Svatba v roce 2012 a její plánování. Přidáte se?

Zobraz úvodní příspěvek
Ahooj všem, tato diskuze je pro všechny, kteří plánují svatbu na rok 2012 :-) my máme předběžně vybraný duben nebo květen, ale uvidíme, jak to všechno dopadne :-) budu moc ráda, když se nás sejde co nejvíc.. mějte se hezky :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@petrajavor mě babičky strašily, že když nepůjdu na biřmování, neoddají mě v kostele, o což jsem stejně neměla zájem :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@cibetka_veronika tak my biřmováni nejsme...ale křtění ano :-) naštěstí...jen musím zjistit jaký je tam ten kostel :-)
Odpovědět
@petrajavor jo aha, to já netušila, že jste křtění :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@aimirin jo,jsme..můj jako mimino a já když mi bylo 16..právě kvůli babičce a nechci aby z naší svatby měla trauma (i když to bude mít možná můj tatínek z kostela)
Odpovědět
@petrajavor jo, to já taky nechápu... přece je to jejich práce! Tak jakýpak, že prostě oddávaj jenom, když se jim chce... To je jako kdyby my jsme šli do práce, jenom když se nám chce. Bysme dostali padáka okamžitě. Tohle si fakt můžou dovolit jen ve veřejný správě... A to to má bejt služba pro lidi.. to by jeden brečel :-S
Odpovědět
@petrajavor já mám upřímně pocit, že trauma bude mít z naší svatby dost lidí, ať chci nebo ne :.D Začalo to babičkou, která oznámení o svatbě přijala s pokerovým ksichtem a vzala telefon. "Babi, co jdeš dělat?" " Jdu zavolat strejdovi, ať šetří na dar!" Žádný "jdu říct tu báááječnou novinu strejdovi", ale "šetříme na dar"...no chápeš to? A to jsem v tom okamžiku prostě jen řekla "bude svatba" a ani by mě nenapadlo s prarodiči řešit něco jako dary!!! Druhý strejda přijel na návštěvu a na moje oznámení o svatbě reagoval stížností, že si bude muset už konečně pořídit nový sako, přijet a ještě shánět dar. Kamarád, o kterým si teď vůbec nejsem jistá, jestli je kamarád, mi zase vypočítal jeho náklady na cestu, ubytování a svatební dar. Sice by mě nikdy nenapadlo ho zvát kvůli daru, je (byl?) fakt super. Ale když mi ohodnotil dar na 200 korun (chuďas doopravdy není :-D) a ještě mi vyčetl jeho náklady za autobus, měla jsem co dělat, abych se držela. I když si pak připadám hnusně materiálně. Dědeček komunista navíc nesnese svatby v kostele. A asi ani církevní kdekoliv. Pokud budeme mít kněze či unitáře, tak nevím, jak to dopadne. Když se vdávala jeho sestra v kostele, tak jí nešel na obřad a čekal před kostelem prej! A teď mi poraď, co. Vzít se ve dvou v tom karibiku? Nakonec možná nejlepší ]-( ]-( ]-(
Odpovědět
A navíc kvůli tomu "co by tomu řekli lidi" a kvůli poznámkám výše musím pořád řešit záležitosti ubytování hostů. Přitom ani na svatbě za půl milionu v Anglii, na který jsem byla, se to nehradilo nikomu, dokonce ani rodičům nebo babičkám (hradilo se to ale teda družičkám, jenže hlavně proto, že si pořizovaly šaty a boty na vlastní náklady) Člověk má chuť se na to vykašlat :-( Grrr
Odpovědět
Profilova fotka
@hannnahs to sem taky říkala...kdybych dělala jak oni nevydělám ani na slanou vodu :-| @aimirin jinak na naši svatbu se těší všichni i když naši mají starosti kvůli penězům,jelikož jsou po nákladné rekonstrukci bytu a se svatbou nepočítali...na všechny naše změny rodina reaguje pružně a bez keců...věděla si,že ve Švýcarsku si hosté platí hostinu,přinesou dar a jako výslužku dostanou 5 mandliček? Jo a kus dortu...sem říkala,že to doma navrhnu :-D :-D :-D :-D ušetříme za půlku svatby :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@aimirin jo a u stolů sedí podle jídla která si objednali...dostávají totiž pozvánku na svatbu a jídelníček..předem zavolají co si dají a pošlou peníze...jo platí si i pití :-)
Odpovědět
@petrajavor No to máš dobré. Já osobně nevím, zda se ostatní těší. Asi je na nějaké těšení se ještě dost brzy, pro každého je to docela daleko. A zbytek s těmito reakcemi se bud fakt netěší, nebo těší a je jen buranskej. Už ted vím, že až se to rodiče přítele dozví, budou akorát vyvádět. Je to jejich mazánek, nesnesou, že ho od nich odpoutávám. Takže to bude asi další událost, po které si popláču. Fakt se na to vykašlat a byl by pokoj. Moje matka moji svatbu absolutně neprožívá a vyloženě říkala, aT se vezeme v zahraničí (dřív jsme to plánovali totiž). Jenže můj táta sám říkal, že by mu bylo líto, že mě neodvede k oltáři. To nemám srdce mu to udělat.
Odpovědět
@petrajavor Ty jo s tím Švýcarskem už je to docela extrém teda :-D Mně přijde tak nějak vhodný hradit jídlo, pití, zábavu, dekorace apod. Ale proplácet někomu dopravu (myslím benzín či lísty na busú, to už by mi přišlo ponižující. Ne kvůli penězům, ale měla bych pocit, že si vlastně platím přítomnost lidí na svatbě. Že na mě nikomu nezáleží a bez toho by nepřijel.... No a s tím ubytkem - vu někoho na svatbu, na jídlo, obřad, pití....ne na víkendový pobyt ve dvou, že jo :-) Kdybych byla milionář, tak možná, ale už takhle nás ta svatba vychází fakt na moc :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@aimirin za ty prachy byste mohli pozvat i oboje rodiče k moři..dovolená se svatbou stojí 60.000,- ještě ušetříte :-D
Odpovědět
Článek se načítá
@petrajavor myslíš?Mně jedna známá říkala, že je to právě vyšlo na 200 tis., dělali to ve dvou jako druhou její svatbu někde na nějakém tropickém ostrově
Odpovědět
Profilova fotka
@aimirin to jo...u nás jede rodina z Písku sem,jen kvůli tomu jednomu dni...a ani by je nenapadlo si říct o peníze na benzín...strýc byl jako můj druh táta a chtějí vidět jak se vdávám :-D jak by mi řekl někdo něco takového jako tvůj kamarád řekla bych mu zůstaň doma,chci tam jen lidi,kterým jde o nás...
Odpovědět
@aimirin Hele a jak to chceš provést, když nejste pokřtění, že Vás oddá kněz?
Odpovědět
@punk no právě ten evangelickej :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@aimirin já to našla u cestovky a bylo to na 7dní pro dva za 60.000,-měli u toho i fotky už z realizovaných svateb a krása..navíc všechno zařídili,oni měli na starost jen oblečení a potřebné papíry...
Odpovědět
@aimirin Vysvětli. :) Já se v tom totiž neorientuju, jaká mají pravidla a tak... :) Jinak mi uvažovali o Církvi československé husitské, ale musíš být jejich členem (nebo který termín se správně používá?).
Odpovědět
@petrajavor no mám trochu cukání ho na svatbu nepozvat, ale ještě uvidím, jak se naše vztahy vyvinou dál. Ono to není jen tohle...ale když např. jsem po něm chtěla nějakou radu na něco, tak byl takovej nepříjemnej, na vše říká "váš boj", asi jako, že ho to nezajímá. A tak obecně....mám pocit, že nekomunikuje a tak...
Odpovědět
@punk no hele :-D Takže podle mě je to tak, že evangelíci se nedrží striktně toho, že oddávají v kostele. A taky oddávají i nečleny církve často. Ale nevím teda úplně, jak to je s tou vírou. Někteří asi nějakou aspoň všeobecnou víru vyžadovta budou, jiní asi ne. Takový kněze nabízí každá agentura, ale střeží si jejich jména. Takže přes ně je nejjednodušší je sehnat. Nebo pak pohledta sama. Církev Českobratrská to nabízí i na svým webu, tuhle možnost. Ale nic bližšího tam nemaj, tak to chce zkontaktovat jednotlivýho faráře
Odpovědět
@petrajavor a hlavně mám pocit u toho kámoše, že by měl radost, kdybychom se s přítelem rozešli. Nevím proč, ale chová se tak i tak mluví a jaká to byla cestovka, nevíš? A kde přesně se ta svatba odehrála?:-) Já jsem to nabízela rodičům udělat takto, jenže jim se moc nechce letět někam, kam by normálně neletěli (i když by to měli vše proplacený). Oni když už jedou na dovolenou, tak hlavně do Turecka nebo Maroka, to je jejich....Ale čím jsou starší, tím méně jsou ochotní cestovat. Takže tu variantu v zahraničí pokud bych měla, tak bez rodičů
Odpovědět
Profilova fotka
@aimirin jj..zbytečný stres :-) kamarádka co mi jde svědčit se těší...a od mojeho svědek taky :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@aimirin jejda to nevím,už je to dávno...jinak náš Roman se ženil na Havaii a bylo to prý seper...
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj holky,už asi blbnu,napadají mě takový zbytečnosti jako třeba,jestli dávat jmenovku na stůl i fotografovi?u kapely to asi není potřeba,když mají stůl extra,ne?
Odpovědět
@aimirin A kde jsi to tam našla? Já to hledala a nenašla! :) :) Mimochodem - mam nové albíčko, tak koukni na bílo-černé šaty, myslím, že by se ti mohly líbit ;-)
Odpovědět
@stastnanevesta Dej mu jí tam, ať ví, kde je jeho místo :) Ačkoli on stejně bude převážně stát... :) U kapely bych to dělala pouze z estetického hlediska - když budou jmenovky na všech stolech, žralo by mě, že na jednom chybí! :)
Odpovědět
Profilova fotka
@punk šaty v tom albíčku jsou krásné... @stastnanevesta jo taky jsem o tom uvažovala...
Odpovědět
@petrajavor Děkuji :) (A teď mi tu chybí ten červenající se smajlík). Jak jsem byla nemocná a ležela jsem doma, vytvořila jsem tady taky kolekci a dala tam tu Vaší obřadní síň, ta se mi prostě děsně líbí! :)
Odpovědět
@stastnanevesta já dávat jmenovky fotografovi i kameře budu, Kapela bude hrát až po večeři, takže ta s náma nesedí. @punk http://www.e-cirkev.cz/rubrika/155-Sv... mrkni :-) Jé nové fotečky, jdu se kochat :-) A chceš svatbu po setmění? Byl by to můj sen...jenže asi ne fotografův a hostů :-D
Odpovědět
Profilova fotka
a jí fotograf s váma nebo fotí i při jídle? to mě teď tak napadlo...
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?