Svatba v roce 2012 a její plánování. Přidáte se?

Zobraz úvodní příspěvek
Ahooj všem, tato diskuze je pro všechny, kteří plánují svatbu na rok 2012 :-) my máme předběžně vybraný duben nebo květen, ale uvidíme, jak to všechno dopadne :-) budu moc ráda, když se nás sejde co nejvíc.. mějte se hezky :-)
Odpovědět
@punk to já myslela tak všeobecně :-) já zase na rumy nejsem, spíš si dám víno nebo mojito. Ale známe málo míst kam zajít.....hodí se další :-)
Odpovědět
@aimirin To já si dám jak rum, tak vínko 8-) Uvidíte, jak se vám tam bude líbit. Já jsem spokojená i s kuchyní - každý týden mají nové meníčko jako speciality a denně čerstvou zeleninu :-)
Odpovědět
@punk no vidíš, to by taky bylo dobré....škoda že se tam asi nedá i tančit? Já zatím chodím na jídlo do countrylife, jinde mi moc nechutná :-) Jo a do mcdonalds na kuřecí salát. Tak bych zkusila i toto
Odpovědět
@aimirin Zkus a uvidíš. Třeba ti to nesedne, mně tam chutná! :-) Je tam malý prostor na tančení, ale ona když je tam nějaká party, tak se více méně tančí všude, s čímž počítám i na svatbě, takže tak :-) Jak je tam na těch fotkách to obří zrcadlo v přední části u baru, tak to se dá otočit a slouží jako projekční plátno, tak uvažuju, že by se tam dalo něco promítat. A nebo prostě jen na to zrcadlo vyšvihnu fixem náš (můj a mužův) oblíbený citát od Woody Allena - Byla to láska, protože se mi udělalo nevolno :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky Holky,přemýšlíte nad dary pro rodiče? Na jiné debatě holky psaly,že budou dávat víno,že dorty nechcou. Máte nějaký nápad co dát za dar rodičům krom vína? U nás by alkohol nebyl vhodným dárkem a drahý by chtěl něco co jim zůstane jako památka? Jinak dorty mít budeme pro maminky s básničkou...Díky za typ ;-)
Odpovědět
@petrajavor Tak mi dárky rodičům určitě dávat nebudeme. Stačí, když nějam jedu na prodloužený víkend a něco jim přivezu za dárek, hned mě peskují, že zbytečně za ně utrácím, že jsem si to měla raději nechat pro sebe a lépe zhodnotit - třeba si koupit sluneční brýle, když jsem tam celý víkend mžourala, protože své jsem si zapomněla doma. Takže ani nebudu dávat dárek na svatbě, reakce by byla stejná - zbytečně utrácím! :-) (Naši jsou v tomhle zlatí.) Muž má jen tatínka a ten určitě také nepočítá s tím, že něco dostane - myslím, že bude rád, že se po dlouhé době dostane ven mezi lidi, do společnosti, takže to už sám o sobě bude dárek (nebo spíš dar :-D ). Jestli nechcete dávat víno, nebo něco tradičního, tak třeba vinylové desky, na které nahrajete poděkování, ty básničky (místo, aby si je četli, je doma poslechnou) a jako hudební podkres muziku, kterou budete mít na váš první svatební tanec. A ten prostřední štítek na tu gramodesku uděláte v podobném stylu, jako máte oznámení na svatbu. Pokud nemají přehrávač na vinyly, tak dejte CD. :-) Nebo (jsem si otevřela jako pomůcku google, ve Zlíně jsem byla jednou a to jsem stihla jen obdivovat ty úžasné funkcionalistické vilky) jim dejte poukaz na nějaké lázeňské procedury do místní části Kostelec - to si zase užijí jak tatínkové, tak maminky - ony mohou na procedury, oni do bazénu nabo na golf, tenis... A po tom svatebním maratonu se alespoň zrelaxují! :) Když nechcete ty láhve vína, tak co domluvit návštěvu sklípku jako dárek? (Pokud tedy není u jednoho z rodičů problém s alkoholem, to bych pak chápala, že víno přítel striktně odmítl.) Nebo zase z těch menších věcí - vyberte fotky, kde je přítel s rodiči, ty s rodiči, společné fotky Vaše a Vašich rodičů, složte to v knihu, dejte svázat a nazvěte to třeba "Recepty lásky", autor: rodina Javorova - pro tvou rodinu - a u durhé knihy autor: rodina Nevímjaksepříteljmenuje - pro jeho rodinu. :-) Co by ještě tak šlo? Jééj, vždyť jste Baťovo město - znáte-li někoho v továrně, nechte vyrobit originální bačkůrky s Vašimi iniciály, poděkováním, nebo tak.. :-) ...teď takhle po probuzení mně už nic nenapadá, tak když v průběhu dne se mi mozek probere, ještě něco písnu! :)
Odpovědět
Profilova fotka
@petrajavor My chceme našim dát děkovnou dózu z perníku a chceme jim dát zarámované poděkování jako mám v albu, kde jim budeme děkovat za čas,který nám věnovali a tak.
Odpovědět
Profilova fotka
@punk pěkné nápady,díky,teď mě napadlo,že dám svému tatínkovi manžeto knoflíčky s iniciály,máme je stejné :-D to sice dávám i ženichovi,ale u něj to bude jiné :-) Tatínek měl původně dostat flašku slivovice,ale knoflíčky bude mít už navždy... @stastnanevesta to co máš v albu budou mít napsané rodiče ve stylu svatbu (nějak podobně jak to tam máš),jinak maminky dostanou dorty každá s jednou básničkou (tu mám napsanou na srdci z perníku,v albu) Teď už jen něco pro tchána což asi bude malej oříšek,ale uvidíme :-S Určitě mě ještě něco osvítí :-D
Odpovědět
@punk Nechci se stát nesmrtelným skrze svou práci; chci se stát nesmrtelným tím, že neumřu. Je sex sprostý? Jedině když se dělá správně. Pár slov o orální antikoncepci: Řekl jsem jedné holce, aby se se mnou vyspala a ona řekla „ne“. Tyhle jsou mý oblíbený. Teda ty máš nápadů na dárky! Jdu se začíst.
Odpovědět
@aimirin Byla jsem na tom For Habitat a jsem nadšená, jestli ti to vyjde, skoč tam. A když se mrkneš na webovky do sekce "vstupenky" a pošleš své kontaktní údaje, tak jí máš s 50% slevou. Chtěli jsme časem renovovat chalupu (resp. zbourat a postavit novou), ale místo stavby nový pořídíme Free domek (http://www.freedomky.cz/cs/fotogaleri...), jsme z toho oba unešený!!! :-) O té orální antikoncepci je to taky dobrý! :-) To jen tak, co mě ráno rychle napadlo... Něco je dobrý, něco ne :-)
Odpovědět
@petrajavor Když půjde do tuhého, prodiskutuj to s tchýní - ta bude určitě vědět, co mu dát! :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@punk jojo,ale tak snad me neco napadne,casu je jeste dost..ted sem tim zaukolovala draheho :-D :-D :-D
Odpovědět
Článek se načítá
@punk Jé to znám" No to chápu že jste nadšení, taky mně zaujali :-) Já se snažím sebe přesvědčit, že fakt nepotřebuju šatnu :-D Jde to ztuha, ale tak myslím, že bych bez toho žila :-)) No zítra mám schůzku s oddávajícím, tak to nevím jak to zvládnu :-((
Odpovědět
@punk http://www.mzv.cz/seoul/cz/zpravy_a_u... tohle já ráda
Odpovědět
@petrajavor A tos udělala dobře - aspoň se nenudí. :-) Já drahého zaúkolovala naladěním Prima Love (dneska nic nedávají a on začla zkoumat, při čtení programu, co je to za kanál), aspoň se podíváme na nějakou romantiku, včera jsem musela celý večer koukat na politiku! :-p
Odpovědět
@aimirin To je krásný! Já miluju ten plast a oblý tvary. No dneska jsem si přišla na své - aspoň to Štěpula viděl vše na vlastní oči; vybrali jsme sedačku a jídelní stůl, tak mam radost. Teď jsem si chtěla prohlédnout ty letáčky, že si ty firmy najdu na webu, ale nechali jsme to v autě, a protože jsme tam byly přes šest hodin, už nemám sil si pro ně dojít! :-) Jsem ráda, že z křesla vidím na troubu, a tak se nemusím furt zvedat a chodit tam :-D Tak tam se to dá event. předělat - z toho dolního pokoje udělat pracovnu, o polovinu jej zkrátit a z druhé půlky udělat šatnu. A návštěvy mohou spát v obýváku na rozkládacím gauči. Nebo nahoře spojit koupelnu s WC, v tom pokoji, co je vlevo nahoře udělat ložnici, a vyšetřený prostor mezi koupelnou a WC užít jako šatnu. Jinak ale vzhledem k tomu, kolik je v plánu skříní, by se šatna dala oželit ;-)
Odpovědět
@punk Máš pravdu :-) Tak třeba zítra mi napiš z toho letáčku, okoho šlo, až budeš mít energii :-D Já taky miluju tyhle věci, oblé, hravé, barevné..jako doplńěk k té strohé šedé, bílé a hranaté Takže vy jste nakonec dokonce pořídili nábytek?:-) A co říkal drahý?:-))
Odpovědět
@aimirin Nepořídili, teď ho nemáme kam dát, leda že bychom vystěhovali kuchyň a tam to uložili :-D ale vyptali jsem se na to, co nás zajímalo, vyzkoušeli jsme si to, omakali, a až budeme v tom novém bytě, tak ho koupíme. Nemohli jsme se na tom totiž dlouho shodnout, já věděla, že je to pěkné, funkčn a účelné a že to chci, ale on váhal - když to viděl na živo, souhlasil :-) Pošlu, ale až nějak odpo, drahý ráno jede zkontrolovat otce, tak až přijede, přinese mi tašku s těmi věcmi :-)
Odpovědět
@punk Jo tak! :-) Tak to je dobré, že jste se shodli. To my se pohádali, protože drahý se mnou nechce na ples, nebot NEMÁ CO NA SEBE. :-D Beru si to já vůbec chlapa?:-)) No dneska jsem přemýšlela, že by se hezky dal vyzdobit prostor černobílými svatebními fotkami mých rodičů a prarodičů...Třeba nějak v té oblasti, kam se dává svatební kniha hostů a pokladnička na přání. V té souvislosti jsem zjistila, že se mi naprosto žádná pokladnička a kniha nelíbí, takže nejspíše se budu muset kreativně zapojit :-D Grr.
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj holky,jak se dneska máte?my včera byli na oslavě irského svátku svatého Patrika, hrála tam jedna kapela hrající irskou muziku, jeden taneční soubor tam předváděl irské tance a nějaké tam taky učili,takže jsme si super zatancovali. Pak později večer tam hrála bigbeatová kapela,takže trošku něco jiného,ale super, hráli hodně rokenrolů od Elvise, nemělo to chybu :-D Zatancovali jsme si i hodně ploužáků, taková generálka na první tanec :-D přijeli jsme domů v půl čtvrté ráno a vstávali kolem druhé, ale nemusíme nic,tak fajn :-D
Odpovědět
@aimirin To s těma fotkama je úžasný nápad!!! Možná bych něco takového také zrealizovala, pokud by to nevadilo?! :-) O pokladničce jsem teda nikdy neslyšela. To jako že místo darů chcete penízky? Nebo že Vám ještě na svatbě svatebčané přihodí něco k dobru? ...když jsem (několikrát, je to hodně oblíbené :-) ) dávala na svatbě jako dar penízky, tak jsme se buď dohodli s pár dalšími lidmi a dali je hormadně v čemsi (malý kufřík; na mince rozměněné v měšci...), teď naposled prostě v obálce společně s přáním. To o té pokladničce jsem nikdy neslyšela... :-) NO, to já toho svýho zase musím neustále kontrolovat, v čem jde,. protože je schopný obléknout si cokoli. Včera vyrazil v jeansech a vycházkovém saku - proti tomu žádná, sama jsem mu to sako k nim kupovala. Problém je v tom, že sako je šedo-hnědé a on si k tomu natáhl tyrkysové triko! No když si tam sundal bundu, vyvalila jsem oči a povídám: "Co to máš, proboha, na sobě?!!!" ...paní vedle se začala pochechtávat, prý to má doma stejné! ;-)
Odpovědět
@punk :-D Ne vůbec, jen do toho, ono to je, zjistila jsem, i docela tradiční záležitost. Tou pokladničkou jsem se asi blbě vyjádřila, já moc nevím, jak se tomu říká, na českých eschopech právě pokladička, ale v zahraničí card box. Je to jakože na gratulace, aby se daly kam strčit. Kdo přihodí peníze, tak asi taky (v obálce) Jo no, ten můj se oblékal děsně, nosil tesilky a sportovní triko :-p :-p A mně se to nelíbilo, tak jsem ho párkrát vzala do obchodů...no a ted je to opačnej extrém (jakej šátek se mi k tomu hodí, co si mám vzít k tomuhle...) Mám co se chtěla :-D
Odpovědět
@punk rozhodla jsem se zkusit nacvičit tohle http://www.youtube.com/watch?v=P5kCrX... jako překvápko pro hosty. Ale teda v těch pohybech nohou se ztrácím, asi to chce podlahu, terá pořádně klouže, abych to pochopila. Škoda že mi můj výkon (za předpokladu, že nějaký bude) natočí tak max táta, páč platit kvůli tomu kameramana 8 hodin nebudu :-D
Odpovědět
@aimirin Jo, tak tohle... O tom už jsem slyšela, ale nikdy jsem to nide neviděla! :-) To já se taky snažím, ale jakmile nad ním nestojím, tak si natáhne takovouhle vopičárnu! :-D
Odpovědět
@aimirin Teda, já se ztratila hned... Vypadá to hustě! :-)
Odpovědět
@punk no tak aspoň, že na tebe dá, važ si ho! My jsme se zase chytli, protože mu říkám, že je neurotik, když chodí věčně kontrolovat zamknutý dveře a vodu a tak :-D No a dal na mě? Ne, chodí dál a ještě je napruzenej. Tak jsem si uvědomila že ten tanec v dlouhejch šatech jako nebude ono tak nic :-)
Odpovědět
@aimirin Tak na večer, až se převlíkneš... Hodně nevěst tady mluví o "popůlnočkách", ty už mohou být krátké :-) No ale kdybys viděla, jak to u nás probíhá! Stojíme u skříně, jdeme na koncert (žádná vážná hudba, normální koncert v klubu). Beru si černé triko, aby na něm nebylo vidět, jak jsem pod ním mokrá od toho, jak skáču, abych viděla na pódium :-) , jeansy, triko s dlouhým rukávem místo mikiny, abych to v pohodě nasoukala do kabelky, až se budu chtít svléknout, a tenisky. On vytahuje oranžové triko s dlouhým rukávem: Já: "To si neber." On: "Proč?" Já: "Má dlouhý rukáv, upečeš se." On: "Tam bude určitě zima." Já: "Jasně, je prodaných dvě stě lístků a kapacita prostoru je tak sto padesát lidí. To tam bude určitě zima, až to všichni zadýchají a budou se na tebe tlačit. Krom toho je to triko DĚSNÝ!!!" On: "Takový krásný triko... Moje hodobóžový!" Já: "Hmm... tak před pěti lety!" ...nakonec to končí tak, že se zhluboka nadýchnu, otočím oči v sloup a pronesu: "Nemůžeš si prostě vzít to černý? Už je našpiněný, tam ho doděláš, a krom toho spolu budeme ladit." ...když na sebe konečně to triko natáhne, bere do ruky vlněný svetr, který jsem mu koupila do práce a byl opravdu drahý. Krom toho se může dávat jen do čistírny, vlnu doma vyprat nemůžeš, jinak se ti smrskne. Já: "To nemyslíš vážně??!!! Víš, jak byl ten svetr drahý??!! Vždyť ho tam zničíš!!! On: "Jak bych ho asi zničil?" Já: "Stačí, když projdeš kolem někoho s cigárem.. Hned ti ho někdo propálí. A zasmrádne, můžeš ho hned odnést zpátky do čistírny, včera jsi si ho vyzvedl, tak je ti líto, že máš v čem do práce, co? Vezmi si tu modrou mikinu, tu tam můžeš oddělat." S reptáním si bere si modrou mikinu a vyráží do předsíně. Má tam šedé tenisky a boty k obleku. Bere boty k obleku. Já: "Proč si nevezmeš tenisky?" On: "Tyhle jsou hezčí." Já (už s pěkně sarktastickým podtextem): "Jistě. A bot k obleku máš vlastně spoustu, to nebude vadit, že si je tam akorát okopeš." On: "Neokopu." Já (rezignovaně): "Jak myslíš, dělaj si co chceš..." Nakonec vyráží v botách k obleku. Druhý den děkuje, že jsem mu rozmluvila dlouhý rukáv a svetr, protože by se tam pek a určitě si svetr zničil. Pak si jde do koupelny pro krém na boty a zbytek odpoledne se snaží zahladit stopy okopaných špiček. Říkám si, jak dlouho na tohle budu mít ještě nervy! :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Holky,já teda nevím,já neuvažuju o popůlnočních šatech,nemám v úmyslu se převlíkat,ale každý jak je zvyklý. My naštěstí problémy s oblékáním neřešíme,vzájemně si do toho moc nemluvíme,jen mu občas poradím,ale to je tak všechno :-)
Odpovědět
@punk :-D :-D :-D Tohle je dokonalý. U nás to zhruba vypadá podobně, ale z druhé strany. Já: "Co kdybychom šli na ten ples, co pořádá Lékárnická komora v Lípě?" On: "Si asi padlá na hlavu, ty jsi snad lékárník??!" Já (poté, co trpělivě vysvětluji, že nemusím být lékárník): "Je to v pátek večer." On: "Pro krista, už v pátek, já NEMÁM CO NA SEBE, to nemůžeš počkat, až budu mít smoking." Já: "Ježiši, tam jsou někteří rádi, že našli doma něco jinýho než tepláky, jdi v saku, ale možná budeš moc hóch." On: "Ale sako mám v Praze a nepovezu ho přece busem." Já: "Tak si vezmi jen košili, to tam bude bohatě stačit." On: "Ses zbláznila, to je hrozně neslušné, půjdu v riflích, to je lepší." Já (oči v sloup): "Takže ses hroutil, že nemáš smoking a raději jdeš najednou v riflích." No skončilo to tak, že jdu raději sama :-D Ono to není vůbec vtipný ale, jen blbý :-D
Odpovědět
@aimirin Naopak - je to velmi vtipné!!! :-) Ti chlapi jsou někdy opravdu úžasný... x-) U skoromuže je to taky daný tim, že mu nikdy žádná žena nevysvětlila (a netrvala - narozdíl ode mne) na tom, aby chodil nějak sladěný a nenosil barvy, které mu nejdou. Nebo aby se nad tím třeba jen zamyslel. Jeho bývalá žena ale takhle "odbývala" i sebe. Co jsem o ní slyšela, tak si taky na sebe oblékla to, co našla ve skříni, a ačkoli si mohla dovolit opravdu luxusní věci, kupovala si v takových těch obchodech "Pěkná móda" atp. No, někdo na to holt není, no... Krásný ale bylo, když jsme někam ze začátku šli a on vytáhl zelený triko. Vzal si ho na sebe a já se tak divně zatvářila. Povídá: "My moc nesluší, co?" Říkám: "Ty nemůžeš mít zelenou, vyniknou ti kruhy pod očima..." "Hm, jsem si to myslel, ale bývalka říkala, že je to dobrý, tak jsem ho nosil." Strčil ho zpátky do skříně a já v něm spím :-) Takže to není o tom, že by neměl vkus, ale že ho nikdy nikdo "nenutil", aby se snažil ho použít. :-|
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?