Svatba v roce 2012 a její plánování. Přidáte se?

Zobraz úvodní příspěvek
Ahooj všem, tato diskuze je pro všechny, kteří plánují svatbu na rok 2012 :-) my máme předběžně vybraný duben nebo květen, ale uvidíme, jak to všechno dopadne :-) budu moc ráda, když se nás sejde co nejvíc.. mějte se hezky :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@wena86 zvyky mít nemusíš,takže fakt záleží na tobě :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@wena86 jak pise stastnanevesta, zvyky mít nemusíšm, udělej si to podle sebe a ne podle toho co zrovna frčí...my třeba nebudem mít žádný kapesníčky po hosty na slzy radosti (ale tady je to nejvíc in teďka), nebo mini vína jako dárky nebo vůbec dárky...prostě jak kdo chce...předpokládám, že když ani nevíš jaký zvyky jsou, tak k nim nemáš žádný vztah, tudíž nevidím jediný důvod proč by si je měla mít... co se týče zábavy na hostině, stačí mít akční svědky nebo Dj-moderátora, kterej to rozproudí (existujou různý hry pro svatebčany, většina z nich jsou blbosti, ale má je spousta holek - poznávání nevěsty podle kotníku/ruky, ženicha podle zadku, kvíz pro novomanžele, tak na menších městech/vesnicích bývají třeba falešný manželky - prostě hromada kravin:-), nebo třeba pokud máš hodně svobodných kamarádek,tak jistota je házení kytky,atd...co se týče tomboly, teď se tu rozmohla taková ta vtipná, jsou na to samostatná témata, kde načerpáš inspiraci, ale na to chce mít asi víc hostů, ve 20ti lidech by to nebyla taková sranda...jinak my třeba nebudem mít žádný hry, ale třeba kytkou házet budu, přítel si to vyžádal :-) Budem mít speciální první tanec a pak se to doufám tak nějak samo vznikne disko trisko, bojím se že bude i karaoke :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj Holky,tak ja uz mam objednanou i svatebni kytici :-)
Odpovědět
@millimaus tak to je věc, kterou teprva musím zařídit.. akorát mi mrzí, že ve vybraném květinářství mi nedoporučili květinovej náramek pro svědkyni... a jaké květiny si vybrala?
Odpovědět
Profilova fotka
@hannnahs Ja jsem vybrala fialove kaly a bile frezie, kdyz tak pridam foto obkoukala jsem to totiz tady u jedne kocky a moc se mi ta kvetina libila takze jsem si ji byla v Ostrave v kvetinarstvi Diana objednat.Ale budu ji mit jeste trosku jinak nazdobenou.Zenich bude mit stejnou v klope nebo jak se tomu rika :-)
Odpovědět
@millimaus tak to i podle popisu zní zajímavě :-) tady na beremku jsem taky našla dost inspirace, ale taky si plánuju to trošku "upravit", aby to byla ta MOJE kytka :-)
Odpovědět
Ahojky, nemáte tip na nějakou zábavu pro hosty? Než dorazíme z foceni? Díky za veškeré náměty :-)
Odpovědět
@hannnahs z jakého důvodu ti nedoporučili náramek pro svědkyni? Mám náramek taky v plánu.
Odpovědět
@kaidra prý, že se tam dá dát jen malý kousek té zelené dekorační hmoty, do kterého jde zapíchnout jen málo kytiček (tak jedna dvě + něco zelenýho). Takže to spíš vypadá oškubaně. A když tam není ta hmota, tak prý to tak rychle schne, jak to nemá stonky, a nedá se to dát do vody, že to nedoporučuje..
Odpovědět
Profilova fotka
@millimaus Taky jsem si vybrala fialové kaly, jen mě květinářka postrašila, že se může stát, že budou dost tmavé, že mi nemůže zaručit, jaký odstín jí dovezou @hannnahs ty náramky se dají dělat i vatičkováním, pokud vím, že to má vodu, ale nemusí tam být kus té dekorační hmoty
Odpovědět
@jipe no já jsem si říkala, jak dělají ty krásné, co jsem našla na googlu, protože to nevypadalo, že by to bylo na té hmotě.. No otázka je, kolik by to asi tak stálo, jestli by to oproti klasické kytce nebylo ještě dražší =-) každopádně vím, že v tom mém květinářství to takhle nedělají, tak než abych to lámala přes koleno, tak dostane svědkyně kytičku a bude :-)
Odpovědět
Ahoj holky, tak koukám tady je příspěvků že nemám šanci to přečíst,ale ráda se přidám i do pozdní komunikace.. :-) Svatbu budeme mít 12.5.2012, takže to máme víc než za dveřmi... :-)
Odpovědět
Článek se načítá
@gemini1 tak vítej mezi námi! :-) to už to máte opravdu za pár, to už asi i finišujete s přípravami, ne? :-)
Odpovědět
@kaidra @hannnahs Holky já mám náramek objednaný pro sebe (konvalinky a břečťan) a svatbu mám za dva týdny a kousek, tak pak můžu dát echo jak to s náramkem šlo a poslat fotku. :)
Odpovědět
@kaarina tak to by bylo super :-) děkuju :-) na živo ani zprostředkovaně jsem nikdy tenhle náramek neviděla, jak to vypadá v "českých podmínkách" :-)
Odpovědět
@hannnahs Já ho taky na živo jestě neviděla. :-D Ale vzhledem k tomu, že je pro mě zásadní kytka do vlasů, tak kdyby se náramek náhodou nepovedl nebo nedržel, tak mě to mrzet nebude. :) Snad se nezapomenu ozvat, kdyžtak se přihlaš. :)
Odpovědět
@kaarina jj, jasně ;-) mně to tak trošku mrzí - teda kvůli svědkyni, že nebude mít volné ruce a že by je nejspíš potřebovala :-N ale než aby měla na ruce něco, co bude přípomínat chudej drát, tak radši nic.. :-| respektive radši kytička do ruky :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@hannnahs ahoj, ted jsem nakoukla a říkam si, co je to za amatéry v tom květinářství... To je to, že má květinářství každej, kdo absolvuje kdejakej víkendovej kurz... ]-( Moje ségra je floristka a náramky dělá běžně, vatičkují se a není problém, aby kytky v náramku vydržely týden. A to že se kytky strkají v náramku do florexu, to je taky zvláštní názor...Nemáš v okolí květinářství, tkerý by ti splnilo, co máš na srdci??? Přikládam fotku, jak taky může náramek vypadat... ;-)
Odpovědět
Holky, nebudete to mít některá v Praze v Arii? Na webovkách mají uveden "Diamantový balíček" pro 50 lidí, zajímalo by mě, kolik za to chtějí. Zatím se rozhlížíme, ale bylo by to pro nás vhodné místo.
Odpovědět
Profilova fotka
@vanulak My to máme v Arii a za ten balíček chtějí 4tis./osoba, takže min. 200 tis. Kdyby tě cokoliv zajímalo, ptej se :-)
Odpovědět
@avano tak ten je nádherný! :-) no bohužel máš pravdu, dneska opravdu stačí nějaký kurz a hurá na to... je to smutný, ale je to už i u víc oborů. Mě právě zaujalo tohle květinářství kvůli vazbám. Oni dělají krásné, netradiční vazby, a za opravdu pěkné ceny. Takže jsem chtěla odsud. Všude okolo váží takové "tradiční", navíc, jak jsem blízko Prahy, tak se to dost neblaze projevuje pak i na cenách. Ptala jsem se jen ve třech květinářstvích zatím, ale všude mi odpověděli prakticky totéž - ano náramky děláme, ale je takové a onaké a většinou to nedopadne dobře.. důvody samozřejmě podobné. Takže na základě toho jsem to vzdala.. A když už tě tu mám, můžu se optat, kolik by takový náramak cca stál? (dejme tomu ten na fotce?). Nemám ani nejmenší představu, kolik se tak pohybují ceny takovýhle výtvorů :-) děkuju.
Odpovědět
@barbora_b: děkuji, to je víc, než jsem si myslela, ale ta Vrtbovská zahrada hmm.:) My bychom chtěli swing/jazz kapelu a slyšela jsem, že v Árii je s tím problém (jako s živou hudbou). Vy budete mít na hostině živou hudbu? Pro porovnání sem dávám Kempinski, ten vyjde levněji, ale mně se líbí víc právě Ária. * Ceremony in the Garden * Lunch menu including Beverage Package * Night buffet * Wedding Suite for couple (decorated with flowers, bottle of Champagne and breakfast in the room) * Restaurant or Garden rental * Wedding consultant and coordinator * Printing of menus, name cards, door cards... * Special Kempinski gift for the Wedding couple - Diamond cerfitied by apporved laboratory Package from EUR 99 per person (in cse of minimum 20 guests booked for the ceremony celebration)
Odpovědět
Profilova fotka
@hannnahs ahoj, já se ti ségry zeptam, za kolik ho dělala, taky by mě to pro zajímavost zajímalo :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@vanulak No, tak záleží, kolik máte hostů, ta Vrtba je přece jen maličká a když tam lije, tak nacpat se do té sally terreny....a vůbec je s Vrtbou komplikace, ale to raději do IP :-)) Já nemyslím, že by byl v Arii problém s živou hudbou, ale je pravda, že dávají přednost DJ, protože chtějí mít hudbu raději v bočním vyklizeném salonku, aby to nerušilo ostatní hotelové hosty. No a do toho salonku by se těžko narvala kapela a ještě hosti na tanec. My máme DJ, ale bude v tom hlavním prostoru, salonek jsem chtěla nechat nevyklizený, protože se mi moc líbí :-) Ale budeme končit v 11.00, a myslím si, že po 12.00 hudbu nepovolují, max v tom salonku a potichu. Já taky chtěla swing kapelu a na poslední chvíli jsem se rozmyslela...usoudila jsem, že většina lidí se bude víc bavit na oldies, pop apod. :-) Každopádně ta kapela byla moc dobrá, ráda dám tip, kdybys chtěla. Kolik chcete hostů?
Odpovědět
@barbora_b: Co se týče hostů, já to zatím počítala jen zhruba, ale pod 60 to nepůjde. Budu ráda za tip na kapelu, ale my jsme zatím opravdu teprve ve fázi před přípravami, dělali bychom to až příští rok. Já jsem jenom o svatbách nic nevěděla, tak to tady projíždím, jaké jsou možnosti. Budeme mít část hostů z UK a chtěla jsem, aby bylo vše na jednom místě, proto řeším ty hotely. Dívala jsem se ti na meníčko, je super, taky bych si to takhle dovedla představit :-) Chápu pro a proti kapela vs DJ: u mě to pořád vyhrává kapela, říkala jsem si, že to možná nestrhne všechny, ale zase to bude takové charakteristické (že si třeba lidé budou potom říkat:"to byla ta svatba, kde hrál swing" :-) ) a máme mezi hosty hodně hudebních fanoušků a myslím, že by to ocenili.
Odpovědět
Profilova fotka
@vanulak Tak je fakt, že pro svatbu na jednom místě je to jak dělané, proto jsme to taky brali :-) Moc hezké jsou i Ledeburky, ty jsou dobré i pro větší počet hostů. Ještě z těch hotelů je super Mandarin Oriental, moc krásný interiér, skvěle vaří, pro svatby mají velký, dost hezký sál. A svatba - obřad - se dá udělat i venku, mají zahradu. Nebo hotel Augustine, ten se mi líbí ještě krapet více :-) Kempinski mě úplně neoslovil. Ještě mě napadá, že teda super luxus je zámeček Mcely, omrkla si ten? Tak jako oboje má co do sebe...já prostě vím, že chci řádně zapařit, budeme mít víc jak půlku lidí okolo 23-24, tak z toho uděláme doufám pořádnej mejdan, na večer bych ráda, aby nám udělali i pizzy a hranolky, prostě nějakou tu junk food...už se těším bude to zábava :-)) Jaký je zatím tvůj předběžný plán, co se týče svatby?:-)
Odpovědět
@barbora_b Do Mandarinu máme v plánu zajít na večeři, ještě jsem tam nikdy nebyla. Augustin neznám (ale omrknu). :-) Mně se třeba líbí moc Hotel Paris, tam by se ale obřad musel udělat asi jinde. S Hotelem Kempinski se s tebou shoduji, nevzal mě moc ten interiér, ale zase jsem si říkala, že je to dobrá jistota, dá se udělat všechno v jednom, je to tam prostorné (ani za to ubytování nechtějí na pětihvězdu přemrštěné peníze) a asi ani ta kapela by nebyla problém. Já jsem zámky úplně zavrhla, nejsem totiž moc romantická :-) a myslím, že svatba na zámku úplně není můj styl. Jsem už totiž starší, bude mi 33 a nechci se stylizovat do princezny. Chtěla bych spíš: Klasická elegance potká Hollywood 30. let :-), kde jinde než v pražské barokní zahradě.:) Navíc jsem se do Vrtby chodila učit a mám to tam ráda. Moje velmi předčasná představa :-) je: Sraz na obřad kolem 15:30 a welcome drink. V 16:00 obřad. Od 16:30 koktejl, kolem 18 hodiny začátek recepce (t.j. čtyřchodové menu) od 20. hodiny do půlnoci kapela. Případně od půlnoci afterparty s DJ či počítačem v salonku. (to už by bylo jen pro tvrdé jádro):)
Odpovědět
Profilova fotka
@vanulak Augustine si prohlédni, to by se ti mohlo mooc líbit. Mně se také líbil Hotel Paris, vedle je Kings Court, nebo jak se ten hotel jmenuje, a ten nabízí fakt krásný sál na vdavky, tak jej omrkni. Ty hotely spolu myslím sousedí. Případně mít svatbu v některém sálu Obecního domu, ale to je asi dost pálka za obřad :-) Ony ty Mcely jsou celkem elegantní, hodněkrát jsem tam viděla nevěsty ve stylu dvacátých let, tak se mi to trochu spojuje :-) Já mám moc ráda retro a hlavně období přelomu 50/60tých let, tak to také trochu stylizujeme do tohoto období, jazz a swing nám budou hrát spíše na obřad. Kdybyste se rozhodli pro Arii, tak si pohlídej pak včas obřady do Vrtby, je to hodně oblíbené místo a myslím, že od října začínají rezervace na další rok....rychle se vyberou zvláště ty odpolední termíny.I když to nebudete chtít mít od matriky (my nemáme), stejně se musíte zařídit podle ní, má bohužel přednost :-( Jinak program máme hodně podobný, jen my začneme maličko dřív a skončíme v 11.00, chceme pak hned odjet někam relaxovat :-)
Odpovědět
@barbora_b Ten Augustine vypadá podle fotek moc hezky, zajdu se tam podívat. Kdyby se to dělalo v tom Hotelu Paris přemýšlela jsem udělat obřad v Klementinu. Procházkou je to fakt kousek a ta místnost je boží:)Jenže já si pořád myslím, že bude hezky a ono může pršet:) Kolik budete mít vy hostů? A pojedete po svatbě někam na afterparty, nebo se s manželem vypaříte?
Odpovědět
Holky, jak řešíte šaty pro družičky, necháváte je šít a platíte je vy? Jaký je v tomto úzus?
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?