Svatba v roce 2012 a její plánování. Přidáte se?

Zobraz úvodní příspěvek
Ahooj všem, tato diskuze je pro všechny, kteří plánují svatbu na rok 2012 :-) my máme předběžně vybraný duben nebo květen, ale uvidíme, jak to všechno dopadne :-) budu moc ráda, když se nás sejde co nejvíc.. mějte se hezky :-)
Odpovědět
@phuskova no byly předrezervace prý na základě vypracované nabídky... A je možné, že někdo během léta odřekl, za zkoušku se nic nedá a na to září si myslím, že už tolik svateb není, všichni to chtějí stihnout v období dovolených:-)
Odpovědět
Profilova fotka
@stastnanevesta Děkuju, to mě uklidnilo. Co jsem pročítala snad všude všechno, dostala jsem z toho pocit, že na svatební hostině rodina být prostě přítomná musí. Navíc přítelova matka je celkem alkoholička a on jí nenávidí v tý chvíli, kdy má trochu upito, což by nám mohlo celkem rychle celou hostinu zkazit :-(
Odpovědět
Profilova fotka
@lck79 :-) díky ... Jen se malinko bojím těch reakcí, až rodina zjistí, že po obřadu pojedou zase hezky domů a že my si budeme dělat oslavu bez nich. No, aby se necítili příliš ukřivděný... Ale zase co, obě dvě rodiny nám toho do života moc nedali a já nemíním trávit odpoledne plné přetvářek. Ač mám svojí rodinu ráda nade vše, i tu přítelovu, přece jenom cítíme jisté napětí a k tomu se přidává to, že na svatbě bude přítomný přítel mojí babičky, kterého teda ráda nemám ani trochu a ještě manželka mého dědy, kterou sice ráda mám, protože jsou spolu už od mého dětství, ale prostě to moje rodina není, jestli mi rozumíš. Ale myslím si, že když jim to v klidu dopředu vysvětlíme, že ať se nezlobí, že je jako rodinu chceme u toho, kdy si řekneme ano, chceme s nimi nádherné fotky na památku, ale hostinu si chceme udělat po svém, mohli by to snad přijmout.
Odpovědět
Profilova fotka
@parajan No my bysme rádi 1.9., což je ještě skoro o prázdninách ... :// No uvidíme, zkusim proste ukecat pritele at tam co nejdriv jedem...ale meli sme jet ve ct,ale pritel ma akci s lidma z prace,takze to vypada na patek .. az .. :)
Odpovědět
@vinilu Ach jo, no nemáš to asi jednoduchý, to ti nikdo neporadí, co s tím... S těma dětma už je to mazec, to už nejde myslet jen na sebe, znám to, máme malýho kluka a všechno je jiný než když jsme byla bezdětní, to šlo prásknout dveřma a bylo :-) No tak aspoň držím palec, ať se to vyřeší k tvé spokojenosti ;-) A když ne, tak ho aspoň kopni do těch koulí :-D ;-)
Odpovědět
@bride_lucie No i když si představím tu nejhorší variantu, že by se kvůli tomu urazili, tak mi to pořád připadá lepší, než kdybyste je pozvali a udělali to pro ně a ne podle sebe a měli zkaženej den, kterej si máte užít snad nejvíc, ne? Snad to vezmou v pohodě :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Jak je to se svatebníma kyticema? Je mi jasný, že si jí vyberu podle sebe. Dejme tomu, že si vyberu červené růže, a tudíž ženich by si měl vzít červenou košili, je to tak, že. No a teď mi jde o to, že ženich by měl mít tedy místo vývazku jednu růži, jestli se nepletu. Vývazky u svatebčanů by taky měly bát červenobílé, je to tak? Mají rodiče a svědci nějaké speciální vývazky? A jak by měli vypadat kytice pro maminky?? A má nějakou kytici i svědkyně? Poraďte prosím, tohle je pro mě jedna velká neznámá ... =-)
Odpovědět
Profilova fotka
@bride_lucie No, u nás to bývá tak, že ženich by měl mít tu růži. A rodiče a svědci nějaké extra v té barvě ale nemusí to být vyloženě něco načančaného... prostě aby to bylo jinačí než mají ostatní. A vývazky klasické bývají většinou v barvě svatby. Já třeba budu mít oranžovou a tak budu mít oranžové vývazky... ale taky kytka bude do oranžova :D
Odpovědět
Profilova fotka
@bride_lucie no už jsem viděla jednu svatbu kdy byla rodina v restaraci, no a kamoši řádili venku u prasátka.. takže proč ne x-)
Odpovědět
@phuskova my jsme mu volali předem, on pak vypracoval nějakou nabídku na základě předběžných informací (kolik bude lidí atd.) a na základě té nabídky udělal předrezervačku, která měla platnost 14dní. (jsme totiž až ze severních čech, takže jet tam jen tak na zjišťování by se nevyplatilo) :-) Pak jsme tam teprve jeli zeptat se ho, jestli půjde to či ono(detaily) a potvrdili mu, že to tam fakt chceme. Takže pokud nemáte ted čas, tak jezdit vůbec nemusíte. i když vlastně pátek už je zítra...:-D Tak budu držet palce. Já z toho mám dobrý dojem, jediné, co mi trochu vadí, že venku se může juchat prý jen do půlnoci:-( jinak jsou prý stížnosti od sousedů a pokuty (je to vlastně uprostřed vesnice, takže zase chápu, že sousedům už to musí lézt na nervy...:-D Takže po půlnoci se musíme přesunout dovnitř. Ale co, stejně pak bude zima a tak...:-)
Odpovědět
@lck79 moc děkuju chodí teď kolem mě jak míliusek tak uvidíme nechci vše zahazovat jsou i horší věci je tu to škaredé slovo ALE :-D
Odpovědět
@lck79 a nepřemýšlela jsi třeba vzít je na menší oběd jen oběd nějaké meny a pak adie rychle k vám na zahrádku k selátku a přátelom je to těžké nebo jim neříkejte že doma budete oslavovat prostě bereme se pokud chcete být při nás v náš velký den tak pojďte na zdávku ale další juchajdá se nekoná hmm nemáš to lehké
Odpovědět
Článek se načítá
tak holky :-( ]-( :-S ;-( jsem naštvaná a to je slabé slovo dnes jsem měla naplánovaný den ve svatebním salonu juknout na šatičky nějaké si zkusit pokud by byla možnost vyfotit se v nich podívat se jaké tam mají šaty pro družičky no a sedím doma byla jsem dnes u doktorky a ortel PÁSOVÝ OPAR ;-( :-S ]-( no nenaštvalo by vás to??? chjo takže se tam můžu tak akorát podívat :-( já bych do toho kopla
Odpovědět
@vinilu :-( Ber to pozitivně, třeba než se uzdravíš přijdou šatičky z nové kolekce a bude větší výběr:-)
Odpovědět
@parajan děkuju jsi zlato jen mě to mrzí připadám si jak malá holka co jí lízátko :-D ale zítra stejně pojedu do Zlína tak se tam půjdu aspoň juknout nasát tu atmosféru jen nevím jestli vydržím si je nezkoušet :-D :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@vinilu to naštve,ale třeba až budeš zase v pohodě, budou šatičky ještě krásnější a vybereš si :-)
Odpovědět
@vinilu :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@parajan No kdyz my jeste presne nevime,jak to chceme, kolik lidi chceme a jestli chceme jen raut nebo tak, takze tu poptavku mam sice stahlou, ale nevim co do ni vyplnit :D Pojedem tam zitra, mam to slibeny,tak snad to vyjde :))jj oty pulnoci vim, tak ale pro me to asi problem nebude, ja budu urcite unavena k smrti driv :))
Odpovědět
Profilova fotka
Jééé holky, mám další dotázek. Kolik karátů mají nebo budou mít vaše svatební prstýnky. Vím, že je to na celý život a že by se do toho mělo investovat dost, ale ty ceny!! Můj milý tvrdí, že 9ti karátové nechce, že prý dlouho nevydrží a za nějaký čas se "ošoupou". Obzvlášť prý v jeho případě. Přijde vám taky 9karátů málo??
Odpovědět
Profilova fotka
@bride_lucie naše budou mít 14 karátů asi
Odpovědět
@bride_lucie já si třeba s karáty hlavu nelámu, rozhodně do prstýnků nehodlám narvat mailand a radši si udělám o to hezčí nebo delší svatební cestu-zážitky jsou pro mě důležitější...A nikde není psáno, že by se do toho mělo investovat dost. My třeba počítáme s cenou okolo 12tisíc (+ - ) za oba prstýnky což je spíš všeobecně ta spodní hranice pořizovací ceny. Ale jeden prstýnek z bílého zlata nosím už tak 5let a není na něm ani škrábnutí a nebyl ani nějak extra drahý. Ale sundavám ho na vaření a domácí práce a na koupání. Sice 5 a třeba 30let nošení je rozdíl, ale když po 5-ti letech je jak nový, tak nemám strach že by to bylo o moc horší i za těch 30:-)
Odpovědět
Profilova fotka
@parajan u nás vyjdou prstýnky na 13tis.
Odpovědět
Profilova fotka
Tak děvčata musím se pochlubit...dneska jsem zjistila,že jedna koordinátorka z Brna měla super nápad na svatbu (cca měsíc zpátky) a víte na jakou? Na knoflíkovou....ale je 100% její a tak ji udělá jedné kamarádce jako musím se smát,je to trapas....knoflíková svatba nebyla můj nápad,ale já ji tady v republice pár nevěst inspirovala a rozhodla jsem se pro ni v březnu,ale samozřejmě,že já jsem jí ho ukradla..to mě dojalo.... 8-) :-D
Odpovědět
@petrajavor :D no je to fakt trapné , stím musím souhlasit:D Evidentně se nekopíruje jen tady na beremese. Ale že za to někdo ještě bere peníze, tak to už je moc:D
Odpovědět
Profilova fotka
@krizecek s tím souhlasím...jako já neříkám,že je to můj nápad...u mě v albu je spousta inspirace z webů jak z Anglie či USA ale u nás v republice jsem první kdo má knoflíky skoro všude...navíc vím kolik holek to okopírovalo tady z beremka i mé soukromé foty některé vydávaly za vlastní,ae že se k tomu sníží koordinátorka svateb bych nevěřila..njn kde není nápad je pusto prázdno :-D
Odpovědět
@petrajavor ano přesně, taky občas něco tady zkopíruju, ale pouze k sobě do notebooku pro inspiraci, nezveřejňuju to určitě tady a albu a už vůbec ne jako moje..Ale prostě člověk, který za tohle bere peníze, je to jeho povolání? No tak to mi přijde, jako by si kuchařka z nějáké jiné restaurace objednala jídlo a pak to ve své restauraci vydávala za své:(
Odpovědět
Profilova fotka
@parajan To my budeme kupovat snubní prstýnky tady v Británii, ty nejlevnější 9ti karátové se tu dají pořídit dokonce v přepočtu za 5 000,- !!! V přepočtu okolo těch 12 000,- se tu dají pořídit i 18cti karátové. No, proto takhle přemýšlím ... Mám taky zásnubák z bílého zlata - zatím jenom dva roky, ale taky je pořád nádherný a patří k těm levnějším (vybírala jsem si ho sama 8-) ). Kdyby bylo na mě, tak si koupím ten nejlevnější snubák, my holky si umíme na věci dávat pozor, ale co ty chlapi? Ten nebude přemýšlet, jestli to co dělá (třeba montí auto), je dobrý dělat s prstýnkem. Buď ho bude nosit pořád a dělat s ním všechno, nebo ho odloží a pak abych mu ho nosila, že si ho nezval na sebe :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@krizecek jako každý nápad se dá udělat na tisíc variant ale tohle jsem nečekala...já nemám nic proti,jelikož sama občas něco zkopíruju a veřejné knoflíkové album je jen z fotek ostatních...jen mi příjde sprosté to pak vydávat za své...já doma udělala svícen z knoflíků a vyfotila ho a pak mi jedna slečna řekla,že je fotka její,tak sem jí titulovala a své album zamkla....raději :-p
Odpovědět
@petrajavor je to smutné, ale je to tak..:( No, určitě budeš mít hezčí svatbu, protože budeš mít ten pocit, že vše, co sis udělala byl tvůj nápad ;-) a a´t si to slečna koordinátorka vyžere:D
Odpovědět
Profilova fotka
@krizecek jako mě maximálně pobavila,teď mě tím nerozhodí jen je mi líto slečny co jí za nápad zaplatí :-S někoho platíš,věříš mu a pak zjistíš,že to jen ukradl...
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?