Svatba v roce 2012 a její plánování. Přidáte se?

Zobraz úvodní příspěvek
Ahooj všem, tato diskuze je pro všechny, kteří plánují svatbu na rok 2012 :-) my máme předběžně vybraný duben nebo květen, ale uvidíme, jak to všechno dopadne :-) budu moc ráda, když se nás sejde co nejvíc.. mějte se hezky :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@zabicka192 Já říkám,že čím dřív to máš promyšlené,tím méně zmatků pak bude
Odpovědět
Profilova fotka
@zabicka192 @janina_sun No tak mě svatbu v květnu nikdo nevymluví, i přes pověry a moji mírnou sennou rýmu :-D Máme v květnu výročí, já mám v květnu narozeniny, drahý má narozeniny v květnu... My to ještě neoznámili, ještě nejsme oficiálně zasnoubení, ale až to povíme babičkám, tak taky to ponesou těžce. Ovšem máj je přeci lásky čas a tu pověru jim taky povykládám, z čeho to vzniklo, takže tak :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@janina_sun No my jsme si řekli právě,že květen tedy ne,kvůli té pověře a tak že tedy červen,protože v dubnu by mohlo být ještě chladno a v létě by zas bylo moc horko a na podzim už všechno tak krásně nekvete. A pak jsem řekla drahému ať řekne nějaké číslo a podle too se vybere den. Řekl 19 to ale vycházelo na úterý,tak jsme si řekli že tedy sobota 16 a už to bylo :-) Svatbu chci v kroměříži v podzámecké zahradě,budu to zařizovat přes jednu agenturu. Jinak tam chceme jen nejbližší takže asi tak12-15 lidí. Co se týká barviček tak se rozhoduji mezi bílou žlutou a bílo oranžovou. Jinak šatičky mám vybrané dvoje z jednoho salonu..původně jsem měli vybrané jedny,ale pak jsem objevila ještě jedny krásné,jsou sice za krk což jsem nechtěla,ale začínají se mi čím dál víc líbit a můj řekl že se mu líbí víc. Takže ai mám vybráno. Dort už mám vymyšlený a upeče mi ho známá. prstýnky jsou taky téměř vybrané. A to je zatím asi vše. takže pořád sedím u internetu a hledám a vybírám. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@stastnanevesta já to promyšlené mám a jsem jeden velký zmatek :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@zabicka192 ahoj, pokud máš strach z květnového data, zkus si přečíst něco o původu dnešní už pověry a myslím, že pak už nad tímhle měsícem váhat nebudeš. je škoda, vzdát se vdávání v tak krásném měsíci :-D @hannnahs jen jsem prolítla diskusi.. Lukáš Rýdl píše někde na stránkách o úpravách ocelových prstenů? Nějak to nemůžu najít..
Odpovědět
Profilova fotka
@petrajavor No tak chci aby se to odehrávalo v podzámecké zahradě v kroměříži,vím i přes kterou agenturu to zařídím. Máme vybranou i restauraci a i menu pro svatební hostinu. Prstýnky jsou téměř vybrané,mé šaty taky. Mám určitou představu dortu a dělat nám ho bude známá. Jinak má představa je menší,né drahá,ale krásná svatba a abych samozřejmně vypadala jako princezna :-) ..vzít se v podzámce,nafotit krásné fotečky a pak jít na hostinu,tam se najíst,užít si zábavu a nějakou tu svatební tradici,prostě to oslavit jak je zvykem a pak to večer rozpustit a my novomanželé někam do hotýlku. nechci nic honosného, Chci jen jednoduchou,ale nádhernou svatbu :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@petrajavor Jinak my bydlíme v Hulíně :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@zabicka192 no já v Otrokovicích a Olča co sem chodí tak v Napajedlích...o svatbě v Km jsem taky uvažovala,ale jelikož jsme termín posouvali a neměli jej vypsaný,tak svatba bude v Napajedlích :-) už se těším...
Odpovědět
Profilova fotka
@stastnanevesta No já jsem agenturu nechtěla..ale nějak jsem nevěděla jak jinak zařídit svatbu v té podzámce a hudbu a to všechno takže jsem si řekla že raději vrazím 4500 do agentury která mi ten obřad zařídí. To je jedinné na co tu agenturu chci...jinak si vše budu zařizovat sama,jen ten obřad si nechám zařídit od nich :-) Juju je tam krásně,my tam chodíváme na procházky a můj řekl že by se mu tam svatba líbila,takže volba byla jasná :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@zabicka192 Jeee, tak to je hezký to vaše vybírání :) Jinak to máš hezky promyšlené a uvidíš, že se ty představy a nápady usadí....já jsem zatím taky poměrně na začátku (proti holkám tady), mám pocit, že u některých věcí stále nemám úplně jasno, ale řekli jsme si, že budeme zatím jen "číhat" a v létě začneme plánovat a objednávat věcičky "na ostro" :-) Taky jdeme za 14 dní na svatbu, tak se těším, že pochytím ještě nějakou inspiraci...uvidíme 8-) Ale moc mě to procházení obrázků, účesů, šatiček, dekorace a fotek baví x-) Taky jsem si říkala, že je času dost, ale čím víc se o to zajímám, tím jsem šťastnější, že jsme se začali rozkoukávat tak brzy...vdávat bych se chtěla klidně hned, ale když vidím, co vše je potřeba zařídit, jsem docela ráda, že to bude až za rok a nebude to takové uchvátané a "ošizené" :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@ivet1987 tak to vám to krásně všechno vychází na ten květen :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Jaká je vlastně ta květnová pověra a hlavně jak vznikla?
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@petrajavor Nepůjde Tě Olinka okouknout na živo, nevěsto? x-)
Odpovědět
@zabicka192 tak jestli budeš mít do oranžova, tak budeme mít stejnou barvu ;-) já jsem teda zatím skončila na variantě oranžová + červená + žlutá :-) mně se právě svatba v květnu taky dost líbí - jak říkáš, všecko nádherně kvete, počasí vcelku ok (když se nechytne extra bouřka) a navíc, jak jsou někteří lidé pověrčiví pořád, tak tolik svateb není a není dle mně takový problém sehnat dodavatele jako v letních měsících :-) já teda jsem taky trošku pověrčivá, ale svatba v květnu by mi nevadila. To jestli to dvěma lidem bude klapat podle mně nezáleží na měsíci, kdy se berou :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@cibetka_veronika No jak to tady tak čtu tak začínám uvažovat o přehození měsíce...sice jsme nechtěli už nic předělávat,ale asi se večer drahého přeptám jestli se nevezmeme nakonec v květnu :-)
Odpovědět
@cibetka_veronika já se to pokusim najít, ale už nevím, jak sem na to narazila... :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@janina_sun jo půjde :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@petrajavor Já pocházím původně z Babic,což je vlastně skoro vedle Napajedel takže jsem tam často jezdívala a je to tam pěkně,vím že lidi si tam hodně zařizují svatby. také se chci stěhovat v následujících 2-3 letech do Otrokovic a přiznávám že kdybych tam bydlela už teď ,tak svatbu udělám taky v Napajedlech,jak říkám je to tam taky krásné a navíc je to blíž Otrokovicím :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@petrajavor Svatba v máji, do roka máry. Je to z dřívější doby, kdy se nevěsty vdávaly v květnu, hned otěhotněly a po zimě byly zesláblé, takže buď samy nepřežily porod, nebo zemřelo dítě. Aspoň něco takového jsem četla :)
Odpovědět
@cibetka_veronika tak to teď už taky nemůžu najít... je to už delší dobu, tak nevím :-|
Odpovědět
Ale našla jsem jiný příspěvek: Ocelové prsteny ale nelze zvětšit a zmenšit. To Vám řekne většina prodejců prstenů. Není to ale pravda. Naše ocelové prsteny bez problémů dokážeme zvětšit, či zmenšit o dvě velikosti. Jediné problematické modely jsou kombinace oceli se zlatem. Zvětšit je lze bez problémů, ale zmenšení je složitější. Zlato je totiž na prstenu napruženo. Při zmenšení prstenu ztratí zlato pnutí a my jej musíme vyndat a vložit do prstenu znovu. Zmenšování těchto prstenů je vyňato z celoživotního servisu, tuto úpravu provádíme za poplatek. Je to z těchto stránek: http://www.moye.cz/napoveda.html
Odpovědět
Profilova fotka
@ivet1987 no já právě jen vím,že se říá,že to přináší smůlu...kamarád se ženil 13.května (už je to pár let zpátky) a v lednu se začali rozvádět,nakonec k rozvodu nedošlo,udobřili se a když se stěhovala zpátky zemřela ona i jejich chlapeček :-(
Odpovědět
Profilova fotka
@janina_sun Naprosto s tebou souhlasím :-) navíc jelikož jsem na svatbě ještě nebyla (jen našim a to mi byli 3 roky) tak nemám žádné představy o svatbě...nebo tedy mám..ale jen takové jednoduché,jakože jen zajistím místo,oddávajícícho,místo na hostinu a hostinu,dort,šaty,kosmetiku a účes,odvoz,hotel na svatební noc a toť vše..ale jak tak zjišťuji tak toho bude mnohem mnohem víc asi..nebo ne ? já už jsem z toho na větvi :-D :-|
Odpovědět
Profilova fotka
@zabicka192 uvažte to. je to na vás, ale je škoda podřizovat se pověře, zvlášť okolo svatby je jich fakt hodně :-D já bych květen neměnila, celý měsíc chodíme ven a těšíme se, že za rok se v téhle romantice vezmeme :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@zabicka192 mě by se km líbila,chtěla jsem se vdávat na octárně v kapli,ale bohužel..tohle je aspoň kousek...
Odpovědět
Profilova fotka
@hannnahs jasně, asi to bylo jinde. jen mě to zarazilo, mám stránky Lukáše Rýdla proluxované fakt důkladně :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@hannnahs Máš pravdu takže rozhodnuto,jen to musím oznámit drahému,že jsem změnila měsíc :-D přesvědčila jsi mě ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Táááák rozhodnuto...holky moc vám děkuji,protože jsme mě přesvědčili že svatba v květnu není vůbec špatný nápad i přes to že jsem se pro červen rozhodla kvůli květnové pověře...ale jak jste řekli...máj lásky čas...navíc vše krásně kvete a to já mám na jaru nejradši,právě proto květen miluji. Takže svatba tedy bude v květnu a na posledy měním datum svatby a jdu to dát vědět drahému,který je v práci a asi se raduje že má klid od mého svatebního vyšilování :-D :-D
Odpovědět
@cibetka_veronika to se moc omlouvám, je to možný, že se mi to spletlo, protože já už v tomhle směru prolezla hodně stránek :-D a jak říkám no, už je to delší dobu.. páč teď pokoukáváme i po stříbře, takže už budu úplně mimo :-D @zabicka192 no to jsem tě zas nechtěla nějak přesvědčit :-D je to úplně na tobě, jaké zvolíte datum. Přeci jen, jestli se ti na tom květnu něco nezdá, tak to nelámej přes koleno ;-) já myslim, že si něco dělají lidé sami, svojí psychikou... to je takové to "já vím, že to nezvládnu" a pak ten člověk to fakt nezvládne, když se o tom pořád přesvědčuje.. takže to určitě pořádně promyslete, a když se vám to nebude zdát, tak to nechte ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@petrajavor To je super!kde to vlastně máte?
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?