Svatba v roce 2012 a její plánování. Přidáte se?

Zobraz úvodní příspěvek
Ahooj všem, tato diskuze je pro všechny, kteří plánují svatbu na rok 2012 :-) my máme předběžně vybraný duben nebo květen, ale uvidíme, jak to všechno dopadne :-) budu moc ráda, když se nás sejde co nejvíc.. mějte se hezky :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@xpila Ty si taky pěkná cestovatelka, panečku!!! super ;-)
Odpovědět
@hannnahs Tak to mi na gymplu jezdili pravidelně na Orlík a i třeba na vodu... Ale on je zhýčkaný, podle mě za to může dost jeho sestra, která je neskutečně rozmazlená :-p Přitom on je schopný usnout i ve stoje :-D @janina_sun To hlavně dřív, poslední dobou už moc ne... To spíš si vybíráme bližší destinace - minulý rok jsme byli v létě v Alpách a bylo to super! Teď se teda chystáme dál, ale pořád to je blízko oproti tomu, kam jsem jezdila dřív :-D
Odpovědět
@janina_sun jj, já se právě obávám, že ty volné pokoje by spíš byly potom v těch 5* hotelech... a to by byl za prvé dost vysoký neplánovaný výdaj a za druhý ve většině těhle hotelů neradi viděj takové "noční" návštěvníky :-) ale věřim, že by se něco našlo, zvlášť, když bysme nejeli v sezoně. Ale nemám ráda překvapení typu švábů ve sprše apod. takže snad radši ten stan :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@hannnahs no, tak to zase chápu...nezvaná zvířátka taky nemusím :-D
Odpovědět
@xpila no třeba by tě překvapil a byl by rád za stan :-D ono dneska je to těžký, v mym věku teda ještě znám dost lidí, co jezdí na vodu, pod stan apod. ale zdá se mi, že ty nižší ročníky už tohle praktikujou čim dál tim míň... nebo jestli mám jen takový okolí, nevim :-) A s tim stanem, netušíš, jak teď to je se stanováním?? Já mám totiž pocit, že se i mluvilo o tom, že krom kempů a vyhrazených ploch je zákaz stanování např. ve volné přírodě a tak.
Odpovědět
Profilova fotka
@hannnahs jj, taky mám dojem, že kromě kempů je stanování zakázáno...v mnoha zemích je zakázáno i spát pod širákem, ale je to míň nápadný než stan 8-)
Odpovědět
@hannnahs No nevím, podle mě ne, už jsem to chtěla praktikovat minulý rok a nějak to nevyšlo :-D Nějak nevím, moc mladších ročníků neznám, tak nemůžu posoudit :-) Podlě mě můžeš opravdu stanovat jen tam, kde je to vyloženě povolené, jinak ne... Minimálně v cizině to tak bude.
Odpovědět
Profilova fotka
@hannnahs to jo,máme štěstí,že se všichni na miminko těší....minulý rok byl pro celou rodinu složitý a tohle je rok kdy se to konečně otáčí...tchán u nás v rodině zastává funkci morouse a musím říct,že když vidím jak se těší i on a usmívá se,mám fakt radost a jsem šťastná :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@petrajavor no ještě aby se netěšili :-)
Odpovědět
@janina_sun @xpila právě, taky si myslím, že už je to zakázané. Dokonce už i tady v Čechách jsem takové tabulky viděla, a to už je co říct :-D @petrajavor to věřím, to je určitě hezké vidět :-) já jsem vůbec zvědavá, jaký budou reakce na naší svatbu, až se začne plánovat tak nějak "oficiálně" :-D na jednu stranu se těším, na druhou ani ne, když tu občas čtu ty příspěvky a určitě se někdo v mém okolí najde,kdo bude mít takové ty typické řeči okolo =-)
Odpovědět
@hannnahs Každopádně bych to neriskovala :-) Mně je taky jasný, že se najde někdo, kdo bude mít "řeči", hlavně jeho matka, ale to fakt už neřeším :-D
Odpovědět
@xpila to ne no, za pokutu a obíhačky to fakt nestojí. Jinak já jsem to zatím řekla jen těm nejdůležitějším lidem, rodina a kámoška, co mi jde za svědkyni a pak ještě jedna kámoška, která tak trochu pomáhá s plánováním :-) a tam jsem věděla, že nebudou žádné "pitomé" reakce. Takže to je naštěstí dobrý. Ale pak to asi přijde :-D ale to už si myslim, že mi bude celkem šumák, páč když to nejsou ti nejbližší, tak mi to rozhodně náladu nezkazí :-)
Odpovědět
Článek se načítá
@hannnahs Taky si myslím, že to za to nestojí. I když já jsem bohužel ten typ, co myslí nejdřív na to, aby byli spokojení ostatní, a až pak na sebe :-| Což je v mnoha případech na škodu... Takže tady se budu muset hodně snažit :-D
Odpovědět
@xpila tady je v tomhle nejhorší, že v tom počtu lidí se rozhodně nejde zavděčit všem... Taky bych to měla ráda vše tak, aby se to každému líbilo, vyhovovalo atd. Ale už teď vím, že to prostě asi nebude reálně možný.. Takže se pokusim to tak nějak skloubit do přijatelného kompromisu a pokusím se s tím nelámat tolik hlavu, což bude chtít taky asi dost sil :-N
Odpovědět
@hannnahs No právě :-) Ale já už s tím nějak tak počítám... My máme aspoň tu "výhodu", že tam nebudeme mít žádné hodně staré lidi (ani jeden už prarodiče nemáme), takže to spíš zaměříme na ty mladé... Ale stejně mám občas chuť to udělat jen ve 2 se svědkama, ale zase se nechci připravit o to plánování....
Odpovědět
@xpila tak to my tam budeme mít taky akorát babičky a dědečky. S mojí je trošku problém, občas říká, jaké si máme dát jídlo na hostinu, aby to vyhovovalo i starším, atd. Ale většina tam právě bude mladých, nebo takový ten střední věk. Navíc všichni v obou rodinách máme rádi např. ryby, takže bych klidně lososa na hlavní jídlo dala. To naše babča ale vůbec nemůže překousnout.
Odpovědět
@hannnahs No jo, to je pak těžký :-| Já jsem zas na tu moderní gastronomii a to se taky bojím, že většina asi nezvládne. Je mi jasný, že mnohým by vyhovoval guláš s pivem, ale to bych asi nerozdýchala :-D
Odpovědět
@xpila :-D naprosto tě chápu! U nás zas byly tendence ke klasické svíčkové. A to jsem taky říkala, že ani náhodou! Když to tak řeknu, tak tu si můžu udělat i doma.. Ne že bych na svatbě musela mít něco extra, co nikdo nikdy neměl, ale takové ty klasiky, jako píšeš, gulášky, svíčkové atd., to taky nechci...
Odpovědět
@hannnahs Jj, přesně tak :-D Já si představuju něco moderního a lehkého, oba se ke všemu snažíme jíst zdravě, takže žádný omáčky a knedlíčky :-) Ale je jasný, že to bude muset být určitý kompromis. Proto bych třeba chtěla grilování....
Odpovědět
Profilova fotka
@stastnanevesta Docela tě obdivuju, že plánuješ svatbu s tím, že ti ji zaplatí tatínek. Kdybych přišla já, že se chci vdávat a nemohli jsme si to dovolit, to by mě naši poslali někam. Taky proto zatím o našich plánech neví. Sice jsem dodělala školu, ale nemám ještě práci. I když si to moc nepřipouštíme, víme, že je možné, že budeme muset svatbu z finančních důvodů posunout. I když předpokládám, že rodinky něco přispějí, ale určitě bych to po nich nechtěla ;-) Holt bud na to budeme mít nebo svatba počká
Odpovědět
@jipe Tak nám ji taky asi nějak budou financovat rodiče, ještě se tedy nevyjádřili, tak čekáme s čím přijdou. My teda chceme malinkou svatbu(klidně jen obřad, ale ne z finančních důvodů, prostě to tak chceme), a případně bychom si to mohly zaplatit i sami, moc toho nepotřebujeme, jsem ochotná ušetřit na hodně věcech, jen jediná věc na které šetřit nechci, jsou prstýnky.
Odpovědět
@jipe Mám stejný názor jako ty. Pokud na svatbu nemám, tak ji prostě mít nebudu a nebo ji budu mít takovou, jakou si dovolit můžu. Počítat s tím, že mi ji někdo zaplatí, je podle mě dost zvláštní, možná i sobecké. Co jsi studovala za obor? Já bych si asi neriskla shánět práci až potom, co bych dodělala školu... Jsem ráda, že jsem práci měla ještě při škole a tam jsem pak i zůstala, i když jen krátko, ale pak jsem hned měla jiné nabídky...
Odpovědět
@xpila to jsem si myslela, že uspěje taky. Přítelova rodina miluje grilování, takže večer určitě nějaké grilování bude. Tam už asi babičky nebudou, takže tam už to bude jedno :-)
Odpovědět
@hannnahs Podle mě je grilování dost univerzální - různé druhy masa, ryby, zelenina, k tomu omáčky, saláty a tak, tam si musí vybrat každý ;-) A my grilování máme taky hrozně rádi, tak doufám, že to vyjde :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@jipe Holt jsem asi exot nebo já ńevím,ale naši to berou za normální,navíc ví,že my bychom si to nemohli dovolit ještě hodně dlouho a když jsem to řekla před mámou,že bychom na to letos stejně neměli,tak mi řekla,že jsem přece od táty slyšela,že nám pomůže. A celé to platit taky nebude,kus si zaplatíme sami,ale všechno bychom neutáhli
Odpovědět
@xpila přesně tak. Jde si vybrat, takže si to může každý nakombinovat jak se mu zlíbí :-) u nás teda naštěstí nejsou v rodině ani u kamarádů žádní vegetariáni a tak, takže to je o starost míň :-)
Odpovědět
@hannnahs Já taky o žádném nevím :-) Ale stejně tam určitě bude plno zeleniny, kterou může v jakékoliv podobě a množství :-D Takže i kdyby, tak není problém. Dostala jsem z toho nějak hlad :-D
Odpovědět
@stastnanevesta já bych neřekla exot. V některých rodinách by se třeba i rodiče naštvali, kdyby se nepodíleli finančně na svatbě ;-) u každýho je to jinak.. Někdo radši svatbu odloží a zaplatí si jí sám, někdo přivítá pomoc od rodičů, je to různý a nemá cenu nějak to rázně hodnotit. Každý jsme jiný :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@xpila Vím, že je lepší pracovat už při škole, bohužel se krom několika krátkých a neplacených praxí nebo stáží nezadařilo a brigádničila jsem mimo obor. Studovala jsem právo, tak snad něco rychle najdu, klidně bych brala i něco souvisejícího s personalistikou. Nebo se přestěhuju do Prahy :D tam je nabídek práce i pro absolventy mnohem víc než v Brně.
Odpovědět
@xpila :-D :-D no zeleninu já mám teda hodně ráda, takže ta tam určitě bude :-) já už jsem si udělala zeleninovej kuskus tak můžu klidně hovořit o všech dobrotách :-D :-D
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?