Svatba v roce 2012 a její plánování. Přidáte se?

Zobraz úvodní příspěvek
Ahooj všem, tato diskuze je pro všechny, kteří plánují svatbu na rok 2012 :-) my máme předběžně vybraný duben nebo květen, ale uvidíme, jak to všechno dopadne :-) budu moc ráda, když se nás sejde co nejvíc.. mějte se hezky :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@stastnanevesta tak snad se ti povedla...dneska je takový šťastný den :-)
Odpovědět
@miuskas hlavně jestli to pro někoho bude takovej problém, tak ať nejezdí! Jako já je fakt nebudu nutit účastnit se hostiny, lepší je, když budou kyselé ksichty házet doma na lžíce (tak se to u nás říká :-D) @jancip no jo, jenže u nás je každej přespolní. Nikdo v Brně nebydlí. A kdybychom to udělali kdekoliv po republice, tak tam vždy budou bydlet jen tak čtyři lidi dohromady a zbytek mimo.... :-( A hradit to třiceti lidem, to ne....dost, že dostanou hromadnou slevu za množstevní rezervaci
Odpovědět
@miuskas je fakt že my ještě taky studujeme a přiznávám, že to bude dost hektický, takže tě chápu
Odpovědět
Profilova fotka
@petrajavor Peti, ale doufám, že nás tu neopustíš :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@petrajavor Radši to hodnotit nebudu,ale doufám,že jo :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@aimirin Konečně jsem se podívala na ten váš hotel,vůbec jsem netušila,že v Brně něco takového je,vypadá to fakt dobře :-) V době Vaší svatby budeme už přes 2 měsíce svoji :-)
Odpovědět
@stastnanevesta já budu nervně čekat jako poslední na svatbu :-D A všechny už to budou mít za sebou :-D Furt si říkám, bude mi to slušet? A budou všichni milí a ne kyselý ksichty? Mám obavy :-) Jo jo, svatba ve dvou má opravdu jakési kouzlo. Ten hotel mě opravdu nadchnul, ani v Praze nevím moc o něčem podobném. Strašlivě se mi to zalíbilo, moje krevní skupina x-)
Odpovědět
Profilova fotka
@aimirin Moje krevní skupina to není,ale vypadá to pěkně. Jo,taky si pořád říkám,jestli mi to bude slušet a tak,ale zbytek neřeším,děláme to s drahým pro sebe :-) až pojedete do Brna,dej vědět,můžem dát sraz ;-)
Odpovědět
@aimirin ještě k tomu oznamku jako CD- myslela jsi opravdový CD? třeba by tam mohlo být něco jako invitation video...
Odpovědět
@stastnanevesta moc ráda :-) Určitě se chystám po zkouškovým, na návštěvu hotelu a na poslech kapely :-)
Odpovědět
@miuskas no chtěla bych to CD, co vypadá jako gramofonová deska..a uprostřed, jak bývá papírový střed, oznámení/pozvánku. Ještě nevím, kdo by to zvládl udělat, ale něco už jsem našla. Na cd spíš jen hudbu (chceme hudební svatbu, tak ať to ladí :-D) Líbila se mi představa takového videa či písničky, jak popisuješ, ale asi by to bylo náročný na finance i energii....ale ještě popřemýšlím. Ale chtěla bych určitě ten vinylový vzhled a nevím, zda se v něm vyrábí i DVD
Odpovědět
@aimirin Dneska jsem v jednom albu viděla snubní prstýnky s motivem notiček!!!! Říkala jsem si, že ti musím poslat link, ale samozřejmě jsem na to zapomněla... Tak když na ně zase natrefím, pošlu, vypadá to roztomile! :)
Odpovědět
Článek se načítá
@punk jé díky, tak to by bylo hodně stylový :-D Já našla jen prstýnky na ubrousky :-)
Odpovědět
@aimirin A jak to jde s dohadováním svatby v Brně? Už máte termín?
Odpovědět
Profilova fotka
@jipe myslíš, že ubytovat svatebčany na pokojích s koupelnou je zbytečný luxus? já to doteď považovala za samozřejmé :-N
Odpovědět
Profilova fotka
@petrajavor wow, to se mi moc líbí :-D máš to za pár
Odpovědět
Profilova fotka
@jancip taky si to tak myslím, že pokud jsou z daleka, platí novomanželé. já s tím teda počítám..
Odpovědět
@punk Máme 15.9. :-) Vcelku to jde, kapely mám už najité, stačí si je naživo naposlouchat v létě a rozhodnu se :-) Mám jen trochu problém s vizážistkama, moc jich tam není :-( No a teda z dekorace jsme objednala hudební svícínky, tak jsem zvědavá, jak budou vypadta ve skutečnosti a zda dojdou celé :-D Furt uvažuju o další výzdobě tabule. Chtělo by to ještě něco třetího. Líbí se mi ten rvůj nápad s menu ala hudební list :-) Ale obávám se, zda to dokážu vytvořit sama. A na zakázku zase moc nechci, to by bylo hodně drahý... Teď jsem řešila ubytko, a nakonec se na to asi vykašleme :-) Babičkám zajistíme nějaký krásný pokoje a zbytku zarezervuji koleje s množstevní slevou. Komu se to nebude líbít, má smolíka. Ty koleje jsou fakt krásný, v centru a se soukromýma koupelnama. Jak to vidíš ty?? Kamarád mi totiž na moji otázku, zda je to ok, vypočítal jeho náklady na svatbu (dar, dopravu a ubytování mi vyčíslil na 1000 :-D) s tím, že jsou moc vysoké. V tu chvíli jsem byla plně přesvědčená, že ubytko hradit nebudu :-D A co ty?:-) Celnice stále nic?:-)
Odpovědět
@cibetka_veronika no těžko říct, když jsou zdaleka všichni a měla bys třeba 60 hostů a máš to ve velkým městě, tak tě ubytko s klidem vyjde na 50 tis i víc. To je přeci šílené chtít to po někom platit....Navíc pochybuji, že by to někteří hosté ocenili a uměrně tomu zvedli výši daru
Odpovědět
Profilova fotka
@aimirin rozhodně nikoho nesoudím, ani kvůli rozdílnému počtu lidí na hostinu, ani kvůli ubytování. jen mě tenhle pohled zaujal :-)
Odpovědět
@cibetka_veronika né tak mně to přijde v pohodě, když to někdo chce těm lidem zaplatit, tak je to určitě hezký, o tom žádná. Jen teda nevím, jak se to dělá na svatbách, kde jsou všichni rozstrkaní po Čr a cena ubytování nejde pod 500/osoba....Protože nevěřím, že tohle někdo platí třeba 40 lidem.
Odpovědět
@aimirin Celnice stále nic, grrr!!! ]-( Každopádně už vím, kde to nejspíš leží, tak až se zvednu s chřipkou z postele, zavolám jim tam. Chápu, že jim to může trvat delší dobu, ale proboha - už jim to tam leží delší dobu, než jakou se plavily přes oceán!! :-D A budou to Unitáři, nebo radnice? No a ptala jsi se holek tady odsud, co měly svatbu v Brně, na nějaké tipy na vizážistky? Třeba nemusí být na internetu, nebo jsou třeba jen na FaceBooku, tak jsi je nedohledala... Jak jsem četla koleje, tak jsem se trochu lekla, poněvadž si představím ty děsný paneláky tady v Praze, které slouží právě jako koleje a je to fakt děs. Ale když mají vlastní koupelny a říkáš, že jsou pěkné, tak to potom jo... :) Tak pokud má ubytování, dar i dopravu z Phy do Brna za Kč 1.000,--, tak je to parádní. To je pěkná cena! Já dávám jen za dar Kč 1.000,--, to nepočítám dopravu :) Ubytování tedy nehradím - to nám hradí novomanželé, případně jedu na noc domů, když je to blízko... Jako za tu cenu je to fakt super...
Odpovědět
@aimirin Já mám teda zkušenost z minulé svatby, kdy byl opravdu každý z jiné části ČR a bylo nás tam cca 50, že novomanželé platili ubytování všem a měli to za cenu Kč 700,--/osoba (areál Botanica). Jinak když je to v okolí bydliště, ubytování hradili jen těm hostům, kteří byli z daleka. My budeme platit také jen těm z daleka a těm s ročním dítětem, aby to měli pohodlné, ostatní jsou tady z Prahy, ti domů dojedou taxíkem.
Odpovědět
@punk No tak tohle přesně nevím!!! Matrika Brna je ještě horší než pražská, bere rezervace až od ledna :-D Takže spíš matrika, ale když nějak nevyjde a můj termín bude už druhého rezervovaný, tak nějaký kněz či unitáři. Ta brněnská unitářka prý není moc dobrá, takže úplně nadšeně do ní nechci jít... Jo to jsou nějaký luxusnější koleje, ne Větrník. A jen pro kámoše, babičky, rodiče, samozřejmě jinam :-) No našla jsem jednu, která i jezdí školit do Prahy, tak asi sáhnu po ní :-) Já nechci působit jak snob, ale chtěla jsem někoho kdo třeba líčí pro časáky a tak. Nikdy jsme to nevyzkoušela, tak jsem do toho chtěla jít :-D Ale tihle jsou asi jen v Praze. Každopádně to je jediná věc, jinak mi plánování jde kupodivu moc dobře :-D No s tou celnicí je to síla :-D Já si koupila naušnice podruhé. A nějak furt nejdou a tracking nefunguje :-D Tak se děsím, ale komunikujou, tak snad ok
Odpovědět
@punk 35 tisíc za ubytko?? Ty jo, to je drsný :-) To bych asi nedala....
Odpovědět
@aimirin No, je to dost, když to takhle napíšeš, ale jak se ti lidé měli dostat z té - pardón - p+dele v noci domů? Ještě někdo na Moravu, někdo do Západních čech, někdo do Prahy, někdo do Budějic... a jeden pár do Itálie! :) Já hrazení ubytování, pokud je to v takových podmínkách, beru jako samozřejmost, ale chápu, že na to má každý jiný názor... Tak se nečerti! :)
Odpovědět
Profilova fotka
@punk právě jsem od začátku vybírala tak, abychom si to mohli dovolit. máme (pro mě) skvělé místo, které nás finančně nepoloží a budeme mít i na další plánované a snad i zásadnější věci :-D
Odpovědět
@aimirin Máš pravdu, že nefunguje - mně taky ne!! :-| To se ti nedivím - to bych chtěla taky, vypadat jeden den jako modelka! :-) Ale určitě na někoho narazíš... Nezkoušela jsi obvolat tamní kadeřnické salony nebo kosmetické? Třeba Guerlain? Nebo Estée Lauder? To jsi tady psala, že je ta unitářka divná. A ten reverend tady z Prahy by tam nejel? A vy jste oba křtění, že byste mohli mít svatbu v kostele?
Odpovědět
Profilova fotka
@punk co říkáš na pánský snubák s malým safírem? bojím se, aby to nebyl momentální nápad, co omrzí.. :-|
Odpovědět
@punk Já se vůbec nečertím :-D ! No fakt o tom ještě pouvažuju, Já jsem si přece původně říkala, že ubytko hradíme všem. Jenže pak přijde kámoš z dobře situovaný rodiny a řekne mi, že v podstatě plánoval dát dar ve výši cca 400 korun....a víš co, my to utáhneme v pohodě bez jakýchkoliv darů. Ale stejně mě to nějak zarazilo, bylo by pokrytecký říct, že nějaký dary zase nečekáme. Tak jsem si říkala, jestli teda chci opravdu ubytko hradit. Ne každej má k tomu postoj jako ty (tisícovka norma) Takže váhám mezi dvěma extrémy - neoplatit ubytko a nečekat dary skoro žádné Nebo platit vše všem :-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?