Svatba v Teplicích 2013

Zobraz úvodní příspěvek
ahoj :-) plánuješ svatbu v Teplicích v roce 2013?přidej se a pojď pokecat o přípravách a všem co se kolem svatby točí ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@majaha @marketahe holky nevíte jak to je s matrikou? Mohu jít na jakoukoliv matriku, nebo se to dělí podle místa trvalého bydliště? A jak to je, když je každý z jiného města? My bychom chtěli mít svatbu venku, takže termín a hodinu si určíme sami, nebo v to alespoň doufám :-) ještě jsme na matrice nebyli, nebyl čas. A kdy máte termíny svatby?
Odpovědět
Profilova fotka
@mysskyna Ahoj, musíš na matriku pole místa obřadu. Tam si domluvíš termín. Nezáleží tedy na tom odkud jste, ale kde se berete ;-) Čas si většinou určit můžeš, pokud toho na ten ten den nemají víc. No a my plánujeme na 17.8. , na mé 30 narozeniny. Což bude presně rok, co mě Kuba požadal o ruku. :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj, my zvažujeme dvě možnosti a to konec dubna nebo začátek června. Ještě uvidíme, až jaké vypíšou termíny ;) spíše se, ale přikláníme k tomu dubnu, po rodinné poradě ;)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj, tak jsme popošli o další krůček :) k vysněnému cíli. Dneska jsme se byli podívat v zahradním domě a moc se nám tam líbilo ;-) paní matrikářka byla velice vstřícná a provedla nás tam, řekla co a jak. Také jsme zjistili, že termíny na příští rok budou již na konci příštího týdne :) tak se moc těšíme :) až budeme mít termín, konečně můžeme začít pořádně vše zařizovat. Včera jsem si objednala polštářek pod prstýnky, těším se až dorazí. A sestra mi dala figurky na svatební dort a podvazek. Aspoň budu mít něco starého, půjčeného a modrého. Jak jste na tom vy?
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj, dáš nějaké fotky toho co už má pořízené? Já mám zatím perleťové balónky, bílé lampióny, polštářek pod prstýnky si šiju sama. Samovýroba organzových kytiček. Jinak více méně čekám až se konečně rozhoneme pro místo (máme jen nezávazné rezervace) a pak si půjdu na pevno vybrat šaty do salónu v Mostě Delta. No a jelikož mám ráda věci sladěné, tak pak začně výroba oznámení a jmenovek. Záleží totiž na tom, zda bude svatba bílá nebo v tónech krémové - dle šatů. A pak také, zda budou šaty krajkové nebo saténové....dle toho budou ostatní motivy na oznámení, jmenovkách a menu. No jsem trochu cvok :-D Jo a pořídila jsem tady tři závěsné skleněné kouličky, do kterých se dá vložit svíčka nebo třeba živý květ. Sestra mi pořídila ozdobnou klec na svatební přání. K té kleci jsem si pořidila takové ozdobné rámečky a také k ní chci naše iniciály. Ještě ale nevím, zda je vyrobím z korků nebo je nechám vyrobit na fléru. Strašně mě to baví, ale přítel z toho trochu šílí :-D
Odpovědět
Profilova fotka
tak jsem přiložila pár fotek...až dorazí vývazky a polštářek pod prstýnky, také je vyfotím a přiložím. Koukám, že toho máš také již dost ;) my to ladíme do zelena..ale nemáme určenou přesně jednu zelenou, bude použito více odstínů. Takže jak budeme znát termín, přítel bude moci začít vyrábět oznámení a pozvánky k tabuli a jmenovky..toto samozřejmě bude ve stejném stylu, aby to ladilo. A meníčko asi udělám do svatebních novin. No ještě uvidím. Na ty přáníčka chceme vyrobit nějakou krabičku, bude do zelena. To má na starosti také přítel ;) určitě se mnou, ale bude vše konzultovat :) aby to bylo ok. No a přespříští týden budeme již obcházet restaurace a konzultovat nabídky a tak. Už jsem i koukala do zlatnictví na prstýnky. Mám již představu, ale to počká do ledna. Zatím bych s tím nespěchala. Jsou teď důležitější věci ;)
Odpovědět
Profilova fotka
Super! Já toho mám hodně, ale rozdělaného :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@majaha @marketaha holky vy jste blázni :-D v dobrém slova smyslu. Kdy vůbec máte termíny??? My máme termín 1.6. a ještě nemám vůbec nic připraveného :-D stále shánim inspiraci na netu a to je tak vše. Dnes jsme se byli podívat v hypernově na obleky. Zvažujeme zda si oblek koupit nebo si ho jen vypůjčit. Stále nemám jasno. Vůbec nevím jak se pohybují ceny obleků v půjčovně. My máme svatbu do fialovo-zelené barvy. Nemohli jsme se rozhodnout, zda fialovou nebo zelenou, tak to chceme trochu spojit, alespoň to bude více barevné :-) Holky nevíte o někom, kdo peče svatební koláčky? Dort už máme zajištěný, ale koláčky bohužel ne :-(
Odpovědět
@mysskyna když jsi z Chomutova tak to máš jednoduché, paní Janišová z Jirkova peče bezkonkurenční koláčky.
Odpovědět
@mysskyna jinak obleky se půjčují okolo 1900, ale v půjčovně se dají i koupit, my kupovali asi za 4700 v Mostě v Deltě
Odpovědět
Profilova fotka
@luuuciee paní Janišová? Má nějaké internetová stránky? Nebo máš na ní tel. kontakt prosím??? Nám se líbí 2 obleky, jeden z Piero filipi a jeden od Blažka oba kolem 8 tis. ale byl to jen první průzkum trhu :-)tak uvidíme :-)
Odpovědět
777226057, peče to doma a skvěle :-D . Měli jsme od ní na svatbu a doteď k ní jezdím když něco slavíme, stojí asi 3kč
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@luuuciee Super děkuji!!! 3,- Kč za ks? vůbec nevím jak se ceny pohybují, ani kolik jich je třeba z kg :-D
Odpovědět
@mysskyna jj 3kč za kus. My jich měli 1000. A kolik je z kila nevím, objednávám vždycky po kusech
Odpovědět
Profilova fotka
My plánujeme termín v dubnu, v druhé polovině. Ale přesně ještě nevíme, uvidíme podle toho co vypíší. Na matrice nám říkali, že na duben vypisují jen 3 termíny. Tak uvidíme. Svatební koláčky budeme příští týden ochutnávat od kamarádky, když to vyjde, bude nám je dělat i na svatbu :) Z jednoho kila je prý většinou 150 koláčků, ale záleží také na jejich velikosti. Oblek chceme kupovat, protože se bude hodit :) Honza teď začal studovat dálkově VŠ a tak bude třeba na státnice a promoce, samozřejmě také na různé plesy. A oblek má jen jeden z maturity. Jinak mi přijde, že toho času, zase není tolik... plánovat se doporučuje až rok před svatbou. ;-) a do dubna zbývá jen 5 měsíců ;)
Odpovědět
@mysskyna Jestli můžu doporučit, tak zajeďte do salonu Delta v mostě - obleky mají opravdu nádherné. Manžel odtamtud měl žaket Wilvorst za 4900,- půjčovné - což je na žaket velmi velmi slušné:-) Obleky měli půjčovné o dost levnější a byli i ke koupi - myslím, že kolem těch 5tisíc... A mají i nádherné svatební šaty...
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky, tak už máme termín svatebního obřadu. Bude to 20.4.2013 .... :) a konečně se může začít zařizovat :) V týdnu jsem byla v salónu Bellezza a byla tam moc milá paní, která mi nabídla, že až budu znát termín ať zavolám, vyhradí si na mě sobotu (cca 2hodinky) a vyzkouší se mnou šaty. Takže se docela těším ;-) V pondělí mi dorazily vývazky a brzy by měl dorazit i polštářek na prstýnky, pak vyfotím a přidám do alba.
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky, gratuluji k termínu ;-) U nás ještě nic, nějak se nemůžeme shodnout na místě. Hotel Ján nebo Panství Velichov?
Odpovědět
Profilova fotka
@marketahe Ahojky, už jsi byla v Bellezza?
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj :-) Bellezza mě teprve čeká 1.12. ;-) ale jsem zvědavá, jak to dopadne a zda si tam vyberu šatičky... Zase jsme o kousek pokročili....Partner již vyrábí svatební oznámení, pozvání ke svatební tabuli a jmenovky, tak aby to vše ladilo s barvou, kterou jsme zvolili na svatbu. Až budou hotové, vyfotím a vložím ;-)
Odpovědět
ahoj holky, tak já se taky přidávám :-) svatbu budeme mít v Krupce...to je od Teplic kousek ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@marketahe tak pak určitě napiš, jak jsi pořídila :-) já se chystám příští týden do Mostu, tak jsem taky zvědavá. Snad to vyjde :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky, tak jsem přidala fotečky ze zkoušky šatů :) mám tam dvoje favoritky ;-) bylo to hrozně super. Paní Strachotová byla strašně moc milá, maximálně se mi věnovala, vše probíhalo super. Dostali jsme čajík a kafíčko a zkoušely patery šatečky, které mi vybrala podle mých představ a typu postavy...nakonec mi všechny sedly a byly moc krásné. Nafotila jsem je a nechala si prostor pro rozhodování. Do ničeho mě netlačila...bylo to vážně super. Přemýšlím, zda má smysl chodit ještě jinam...mám to tady docela po ruce. Možná nakonec ještě někam zajdu, uvidím :-)
Odpovědět
ahoj, tak my chystáme svatbu na léto 2013...a už vše připravuji, jsem z toho jak nemocná, hudba je pomalu vybrána, trochu se v jedné neshodneme :-) tak doufám, že to co nejdříve vyřešíme, nebo nahradíme jinou :-) :-) jinak už si každopádně píšu sešítek a zatím teda to vypadá dobře...až na jednu maličkost, pořád nemůžeme přijít na to, kde dělat hostinu :-( :-( zatím mě nic nenadchlo tak, abych hned řekla : "jo tak tady bude hostina suprová! " Tak jestli budete mít někdo nějaký nápad, tak ho ráda uvítám :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj, holky, chystáme svatbu, ale zatím opravdu jen okrajově. Ráda bych buď květen nebo červen 2013. Vše ale musím nejdřív zjistit na matrice, protože od známých dostávám i takový informace, že matrika termíny na květen ani nevipisuje, což mi přijde docela nelogický. A navíc z dnešního posezení s kamarádkami jsem si přinesla i zatím neověřenou informaci (která mi mimochodem přijde jako holý nesmysl), že prý od r. 2013 bude správní poplatek za svatbu zvýšen na 10 tis. Kč.! Tak to by se přeci v dnešní době nebral už nikdo. Přítel víceméně nechává vše na mně. Takže zatím je má představa taková, že barva svatby bude zelenkavá, obřad bych chtěla v botanický zahradě a vzhledem k tomu, že bude mezi hosty dost dětí, tak hostina buď u Zlatého kříže nebo event. v Městských sálech, a to proto, že tam děti mohou vyběhnout ven a mají tam prolézačky.
Odpovědět
Profilova fotka
Tak jen pro upřesnění doplňuji. Byla jsem dnes na matrice, kde mi dali seznam vypsaných termínů a v květnu mají jeden jediný, a to 18. Jinak, pokud bude obřad klasicky v obřadní síni v Teplicích, je to zdarma a na dalších místech zpoplatněno, např. v té botance chtějí 2 tisíce.
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj, pokud někdo plánujete svatbu v Krupce příští rok, na úřední desce již mají vypsané termíny ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj, tak dneska jsem byla ve svatebním salónu Delta v Mostě a mám naprosto úžasné pocity. Věnovali se mi maximálně, všechny zaměstnankyně :) no a vyzkoušela jsem mnohem více šatečků než v Bellezze. Dokonce jsem našla nové favoritky :) a nejhorší na tom je, že mi sedly snad skoro všechny... :-D takže to rozhodování je o dost těžší :-D V pátek vyrážím ještě do jednoho salónu v MO a to V.Moona...takže jsem zvědavá. Pak už jen vybírat ;-) Svatební oznámení máme již skoro hotové ;) už jen doladíme detaily a dáme tisknout. jak jste na tom vy?
Odpovědět
Profilova fotka
@marketahe Když jsi jela do Delty do Mostu, objednávala jsi se tam nějak? Já se tam chystám zítra, ale bohužel se tam dřív jak ve 4 nedostanu :-( tak se trochu obávám, aby se mě tam věnovali.
Odpovědět
Profilova fotka
musela jsem se objednat...a šla jsem až na 17h, protože pracuji v UL a dřív jsem se nemohla utrhnout. No a věnovali se mi všechny z obchodu maximálně. Byla jsem tam do 18, možná i o chvilku déle a bylo to super. Klidně by tam se mnou slečna zůstala mnohem déle. Měla jsem kromě zkoušení i dost dotazů kolem ;-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?