Svatba v roce 2012 a její plánování. Přidáte se?

Zobraz úvodní příspěvek
Ahooj všem, tato diskuze je pro všechny, kteří plánují svatbu na rok 2012 :-) my máme předběžně vybraný duben nebo květen, ale uvidíme, jak to všechno dopadne :-) budu moc ráda, když se nás sejde co nejvíc.. mějte se hezky :-)
Odpovědět
@kaarina Já se k tomu klidně přiznám, že jsem to napsala, protože mi to tak prostě připadá ;-) Kór když bych si měla myslet, že mi do toho nemají co mluvit, i když to platí...
Odpovědět
Profilova fotka
@xpila ale v tom já určitě souhlasím, zas nemůžeš po nich chtít, aby platili a byli zticha :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Holky já si myslím, že je to spíše o lidech. Někteří rodiče to nechají na mladých ať si to zařídí a někteří rodiče se do toho budou montovat a je jedno jestli tu svatbu platí nebo ne.
Odpovědět
@xpila Mně to ani nechutná :-S přijde mi to jako barbarství smažit rybu :-D ještě to teda skousnu u vánočního kapra, tam mi to až tak nevadí.. ale jinak radši taky obyčejná příprava :-) no my jsme teď jako experiment koupili cizrnu a ta teda nějak neprošla.. ta nechutnala ani mně.. tak nevím, jestli jsme jí špatně nepřipravili, či co... @cepinek tak to naše matrika taky nemá vypsané termíny. Měli jsme se tam stavit nejlépe po novém roce, ale trošku sem si tam dupla, tak si nás zapsali aspoň předběžně. Páč v lednu už bych nesehnala ani fotografa, nic :-) takže doufám, že s tím už žádné problémy nebudou.. Páč máme už nějaké rezervace a nerada bych to měnila..
Odpovědět
Profilova fotka
@cepinek to asi jo :-D ale mně čerti berou, jen mi někdo začne do mé představy kibicovat. a to jsem ještě před rokem o nějaké svatbě ani neuvažovala :-D
Odpovědět
@cibetka_veronika No právě, jako když už to platí, tak na to svým způsobem mají "právo", aspoň já to tak cítím :-) @hannnahs No jo, a co pak takové fish & chips, to je pak teprve zdravá strava :-D My cizrnu máme rádi, ale musí se vařit dlouho, aby měa správnou jemnou chuť...
Odpovědět
Profilova fotka
@hannnahs no u nás se s tím prostě nedá hnout, tak doufám, že když začnu zařizovat v lednu, tak nebudu muset dělat kompromisy. Majitelem penzionu, kde budeme mít hostinu, je známý, tak to nebude problém a jinak se uvidí. Šaty si můžu vybrat už teď, ale to je tak asi všechno. Ikdyž zase podle šatů se bude všechno odvíjet. Účes, kytka, výzdoba... Uvidíme ;-) @cibetka_veronika taky nemám ráda, když se mi kecá do mých představ. Hlavně, když se neprosím o radu. Když budu chtít poradit, tak se zeptám ne?! :-D
Odpovědět
@xpila Možná se nenavážíš přímo jmenovitě, ale mluvíš dost konkrétně aby si každý domyslel o kom je řeč a přijde mi to vcelku ošklivé. Jinak s tím mluvením jsem to asi napsala špatně, nemyslela jsme to tak, že bych to vyloženě žádala po těch rodičích, kteří platí, ale tak, že by mi to od nich přišlo rozumné a normální, já sama bych do svatby svého dítěte nemluvila, ani kdybych jí platila. Rozhodně si nemyslím, že na to mají právo, protože jejich den to není, není to oslava jejich vztahu a to případné financování si vybrali dobrovolně.
Odpovědět
Profilova fotka
@xpila @kaarina myslím, že v otázce financování se celkem logicky neshodneme. pro někoho je důležitější být soběstačný a někdo se chce rychle vdávat. to nevyřešíme ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@cepinek zas je to rodinná událost a já chci, aby měli z plánování taky radost. třeba pro tátu zařídím zdobení auta, které by mě jinak asi nebralo, ale ať je vidět, že je to otec nevěsty. jen škoda, že se někdy názory dost různí, no :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@cibetka_veronika tak to já taky zapojím zúčastněné... to je jasné. V den svatby si zajdu jen ke kadeřnici a jinak se o vše postará rodinka... Si to maluju co? Realita bude určitě jiná :-D
Odpovědět
@cibetka_veronika Já to samozřejmě beru, že to má každý jinak, ale nevidím důvod proč to řešit útočně... :/ A s tou soběstačností, já třeba pak hned jdu do práce, takže my budeme soběstačná jednotka, jen nám prostě asi trochu vypomůžou finančně se svatbou, no. Já třeba nepotřebuju rodinu zapojovat do plánování. Jediný co chci, tak šaty řešit s maminkou. Otce na svatbě mít nebudu a jediní další příbuzní co tam mít budu je osmdesátiletý děda (toho fakt úkolovat nemůžu) a přijde se kouknout teta se strejdou. Nechci nic velkolepého, nepotřebuju proto aby mi s tím pomáhalo kolik lidí. :) Já navíc svatbu neberu jako vyloženě rodinou událost, ale jako událost o nás dvou.
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@cepinek bereš to s nadhledem, to se bude hodit. rozdělit funkce je dobrá věc, určitě bys v samotný svatební den už organizovat neměla. nebo si to nechat koordinovat, to budeme mít nejspíš my a rodina se bude jen bavit.
Odpovědět
@xpila my jí měli namočenou dost dlouho, asi tak 15 hodin, a pak jsme jí vařili jen asi 20 minut, tak jestli tady nebyla chybka.. @cepinek já vim, tohle je strašně složitý. My na tý matrice taky nemáme vlastně nic jistého. Já jsem jen chtěla aspoň něco. Páč už jsem si chtěla zajistit fotografa, po kterém jsem toužila, kameru a místo... Nic víc.. Takže doufám, že to vyjde..
Odpovědět
Profilova fotka
@kaarina tak já s rodiči vše probírám, ale práci s tím snad mít moc nebudou. a nejspíš nám budou přispívat na hostinu. nějak už se mi to nechce zpětně hledat, ale nevím, co bylo útočného. jestli to, že se někdy berou lidé, kteří pak nemají peníze na společný život, tak to je prostě zvláštní. nač si hrát na princeznu, pokud následuje tvrdý pád? :-) ale na nikoho jsem to necílila adresně :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@kaarina no vidíš a to je zase věc názoru.... vy to chcete mít jen o vás dvou a u nás třeba je to zase o rodině... ale to je fakt jen věc názoru. Každá jsme jiná a každá máme jiný vkus a představy. Myslím si, že si tady chceme pokecat o tom jak to vidíme a jak to všechno budeme prožívat a ne se tu jedna do druhé navážet, že ta to má tak a ta by si to zase tak nepředstavovala. Nemyslím to zle a nic proti nikomu. Jen jsem už jednu takovou rozepři na diskuzi o dětech zažila a kvůli hloupostem jsme se štěkaly jako malé děcka. Nakonec jsem tu diskuzi opustila, tak bych to nerada zase zažila. Když jsem tu jen asi hodinku. ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@cepinek a máš nějakou představu o datu a místě?
Odpovědět
@kaarina Rozhodně nemluvím o nikom konkrétním a jestli sis něco domyslela, tak je to jen tvoje fantazie ;-) A útočně to možná můžou brát slabší povahy, ale rozhodně to tak myšleno nebylo. Je přece normální mít rozdílné názory, já jsem prostě zvyklá všechno si zařídit sama a pokud si to nemůžu dovolit, tak to prostě mít nebudu a budu mít jen to, co mít můžu. Tím bych to prostě ukončila, je to věc názoru. @hannnahs Já ji vždycky dávám namočit přes noc a je určitě lepší ji vařit delší dobu, aspoň půl hodiny. Taky jsem si ze začátku říkala, že už je měkká, ale ono je to znát hlavně na chuti ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@cibetka_veronika místo u nás na zámku a datum... nic speciálního nemáme... takže podle toho jak budou termíny na zámku. Tam totiž nemají každou sobotu, tak podle toho... ale červenec nebo srpen. To musíme ještě s přítelem probrat
Odpovědět
@cepinek Jo, přesně to si taky myslím, jen jsem se tu prostě zastala jedné slečny. :)
Odpovědět
@kaarina Nikoho ses zastávat nemusela, bylo to myšleno naprosto obecně, už jsem ti to psala.
Odpovědět
Profilova fotka
@cepinek U nás na zámku,co jsme si vybrali,taky neoddávají každou sobotu,ale asi tak 2-3 za měsíc a doufáme,že náš termín vyjde. Jak proběhly zásnuby?jak jste spolu dlouho?omlouvám se za zvědavost @cibetka_veronika Jo,taky mě berou čerti,když mi někdo chce mluvit do mé představy nebo do mého života
Odpovědět
Profilova fotka
@stastnanevesta u nás to jsou na zámku taky jen 2 soboty v měsíci... v prosinci už mají nachystaný rozpis na nový rok, tak budu volat a zjišťovat. No u nás žádné zvláštní zásnuby... jsme spolu 4 roky a máme už 2 letého chlapečka, tak jsme si řekli, že se vezmeme. Ať jsme rodinka i se jmény a celkem to usnadní i komunikaci s úřadama, se školkou, časem i se školou a tak. Aspoň v tom malej nebude mít zmatek, až na to příjde a bude tomu rozumět. Proč se maminka jmenuje jinak než táta. Takže asi tak. Ale těšíme se na to. Občas koukám, jak se chlap zapojuje. Příjde někdy z návrhem, nebo že ho napadlo a tak. Jen jestli mu to nadšení vydrží až půjde do tuhého. :-D Ikdyž on je celkem pohodář.
Odpovědět
Profilova fotka
@cepinek Můžu se zeptat,jaký zámek máte vybraný?
Odpovědět
Profilova fotka
@stastnanevesta u nás... Zámek Bruntál
Odpovědět
Profilova fotka
@cepinek Tak to jo,my máme vybraný zámek Lysice,taky kousek od nás :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@cepinek tak jestli budete vybírat datum podle matriky, máte ještě čas :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@stastnanevesta zas na druhou stranu se to u svatby dá očekávat. když přišla moje sestra tak ve dvaceti s tím, že se bude vdávat, taky jsem jí to nejdřív rozmlouvala. a všimla jsem si až tady při plánování svatby, že se to u starších neprovdaných sester rádo svádí na nepřejícnost nebo závist :-D
Odpovědět
@cibetka_veronika :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@evisek88 ;-) :-D
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?