Svatba v roce 2012 a její plánování. Přidáte se?

Zobraz úvodní příspěvek
Ahooj všem, tato diskuze je pro všechny, kteří plánují svatbu na rok 2012 :-) my máme předběžně vybraný duben nebo květen, ale uvidíme, jak to všechno dopadne :-) budu moc ráda, když se nás sejde co nejvíc.. mějte se hezky :-)
Odpovědět
@punk my jsme oba ateisti :-D Jak poleno. No ten nás odkázal právě na Brno :-( A ta paní prej šišlá a nemá zuby. A víš co...ebudu jí volat a ptát se: "už máte zuby?!!" :-D
Odpovědět
@cibetka_veronika ale nás to finančně fakt nepoloží a můžeme si to dovolit....to ale neznamená, že zase musím nutně vyhazovat prachy z okna....když na to přijde, tak na to ubytování mít budeme, že jo...
Odpovědět
@cibetka_veronika Já na něj tady ráno koukala, když jsi sem dávala fotku, a vypadá moc hezky. Je to netradiční a velmi příjemná změna oproti těm "klasikám". Jen co na to bude říkat skoromuž... Můj by mi řekl, že není gay :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@aimirin chápu, mně zas nepřijde ubytování pro lidi, co chci na svatbě, jako vyhazování peněz, to bych se asi zamyslela na jiném místě ;-)
Odpovědět
@aimirin A necheš teda místo peněz raději vypsat dary? Třeba 5x poukázka v hodnotě Kč 1.000,-- do IKEA, KIKA, KARE DESIGN SHOP, LE PATIO... Budete stavět, tak ať to máte čím zařídit.... Případně další věci, které budou neutrální a půjdou do každého interiéru, jako talíře, sklo... No ale když jste ateisti, tak nemůžete mít svatbu v kostele... :-( No, to by bylo fakt blbý! :-D :-D Leda bys jí požádala, zda ti může poslat svou aktuální fotku ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@punk já mu tu fotku ukazovala a byl nerozhodnej. ale zase když vyloženě neodmítl, tak bych to taky viděla, že se mu líbí, ale nechce vypadat zženštile. :-D
Odpovědět
@cibetka_veronika Já to nemyslela v tom smyslu, že by to nebylo snad hezký to někomu zaplatit. Naopak, je to určitě pro všechny strany moc příjemný. Ale zatímco pro jednotlivce 400 za ubytko není pálka, pro nevěstu, která už tak platí prakticky vše, je 15 tis. přeci jen velká částka. A tak si říkám, zda to z mé strany není zbytečnost, když si to každej může zaplatit sám? A zcela v pohodě a ještě má díky mě slevy? Mě prostě jen zajímá, proč to musím hradit já :-D
Odpovědět
@punk :-D :-D :-D No jo, dary....ale my máme teď byt komplet nově vybavenej. A stavět budeme tak za tři roky, takže nemáme tucha, co budeme chtít nebo ne :-( Ten svatební list by byl nejlepší no :-) Nebo mě napadlo toto - udělat list na svatební dovolenou, taky se to dělává
Odpovědět
No já to vidím tak, že to pořeším s rodičema. Ať jsou jakýkoliv, v tomhle ohledu (vztahy, co se patří apod.) jsou pro mě autorita :-) Tak uvidím, co řeknou. A podle toho se zařídím.
Odpovědět
Profilova fotka
@aimirin a já ti přece neříkala, jak to máš udělat na své svatbě ty :-D
Odpovědět
@cibetka_veronika já myslela že se bavíme obecně :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@aimirin přesně tak, ale zajímalo tě, proč bys to měla platit ty. podle mě si každý pár udělá svatbu po svém a rozhodne se ušetřit na něčem, co pro něj není priorita, svatba je nákladná záležitost :-D
Odpovědět
Článek se načítá
@cibetka_veronika Tak to mu budeš muset nějak vysvětlit, že je to začínající móda, v které vy budete průkopníci a kterou bude mít za rok každý, tak aspoň bude on ten první, ten originál! ;-)
Odpovědět
@aimirin Jj, už jsem o tom slyšela. Tak to zpunktujte, ať máte krásné líbánky! :)
Odpovědět
@cibetka_veronika Mně spíš zajímalo, jestli je nějaký zavedený zvyk, kdo to platí nebo jak. Aby všichni nečekali, že teda to platím já a pak měli nasazený hořký ksichty :-) To jim to radši fakt zaplatím. Já obecně s tím problém nemám, myslím, že toho platím už hodně. Šetřit na něčem důležitém nepotřebujeme, ale zase hrát si na granda je podle mě taktéž hloupé. Mít na to, všem zaplatím nejlepší pokoje, speciální dopravu letadlem a ještě snídani do postele. Svých hostů jsem se ještě ptát nemohla :-(
Odpovědět
@punk Myslíš?? Zkusím se na to podívat :-)
Odpovědět
@punk Áá už jsem našla nabídky....to je úplně super nápad. Navíc nikdo nemusí nějak trapně s sebou tahat obálky, když bude chtít něco dát darem. A ještě to pro ně bude příjemnější, když ví, na co to jde :-) Jupí
Odpovědět
@cibetka_veronika My třeba nechceme snubní prsteny, ačkoli je z toho každý druhý v šoku, Štěpán ho nikdy nosit nebude (nenosil ani předchozí, tak nevím, proč by s tím "naším" dělal výjimku) a já chci jeden krásný šperk, což vyřeší zásnubní prsten a je to. To máš nějakých Kč 20.000,-- doma (mám alergii na nikl, ten je v bílém zlatě, takže by prstýnky musely být z palladia, titanu nebo tak). Ušetříme za odvoz - obřad bude v centru Prahy, tam stejně nezaparkujeme, takže pojedeme MHD, aspoň to bude originální - kdo jede na svou svatbu tramvajkou??? :-D Krom toho já pojedu od kadeřníka, kde mě i nalíčí a kde se převléknu... A on benzín v dnešní době dost stojí... Ušetříme za svatební dort - já sladké nemusím a Štěpán má rád spíš než dorty čokotyčinky, v restauraci si necháme upéct jejich cheesecake, který vyjde na nějaké tři, čtyři stovky - svatební dort by vyšel minimálně na tisíc korun. Ušetříme za pozvánky, děláme si je sami. Ušetříme za tištění meníčka a nápojových lístků, děláme sami. Ušetříme za jmenovky, děláme si sami. Krom toho můj kadeřník nebude žádný výdaj navíc - chodím k němu jednou za tři měsíce, takže mi udělá to, co vždycky... (ono s ježkem se toho ani moc dělat nedá :-D ) Ušetříme za boty k obleku - muž je "kravaťák", má doma bot k obleku nespočet, stačí jedny vyleštit. Teď mě už nic dalšího nenapadá, ale určitě bych přišla ještě na další věci, které nás vyjdou levně, protože pro nás nejsou prioritou...
Odpovědět
@aimirin Tak do toho! :)
Odpovědět
@punk přítel taky nebude mít snubák...nechtěl ho. Já teda chci :-D Říkala jsem ti, jak jsme vymysleli "polštářek pod prsteny"? Navlékneme ten můj na triangl (:-D zdarma z domova)
Odpovědět
Profilova fotka
@punk no, myslím, že ten safír chce (bude jen maličkej), jinak by to dal dost hlasitě najevo. už jsem psala do agentury, tak uvidíme :-) jsem si to taky původně představovala podobně, jako to máte vy, ale už výdaje narůstají :-D a pojmout to celé jako mejdan, skvělé x-) @aimirin zavedený zvyk fakt nevím, jaksi to dělám podle sebe. a souhlasím v tom, že si rozhodně nebudu na nic hrát, ani v den své svatby ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@stastnanevesta tak to je superr že máte kjapelu jistě máš radost... my jdem konečně ve čtvrtek zamluvit termín...
Odpovědět
@cibetka_veronika Já myslím, že jsme to převedly do úplně blbé roviny, já vůbec nechci nikoho špičkovat, je pěkný, že to hradíš :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@aimirin jak nebude mít snubák... to mu jako u obřadu nedáš prstýnek na prst?
Odpovědět
@sylvestra2 Ne, jen on mně :-) Dřív to prý tak bylo, ta tradice, že se dává prsten i ženě, je prej hodně novodobá :-) Bylo mi to trochu líto, ale zase když ho nosit nebude....
Odpovědět
Profilova fotka
@aimirin myslím, že na diskusi o svatbách je to v klidu :-D
Odpovědět
@aimirin To je pěkný nápad. :) Takový hudební! :-D ;-)
Odpovědět
@cibetka_veronika Já to jako mejdan chtěla od začátku a skoromuž neprotestuje, svatby obecně nemá rád, o to víc ty jeho! :-) Zase už ale v tom umí chodit, zkušenosti má! ;-) Takže se při "ano" určitě nesplete! :-D :-D
Odpovědět
@sylvestra2 Hodně párů to tak má, že on nemá prstýnek. My jsme výjimka, my nebudeme mít snubák ani jeden :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@aimirin @punk a to vás bez toho oddají? já myslela že je to povinnost... stvrzení manželství polibkem. prstenem a podpisem...
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?