Svatba v roce 2013. Přidej se, pokud už také plánuješ.

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
už někdo plánujete? :-) ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@chris_n Já se taky zamilovala do šatů (mám je ve fotoblogu) ;-)) Teď už jen zbývá najít někoho, kdo mi je ušije, abych nemusela dávat osm a půl tisíce za půjčení ;-))) Kapelu zatím taky sháníme, obepisuju, ale máme určité požadavky, takže holt budeme muset sáhnout hloubš do kapsy, ale věřím, že se dají sehnat i levné kapely, jen to chce hledat a být připravená na kvalitu odpovídající ceně... :/
Odpovědět
Profilova fotka
@nathercie ja bych asi spis chtela dj. asi to necham na me drahe polovicce. to je takovy hudebni fajnsmekr :-D :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@curdibilka No, to já tedy taky doufám :)
Odpovědět
Profilova fotka
@niikkis naprosto s tebou souhlasím, naštěstí i maminka je toho názoru, co já, ale první věta co mi řekla bylo, at ji koukam sehnat nejaky saty ze ja se v tom vyznam a ona ne :D
Odpovědět
Profilova fotka
@nathercie Napadlo mě, že zkusim jít do nějakýho salonu a zeptam se narovinu, jestli me taky hnedka odmitnou, jako někde jinde, nebo bych si u nich mohla vyzkouset saty. Konkurenční boj je neúprosný ;-) Mohli by se okamzite zacit chovat jinak, ale buh vi jak to bude, za hůř nebo líp.
Odpovědět
ahojky, tak my se rozhodli pro 11.5.2013 :)) ale ještě uvidíme, až vypíšou termíny :) třeba to bude jiný květnový den :D
Odpovědět
Tak my už máme termín rezervovaný (25.5.2013) i místo obřadu a dokonce i fotografa. Nakoupena i nějaká ta dekorace. Jak jste na tom? Už zkoušíte šaty? Já bych už šaty vybírala (osobně v salonu myšleno) až bych brečela, ale přijde mi to ještě dost brzo (nebo spíš mému okolí, mému drahému je nějaká příprava svatby zatím úplně fuk, dokonce i to, jaký budu mít šaty-jen mi stanovil do jaké ceny šatů se musím vejít, to je celý on). Jak jste s přípravami daleko vy?
Odpovědět
Profilova fotka
@derinka7 to mě naštěstí do ceny šatů nekecá :-D
Odpovědět
tak my plánujem na červen 2013 ale na matriku zamluvit termín pujdem během září října.mám už šaty doma,podvazek,vyrobeny vývazky,seznam hostů,počet aut,zasedací pořádek vyrábím dekoraci na stůl a na auta Konik na focení v parku taky zamluven.kamion jako svatební auto pro nás oba domluveno.Svědkyně požádaná.tak že ted čekám na termína pak zajistím fotografa prstýnky a v lednu restauračku
Odpovědět
Profilova fotka
@darca1986 to mas nejak obracene, nez vetsina z nas. ja budu zarizovat restauracku hned po terminu.
Odpovědět
Profilova fotka
@darca1986 Podle mě je v lednu zamluvit restauraci pozdě :-x
Odpovědět
Profilova fotka
Zdravím Vás :-) My máme domluvený termín na 6.9.2013, ty nejdůležitější věci dořešíme teď na podzim a do jara budu sbírat inspirace a výhodné ceny :-) JInak zatím máme domluvený termín na místě oddání a fotografa.
Odpovědět
Článek se načítá
Já jsem se na to ptala v restauraci má to náš známej a říkal tak pul roku dopředu zatím tam má do dubna plno a pak jedna svatba v květnu.takže nejpozději v lednu ale uvidíme třeba tam zaletím ještě před vánocema
Odpovědět
Ahoj vespolek! My budeme mít svatbu 22. června 2013 a víme jen ten termín a místo obřadu. Další věci nás čekají. V nejbližších dnech chceme dohodnout místo hostiny, kuchaře a hudbu. :-) A ještě jsme si sestavili předběžný seznam hostů, které chceme pozvat. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj, také se přidávám k nevěstám 2013 - vysněný termín je 24.srpna 2013, ale bůhví, zda to vyjde, na matrice vypisují termín až koncem října, v pondělí má zrovna přítel narozeniny, tak ho chci vzít na večeři do hotelu, kde mám jeden z velkých tipů jako místo hostiny -hotel Klajdovka v Brně, Brňáci určitě znají...jinak se dívám i po jiných tipech, ale Klajda zatím prostě vítězí, uvidíme, jak to bude vypadat naživo a také co ten termín... celkem mě dostává, že všechny (nebo většina) tady už víc jak rok dopředu máte termín vybraný, ale přitom ne potvrzený z matriky...co když zrovna ten termín nevypíší, co potom? Docela nechápu třeba to, že např. radnice Brno-střed vypisuje termíny pouze tři až čtyři měsíce předem. "Naše" radnice naštěstí aspoň v tom říjnu a dle trendu posledních let doufám, že ten tolik žádaný termín bude prostě mezi nimi :-) no, maximálně to posuneme o týden :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@ninive211 Vítám tě ;-) Také patřím mezi ty, co mají domluvený termín, ale není potvrzený z matriky. Je to pouze z toho důvodu, že na matriku chvátat nemusíme, tu si zařídíme teď tak do měsíce, ale místo oddání se plnilo svatbama neuvěřitelnou rychlostí (zamlouvala jsem to na konci srpna a už měl plný skoro celý célo 2013), takže asi tak ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Tak já se přidávám také :) Máme to 3.8., matriku a rezervovaný zámek mám od září, jelikož vím, že to je hodně žádané datum a žádané místo. Jinak místo hostiny už máme také rezervované, cukrářku vybranou, fotografa zařízeného a hudbu také...A na Vánoce se chystáme na prstýnky :)
Odpovědět
Profilova fotka
@andrejka1234 Ahojky, hele a prstýnky si budete objednávat z internetu nebo je budete kupovat v kamenném obchodě? :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Wow, tak já mám zatím "pouze" domluveného fotografa :-D...bude mě fotit kamarádka :-) kapelu vůbec netuším, cukrárnu pro dort asi vybranou mám, nechávala jsem tam dělat sestře k narozeninám a byl dobrý a cena taky slušná, ale cukroví a koláčky nevím...něco asi bude svépomocí... holky, nestrašte, že už TEĎ všechno máte zamluvený, děsím se toho! V práci mi kolegyně naopak říkají, jak se oznámili zasnoubení rodičům a brali se za tři čtyři měsíce od té doby...no jo, jenže to byl třeba říjen, někde na vesnici, kde je svatba třeba jednou za měsíc anebo někdy i za celej rok...a ne na líšeňském zámečku :-D Prstýnky si myslím, že stačí dva tři měsíce dopředu, osm měsíců předem se mi zdá přece jen trochu přehnané, ale pokud chcete nějaké "spešl" v žádaném zlatnictví, tak třeba jo....
Odpovědět
Profilova fotka
@ninive211 S těmi prstýnky to máme tak, že si je dáme pod stromeček, jelikož já stále studuju a nevím, jak bychom pak vyšli s penězmi. Než si kupovat nějaký kraviny, tak si hold objednáme prstýnky :) Jinak bych je tak dopředu taky nebrala :) @przedswitovaanita Půjdeme vyzkoušet velikosti do zlatnictví a pak objednám z Žabky :) Už máme vybrané :) @ninive211 Jinak já mám celkem akční rodinu, tedy i přítelovu, tak proto už mám vše zařízeno :) kapela a dj jsou rodina, čímž mi hodně uskromní rozpočet a můžu se rozšoupnout jinde :) Teď bude ještě radost hledat kuchaře :/ Děláme si vše na vlastní pěst, jak říkám, díky rodině se toho nebojím :)
Odpovědět
Profilova fotka
@andrejka1234 Pod stromeček? Krásné :-) Tak přeju, ať vám vše vyjde podle vašich představ,určitě to bude super, když se takhle angažuje rodina a pomáhá. U nás si myslím, že toho většina bude na mně, ze strany přítele se to u rodičů má tak, že by byli nejradši, kdybysme se vzali někde v tichosti ve čtyřech a jim to pak jen oznámili (cha, nehrozí! To by u mé mamky neprošlo nebo hlavně bych jí to neudělala a taťka mě k tomu oltáři prostě povede!) Přitom budoucí tchánovci jsou velice společenští lidi, žádní suchaři, naopak, a přítel je jedináček, tak toto už nikdy nezažijou, chystat svatbu...trošku jsem to nepochopila. Ale svatba ve čtyřech (v 6, v 10) prostě není moje představa. V soukromí jen nejužší rodiny (jen naši, ségra s přítelem a děda) jsem si už odbyla promoční "oslavu", ale svatba je prostě SVATBA...v bílém, s hudbou, tancem, rozbíjením talířů...
Odpovědět
Profilova fotka
@ninive211 Děkujeme :) No takové názory měla budoucí tchýně krátce po zasnoubení taky, ale naštěstí tchán je jiná nátura a vložil se do toho a teď vše krásně plánuje, jaká to bude bomba :) Taky bych to tak nechtěla, je to prostě tvůj den a máš si ho udělat takový, jaký ho chceš. Když štěstí dá, bude to tvoje jediná svatba a ty máš právo být nevěsta :) Já si takovou malou promoci právě odbyju letos dva měsíce před svatbou, když se tedy zadaří :D a proto chci, aby v náš den bylo vše perfektní :) Naši taky do svatby nejsou nijak hrr, nechápu to, ale mamka se mnou nechce jít ani vybírat svatební šaty, přijde jí to vše jako vyhozené peníze...Ale já naštěstí nejsem po ní :-P A kdy začneš nakupovat nějaké dekorace? Máš už představu? Já si toho budu hodně tvořit sama.
Odpovědět
Profilova fotka
@andrejka1234 No my to budeme mít doma totiž tak, že příští rok budou svatby hned dvě: v dubnu ségra (mladší) a v srpnu já :-) Naši si myslím že se nám do toho moc plést nebudou, spíš tak radou nebo drobnou (snad i finanční) pomocí, než že by za nás něco zařizovali...a já bych to ani nechtěla asi, mají starostí sami dost. Dvě svatby, no to bude něco! :-) Už z více stran jsem slyšela názor jako "tak to udělejte dohromady, ušetříte", kdysi když jsme se ségrou počítaly rozvětvenou rodinu bratranců, sestřenic, tet a strýců, tak nás to napadlo taky, ale spíš jen z legrace...ten Den D mám být podle mě jedinečný pro každou nevěstu, ne že se o něj budu ještě s někým dělit, navíc svatby sester v jeden den prý přinášejí smůlu (asi jsem trochu pověrčivá nebo co) a hlavně! já chci sestru za svědka a jako další nevěsta by těžko mohla svědčit, to by bylo dost hloupé :-D Ona to bude mít v Boskovicích, kde bydlí na baráčku s dědou, já v Brně (přítelova skoro celá rodina je pouze z Brna), takže o nějaké společné svatbě jsem neuvažovala ani chvíli...a co že tím "neušetříme" :-) O dekoracích přemýšlím, trošku nějakou představu mám, rýsuje se i barevné ladění - asi bílo-červená či bordó, já mám ráda takovou tu tmavě rudou, přítel celkem červenou taky může. Jinak by se mi ještě líbilo ladění do fialkové, lila, ale to má teď za prvé skoro každý a za druhé přítel fialovou vyloženě nesnáší, takže to jsem nakonec zavrhla. A jelikož nejsem teda vůbec manuálně zručná, tak bych byla nejradši, když se na výzdobě domluvím v místě hostiny, oni vše zařídí (snad) dle mých představ a já se nebudu o nic starat...už tak si myslím, že toho budu mít až nad hlavu.
Odpovědět
Profilova fotka
@andrejka1234 jsem ráda, že tu nejsem jediná studující něvěsta :-) já už sice po státnicímch mám, ale pokračuju v navazujícím studiu ;-) My to máme zatím v plánu si nechat změřit prsty u zlatníka a pak přes internet objednat ;-) Jinak jak jsi psala to s tvojí maminkou - mě taky mamka říkávala, že kdyby se měla vdávat teď, tak sebere jenom svědky a byla by svatba jenom ve čtyřech, že to je hodně vyhozených peněz. Ale od tý doby, co ví o našem zasnoubení, tak už plánuje akci jak blázen, takže jí teď spíš musím trochu krotit, protože chceme normální svatbu nic extra velkého (bylo by s tím akorát víc starostí a taky ty finance). A taky to berou tak, že mladý musí platit už takhle moc věcí a že jsou důležitější věci než pěkná svatba, ale když se všechno dělá s rozumem, tak jde všechno ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@andrejka1234 @przedswitovaanita Já jsem bohužel taky studující (a taky pracující) nevěsta :-/ Ale jelikož mi to "studování" pekelně leze krkem, tak jsem se rozhodla se nestresovat, pěkně si před svatbou na půl roku přeruším a dodělám to hrůzu až jako vdaná paní (bude mi zbývat už jen diplomka) ;-) Já se navíc vdávám v červnu, a myšlenku udělat v červnu státnice i svatbu jsem zamítla hned jako naprosto šílenou :-))) A vdávat se kvůli škole jindy než v červnu - ani nááhodou ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@nathercie Já si fakt nedovedu představit dělat státnice a do toho zařizovat svatbu, bylo to období docela na palici :-) Taky na tebe lidi koukají divně, když studuješ a chceš se vdávat? :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@przedswitovaanita Přesně tak, já jsem se při dopisování bakalářky zhroutila a do státnic jsem přežívala v podivném mlžném oparu a ještě dlouho jsem se z toho vzpamatovávala... Takže mít obojí v jeden měsíc, to opravdu ani ve snu :-) Chci mít na svatební přípravy dost času, ono stačí, že člověk chodí do práce. Jinak já už "studuju" docela dlouho, různě si to prodlužuju, takže vlastně už na vdávání začínám mít věk :-D Bane, budu se vdávat v pětadvaceti, to je tak akorát myslím :-) A divně ani nekoukají, nebo o tom aspoň nevím :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@nathercie Tak já jsem o 3 roky mladší, ale svatba bude až po mých 23 ;-) Já jsem se naštěstí nezhroutila, ale bylo to dost krušný období... A co už máš všechno zařízený?
Odpovědět
Profilova fotka
@ninive211 To my budeme mít tmavě fialovou :) Vybral ji přítel :) U nás to není tak, že by za nás někdo něco teda zařizoval,ale co jim řeknu já, že je potřeba, to seženou :) Já budu mít místo hostiny už týden předem k dispozici,takže jsem s výzdobou v klidu :) Tak uvidíme, jak se nám to vše podaří :)
Odpovědět
Ahoj holky, tak my jsme už docela pokročili. Máme zamluvený obřad, hostinu, fotografa a i paní, která nám bude péct veškeré sladké (domácí). :-) Ještě hledám kameramana, těch dobrých je hrozně málo, tak uvidím. :-) Včera to bylo přesně rok do naší svatby a přítel mě překvapil - "znovu" mě požádal o ruku mým starým prstýnkem, který mi dal poprvé, mezitím jsem otěhotněla a něco přibrala a byl mi malý, tak ho nechal zvětšit a včera mi ho dal, abych ho tedy mohla zse začít konečně nosit. :-) Tak mám takový ten fajn pocit na duši. :-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?