Svatba v roce 2012 a její plánování. Přidáte se?

Zobraz úvodní příspěvek
Ahooj všem, tato diskuze je pro všechny, kteří plánují svatbu na rok 2012 :-) my máme předběžně vybraný duben nebo květen, ale uvidíme, jak to všechno dopadne :-) budu moc ráda, když se nás sejde co nejvíc.. mějte se hezky :-)
Odpovědět
Profilova fotka
já mít kytku moc kontrastní nebudu, ale nevadí mi to, zatím to vypadá spíš na svatbu laděnou do jemných odstínů :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Holky co myslíte, je to divné,když budeme vyjíždět oba z našeho bytu?? žijem spolu už 4 roky.. příjde nám to divné jet k rodičum...Radim by musel jet k rodičum 20 km.. pak pro mne 20 km a pak zase zpět společně protože to bude v jejich vesnici to je dalších 20 km.. zbytečné ne? navíc máme děti... není na tom nic když pujdem prostě společně z domu... co myslíte...
Odpovědět
Profilova fotka
tak když to vyhovuje vám.. pokud nemáš třeba poblíž někoho spolehlivého, u koho by ses mohla chystat a překvapit ženicha ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Já si taky myslím,že je to každého věc a o té tradici to až tak není. My spolu bydlíme taky a navíc moji rodiče od nás bydlí 200km jeho 100,takže by to nešlo
Odpovědět
Profilova fotka
@aimirin tak to se da cekat nikde kvuli lidem nezaviraji,to jsou nevyhody tehle mist... @cibetka_veronika jejda nevim,ani jsem nic nezjistovala... @stastnanevesta to byste se pekne projeli :-D @sylvestra2 vis co to je na vas...treba ja budu u rodicu a muj taky(nebo mozna drahy zustane doma a sem ho prijde vypravit) ale to jen kvuli foceni,mame zaplacene 2fotografy a chceme fotit pripravy...od nas z domu k nasim je to kousek a ja se sama do satu nedostanu :-) chtela jsem to romanticke aby me drahy videl az na obradu,ale jelikoz se to cele posunulo uvidi me driv :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky, k čemu jsou pytlíčky na vyslušky a co se tam tak dává? Přítel má v poslední době na mě otázky a sama neumím mu odpovědět, říkám mu, že budeme dělat s holkama vývazky a on na co to je a musí to být? Řekla jsem musí, ale nedovedla jsem mu říct proč :-D...nebo třeba s koláčema, máme nemáme, je to teda těžké. včera na zkoušení nic moc, v jednom salonu to byl hrůza, šaty škaredé a vůbec mi neseděly a ani se nesmělo fotit, tak jsem se objednala jinam a pak ještě skočila do jiného salonu, tam jsou šaty hezké, ale když už mám favority a vím jak byli ve skutečnosti krásné, takže furt srovnávám i kdybych neměla, když jsou uplně jiné
Odpovědět
Profilova fotka
Jinak holky já taky plánuji jet na noc k rodičům, aby měl přítel překvapení, ale my to daleko nemáme. Jen nevím co s malým, jestli půjde se mnou a nebo jestli bude u tchyně, tohle ještě vůůůbec netuším, protože když bude u mě to není problém, ale tam bude mít věci a myslím si, že o svatebním dni půjde na noc ke tchyni tak zase přesouvat věci, no tohle se musí ještě doladit :-)
Odpovědět
To jsem vybalila na přítelel minulý týden, že chci spát u mamky s bráchou. Sice spolu bydlíme už asi 4 roky, ale přijde mi to takové lepší. Ani snad nejde o to, že by mě neměl vidět dřív jak před obřadem, ale spíš užít si to ještě nějak bez něj. A taky to chci udělat kvůli mamce, aby mě hezky vypravila a myslím, že z toho bude mít radost. On ať si klidně je u nás doma, nebo ať jede k rodičům, stejně budou muset přijet, tak co :-D
Odpovědět
@monako3 prosím tě promiň, ale já jsem tu hrozně dlouho nebyla a najednou koukám, že jste svatbu přesunuli na letos... To jsou mi změny. Tak aspoň nás pak budeš o všem informovat, na co si dát pozor, na co určitě nezapomenout... Každopádně držím moc palce, ať se zařizování vydaří a všechno v čas stihneš :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@alusak Jojo přesunuli, museli jsme. Máme možnost většího bytu tak budeme investovat penízky tam a příští rok, by jsme nebyli schopní našetřit penízky na svatbu. tak jsme se rozhodli, že jí uděláme letos a skromnější :-) Děkuji, já doufám, že se vše stihne :-S :-)
Odpovědět
Holky, my už víc než týden řešíme, kde se vzít. Sedíme nad netem a pořád nic. Spousta lokací se nám zdá děsně předražená. Nejvíc jsme se chtěli vzít ve Valticích, ale tam ty poplatky taky děs běs :-S , ale kdoví jestli to tak nakonec neuděláme. Už jsme koukali všude po jižní Moravě, chceme to mít blízko bydlišti a taky, aby rodina nemusela cestovat přes půl republiky, jsou už většinou staří....Většinu věcí už mám promyšlenou, jen to nejdůležitější - místo - ne.... :-|
Odpovědět
@monako3 My vývazky mít nebudeme, ale jako takové ty s myrtou se mi líbí zase, že hezky označkují každého, kdo ke svatbě patří. My se skoro všichni známe navzájem, dokonce i naši kamarádi s naší rodinou, protože zveme jen ty nejbližší, které známe léta. Tak jsem se na to vykašlala. Pak výslužky taky mí nebudeme, jedna nevěsta tady prý utratila za výslužky skoro 10 tis.!!!! Asi je to pěkný, když každý dostane ještě jídlo navíc, ale určitě ne nezbytný. Já myslím, že jídla jim budu zajišťovat dost :-D To jsem místo toho radši koupila jiný věci
Odpovědět
Článek se načítá
@lennii a co nějaký parčík řeba u fontánky či altánku nebo lesík? Prý je jen ohlašovací povinnost a poplatel cca 200 za užívání veřejného prostranství...nebo tak nějak
Odpovědět
Profilova fotka
@aimirin myslíš, že vývazky být nemusí? Já ani nevím, kde se třeba ta myrta kupuje :-P No výslužky asi taky kašlu, já spíš ani nevěděla, že něco takového je. ted mi volal přítel, že se bavil s rodiči a ti, že prý jestli to nechceme mít raději v restauraci, že to klidně zaplatí, ale já nevím je to zase takové schánění na poslední chvíli a v restauračce to bude stát balík a nebudeme mít moc toho vlastního a chceme si na večer pozvat i přátele a bylo by blbé aby mi tchyně platila hostinu a já si večer pozvu kamarády. :-p
Odpovědět
@cibetka_veronika nj, to jim se líbí, nevím, jaké svatby mají oni u nich. Ale však víš, oni fotí všecko... No odpálkovat moc nešlo, chtěli jsme odjet, a jediný možný způsob byl to, že se nevěsta nevybíravě drala k autu :-D @aimirin hmmm.. já se taky na svatbu ráda podívám, ale z úctivé vzdálenosti... rozhodně ne teda, že bych chtěla fotku, nebo se drala někam ke svatebčanům, to je fakt už vrchol :-S Tak to já tak na dekorace (i auta, oznámka apod.) počítám asi 5 tis.. :-| @sylvestra2 já bych řekla, že záleží na vkusu nevěsty :-) a jak velká ta kytička je, jaký závoj, šaty. Když budeš mít bohatou kytku, hodně bohaté šaty, závoj na zem a ještě obrovskou kytku, tak to asi nebude ono ;-) @sylvestra2 my budeme asi taky vyjíždět od nás :-) sice jeho rodiče tak daleko zase nebydlí, ale že by se přítel kvůli tomu od nás nějak stěhoval, to asi ne :-) Spíš myslím, že si ráno dáme pusu, oddělíme se, abysme se neviděli celé přípravy a pak až budu nastrojená, tak se někde venku na zahradě sejdem :-D
Odpovědět
@aimirin Ju, taky jsme uvažovali, jenže radnice si za to někdy vezmou pěkný příplatek, když je to mimo obřadní síň. Tahle varianta nás taky dost láká, ale zase se bojíme, že nevyjde počasí... :-| taky jde o to, najít něco pekného...
Odpovědět
@monako3 a ty to tedy chceš nějak uspořádat doma a navařit a napéct? Mohla bycs toho využít třeba na oběd, jestli máte, a potom se přesunout na grilovačku třeba k vám :-) Myrtu ti zajistí květinářství nebo si ji můžeš vypěstovat, ale je to dalších odhadem klidně i 2 tis navíc. Já jsem se rozhodla (i když můj rozpočet na to možná nevypadá), že všechny věci, po kterých opravdu hodně hodně neprahnu, prostě platit nebudu (jen proto, že se to "tak dělá"). On to je tisíc tam, tisíc sem a klidně ve výsledku 30 navíc. To jsem ty peníze třeba radši dala za dobrou kapelu. @hannnahs jo tak oznámka vlastně, na ty jsem zapomněla....to já nevím, kolik budou stát, chci podle svého návrhu....ale není složitý a chci jich málo, tak možná klidně i do 1 tis. se vejdu. Auta vůbec zdobit nebudeme (já pojedu stejně na tajňačku na obřad)
Odpovědět
@lennii Berou si 1000, ale to by si vzali kdekoliv, i kdybys to chtěla mít právě někde na zámečku apod. Jak to není radnice a jejich úřední hodiny, tak platíš :-( To počasí je blbé, ale třeba objevíte nějaký altánek nebo něco, kde jsou husté stromy...am by déšt, pokud to nebude vyloženě slejvák, nevadil....
Odpovědět
@aimirin no ty oznámka většinou až taková položka nejsou ;-) to spíš ta auta, u nás je to nějak 1 500 za obě auta.
Odpovědět
@hannnahs buduou na nich květiny? Já uvažovala o pronájmu nějakého veterána, ale je to moc peněz a v našem případě (žádný přesuny nebudou moc) by to byla sranda jen kvůli focení a to jsem nechtěla no...pěkně drahý fotky :-D Místo aut bych ráda měla takové ty obří kytice po stranách oltáře, to myslím, že jedna bude taky tak za litra :-p no ani nevím, s floristkou jsem ještě nemluvila Stejně ani nevím, kde tne obřad bude, to je na pikaču
Odpovědět
@aimirin ne ne, květin nám na jednu stranu bylo líto :-) bylo by to drahé a pak to zvadne. Ženich bude mít cylindr a já takové růžičky (jukni do alba, mám to tam). Je to rozhodně levnější varianta a pak to můžu ještě prodat :-) no přítel nechtěl veterána, ale nějakýho sporťáka. Jenže my to máme na místo obřadu ani ne 3km, tak to je fakt zbytečnost, to bysme došli i pěšky :-D No a co se týče ještě kytiček, tak to já furt zvažuju, jestli mám dávat kytičky i svědkyním a maminkám... Maminkám bych nejradši poděkovala nějak jinak a svědkyním nevím no.. Furt nad tím přemýšlím a nemůžu se rozhodnout :-|
Odpovědět
@hannnahs No my kdybychom se rozhodli pro to druhé místo obřadu, kde je větší soukromí, tak to je od restauračky asi 700 metrů...nevíš, za jak dlouho se to dá ujít? My taky zvažujeme ty kytky pro maminky...nejraději bych jim dala trvalejší dárek, kyky jsou krásná dekorace, ale jako dárek mi přijdou takové na nic :-( Jenže nemůžeme na nic přijít, u mé mámy to ještě jde, ale u jeho vůbec - ona se nelíčí, nemá v podstatě žádné zájmy....maximálně chodí do divadla, ale dávat jí lístek na představení mi přijde divný Mně se líbila taková ta kapesní zrcátka s rytinou, co tu nějaká holčina dávala maminkám. Moje máma se teda zatím docela dost líčí :-) Družičkám kytky dávám, protože mají takový nějaký dekorační účel no :-D To se mi zase líbí
Odpovědět
Profilova fotka
Holky, já jsem rozhodnutá neutrácet za "blbosti"...aspoň ne nijak přehnaně...byla jsem na několika svatbách a rozhodně si nepamatuju, jestli tam byly takový svícny nebo ubrousky a detaily...člověk si pamatuje hlavně atmosféru, zábavu, možná ho trkne do oka barva, do které je svatba laděna...ale jinak ty detaily člověk skoro ani nepotřehne...takže ano, nějaké svíčky, stojánky atd. si pořídím, ale rozhodně do toho nebudu investovat víc, než uznám za vhodný, protože v závěru je to opravdu "zbytečná" investice...stejně jako na autech lidi uvidí nějakou mašli, ale nebudou řešit, zda je tam panenka, klobouk, mašle, velká nebo malá...budou zvědaví, kdo z auta vyleze a budou obdivovat nevěstu s ženichem, takže dát za výzdobu auta kdovíjaké peníze...? ......takže jsem včera přemýšlela, že je sice fajn mít svatbu hezky nazdobenou, ale zase radši investuju do věcí, které se ocení a budou za to stát a lidi si to zapamatujou....např. jídlo, fotky, obřad....chápu, že někdo to chce mít opravdu dokonalý a krásný a nejsem proti...každý ať si to udělá po svém...jen jsem fakt včera přemýšlela a zjistila jsem, že si ani z jedné svatby nepamatuju, zda tam byly ubrousky, jmenovky, svícínky a další detailní výzdoba..jen barvu a celkový průběh svatby, zábavu, program, kapelu...takže asi to nebudu tolik přehánět s detailama a prostě se víc zaměřím na atmosféru...ta lidem v paměti zůstane....
Odpovědět
Profilova fotka
@aimirin Néé nám uvaří vše kamarád kuchař na to místě je i kuchyn a kamarádka servírka roznese, takže to vše bude jako v restauraci, jen koupené vše za vlastní. navíc večer udělám jen raut už a tam by se i dalo tancovat. Nejprv jsem chtěla restauraci a večer grilovačku na zahradě, ale tam by nemohla být hudba nahlas, potom co kdyby pršelo, já vím že stany, ale i tak je zem podmáčená a v loni jsem na jedné akci byla a tam byla celá trává zničená a to rodičům udělat nechci.
Odpovědět
Profilova fotka
@janina_sun Já s tebou souhlasím, sice se o výzdobu budu starat sama, ale taky nebudu nic přehánět, přesně jak říkáš, zaměřím se na důležitější věci. nejlepe bych chtěla vymyslet nějaký program na večer, ale nic mě nenapadá, aby se lidi fakt bavili a jednou na to vzpomínali.
Odpovědět
Profilova fotka
@janina_sun Já s tebou souhlasím, sice se o výzdobu budu starat sama, ale taky nebudu nic přehánět, přesně jak říkáš, zaměřím se na důležitější věci. nejlepe bych chtěla vymyslet nějaký program na večer, ale nic mě nenapadá, aby se lidi fakt bavili a jednou na to vzpomínali.
Odpovědět
@aimirin Nu, to musíme doufat. Dáváme si ještě týden, abysme se nějak rozhodli, tak uvidíme :-D
Odpovědět
@janina_sun my jsme schválně zvolili místo, které je samo o sobě nazdobené...takže už nic zdobit nemusím, max sem tam svíčky. Jak jsem líná, tak se mi nechtělo vymýšlet ještě nějakou speciální výzdobu. Hlavně pak člověk na výzdobu koupí milion věcí, co nikdy nepotřebuje....když si to půjčí, tak to ještě jde... @monako3 aha....tak to nechápu, proč to tchýně chce v restauraci, když už to tam máte? Taky si myslím, že je lepší, aby bylo sucho, uvnitř...na ten obřad se ještě snese deštík, ale pak v tom vlhku sedět celý večer...
Odpovědět
@janina_sun Jo, tak to jsi přesně vyjádřila moje přesvědčení. Jak to znám z osobní zkušenosti, tak lidi se stejně nejvíc po svatbě baví o tom, jaké bylo jídlo, to je hlavní téma a pak jak se tam cítili, zda si vůbec s někým mohli popovídat...já když teď přemýšlím, jak jsem byla na poslední svatbě (vdávala se moje sestřenice), tak vím, že byla nějak laděná do modra, ale nejvíc mě naštvala úroveň toalet a taky to, že jídlo nám nosili na stůl už v podstatě studené, což je u omáčky jako je svíčková docela na nic. Taky to byla velká svatba a rozpadlo se to na skupinky, kde se spolu bavili jen ti co se znali, tak to nebylo ono a hudba odpadla už po desáté večer :-| cukroví snad bylo rozpočítané, protože když si někdo vzal víc, příklad mého dědečka a bratrance, kteří jsou mlsní, tak už na ně koukali,aby snad všechno nesnědli sami a doknce je na to i někteří svatebčané upozornili ! Na druhou stranu, kdy se ženil můj kamarád, tak měli malou, úplně obyčejnou svatbu, jen bílé ubrusy a na stole vázy s květinami, nic víc, ale jídlo bylo fantastické, mohli jste si přidat kolikrát jste chtěli, bramborový salát měl v několika variantách, takže jste si dali co vám chutnalo a bezva zábava.Tančilo se a zpívalo až do rána, staří i mladí...
Odpovědět
Profilova fotka
@janina_sun ja jsm chtela dokonalou svatbu se vsim vsudy,ale co jsme se rozhodli pro mimco,tak vetsinu ozdob vyrobim sama,na ostatni kaslu navic sme si rekli,ze pujdeme jen na pozdni obed/veceri pustime si lucernicky stesti a kasleme na to,navic kdyz budu tehu stejne bych toho vic za den nezvladla...drahy od zacatku rika,ze je dulezite,ze budu od toho dne jeho manzelkou a budeme spolu,ostatni jsou prej jen blbosti...ale ja si myslim,ze je nejdulezitejsi vas pocit,aby vam bylo krasne ostatni muzou byt radi ze tam jsou...
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?