Svatba v září 2011

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahoj holky, je to hodně brzy, ale přeci, víte už některá že váš den bude v září?
Odpovědět
Profilova fotka
@kristyn.g já se ještě rozmýšlím, jestli zbanduju tchýni a švagrovou a jestli bychom se třeba do těch buchtiček nepustily - vypadají náádherně a u nás je to netradiční - ale kde vzít na to čast to už nevím. Už takhle skoro všechno zařizuju sama a ještě k tomu mám doma raubíře ;-) .... takže příští týden objednávám kilo koláčků na zkoušku a podle toho se rozhodnu.Jestli budou jen trošku dobré, tak je za tu cenu beru - a babička si odpočine a švagrovou zaúkoluju jinak (už má dělat linecké a kremrolky :-P ) jinak na den D se těším a zároveň já stará trémistka nevím, jak to zvládnu :-D ... jen doufám, že v té euforii mi bude už všechno jedno a prostě si to užiju ;-) .... v přípravách se začínám ztrácet :-D - kalendář už je skoro plný, všude mám telefonní čísla a milion uložených odkazů na netu - už nevím co řešit dřív - nemáme prstýnky ! Už by to chtělo - tak že by příští týden? :-P
Odpovědět
Profilova fotka
@gabu13 já jsem začala dělat noviny asi před 3 týdny - za 2 dny jsem tam něco nasázela - a teď když na to zpětně koukám, tak nevím nevím, jestli budu mít sílu to dodělat. Už se mi přestávají i líbit. Nechce se mi tam smolit nic moc o nás, jako, že jsme se seznámili na diskotéce :-D ... tak aby ty noviny potom o něčem byly ;-) Pošli mi kdyžtak do IP mailík, pošlu Ti, co zatím mám - jestli tě to zajímá ;-) - a můžeš se podívat (musíš ale chvilku vydržet, musím se poradit s přítelem,jak to poslat,abys to otevřela ;-) ) .... jinak krásné noviny tady má "dunkahe",tak se jukni na profil ;-)
Odpovědět
Tak to tady tak pročítám a zjišťuju, že to nemáme lehké :D Holky nechci Vám brát iluze,ale to pečení bude děsné, je s tím piplání, Pomáhala jsem s tím kamarádce v dubnu a musím říct, že masakr. Navíc moje babička říká, takže i má maminka...že nevěsta by neměla péct koláčky. Ale jde jen o to, kdo dá na babičkovský pověry a kdo ne :-) Jinak mě paní ze zámku, kde budeme mít svatbu poradila pekárnu ve Mšeně, prý mají výborné koláčky a cena asi 2,60 za ks. Říkala, že ze spousty svateb co ochutnali koláčky tyhle jsou nej. Nemohu posoudit, nám je bude péct maminky kamarádka,ale možná pokud jste pražské a okolní, že by jste to mohly zkusit. Prý dělají od 50ks na zkoušku :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj všichni, delší dobu jsem tu nebyla...skončila jsem jednu práci a díkybohu jsem hned našla další, takže na nic moc jsem neměla čas, ale teď už to bude snad lepší :-) Musím si v tom udělat pořádek, už vlastně ani nevím, co mám zařízeno a co ne :-D Nedávno jsme oslavili zamluvení super kapely. Teď nás čeká zaplacení poplatku za obřad na zámku, kompletace svatebních oznámení, které jsme si sami navrhli, vytiskli a teď stříháme a dáváme dohromady, a hlavně musíme koupit prstýnky. Ostatní snad počká alespoň dva týdny :-D Pak musím někde sehnat šaty na převlečení, kravatu a košili pro skoromanžela, květinářství, cukrárnu a další drobnosti :-))))
Odpovědět
Profilova fotka
Tak děvčata, opět se po delší době hlásím! :-) Docela jsem si teď "uživala". V sobotu před svátky přišel snoubenec s horečkou 38,2, tak hne do postele, Paralen plus, čaj a obklady, ale pořád to stoupalo, v pondělí měl už 39,3, do toho ty svátky, jeho doktorka měla dovolenou, radila jsem se v lékárně, dokonce jsem volala i na pohotovost, ale všude mi řekli, že to vypadá na virózu a ať pokračuju v nastoupené léčbě. Postupně přestal chodit, takže ve čtvrtek jsme ho s jeho tátou vezli k doktorce. ta ho poslala do Motola na internu a odtud na infekční s podezřením na nervovou infekci, a to už v sanitce a na kapačkách. Později mi říkal, že mu chtěli dát i kyslík, protože se mu těžko dýchalo, ale to odmítl, aby nás tolik nevyděsil. Na infekčním mu udělali lumbálku, takže nervová infekce se naštěstí vyloučila, ale pořád nevěděli, co mu je. Jeho stav se bohužel nelepšil, tak jsem si vydupala, že tam budu od rána do večera s ním, a dobře jsem udělala. Nemohl si ani podat pití, natož se najíst a myslíte, že ho tam někdo nakrmil?! ]-( Navíc do něj ládovali nějaká svinstva, tak jsem na ně musela dohlížet a vždycky jsem jim to zatrhla. Po čtyřech dnech ho propustili, že to prý byla těžká viróza, která mu spouštěla silné migrény, na které trpí. Doma bohužel dostal zase migrény, že nebyl schopný ani zvednout hlavu, takže jsme hned druhý den šupajdili k neuroložce, která okamžitě diagnostikovala postpunkční syndrom. Jsem totálně nasr... na infekční v Motole, kde mu to nejen způsobili (vůbec ho nepoučili, že musí po lumbálce vypít aspoň tři litry!), ale ani to pak nepoznali a léčili ho na migrény!!! ]-( Neuroložka mu dala infuzi, předepsala léky a nařídila absolutní klid na lůžku a hodně pít. Takže jsem nadále pokračovala ve funkci pečovatelky - krmení, mytí, podávání léků a vylívání bažanta. Do toho jsem musela pracovat, takže jsem v průměru spala tři hodiny, prostě lahůdka. Ale vyplatilo se to, v pátek už byl schopný sám chodit a neuroložka mu výslovně nařídila pobyt v přírodě, takže jsme mohli odjet i na plánovanou dovolenou do Adršpašských skal 8-) Sice o den později, ale původně jsem v to vůbec nedoufala... Tam jsme si to parádně užili, já první den spala 15 hodin! |-| Jenže bohužel mezitím diagnostikovali mému dědovi rakovinu konečníku :-( Možná vám to přijde divné, ale jsem na něj strašně našstvaná, protože od března(!) měl zažívací problémy, ale samozřejmě nikam nešel, i když jsme do něj všichni hustili, ládoval se střídavě projímadly a endiaronem, až už nebyl schopný udržet se na nohou a před dvěma týdny mu museli zavolat sanitku. Je to bohužel v pokročilém stádiu s metastázemi na játrech, zítra ho budou operovat, ale šanci má jen 10 %... Takže jsem včera ještě jela na otočku do Brna, protože to byla možná poslední šance ho vidět... Tím pádem jsem musela nakoupit a vyprat po dovolené teprve dnes a mezitím už se mi nakupila práce, takže jako by žádná dovča ani nebyla 8-( Svatební přípravy šly teď samozřejmě totálně stranou, musela jsem zrušit zkoušku účesu i líčení, ještě jsme nebyli na matrice, nemáme prstýnky, vyřešené ubytování a dopravu pro všechny hosty, o výslužkách ani nemluvě. Jediný pokrok jsou svatební oznámení, už jsem skoro všechna rozdala nebo rozeslala, ale jinak nic :-| A aby toho nebylo málo, tak už se do toho začala montovat mamka, proč nechceme platit tvrdý alkohol, že to ještě v životě neslyšela, tak jsem ji ubezpečila, že to tak bylo na každé svatbě, kde jsem v poslední době byla, začala řešit, že jedna její kolegyně nemůže pít víno, že se jí po tom dělá špatně, tak jsem se jí zeptala, jestli tam ta její kolegyně bude (samozřejmě že nebude) a jestli zná někoho z naší rodiny, kdo nepije víno ani pivo (nezná, ale co naši kamarádi a co když za ní jako za rodičem někdo přijde a bude si stěžovat?!) - no k neuvěření. Tak jsem jí řekla, že je to NAŠE svatba a že ji snad můžeme mít podle sebe a že nejsme milionáři, načež namítla, že nám přece přispěli (neprosili jsme se o to a nepotřebujeme to!), tak jsem jí odpověděla, že přesně to je ten důvod, proč jsem o žádný příspěvek nestála, protože pak do toho jen kafrá. Taky se jí nezdálo, že si tam nemůžeme přinést vlastní alkohol, tak jsem jí řekla, že s tím já prostě nic nenadělám, když mají taková pravidla (ví to od začátku a neřekla ani půl slova, naopak byla nadšená, že je to všechno na jednom místě i s ubytováním a jak je to tam krásné). Pak začala vymýšlet, že bychom mohli dát na ten tvrdý limit, ale já jsem jí řekla, že tam bude neomezeně vína a piva, tak snad to lidi bez panáků vydrží, a když tak si jich pár na tom baru zaplatí. A že bez tvrdého je to lepší, protože například můj brácha ani táta neumí pít, míchají, přeženou to a vždycky se strašně ožerou, tak jim aspoň nebude druhý den špatně. Už si ani nepamatuju, co jsem jí odpověděla na uštěpačnou připomínku, že kdoví jaké tam ti Pražáci mají víno, a už jsem musela odrážet útok, jestli tam opravdu chceme jen dort a koláčky a žádné cukroví :-p No ještě teď jsem z toho otrávená :-S Jinak vítám nové nevěsty a přeju hodně štěstí při přípravách :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@makovaapanenka tak tomu říkám pekelný týden :-( to mě moc mrzí, se snoubencem s dědou i smamkou, ty lidi nejsou soudný :-( Hlavně že je příteli už lépe! A s tím dědou, oni to staří lidé hodně odkládají, protože se toho přesně bojí :-(
Odpovědět
Profilova fotka
@makovaapanenka Tak to me mrzi, mas toho dost. :-( S nasim dedou to bylo uplne stejne. Drzim palecky, at to zvladnete. Nenech se otravit mati, to bude dobry. My taky tvrdy vubec neplatime. A neboj, vsechno stihnete, jeste mame furu casu do zari! A kdyz ne, ono se to neto, i prstynky mohou byt prozatimni....
Odpovědět
Profilova fotka
@makovaapanenka Ty jo, tos měla hodně divoký. Přeju, ať už je teď klídek. V Motole jsou hrozný, fakt nechápu, jak si můžou říkat doktoři! Kamarád tam byl teď o víkendu, taky horečky, 39 už třetí den, tak šel do Motola, tam šest hodin čekal a nakonec mu málem vyndali slepák, než zjistili, že má zápal plic. ]-( Fakt frajeři.
Odpovědět
Profilova fotka
@kristyn.g Jo kdyby týden, takhle si užívám od začátku července... :-| @assol Hm, taky slušné! ]-(
Odpovědět
Profilova fotka
@ppampeliskaa Tak my jsme až do včera počítali,že koláčky napeče babička s kamarádkama, ale když jsme sečetli všechny náklady a dvoudenní práci s koláčema tak jsem je dnes objednala u paní ve Velvarech za 230Kč / kg, což je fajn cena a za 14dní si pro ně jedeme :) Vyjde nás to stejně a je to bez práce :))
Odpovědět
Profilova fotka
@makovaapanenka Tak to je strašné, to si musela být strachem bez sebe o skoro manžela,já bych šílela, dnešní zdravotnictví to je děs a bída!!! A ještě do toho ten děda, to je smutné....hlavu vzhůru, ale ono to jde těžko co :(
Odpovědět
Profilova fotka
@kikika87 No, když mu pořád stoupala teplota a pak to podezření na nervovou infekci, tak mi bylo do breku. Ale jakmile to vyloučili, tak jsem se přepnula do podpůrného režimu, když se dívám zpátky, ani nevím, kde se ve mně vzalo tolik energie...
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@makovaapanenka Ahojky, teda co to čtu...takový pekelný zážitky...doufám, že už všechno zlý máte za sebou a bude teď už jen líp...držte se!!! ;-) U nás taky žádný změny...jen mě nějak všichni začínají štvát, pořád do všeho kecají a asi by všichni chtěli aby naše svatba byla podle jejich představ...no fakt si říkám, že už nikomu nic neřeknu a neukážu...naštěstí u nás rodiče zatím mlčí a šoupají nohama a nechávají to na nás...ale kamarádi jsou někdy na pěst...udělala jsem první stránku novin, nadřela jsem se na tom až až páč sem pako a dělám to ve photoshopu a tam se texty píšou docela blbě...no a co myslíte...to bylo řečí, že tohle je blbý, tohle předělej, tohle změň tohle vymaž...no už jim další stránku neukážu!!! Jo a jinak...my jsme byli taky na svatbě, kde si tvrdý platil každý sám a bylo to náhodou pohoda...spíš naopak všichni říkali, že kdyby jim to platili oni, tak že by se krotili aby jim neudělali útratu...no a takhle si každej koupil kolik chtěl panáků a jinak víno a pivo bylo gratis...takže kdo nechtěl panáka mohl si dát to a nikdo neremcal...my sice budeme platit i tvrdý...ale dohodli sme se s majitelem restaurace, že si buď můžeme dovézt vlastní a nebo nám ho on prodá za nákupku...takže pohoda, ale asi si od něj koupíme nějaký lahve, co tak tipneme, že by se mohlo vypít ( už máme pár rodinných oslav za sebou tak víme co kdo pije) a až to zmizne...tak hald smůla, pak ať už si každý koupí co chce, kdyby neměli dost :-D
Odpovědět
@makovaapanenka jaj tos to měla náročné!
Odpovědět
Profilova fotka
@makovaapanenka Ahoj, říkala jsem si, že už ses tady dlouho neukázala a teď se ti vůbec nedivim. Je to fakt náročné, starat se o svého bližního. A nejhorší je na tom ta bezmoc, kdy ti doktoři pomalu nic neřeknou a ty nevíš, na čem jste... S Motolem jsem sice problém neměla, ale rozhodně nemůžu říct to samé o Bulovce. No ale to je na jinou diskusi :-) Tak držim palce, ať se uzdraví přítel i děda! A neboj, taky toho ještě fůru nemáme... ;-)
Odpovědět
@kikika87 Ahojky, tak super, pak povíš jaké jsou a kolik jich je cca na to kilo :-)
Odpovědět
@makovaapanenka znáš to..když se s...tak pořádně:-( Držím moc palečky,aby to bylo co nejdříve vše ok a neboj, všechno to zvládnete:-) A věř, že v tom nejsi sama, taky ještě skoro nic nemáme,ale nějak se s tím obě poperme :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@gabu13 @hest @smisca @ppampeliskaa Holky, moc vám všem děkuju za podporu!!! Dnes byl snoubenec na kontrole na infekčním, pořád neví, co mu bylo, a hlavně má neustále špatné jaterní testy :-( Ale naštěstí definitivně vyloučili nervovou infekci. V úterý si jde k neuroložce pro výsledky magnetické rezonance mozku, tak snad nám to konečně něco napoví...
Odpovědět
@makovaapanenka Držím pěsti! Ted jsem si to vše pročetla a je to děs!! Hlavně at to vše dobře dopadne, opravdu moc držím pěsti!!!!
Odpovědět
Profilova fotka
@makovaapanenka Ale seš moc statečná,fakt !!!!
Odpovědět
Profilova fotka
@ppampeliskaa Na kilo je 140-150 koláčků, 12.8. pro ně jedeme tak ti pak hned písnu jaké jsou :)
Odpovědět
@kikika87 ju to jsou nejake minikolacky..me v kladenske pekarne rikali 90 / kilo..kde si je nechavate pect vy? taky porad vaham kde nejake splasit..
Odpovědět
Profilova fotka
@hest Od pí. Černé z Velvar, kolegyně z práce ji zná, má ve Velvarech mamku a říkala, že od ní pravidelně berou minizákusky a tak a má je vynikající :)) I koláčky jsou prý výborné, to jsem zase dostala reference tady :) Ty koláčky jsou velké jako desetikoruna a to by správně měli být a jsou cukrářské takže vydrží celkem dlouho a peče 6 druhů.
Odpovědět
@kikika87 to zní lákavě a ceny za ty minizákusky nevíš? Přemýšlím, že ty Velvary od PRahy nejsou tak daleko..ale povezeme to pak ještě do JIžních Čech..tak aby to přežilo-))
Odpovědět
@kikika87 Myslíš, že by jsi mi mohla poslat na paní kontakt. Nemám nikoho na minizákusky a pár bych jich potřebovala, třeba by mi to pomohlo :-) Prosím prosím :-)
Odpovědět
Včera jsme byli na ochutnávce dortu v Praze a musím říct, že opravdu výborné ;-) Takže teď už se jen dohodneme na velikosti a tvaru, protože paní cukráčka mi řekla, že dort co jsme si vybrali je moc velký pro 40osob, co budeme mít na svatbě, že stačí třetinový a to, že by už nebylo hezké, kdyby ho změnčili. Tak máme o čem přemýšlet. Jenže jako minizákusky nedělají klasiku a 10-15kč za jeden minizákusek mi přijde opravdu hodně. Ještě jedna, možná pro někoho pomoc, zjištovali jsme jak velký dort pro cca 35-40osob, a ve dvou curkárnách nám řekli, že 6kg dortu je i s rezervou pro nějakého hodně vekého milovníka dortů :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@hest Tak to nevím, taky jsem si cenu zjišťovala až u paní po telefonu, ale mohu ti přeposlat kontakt ?
Odpovědět
Profilova fotka
@ppampeliskaa Jasan,posílám do IP :)
Odpovědět
Profilova fotka
@hatsepsut @kikika87 Holky, děkuju moc. Ale o nějaké statečnosti nemůže být ani řeč, jsou daleko horší věci... No, aspoň si snoubenec ověřil v praxi ono okřídlené "v dobrém i zlém" ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@makovaapanenka To je fakt, máte to už ozkoušené :)) Ale u nás stačí když je rýmička a taky je to v dobrém i zlém :)))
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?