Svatba v roce 2012 a její plánování. Přidáte se?

Zobraz úvodní příspěvek
Ahooj všem, tato diskuze je pro všechny, kteří plánují svatbu na rok 2012 :-) my máme předběžně vybraný duben nebo květen, ale uvidíme, jak to všechno dopadne :-) budu moc ráda, když se nás sejde co nejvíc.. mějte se hezky :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@stastnanevesta Nejsi exot, jen jsem napsala, že mě by naši poslali do háje, jinak už bych byla vdaná, drahý by se ženil klidně už dávno
Odpovědět
Profilova fotka
no myslím, že dost rodičů chce svým dětem přispět a berou to za samozřejmé, ale já tam vidím dva jiné problémy. když mi svatbu platí rodiče, těžko si můžu stěžovat, že mě otravuje, jak se mi pletou do příprav apod. a druhá věc je, že po svatbě byste měli být samostatná rodinná jednotka, a to nejde, pokud vás bude živit někdo jiný.
Odpovědět
@jipe Hmm, neřeknu, kdybys měla třeba nějaký speciální obor nebo něco, ale zrovna právo, to se celkem divím :-| Takže určitě něco brzo seženeš! ;-) V Praze to ale taky není tak slavné... @hannnahs To mi připomíná, že drahý chtěl po mně udělat taky kuskus :-D Já tu mám pro jistotu dýňovou housku nebo co to je a jablko, takže to to jistí :-D
Odpovědět
@cibetka_veronika Přesně tak... Nechápu holky, co si stěžují, jak jim do svatby mluví rodiče, no a pak z nich vyleze, že jim to platí ]-( A i kdyby třeba rodiče někdy řekli, že přispějí, tak bych s tím stejně prostě nepočítala dopředu.
Odpovědět
Profilova fotka
@hannnahs No právě,že každý to má jinak a my kdybychom měli čekat na to,až na to budeme mít,tak by to trvalo dost dlouho,ani nemám odhad na roky. Jsem našim vděčná,že nám chtějí pomoct,ale nechci,aby platili všechno,to fakt ne @jipe Jak píše @hannnahs,každý to máme jinak, jen jsem tím chtěla říct,že jsem ráda za pomoc našich,toť vše
Odpovědět
Profilova fotka
@cibetka_veronika Souhlasím.
Odpovědět
Profilova fotka
@xpila ono s tím počítáním dopředu se to někdy dost špatně kočíruje. my třeba nechceme výslužky, nebo aspoň ne moc velké a mamka řekla, že si je zaplatí sama a pokaždé když se dostaneme k tomuhle tématu, vesele jí hrají oči. tak snad neplánuje nějakou hurá akci :-D
Odpovědět
@cibetka_veronika No to jo :-D Já prostě s ničím nepočítám, moje mamka pomohla s bytem a jeho rodiče předpokládám, že nebudou o nic jevit zájem, i když peněz mají dost. A pokud nám něco dají potom, tak to samozřejmě uvítáme, ale rozhodně s tím nebudeme počítat. Mně se to i prostě tak nějak příčí počítat s tím, že ti rodiče zaplatí svatbu a že jinak byste se mohli vzít až za několik let. Vždyť přece pokud se chcete vzít, tak to jde i za pár korun!
Odpovědět
Profilova fotka
@xpila jasně, určitě si nemyslím, že pokud někteří rodiče nepřispějí na svatbu, záleží jim míň na dětech :-D a kdybych počítala předem, že mi rodiče zaplatí svatbu, určitě bych si nevymýšlela drahé šaty, ruletu a další věci... ale zásadní podle mě je, jak jsem psala, jestli pak oddaní budou fungovat samostatně. jinak je to jenom hra na princeznu a prince a nemá to moc smysl :-D
Odpovědět
@xpila tak to mě to čeká večer, až miláček přijede, tak určitě bude chtít kuskus, zamiloval si ho, a od tý doby mám povinnost mu ho udělat vždy,když si ho dělám já :-D :-D @stastnanevesta no já jak se vlastně budu vdávat hned po škole, tak si taky nemůžu dovolit zaplatit celou svatbu sama, jen já :-D ale nějak tak jsme to podělili z mých úspor, přítel vydělává, takže něco od něj, a něco málo od rodičů. Jinak ještě k tomu vydělávání v Praze. Já taky brigádničim mimo obor, a jsem vůbec ráda, že něco mám! Takže, že je to tady nějaké slavné, to opravdu ne. Jakmile zaměstnavatel uslyší slovo škola, nemůžu si dělat rozvrh, asi nebudu moct dělat celých 20 hodin týdně, tak prostě máte smůlu... Takže ono je sice perfektní, když člověk už při škole má nějaké pevné zaměstnání, ale co vím i ze svého okolí, tak to má málokdo...
Odpovědět
Profilova fotka
@hannnahs No právě,přítel bude vydělávat příští rok taky,takže se to tak nějak poskládá dohromady :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky. Můžu se přidat? Taky plánujeme svatbu příští rok, jen nevíme ještě datum. Červenec nebo srpen. Zdálo se mi brzo, plánovat něco rok dopředu, ale jak tak koukám, tak už jste některé začaly, dokonce už máte i termíny. :-)
Odpovědět
Článek se načítá
My se třeba bereme těsně před státnicema, ani jeden nevyděláváme, protože to u našeho studia prostě nejde. Takže nějakou finanční výpomoc uvítáme, hlavně teda na hostinu, pokud na ní bude přítelova rodina trvat, protože my sami bychom jí mít nemuseli. Co přesně nám budou platit ještě nevíme, je možné že to bude všechno. Nevidím na tom nic špatného. Kdo se bere a už pracuje, tak si to samozřejmě platí sám, kdo se bere okolo ukončení školy, těžko na to může mít finance a když to rodičům nevadí, tak proč ne. Co se týče mluvení rodičů do příprav, ať svatbu financují nebo ne, myslím si, že v dnešní době by se do toho plést neměli. Nedělá to dobrou krev, oni sami svatbu už měli, nechápu proč by měli mít tendence si diktovat u svatby svého dítěte.
Odpovědět
Profilova fotka
@kaarina Děkuju moc,jsem ráda,že se mnou souhlasíš,taky na tom nevidím nic špatného,mamka mi třeba řekla,že je to tradice,že rodiče platí svatbu. @cepinek ahoojky,vítej,jasně,že se můžeš přidat. Kde bude svatba?koukám,že máš prcka :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@stastnanevesta mně taky mamka řekla, že svatbu platí rodiče nevěsty :-)
Odpovědět
@stastnanevesta Já taky docela v okolí vidím, že svatbu platí rodiče, nebo vypomáhají. Nepřijde mi to jako nic tak šíleného, když se lidi berou okolo ukončení školy a nemají vlastní příjmy. :) Na druhou stranu i chápu ty, co si to platí sami, ale nevidím důvod aby jedna strana říkala jak je ta druhá sobecká, nebo tak... Každý to má prostě jinak.
Odpovědět
@hannnahs Tak hlavní je, že je to zdravý, co kdyby chtěl třeba po tobě bůček :-D Holky nic proti, ale já bych prostě do svatby nešla, pokud bych se spoléhala na to, že mi ji de facto "musí" zaplatit rodiče proto, že ještě chodím do školy. Ať je to tradice nebo ne, o to vůbec nejde. A už vůbec ne, když by mi bylo třeba 26 nebo 27, to bych se vážně musela stydět. A s tím mluvením do svatby - pokud ji rodiče platí, tak je normální, že do toho mluví, i když to není jejich. To je prostě velký riziko.
Odpovědět
@cepinek vítej mezi námi! :-) tak každá z nás už asi nějaké představy má, některé z nás už je i částečně realizují. Záleží na datu, když je hodně "chtěný", tak je i rok dopředu málo :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@jipe Tak v Praze bych Ti mohla i pomoct :) mám tam spoustu kontaktů v oboru práva ;-)
Odpovědět
@xpila ještě bůček :-D :-D to vůbec :-D :-D jak se říká, co se v mládí naučíš... :-D takže radši zdravější strava :-D
Odpovědět
@hannnahs Jj, moje řeč :-D My teď hodně jedeme ryby, jenže ty si do práce moc brát nemůžu :-p
Odpovědět
@xpila no já to doma nemám jednoduchý, jak je nás víc generací, tak prosazovat nějaké drastické změny neni zrovna to nej. Ale mamča je taková experimentátorka, takže tam mám hodně velkou podporu :-D ryby miluju a postupně už jsem přinutila rodinu na to, že je lepší čerstvá ryba jen na másle s bylinkama než sto rybích prstů :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@xpila jj, s tím musím jen souhlasit
Odpovědět
@hannnahs Ty bláho, rybí prsty jsem neměla aspoň 10 let! :-D Já se taky snažím kupovat je čerstvé ryby, přinejhorším mražené. A taky máme nejradši nejjednodušší úpravu - sůl, čerstvý pepř, citrón a olivový olej :-D Případně ještě čerstvé bylinky (teď mi hodně roste majoránka) a to je pak něco x-) My naštěstí jíme všechno, takže u nás není problém. A teda experimentuju pořád :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@cepinek Taky Tě tu vítám :) už máte nějakou představu?
Odpovědět
Profilova fotka
@stastnanevesta máme už mimčo. Má dva roky. Příští rok už bude mít tři v době svatby, tak by to mohlo být už super. @hannnahs taky máme představu jak by to mělo vypadat ,plus mínus. Chceme svatbu u nás na zámku a tam ještě nemají dané termíny na příští rok, tak musím vydržet tak do prosince, to už by mohli vědět. Mi si taky budeme plati svatbu sami. Naši by i chtěli přispět na svatbu, ale můj přítel to nechce.
Odpovědět
Profilova fotka
@cepinek vítej ;-) @kaarina to jsem nepsala, že by mi to přišlo sobecké :-)
Odpovědět
@xpila Vždyť Ti to nikdo nebere. :) Každý to má prostě jinak. Ale není snad nutné navážet se do těch, co to mají jinak než Ty, ne? :)
Odpovědět
@cibetka_veronika Ty jsi to neřekla, to byla xpila. :)
Odpovědět
@kaarina Já se do nikoho nenavážím, jen říkám, že mně se to příčí. Rozhodně to neodsuzuju, je to každého věc a mně to je úplně jedno, jak si to kdo udělá :-) Jenom to prostě nechápu, spoléhat se v takovémhle věku na rodiče. Ono je to něco podobného jak s půjčkama - pokud na to nemám, tak si to prostě nekoupím...
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?