Svatba v roce 2012 a její plánování. Přidáte se?

Zobraz úvodní příspěvek
Ahooj všem, tato diskuze je pro všechny, kteří plánují svatbu na rok 2012 :-) my máme předběžně vybraný duben nebo květen, ale uvidíme, jak to všechno dopadne :-) budu moc ráda, když se nás sejde co nejvíc.. mějte se hezky :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@janina_sun Děkuji moc, jsi skvělá.. Máš totiž pravdu, sice mě to bude hrozně mrzet, protože s kým jiným bych měla připravovat svatbu než s rodičma.. ono s přítelem se samozřejmě o všem bavíme,ale někdy bych ráda slyšela i názor mamči. Bohužel to budu muset vzít tak jak to je, ale udělám přesně co říkáš..a doufám, že to s našima aspoň trochu pohne :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@denulkaapavlik : tak proc vasim nereknes , ze by si meli vzit priklad z pritelovi rodiny, ti se tesi a oni by meli taky, rekni jim, ze bys sis prala, aby pri takovem zivotnim kroku stali pri tobe, a pokud s druhou stranou vychazis dobre , res pripravy s budouci tchyni nebo jen s pritelem, vzdyt k tomu vase nepotrebujes ;-) ani segru , stuj si za svym a za svym srdcem , nebo vas do svatby rozstekaji a dopadnete jako my, jen tezkou drinou jsme dali vztah do kupy a pekne od srdce si s obojimi rodici promluvili, ma mama sili, ze pujdu zit na pritelovu stranu, stavime dum, ona veri, ze pritele zvyklam a pujdeme ke mestu, no aj ja jsem to tak vzdy chtela, ale rodice nemuzou kecat do zivota . pritelova mama chtela aby zili s nami v baraku, taky jsem rekla ze to nikdy nepripada v uvahu , takze i kdyz se to zda jako reci, zij zivot podle sveho nez ti ho druzi znici :-(
Odpovědět
Profilova fotka
@denulkaapavlik Máš výhodu, že Tě mají vaši rádi a že třeba teď zrovna jen bojují s tím, že je ta jejich holčička dospělá a tak...věřím, že se vzpamatují včas :-) myslím, že ani Tvoje mamka si nebude chtít ty přípravy nechat uniknout...tak třeba mají teď pocit, že je dost času a že si to můžete ještě rozmyslet atd...možná vás zatím jen neberou vážně, ale pevně věřím, že se to v nich pohne, až se to bude blížit a přípravy stihnou v plném proudu ;-) Já mám s mojí mamkou vztah hroznej, takže si tímhle vším krásným procházím sama...taťku mám super, je jak můj nejlepší kamarád, ale víte co...s chlapem se to prostě tak prožívat nedá ... no řekněte, můžu taťku nadchnout nějakým motýlkem na prstýnky nebo dekoračním pískem do svícnů? :-D :-D Je mi to s mamkou taky líto, už se mnou rok nemluví (dokonce ani brácha, kterýho naočkovala) a všechno kvůli hloupostem....ale u nás je to dlouhodobý :-( Vždy udělám první krok směrem k usmíření...rok, dva to funguje a pak si zase najdou něco, kvůli čemu můžou být nafrněný...už jsem to vzdala....Co se naši před 17lety rozvedli, tak je prostě boj...táta je dle mamky ten nejhorší (ona žádala o rozvod a taťku to tak ranilo, že to podepsal...přitom od mamky to bylo jen gesto...afekt v hádce...no hrůza...dle mého se s tím nikdy nesrovnala..) a tak prostě bojovala...žárlila, když jsme byli u táty a přijeli z návštěvy nadšený...tak na něj začala házet špínu..manipulovat i bráchu, kterýmu tenkrát bylo 5let a bohužel dost věcem uvěřil, takže s taťkou nikdy pořádně nenavázal...takže tak...a dnes ani nemám jistotu, jestli vůbec brácha s mamkou na svatbu dorazí...a zda je vůbec po těch všech naschválech zvát...takže holky, hlavu vzhůru...náš den bude ten nejkrásnější ať se zapojením rodičů nebo ne... x-) a nebuďme smutné, ono to nějak dopadne!!!! Bereme si toho nejlepšího chlapa na světě, který nám bude oporou, i když rodiče třeba zrovna selžou nebo nebudou na blízku...
Odpovědět
@denulkaapavlik Tak je jasný, že bys to ráda řešila i se svými rodiči, ale já v tom prostě problém nevidím. Vždyť to můžeš řešit s přítelem, s jeho rodiči, s kamarádkami, ne? A já teda ani moc v plánu nemám řešit svatbu s rodiči, rozhodně ne s jeho :-p @stastnanevesta Jsme skoro stejně staré a upřímně nechápu, že ti rodiče takovýmhle způsobem zasahují do života. Já si to teda neumím představit, že by mi třeba něco máma zakazovala nebo tak... A je to přece tvůj život, tak je jenom na tobě, čemu dáš přednost.
Odpovědět
@janina_sun Já zas nebudu mít na svatbě tátu, ale nějak to už neřeším. Prostě to takhle všechno vyplynulo a zvát ho nebudu, ani by to moc nešlo, protože na sebe nemáme žádný kontakt. Podle mě nemá smysl se ještě stresovat tím, jestli tamten nebo onen přijde, jestli tamtomu se tam bude líbit nebo ne apod. Nejdůležitější přece je, aby to všechno bylo podle našich představ, ne? ;-) A je mi jasný, že až to přítel doma oznámí (jestli vůbec někdy), tak to bude hodně velký boj. Jeho matka totiž nemá ráda soběstačné a samostatné holky, takže já mám u ní smůlu :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@xpila Jj, přesně jak říkáš....je potřeba se soustředit na to, aby nám ten den bylo hezky a fajn...nestresovat se, jestli někdo přijde nebo ne...jestli udělá humbuk nebo neudělá...a koukám, že až budete oznamovat svatbu u přítele, budete mít veselo :D tak to držím palec :) takže zatím nejisté, kdy se to odhodlá přítel oznámit doma?
Odpovědět
@janina_sun Jak ho znám, tak to bude odkládat co nejvíc to půjde a nechá to na poslední chvíli :-D A upřímně bych to i celkem ocenila :-D :-D :-D I když já stejně od nich nic nečekám, rozhodně ne to, že by nám chtěli nějak pomoct (nemyslím ani finančně). Třeba v našem bytě nikdy nebyli, a to tu bydlím přes rok. Asi taky trochu mají problém s tím, že je ten byt jen můj... Jeho máma prostě zbožňovala jeho ex, se kterou doteď chodí na kafíčko, volaj si apod. A mně ani minulý týden nepopřála k narozeninám ]-( A na přítelově promoci se bavila jen s ní a mě naprosto ignorovala. Ale tak už to prostě je, jsem na ní moc dokonalá :-D :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@xpila tak to mi připomíná maminku mého expřítele....tam to bylo to samý..."tchýně" básnila o jeho bejvalce a já si v duchu říkala "no joooo, to víš, že jo" :-D je fajn, že to bereš takhle s nadhledem...jsou holky, který by to jen tak nerozdejchaly :-D Na tchýně je dobrej film "Tchýně a uzený" nebo jak se to jmenovalo...to jsem se bavila :-D Ale naštěstí teď mám svou skorotchýni naprostýho anděla!! x-)
Odpovědět
Profilova fotka
holky, chystáte se někdo na svatební cestu??? a kam? nějaké tipy? :-D
Odpovědět
@janina_sun Tak já když ji nemusím vidět, tak ji nevidím, a jsem spokojená :-D i když občas mě to taky se..., když se prostě o nic nestará. Třeba moje máma nám s bytem pomáhala hrozně moc, nejen teda finančně, ale i se mnou malovala apod. Já celkově mám na tchýně smůlu :-| Vidím to u svého ex, který teď chodí s takovou puťkou a to jeho máme taky vyhovuje. Prostě jsem asi na všechny tchýně moc akční :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@xpila no, ale je super, že se nehodláš měnit ;-)
Odpovědět
@janina_sun My bychom chtěli na okružní plavbu, ale jen Středomoří nebo sever, prostě kam bychom mohli dojert autem, protože přítel nesnáší lítání :-D Ale tenhle rok se chystáme do jižní Francie, taky autem, tak se na to už moc těším. Chceme to vzít přes Švýcarsko, do hor a tak, moc žádné válení na pláži x-)
Odpovědět
Článek se načítá
@janina_sun Tak to by byla hodně náročná změna :-D Ale ne, jsem prostě typický blíženec a s tím těžko člověk něco udělá ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@xpila tak to je moc hezký plán - plavba - !!!! x-) Ten můj právě dopravním letadlem ještě nikdy neletěl a chtěl by to letos v létě vyzkoušet, tak se ještě pořádně neví, zda ho to odradí nebo ne...a dle toho se pak asi zvolí destinace svatební cesty...a taky se musíme rozhodnout, zda něco víc adrenalinovýho nebo odpočinkovýho...ale válení u moře taky nevydržíme...takže to chce nějaký výlety, poznání nových zemí atd...uvidíme, co nás nadchne...
Odpovědět
@janina_sun Na to je právě plavba ideální! Na jedné jsem byla - pracovně - v Karibiku a bylo to naprosto super!!! Komfort luxusního hotelu a přitom poznáš několik destinací, takže se nenudíš... A rozhodně to není o moc dražší než válení na pláži ;-)
Odpovědět
@janina_sun no určitě se budeme jednou chystat, teda doufám :-D já jsem asi taková divná, ale já nesnášim moře a nic nedělání u něj v šílenym vedru. Takže jsou dvě varianty podle toho, kolik bude penízků. Ale náš společný sen jsou severské země, především Island. A já bych třeba nepohrdla ani národníma parkama Ameriky, Kanada nebo Nový Zéland. Ale klidně bych podnikla cestu i v ČR! Vůbec by mi to nevadilo :-) máme tady tak nádherný kouty, že to podle mně nemůžou ani Maledivy nahradit :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@xpila tak to děkuji za tip...to se po něčem podívám...jen doufám, že nebude mít drahý "mořskou nemoc" :-D ale je fakt, že jednou jsem takhle strávila 10 dní v Chorvatsku na jachtě...objeli jsme spoustu ostrovů atd...a byla to ta nejkrásnější dovolená...večer se zakotvilo v přístavu, každej popíjel na té svojí loďce, loď vedle lodi, tak se dalo i kecat se "sousedy", dalo se jít do městečka, navštívit nějaké památky atd......když jsme se na moři chtěli vykoupat, stačilo zajet do zátočiny, spustit kotvu a skočit z lodi...takže tohle by nemusel být špatný nápad!!! x-)
Odpovědět
@janina_sun Tak ta loď je tak obrovská, že se skoro nehýbe, takže mořská nemoc nehrozí :-) Tady se právě povětšinou přes den někde kotví, takže děláš výlet a tak, a přes se pak pluje na další místo... A to loď je prostě jak hotelový komplex - několik restaurací, kasíno, bar, diskotéka, bazény, posilovna apod. :-D Byl to vážně super zážitek, mělo to jen jedinou chybu - že jsem tam byla pracovně :-p Ale aspoť jsem to měla zadarmo a ještě jsem za to dostala zaplaceno :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@hannnahs jj, taky bych právě ráda něco takovýho "neobvyklýho" než jak se říkalo "jedeme do Jugoslávie", vytáhly se lehátka a smažilo se na slunci :-D :-D a Kanada má nádhernou přírodu!!! a Austrálie, Nový Zéland nebo ostrov Fidži, to je sen.... x-)
Odpovědět
Profilova fotka
@xpila To zní fakt báječně....noooo, dala jsi mi brouka do hlavy!!! a doporučila bys nějakou cestovku, která to nabízí nebo kudy se dá vydat? kde jsi byla s tou lodí?
Odpovědět
Profilova fotka
@xpila Jooo, jsi to tu vlastně někde psala, jsem truhlík....Karibik, viď?
Odpovědět
@janina_sun Jj, Karibik - byla to opravdu idylka, prostě jak všude vidíš takové ty plakáty s palmama apod., tak tam to bylo takhle ve skutečnosti x-) Já bych jela přímo s tou plavební společností, případně s německou CK, vyjde to mnohdy o dost levněji. Těch společností už je dneska hrozně moc, záleží na tom, jakou lokalitu...
Odpovědět
Profilova fotka
@xpila On se pořád ohání tím,že mě podporuje finančně a tak. Jinak mi do života nekecají, což je fajn @janina_sun Na svatební cestu bychom chtěli na Maledivy, Nový Zéland taky nezní špatně :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@xpila no už to hledám a objednávám katalogy.... x-)
Odpovědět
Profilova fotka
ty jo já vám ty svatební cesty závidím....my budeme jezdit maximálně s kočárem kolem baráku x-) :-D
Odpovědět
@stastnanevesta Tak já byla de facto soběstačná od střední, nepočítám teda bydlení, ale máma mi nedávala žádné peníze. To byla svým způsobem výhoda... Neumím si to moc představit... @janina_sun A kde??? :-)
Odpovědět
@petrajavor Vždyť to je přece to nejlepší!!! :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@janina_sun Krásně jsi to napsala a moc mě mrzí, že máš ty vztahy s rodinou takové jaké máš. Musí to být těžké a hlavně je smutné, že mamka neocení snahu o to se usmířit a nechá to pokazit. Já s rodičma vycházím skvěle, ale tohle prostě nemůžou strávit a není to tím, že by si s přítelem nerozumněli. Mají ho rádi, ale asi to je tak jak říkáš, nechtějí se smířit s tím, že už nejsem malá holka. A máš pravdu, beru si toho nejlepšího chlapa na světě a nenechám si to zkazit. Opravdu Ti přeju aby se vztah s mamkou a bráchou aspoň o trošku zlepšil, protože z toho co jsi napsala je mi smutno.
Odpovědět
Profilova fotka
@xpila to sice ano,ale ten Karibik bych brala :-)
Odpovědět
@janina_sun jako já samozřejmě proti těm, co mají rádi ostrovní turistiku apod. nic nemám, to vůbec, ale je to takový šílený trend... Jen když se podívám tady na beremku, tak jakmile se tu objeví téma "kam na svatební cestu" nebo obrázky v albech, tak všude jen samé ostrovy, moře, spousta písku a nejspíš i 50 stupňů ve stínu... Mě to prostě neláká. Když už bych měla jet někam takhle k moři, tak bych u toho musela mít památky (asi něco jako Řecko) a asi jet mimo sezonu, abych se tam neusmažila :-D
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?