Svatba v roce 2012 a její plánování. Přidáte se?

Zobraz úvodní příspěvek
Ahooj všem, tato diskuze je pro všechny, kteří plánují svatbu na rok 2012 :-) my máme předběžně vybraný duben nebo květen, ale uvidíme, jak to všechno dopadne :-) budu moc ráda, když se nás sejde co nejvíc.. mějte se hezky :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@hannnahs : my to planujem kolem pulnoci roztrhnout, preci jen toho clovek bude mit za cely den dost od boziho rana :-D , a v jake barve to budete mit, deko uz shanis ?
Odpovědět
@hannyy právě, my to taky "potáhneme" od rána, tak si myslím, že už pak večír někteří hosté (a především novomanželé) budou mít dost :-D tak si říkám, že tak v těch deset bude rozumné to skončit. Tak naše barevné ladění je především oranžová a červená, možná doplním malinkato žlutou. Dekoraci mám tak nějak zhruba vyhlídnutou, mám i představu, jak by to mohlo vypadat.. Ale bůh suď co bude víc jak za rok. :-) takže zatím nic nekupuju, uvidím, co budou mít v nabídce příští rok. Ty už nakupuješ? :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@hannnahs : no ja mam veci nakoupene, my jsme si totiz posunuli o rok a neco datum, takze mam vse v krabicce ulozene, my mame lososove barvy s bilou , mam temer vse, akorat par drobnosti , moc bych chtela par heliovych balonku , ale nevim kde a taky jde o to helium to je dost drahe , ale urcite budeme mit na zdech nase fotky z detstvi az do ted s temi mini kolicky :-D , chtela jsem delat vyvazky , ale po 15ks jsem to vzdala nebavi me to a nemam nato talent :-D tak jsem si je objednala na netu, jeden me vysel na 2,70Kc a jsou moc hezke .
Odpovědět
Profilova fotka
@hannyy Ahojky. no co se hostiny týká tak místečko je vybrané. Takže mám plán udělat kolem poledne svatbičku,pak vlítnout na hostinu,obídek,přípitek,oslava a nějak před půlnocí to rozpustit a my novomanželé šupky hupky do nějakého hotýlku. Akorát řeším velký problém a to odvoz. Protože jsem si uvědomila,že když můj tata přijede se svojí přítelkyní autem tak nebude moc pít,takže to se všema musím nějak domluvit a vymyslet. Ale napadlo mě,že by přijeli do bytu autem a z tama už by se na obřad jelo jinak,asi bych někoho najala. A na noc bych jim dala klíče od bytu,zavolal by se taxík a spali by u nás a jak by se vzbudili klíče by nechali ve schránce a frr domů. Tchýni už mám vymyšlenou,té asi taky objednám taxíka,jí to stejně bude jedno,protože bude oslavovat ve velkém,takže se bude akorát těšit domů do postele :-D . Jen největší problém mám se svědkyní a jejím přítelem,ona bydlí dál,sice její drahý má auto,ale nemohl by pak už k večeru pít,takže tohle mi hodně vrtá hlavičkou :-( Já prostě nevím jak vyřešit odvoz a napadají mě samé kravinky. Drahouška napadlo že se domluvíme se známým že mu dáme na benzín a o je pak všechny rozveze. Já fakt nevím :-|
Odpovědět
@hannyy jo takhle, tak to už máš skoro všechno :-) já budu vývazky taky objednávat.. Nechtělo se mi s nima dělat... Ale za to si plánuju sama vyrobit oznámko, jmenovky, ozdobit mističku na prstýnky a dekoraci na ženichovo auto... Tak uvidím, jak budu manuálně zručná a jak to budu stíhat :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@zabicka192 : to je dobra varianata, urcite kdyz nekoho poprosis, tak vam je odveze, myslim, ze to nebudete muset nejak hroutit, my spiz meli dilema z te kolony aut, pak chtela objednat mikrobus, no to jsem rekla ze v zadnem pripade, proste chci aby se jelo autama a hotovo,koik budete mit lidi?
Odpovědět
@zabicka192 U nás se to tak běžně dělá. S někým (ne ten, kdo je pozván na svatbu), je domluveno, že tam bude jako řidič a všechny rozváží.
Odpovědět
Profilova fotka
@hannnahs : oznamko a pozvanky mi bude kamoska tisknout , ja si k nim jen objednam stejne cokoladky :-D , a jmenovky na stul jsem koupila zvlast , ale dovi zda budou , ja shanim velkou otevrenou musli kterou bych vyplnila dekoracni drti, nato posadila dve sneci ulity a na ne napichla prstynky :-D ale zatim jsem je za rok a pul nesehnala , ale mam jeste rok cas tak uvidime :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@hannnahs : http://www.beremese.cz/fotoblog/hanny... toto je ma momentalni verze , pac asi ty sneky nezvladnu :-D akorat si budu sama delat truhlu na prani , snad se povede :-D
Odpovědět
@hannyy no já se právě na tomhle chci vyřádit, miluju photoshop, úpravy a vůbec, takže do toho se pustim ráda :-D ale bohužel se obávám, že na to budu mít málo času... tak snad to nějak zvládnu... Nerada bych tyhle věci objednávala.. Už proto, že jsou některé dost předražené..
Odpovědět
Profilova fotka
@hannyy No už jsme se o tom bavili s drahouškem že to tak budeme muset udělat,to bude asi nejlepší. No nás bude jen pár,asi tak okolo 12ti lidí. Jen můj otec s přítelkyní,tchýně s nějakým doprovodem a malou švagrovou,a svědci se svými partnery a to bude vše. Chci jen nejbližší. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@jancip Juju to bude asi nejlepší :-)
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@zabicka192 Jak zařídit rozvoz taky přemýšlím, budeme muset poprosit nějaké 2 hodné človíčky o "drink and drive", aby se dostali domů i hosté, i jejich auta. Naštěstí by to nikdo neměl mít daleko.
Odpovědět
Profilova fotka
@jipe No já budu muset taky poprosit dva hodné človíčky..možná tři..uvidím jak se domluvím se svojí svědkyní a jejím drahým,jak budou chtít přijet a odjet. Ale zatím je ve hvězdách jak to bude s drahouškovým svědkem,protože se zatím neví kdo to bude,jelikož človíček který to měl být se ukázal jako někdo komu se nedá věřit a kdo umí jen lhát a to víc než jsme si mysleli. Takže jsem zvědavá koho si drahoušek vymyslí. Díky bohu za to že moje svědkyně je hotový poklad,asi jediná z přátel které vždy můžu naprosto věřit. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@janina_sun ahoj, zatím jo, pořád mi leží v hlavě :-) u tebe něco nového?
Odpovědět
Profilova fotka
@stastnanevesta taky Michelle, ale prý se drží v nabídce už výjimečně dlouho, proto mám i další variantu :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Holky,dnes jsem se jen tak ze zvědavosti stavila v květinářství,odkud chci svatební kytici,dělají i květinové šperky a tak,majitelka je moc milá,řekla jsem jí představu a ona,že by to ke mně určitě šlo a že až budu mít termín,ať se ozvu a dohodneme detaily,jsem nadšená,aspoň nějaká pozitivní zpráva za poslední dny
Odpovědět
Profilova fotka
@cibetka_veronika jsou krásné a jemné :) u mě zatím nového nic...nějak jsem toho teď měla hodně v práci, takže jsem teď trochu pozadu ve všem...ve výběru, v inspiraci, v rozhodování...jsem zamrzla :-D Ale ještě tak týden tohoto fofru a pak zase bude pohodička a vrátím se do svatební nálady...doufám, že mi tady moc neutečete a nebudete mít už vše a já teprve budu startovat :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky, jdu si k vám trochu postěžovat. Už mě nic nebaví... Naši se pořád tváří jako bych dělala tu největší chybu v životě, neodpustí si poznámky jako, že jsme spolu krátkou dobu, přitom spolu už rok bydlíme. Ségra mi řekla,že je naše svatba pro ni jen vtip. Já už fakt nemám chuť se s nikým ani hádat nebo jim vyvracet co si o tom všem myslí. Takže místo abych se těšila z toho co připravujeme na svatbu, řeším to, že z toho nikdo nemá radost, teda krom rodiny přítele. ;-(
Odpovědět
Profilova fotka
@denulkaapavlik Tak to mě moc mrzí... :-( To člověka dokáže otrávit...ale asi Tě pořád vidí jako tu malou holku, pro kterou chtějí to nejlepší a neuvědomují si, že Ti třeba šlapou po štěstí...moc držím palce a hlavně přeji pevné nervy...nenech se zaskočit...důležité je, jak to cítíš Ty...Ty budeš tenhle život žít...ne oni....
Odpovědět
Profilova fotka
@denulkaapavlik Z toho si nic nedělej,já zase doma řeším trable se školou,kdy můj táta ode mě čeká,že to letos dodělám a ono to zatím není až tak jisté a už jsem od něj jednou slyšela,že jsem si zkazila život. Nejhorší na tom je,že mě pořád podporují finančně,proto se snažím osamostatnit,ale není to jednoduché. Vykašli se na to,co si myslí ostatní,je to Váš den a chcete si ho užít a udělat podle svých představ,ať si okolí myslí,co chce!
Odpovědět
@denulkaapavlik Ahojky, docela Tě chápu, u nás oznámení taky nebylo přijato moc nadšeně a to jsme spolu šest let. Přítelova mamka nám to sice schválila, ovšem o chvilku později řešila že když se jí nebude líbit naše místo obřadu, tak nepřijde vůbec. Přítelův táta se nevyjádřil vůbec (pouze pronesl že nebude mít na přítele slevu na dani), moje mamča už to sice bere dobře, ale první reakce byla "ale nebudete se brát teď někdy, že ne?" . Ty reakce mě sice mrzí, ale nenechám si to zkazit. :) Musíš to brát taky tak, nenech si to zkazit, to by fakt byla škoda. Je to Vaše věc. Navíc rodina přítele radost má, tak to ber pozitivně! :) A doma prostě vysvětli, že s tím nic neudělají a jen Ti to kazí, tak ať se zamyslí nad tím, jestli to fakt chtějí dělat. Jak dlouho jste spolu, jestli se smím zeptat?
Odpovědět
Profilova fotka
@janina_sun @stastnanevesta @kaarina Děkuji holky.. to mi říká i přítel, ale mě to tak strašně mrzí..že si z toho nedokážu nic nedělat. Ze začátku jsem to hodila za hlavu, ale čím dýl vidím ty jejich otrávené obličeje když jen slůvkem zmíním svatbu, tím míň se mi chce něco plánovat. Jsme spolu 14 měsíců a svatbu plánujeme na příští rok v srpnu, možná se to někomu může zdát brzo, ale kdo mi zaručí, že když se vezneme za 5 let tak to manželství výjde..
Odpovědět
@denulkaapavlik nic si z toho nedělej, i když se to lehce řekne, a věřim, že to dokáže dost mrzet a zkazit náladu, ale jak tu už holky říkali, bude to váš život a vy ho budete žít. A jestli jste si jistí, tak je jedno, jestli budete mít svatbu teď nebo za x let. Já znám případy, kdy se pár rozešel klidně i po 8 letech společnýho života, ale taky znám lidi, kteří se brali dost brzy (asi 1/4 roku potom, co se seznámili) a jsou spolu dodnes (jen tak pro představu už jsou spolu asi 30 let)... Takže tak ;-)
Odpovědět
@denulkaapavlik Zkus si to nějak srovnat v hlavě. Já Tě sice chápu, ale opravdu nemá cenu se tím trápit a kazit si to. Nebo zkus pořádně promluvit s rodiči, třeba by to k něčemu bylo. Nebo je z toho vynechat úplně a vzít se tajně, ale nevím jaké máte vztahy. Těch možností je určitě dost, ale hlavně si to nenech zkazit. Ale tedy Tvojí sestru opravdu nechápu, něco takové říct, to je šílené. :( Já si myslím, že nesejde na tom jak jste spolu dlouho, spíš je důležitý že už spolu bydlíte, znáte se, víte co jeden od druhého čekat. Lidi se nejvíc poznají tím, že spolu bydlí, což vy dva splňujete. Pokud jste si jistí, není co řešit. :)
Odpovědět
Profilova fotka
@denulkaapavlik víš, co bych v takové situaci udělala já?...ono za hlavu to hodíš těžko, člověka to trápí a bolí...ale zařekla bych se před svou rodinou vyslovit slovo svatba či cokoliv, co se toho vašeho dne týká...prostě to doma vůbec nezmiňuj a dělej mrtvého brouka...plánujte si s přítelem, bavte se o tom s jeho rodinou, když jim to nevadí a vaší rodinu z toho prostě vynech...rok je relativně dlouhá doba a změnit se toho může spoustu (teď myslím hlavně jejich názory)...tak uvidíš...třeba se sami pak začnou pídit, jestli ta svatba bude nebo ne...a až to bude víc aktuální (příští rok), tak se uvidí, zda názor změnili nebo ne...pokud ano, jen dobře (určitě se vám jejich pomoc bude taky hodit) a když ne, tak se svět taky nezboří...budou postaveni před hotovou věc, a tou bude termín vaší svatby, pozvánka a s ostatním už se budou muset vyrovnat po svém...oni se ošidí o ty přípravy, těšení se a vše kolem, co k tomu patří...nakonec je to třeba bude ještě mrzet...ale věřím, že se umoudří!! držím pěsti!
Odpovědět
Profilova fotka
@denulkaapavlik Já se před svým tátou taky o svatbě moc nezmiňuju, už vidím,jak mi bude říkat,že se místo školy zabývám svatbou.Už jsem začala z toho mít nervy,že když ta zkouška v pondělí nevyjde,tak že nám nezaplatí svatbu a budem to muset odložit,ale mamka mi říkala,že to spolu nesouvisí,tak budu doufat,že ne.Jinak my jsme spolu 17měsíců a plánujem svatbu na červenec příštího roku. A co se týče délky vztahu,moje mamka říká,že někdo se k tomu dostane po pár měsících a někdo po pár letech. a já těch třeba 6let nepotřebuju,abych věděa,že je to ten pravý a že s ním chci zůstat :-) @hannnahs Přesně,taky znám takové, po 8letech žu jsou to občas docela přechozený vztahy
Odpovědět
Profilova fotka
@kaarina Budu se snažit. Rodiče z toho vynechat rozhodně nechci, mám je ráda a bez nich bych se nemohla vdávat, ale vynechat je z veškerého plánování budu muset. Nebo budu doufat,že se v nich něco pohne a změní postoj. Se sestrou máme hezký vztah, nebo jsme spíš dlouhou dobu měly. Jak jsem se nedávno dozvěděla chtějí se s přítelem taky vzít, a taky příští rok. Já v tom problém nevidím, ale ona v tom asi vidí to,že jí kazím plány. (ségra je o 2 a půl roku starší ) A nebo je to tím,že o mě odjakživa měla přehnaný strach, ale ani tohle není myslím důvod kazit mi radost ze zásnub :-( Moc děkuju za tvoje slova, moc mě potěšily
Odpovědět
Profilova fotka
@stastnanevesta Ale nic takového nebude, jsem si jistá, že to všechno zvládneš a táta na tebe bude pyšný. Ale nechápu ho.. jen tě stresuje, ale to je asi prostě typ lidí kteří řeknou věci, které nás hrozně mrzí a přitom to tak vůbec nemysli. Každopádne držím pěsti!!!
Odpovědět
Profilova fotka
@denulkaapavlik Já myslím,že ono se to nestane,já si stejně tu svatbu prosadím,i kdyby měl námitky,on je perfekcionista a je to s ním těžký občas. ale neřeším to,mám svůj život a beru si toho nejlepšího chlapa na světě :-) jinak díky moc
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?