ten starý :-) Pas (biometrický) by měl být taky za tři týdny, takže to určitě stihnete, a kdyby něco, dá se udělat i ten rychlopas, ale ten myslím není biometrický, musíš přinést vlastní fotku a dost to stojí. Ale divím se, že jsi vyřídila obě občanky, vždyť je tam přece zapotřebí podpis manžela, ne...?
Odpovědět
Profilova fotka
@akfs Vy jste měli oddací list za tři dny? Nám řekli za dva týdny nejdřív. A ještě byla bába jak citron. :-p
Odpovědět
Profilova fotka
Tak my měli v pátek obřad a v úterý už sem oddací list měla...jenže doteď jsem nebyla schopná zažádat o nové občanky protože v pondělí sem tu manželovu zapomněla a ještě sem vypadala děsivě tak sem se nemohla vyfotit a včera manželovi říkám, dej mi tu občanku at tam dnes mohu zajít a v deskách jsem měla jen ten papír k občance o změně a on mi tvrdí, že mi občanku dal....takže občanka ( on tvrdí,že mi ji dal a já tvrdím, že mi dal jen ten papír ) se vypařila a tak jsem zase nikam nešla :(( Holky do kdy se ta občanka musí vyměnit, já abych nedostala pokutku :((
Odpovědět
Profilova fotka
@kikika87 do 15 dnů musíš podat žádost
Odpovědět
@hatsepsut Tak to je super, tak to si zajdem v pondělí zažádat o nové pasy. @makovaapanenka My potřebujeme právě ten biometrický, jedeme do Thajska. Jinak bez manžela jsem vyřizovala úplně všechno, matriku před svatbou i po svatbě, přehlášení bydliště (tam paní trošku odporovala, ale měla jsem vše vypsané a podepsané a manžel je synovec starosty, tak se zaručil) :-D a předtisky na vydání občanek jsem měla podepsané z domu... I na matrice mi říkali, že stačí, když to donesu já. Pro jistotu jsem u sebe měla jeho starou občanku, pas i rodný list, ale nechtěli to po mně. @assol Nám taky řekli do dvou týdnů a taťka mi ve středu volal, že se stavoval ověřovat nějaké listiny a paní mu říkala, že už máme hotový oddací list, tak ať se stavím. Potvora jedna, jaký má přehled :-D
Odpovědět
Článek se načítá
@assol Tak to asi vedu, nám oddací list předali hned při obřadu během přípitku s oddávající a matrikářkou :-D
Odpovědět
@hatsepsut Tak to je mazec, to měli udělaný předem. Jinak nevíte, jestli na nový řidičák potřebuji už novou občanku? Škoda, že jsem to o tom pasu nevěděla dnes, kupodivu jsme byli oba brzo z práce...
Odpovědět
Profilova fotka
@evka2011 Tak rychle,no do 15dní to nedám..dají mi pokutu či co? :(
Odpovědět
@akfs opět - nepotřebuješ, stačí papír o změně jména, také osobní zkušenost :-)
Odpovědět
Ahojky holky moje! Jak si to pročítám, tak jsme ve stejném kole - oběhat všemožné úřady. No já jsem dneska byla ještě na socce kvůli rodičáku a na chvilku mám pokoj, než se mi vyřídí občanka. :-) Holky nevíte, jestli na výměnu řidičáku funguje nějaká oznamovací povinnost? Sakriš chtěla jsem si tam zajít ale nebyl čas :-/
Odpovědět
Profilova fotka
@bronousek oznamovací povinnost? to jsem nikdy neslyšela... když jsem já měnila řidičák, což bylo mimochodem jen před pár měsíci, stejně jako občanku :-( prostě jsem podala žádost a dokud nebyl vyřízený, platil ten starý. A s občankou s ustřiženým rohem platí to papírové potvrzení
Odpovědět
@evka2011 no třeba na oznámení změny na VZP máš 7 dní. Na oznámení změny na socce máš 10 dní a tak dále. Tak si říkám, jestli i něco takového není na řidičáku. Stejně mě ale ty úřady štvou. Bych chtěla vidět jak bych všechno takhle vyřizovala, kdybysme hned po svatbě odjeli na líbánky.
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojda :-) holky my dostali oddací list taky hned v pondělí ráno po svatbě ;-) a s těma termínama...prý ta oznamovací povinnost po svatbě na úřady je 15 dnů...ale matrikářka nám říkala, že i když půjdeme třeba za měsíc tak se nic neděje...žádnou pokutu nedostaneme...nebojte...prý jsou všude benevolentní ;-) já například budu čekat až mi příjde nový rodný list našeho prcka...páč si ho chci nechat zapsat do občanky a na to už ho potřebuju ;-) takže já si nervy nedělám...dám si teď oddych a až mi příjde ten rodný list tak pak to oběhám všechno naráz ;-)
Odpovědět
@gabu13 Gabi, a to si můžu nechat změnit přijmení i v rodném listě Broničky? Platí se za to něco nebo to není zpoplatněné? Už jsem nad tím uvažovala.
Odpovědět
Profilova fotka
@bronousek Jasne že můžeš...je na to přímo na matrice formulář....jak ti dají oddací list, tak jim tam necháš rodnej list Broničky a oni ti pak poštou zašlou ten novej a neplatí se za to nic ;-) zeptej se tetiček na matrice...určitě to za tebe vyříděj ;-)
Odpovědět
@gabu13 hlavně že jsem tam dneska byla a zase na to zapomněla :-D Ale zítra zajdu ať to mám všechno v cajku :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@bronousek No to je fakt dost krátká doba, ale snad to teda není tak divoký, jak píše gabu13 . Já sice nikam nejedu, ale pokud fakt někdo vyrazí na 14 dní na Bahamy, stihne to asi dost těžko. A nemyslím si, že tetky na úřadě se budou shovívavě dívat na čerstvě opálenou zamilovanou novomanželku, když ony trčá za přepážkou a jejich starej je v hospodě... aspoň takhle mi teda připadala ta moje úřednice, a to nemohla být starší než já :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@evka2011 fakt se nebojte...já už to slyšela z několika zdrojů, že za měsíční zpoždění mi nikdo hlavu neutrhne ;-) a to mám i sousedy policajty...a ti to prý vůbec neřeší...a s řidičákem už vůbec ne...oni si ho vyřizovali až snad po roce :-D
Odpovědět
ahoj ženské...my taky na oddací list pořád čekáme....možná na konci září, ale prý toho mají mooooooc a tak až to bude tak to bude. taky odpověď.....já nevim proč tam sedí takové jedubaby....... jinak se pořád představuju po starým, protože mi to pořád nějak asi nedochází....manžela musim každé ráno kontrolovat jestli má prstýnek, protože na noc si ho sundaváme a on jak není zvyklý na prstýnek, tak občas zapomene.......takže mu funim na krk a buzeruju :-) tož když si mě vzal, tak ať to všichni vidí že :-D na líbánky musíme počkat, v práci je chaos a tak mi nechtějí dát dovolenou.....škoda, holt si potomka začneme péct v podzimních čechách místo teplého egypta :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@princezna_na_hrasku Kam chcete do Egypta? my jedeme za měsíc...do Sharmu...chceme na šnorchlování ;-) tak tam je to prý nejlepší...moc se těším...právě to tu prohlížíme :-) a taky plánujeme vyrobit mrňouse...snad se zadaří hned jako s tím prvním...nerada bych šla zpět do práce a pak zase po pár měsících na mateřskou |-|
Odpovědět
@bronousek já pojištovně oznamovala po 12 dnech - svatební cesta - a nikdo mi hlavu neutrhl, no problemo :-) já se dnes představovala do teefonu - a ozvalo se - no to si delas srandu ne? kamaradka nemoha pochopit ze mi to jde tak lehce :-D Jinak muj muž se asi pro prstýnek narodil - strasne mu sekne, a sam rika, ze mu krasne dokresluje gestikulaci pri jeho pravnickych argumentacich :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj, tak my taky dostali dodací list při obřadu :) jinak dneska jsme byli na tuře v slovenskom ráji a jsem total znicena. Teď cekam na manžela až vyleze z koupelny. Dost si to tu užíváme :-) krb, romantika :-) tak zas papa
Odpovědět
Profilova fotka
@kristyn.g Tak to ti docela závidím :-) aspoň že se lepší počasí, snad si užijete ještě pár pěkných dní v přírodě, hned bych jela...
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?